Sokaknak kedvence, az emberek hosszú sorokban mennek megnézni.
Ha a láva feltölti az egész völgyet, lehet, hogy "utoléri" a csúcsot, és beolvasztja - nem egy stabil építmény, csak egy kürtő, és egyszer már megrongálódott az oldala, amikor erősebben kezdett ömleni. De a szakemberek hosszú életűnek jósolják ezt a kitörést, ezért a láva meg fogja találni a maga útját. Tipikus hasadékvulkánnak való terep, ez látszott a korábbi felvételeken, amelyeken a földrengések helyét mutatták.
Érdekessége a történetnek, hogy a sziget nyugati részén jellemzően sokkal kevesebb a kitörés. A Verne műben is szereplő Snaefel pld. 800 éve tört ki utoljára. Eközben a keleti részen tízévente történik egy kitörés.
Akkor úgy készülj, hogy esetleg sokáig maradsz. (-:) A reptértől a fővárosig vezető út egy korábbi lávamezőn vág át. Ha most is arra folyik, akkor legfeljebb hajózni lehet. A közművek állapotáért is aggódhatnak.
Viszont a hasadékvulkán-kitörések nagyon mutatósak, remélem, lesznek majd jó felvételek.
Persze, senkit se lehet kötelezni, hogy rajongjon értük - de érdemes figyelni. Többet változtathatnak a klímán, mintsem azt a politikusok bölcselmei képesek lennének megálmodni.
Vajon az alábbi térképen látható vulkánok közül, mennyi az aktív éppen? Mert a múlt év végétől kezdve, mintha az egész világon szaporodnának a kitörések. (Vagy csak jobban értesülünk róluk?)
A Soufriere valami kénes dolgot jelent franciául, nem véletlen, hogy így nevezik a vulkánokat a nyelv által befolyásolt vidékeken. Találtam további kettőt, csak azok mostanában nem rosszalkodtak.
Milyen jó, hogy két Soufriére is van. Lehet őket kutyulni a hírekben. A St Vincent-en levő mozgolódik, erre betesznek egy videót a Montserraton levőről.