Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2256

Beleköthet, jobb, ha tőlem tudod (attól, hogy egy vállalkozás nullszaldós vagy veszteséges, még bőven megfelelő keretek között kell működnie), ezen kívül még más hatóság is beleszólhat a dologba. 

Pl van hapcinak megfelelő konyha? 

Előzmény: Bubo.Bubo. (2253)
ZsuR Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2255

Előzmény: ZsuR (2254)
ZsuR Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2254

Nekem ez az egyik kedvencem: puncs torta.

Azota (gyermekkori emlek) sokszor csinaltam hasonlot.  A torta piskotajat osszemancsoltam, es izesitettem. Sokkal kevesebb zsir/cukor kell igy hozza... valami alkohollal kicsit meglocsolni a piskotat es izesiteni.  A kakaopor nagyon finom hozza, es lehet tenni bele ol vagott diot...meg ilyesmit.

Ha nem dio valami finomabb jam is jo hozza.

 

Előzmény: Bonia (2251)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2253

szerintem az alapanyag árát biztosan elkérheted, és esetleg munkadíjnak 500-1000 ft/óra díjat

nézd meg cukrászdában, hasonló dolgok mennyibe kerülnek

 

(ha csak az alapanyag árát kéred, abba az adóhivatal sem köthet bele)

Előzmény: czifi 73 (2247)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2252

ami ál-tiramisu-tortát bljuditnál ettünk, az úgy készült, hogy a krémbe a tejszín mellé felfőzött aztán langyosra hűtött zselatint kellett keverni, szerintem az más esetben is működik

 

miért nem alszol? 

jó éjszakát!

sok sikert a holnapi keresgéléshez!

Előzmény: Bonia (2251)
Bonia Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2251

Köszi a tanácsot, itt találtam 40 centis tortatálat : http://www.poharfutar.hu/   bár egy másik cégnél gyönyörü fémtálcák vannak, de sajnos ők Szolnokon vannak. Majd holnap telefonálgatok, kiszolgálnak-e nem-közületi vásárlókat

 

 

Egyébként kiváncsi lennék, hogy lehet kimondottan tejszin alapú krémet csinálni tortákba. Mi a főzött krémeket  szeretjük, a mostani nagy születésnapi készülődésben azért si szenvedtem, mert emeletes tortában ált a legtöbb helyen csak klasszikus ( csoki stb ) tortákat ajánlottak, mondván a többemeletes tortáknál akármilyen krém nem birja el a több emeletet, még a Daubnernél is csak hagyományos tortákat ajánlgattak + jellemzően marcipánbevonatot, de mi most nem ilyet akarnánk, mert elég nehéz főételeket rendelt az anyukám és ehhez a vendégek átlagéletkora 60+ év, egy csomó ilyenolyan beteggel súlyosbitva pl 3 fegyelmezetlen 70 körüli cukorbeteg. Na és a rendezvényekre sütögető hely, ahonnan a kolléganőm az esküvői tortáját rendelte és ahol voltunk olyna töltelékeket ajánlott, ami megkóstolva leginkább túró+ tejszinhab, csokoládé+tejszinhab érzés megkóstolva és kiváncsi lennék mivel érik el, hogy nem folyik szét a tejszinhabos töltelék, ha rápakolnak több emeletet. Talán zselatinnal? de ha meleg zselatint összekevernek tejszinhabbal, az összeesik, nem ? És nem éreztem egyetlen zselatinszerü csomót sem a krémben, sűrű tejszinhabnak tűnt  mindenféle izesitéssel.

 

jó lenne rájönni, hogy csinálják

Előzmény: Bubo.Bubo. (2246)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.11 0 0 2250

Szépek a torták, de ne haragudj, ezek egy ügyes háziasszony hobbitortái. Én nem kérnék(nem adnék) érte pénzt. 

Előzmény: czifi 73 (2247)
czifi 73 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 2249

Van még 1 Hello Kitty egész alakos torta,ami A3-as papír nagyságú,de azt nem tudom ide felrakni,nem engedi,állítólag túl nagy.

czifi 73 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 2248

Rakok fel pár képet.

czifi 73 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 2247

Sziasztok.3-om gyerekes anyuka vagyok.Szeretek sütögetni,és az utóbbi időben megpróbálkoztam a tortákkal is.Eleinte csak a családomnak,és rokonoknak készítettem,majd innen-onnan tudomást szereztek róla mások is ,és így már egyre többen kérnek ,hogy készítsek tortát.Igazából,a fondant bevonatú tortákat szeretem csinálni,és most próbálkozom a formatortákkal.Igaz ,nem tökéletesek,de nem is vagyok cukrász.És itt jön  GOND,mennyit kérjek el 1 fondant bevonatú,forma tortáért???

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.03.10 0 0 2246

Remélem, lesz, aki konkrét tanácsot is tud adni, nekem csak a nagy konyhaellátók jutnak eszembe. A Jászberényi úton a felüljárónál van egy, azt hiszem DOMEX a neve, arról hallottam régebben, hogy magánszemélyeket is kiszolgálnak. Vasedény online van még? (A Nagycsarnok melletti vasedény ment át valami ilyesmibe.)

 

Kérdezd meg a Konyhatrükkökben is, ugyan az sem pörög nagyon, de talán többen benéznek!

Előzmény: Bonia (2244)
ZsuR Creative Commons License 2012.03.10 0 0 2245

Szia!  Jo latni teged...

Előzmény: Bonia (2244)
Bonia Creative Commons License 2012.03.10 0 0 2244

Tiszteletem ( Szia Zsur ! )

 

Tudnátok segiteni ? kéne vennem egy nagyon nagy , kerek ( esteleg szögletes ) lapos tortatálat a nagyon nagy az legalább 42-45< centis, anyaga üveg, porcelán, esetleg rozsdamentes. Nagyméretü fehér kerámia pizzatál is jó. Van esetleg ötletetek, hova érdemes menni Budapesten ? Pár üzletet már végignéztem, de csak 32-35 centiseket találtam.

 

Apukám születésnapja lesz, nagyméretü tortának + kis tortácskáknak kell. Mivel nagyobb rendezvény, csináltatom a tortát, de macerás a tál bérlése, pénzbe kerül + letét + vissza kell vinni és nem ártana, ha lenne itthon egy ilyan nagyméretü tál, inkább vennék egyet.

 

 

Nagyon köszönöm ha tudtok javasolni üzletet.

ILDIKONL Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2243

Elnezest Lanyok!

Valami nemsikeredett mert nemtette be a blogrecit es a szerzot.Igy leirom magam: thechefviki oldalarol valo.Csokis-kokusztejes suti.

ILDIKONL Creative Commons License 2012.03.06 0 0 2242

Sziasztok!

 

DORAI, Itt talaod meg a kokuszos-keksztekercs recijet: http://www.nosalty.hu/recept/keksztekercs   Toth Krisztina receptje alapjan. Nagyon jo es finom! En nemhasznaloklekvart stb bele, de ettol fuggetlenul, finom lehet benne bizti.

 

Sok sikert hozza es jo etvagyat! Szia!

Mult heten egy egyszeru de nagyon finom csokis-kokusztejes sutit keszitettem.Hamar elfogyott!   

 

Itt a szerzo es receptje:

 Mindenkinek kellemes estet! Sziasztok!

ILDIKONL Creative Commons License 2012.03.02 0 0 2241

Sziasztok!

 

DORAI, kicsit kesobb beirom, mert sok a dolog. Munka es a lanyomek koltoznek tolunk.

 

Sziasztok, es kellemes hetveget!

Dórai31 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 2240

A kókuszos receptjét elkérhetem? Nagyon guszta! Köszönöm szépen

Előzmény: ILDIKONL (2214)
ZsuR Creative Commons License 2012.02.17 0 0 2238

Cukor! :))

Előzmény: Lord Aramis (2236)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.02.17 0 0 2237

Nagyon szép a tortád..nincs olyan képed ahol felszeletelve is látszik milyen belülről ? :-)

Előzmény: Bandimacs (2212)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.02.17 0 0 2236

Szia ..:-) megkérdezhetem, hogy  mivel van az oldala bevonva??? nem tudok rájönni hiába is kukkolom :-)

Előzmény: ZsuR (2224)
ILDIKONL Creative Commons License 2012.02.11 0 0 2235

Sziasztok Lanyok!

 

ZSUR, amit utoljara felraktal, mehecskes tortahoz lenne egy otletem. Ismeritek a szlovakok altal gyartott feher, muanyag tortellini kiszuro keszitot? Nos sztem kivanloan alkalmas lehetne sargas marcihoz vagy fondanthoz mehracs "keszitesehez. puhan ramenni vele egy sodrofaval nehogy tenyleg atszurja azt. Igy csak "megracsozza, ill.bejeloli".Sok sikert! Hozzatok mar meg vele a tavaszt, mert itt belefagyunk a hociponkbe.

Kellemes hetveget!

ZsuR Creative Commons License 2012.02.10 0 0 2234

Azt hiszem nem - de nem rossz az otlet!

 

Keresgelek valami jo torta receptet... 

Előzmény: TTNora (2233)
TTNora Creative Commons License 2012.02.10 0 0 2233

De jó, ez goffrikból van rakva, méhecskékkel?

Előzmény: ZsuR (2231)
nancsa85 Creative Commons License 2012.02.10 0 0 2232

Köszönöm, ezek nagyon szépek, már csak egy nagyon finom tortarecepotet kell keresnem, amit a picik nagyon szeretnek és jól formálható.

Előzmény: ZsuR (2230)
ZsuR Creative Commons License 2012.02.08 0 0 2231

ZsuR Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2230
Előzmény: nancsa85 (2228)
ZsuR Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2229

CSinos lett!

Előzmény: manci28 (2227)
nancsa85 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 2228

Sziasztok!

Közeleg keresztfiam szülinapja, és szeretném valami szép tórtával meglepni. Sokat olvasgattam vissza, de ugylátom csak kész tortákat tesztek fel.Én valami figurára gondoltam neki, mondjuk katica bogár, vagy autó, vagy valami állat. De jó lenne ha láttnám képekkel, hogy kell megcsinálni. esetleg ha tudtok felrakni ilyet, vagy tudjátok hol lehet ilyen oldalt találni, azt légyszí írjátok meg nekem.

Találtam egy ilyen kutya készitést: valaki csinált már ilyent, vagy hasonlót?

Esetleg le tudná írni hogy ehez mi kell, gondolom a kutya feje marcipán, és a bundája is az lehet, de mivel ragasza fel a füleit? és a pálcák amivel kitámassza, kimondot süteménypálca, vagyha kisebbet csinálok esetleg a hurkapálcika is jó?

manci28 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 2227

Végül is ez lett a keresztelői torta.

ZsuR Creative Commons License 2012.01.27 0 0 2226

Valami cukor fele...

Előzmény: fintorgó (2225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!