Keresés

Részletes keresés

Cufter Creative Commons License 2009.09.20 0 0 901
Sziasztok!

Anyum találta a kertben, és aggódik. Meg tudja valaki mondani, hogy milyen fajta kígyó lehet?

http://img297.imageshack.us/img297/4258/p1010088g.jpg
kayaman3 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 900
Sziasztok!

A terrárium világításáról szeretnék kérdezni. Ékszerteknőseim vannak, illetve majd később szeretnék agámákat is. A világítást, a meleget és az uv sugárzást 1 izzóval szeretném megoldani. Nekem ez szimpatikusabb, minthogy sokféle izzót bebiggyesszek.
Kinéztem egy ilyet:

http://www.petnet.hu/termekek/terrarisztika/felszereles/vilagitas/exoterra/solar_glo_125w/4474/

Ez egy kicsit sokat fogyaszt, egy kicsit drága, meg ha jól tudom az élettartama se túl hosszú, de a célra megfelelne. Ha nem így van kérlek javítsatok ki.
Másik ötletem egy ilyen lenne:

http://www.prismaecat.lighting.philips.com/ecat/Light/ApplicationRouter.aspx?fh_secondid=928152700028_2&fh_eds=%C3%9F&fh_location=%2F%2Fprof%2Fhu_HU%2Fcategories%3C{fepplg}%2Fcountries%3E{hu_HU}%2Fstatus%3E{act}%2Fcategories%3C{c_0032fepplg_3096_et01appl}%2Fcategories%3C{c_0022fepplg_3103_et02outd}%2Fcategories%3C{f_0052fepplg_3103_phl_dsontpip}&fh_refview=lister&tab=&family=&&left_nav=hu_hu&

Úú de nagy link. :/

Ez olcsóbb, mégha kell hozzá egy-két alkatrész is, hogy üzembe helyezzem. Az élettartam is elég hosszú, hőt azt ad le rendesen :) itt szeretném megkérdezni azt is, hogy aki nagy teljesítményű izzót használ, ami nagy hőt ad le, ő hogyan szellőzteti a terráriumot? hogyan tartja a hőmérsékletet közel azonos szinten? illetve hogyan állítja be az éjszakai hőmérsékletet? és a teleléskor (agáma) hogyan oldja meg hogy fény is legyen de majd 10fokkal kevesebb mint normál időszakban? éjszakai világítás fontos? (persze arra alkalmas izzóval)

szóval visszatérve erre az izzóra, az a kérdésem ez jó-e hüllőknek, mert nemigen láttam, hogy az lenne, de hátha mégis:) uv-a uv-b vajon van-e neki, és ha igen akkor megfelelő mennyiség?

egyenlőre ennyi.
válaszotokat előre is köszönöm
üdvözlettel, kayaman
Gipsz- Jakab Creative Commons License 2009.09.15 0 0 899
Köszönöm a válaszod, marad a "megbarátkozás".
Előzmény: T. Thick (898)
T. Thick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 898
A kígyóknak, siklóknak nincs hallásuk.

Nem ismerek olyan szerkezetet, ami elriasztaná vagy távoltartaná őket. Miként az előttem szóló írta, ha nincs megfelelő téli búvóhely nekik, nem fognak hozzátok menni.

Az ott előforduló összes sikló ártalmatlan, senkinek sem képesek ártani, szerintem próbáljatok megbarátkozni velük vagy elfelejteni őket.

Mivel közel van hozzátok a Duna, a leírás alapján kockás siklóra tippelek.
Előzmény: Gipsz- Jakab (897)
Gipsz- Jakab Creative Commons License 2009.09.14 0 0 897
Köszönöm a gyors választ. Elvileg vakond vagy valami hasonló ultrahangos risztó hathat rályuk? Nem ismerem az anatómiájukat, hallásuk útján zavarhatóak? Az a szürke csíkos, amit írtam kis sikló lehetett?
Előzmény: szega (896)
szega Creative Commons License 2009.09.13 0 0 896
A siklók a kígyók halmazának részhalmaza... :))
Amúgy arrafelé nem él mérgeskígyó, nyugodt lehetsz.
Az elriasztásra nincs bevált módszer, ugyanakkor a teleléshez pl. farakás kell nekik, ezért ha a Ti telketek elég "kietlen", nem oda fognak menni, hanem az állatbarát szomszédhoz.
Előzmény: Gipsz- Jakab (895)
Gipsz- Jakab Creative Commons License 2009.09.12 0 0 895

Üdvözlöm a fórum látogatóit. Tanácsot szeretnék kérni. Dunához közel 100-150m távolságra domboldalon vásároltunk nyaralót kulcson. A szomszéd (nagy állatbarát) elmondása szerint a siklók telelni felhúzódnak a kertekbe. Tavasszal 40-50db-ot is összeszed, leviszi a partra őket. Mi viszont (gondolom nem leszek népszerű) nem igazán kedveljük őket. Létezik valami módszer távoltartani őket a kertünktől? Bántani nem akarom , inkább valami risztóra gondolnék, illatra, növényre amit nem bírnak. Örömmel veszek minden humánus ötletet.

A másik kérdésem, ma a lépcsőn láttam egy kígyót, vagy siklót, eldönteni nem tudom mi lehetett, mire kiértem a fényképezővel, már nem volt ott. Kb. 30cm hosszú (össze vissza tekeredett) és 1cm vastag lehetett, közepes szürke volt a színe, sötét (talán fekete) 5-6mm vastag csíkok voltak a hátán keresztben, 1.5-2 cm -enként. Előre is köszönöm, ha választ kapok.

ME* Creative Commons License 2009.08.31 0 0 894
abban, magáról a Luis Colomáék által kezdeményezett program sikerességéről.
Előzmény: kiwancsi (893)
kiwancsi Creative Commons License 2009.08.31 0 0 893

Akkor?

Melyikben?

Előzmény: ME* (892)
ME* Creative Commons License 2009.08.30 0 0 892
Annak az az egyszerű oka, hogy a cikk nem ez az egy faj hanem a békák bárkáján szaporított 16 faj és általánosan a gomba által előidézett problémát mutatja be. A másik ok, hogy későn szóltak a magyar fordítás megjelenéséről és így lecsúszott az én sztorim.
Előzmény: kiwancsi (891)
kiwancsi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 891
Az én példányomban van ugyan békás cikk, de ezt nem találtam. :-(
Előzmény: ME* (857)
ME* Creative Commons License 2009.08.19 0 0 890
Majd elnézek arra, ha úgy alakul. Mondjuk most egy jó ideig lefog kötni a viperászás...
Előzmény: szega (889)
szega Creative Commons License 2009.08.19 0 0 889
:))
Előzmény: ME* (888)
ME* Creative Commons License 2009.08.19 0 0 888
általad? Ha igen akkor erős gratula.
Előzmény: szega (887)
szega Creative Commons License 2009.08.19 0 0 887

Ő meg a legelső dunaújvárosi példány volt, még 2003-ból...

http://www.termeszetbuvar.hu/kepek/keptar200702/pages/24poszter_jpg.htm

Előzmény: ME* (874)
ME* Creative Commons License 2009.08.16 0 0 886
Egy hét a kiskunságban - titkos helyen - 16+10 rákosi vipera.
ku
Előzmény: T. Thick (878)
Roland15 Creative Commons License 2009.08.15 0 0 885
Itt a zöld gyík, amit ígértem. Szelíd volt, hagyta magát fotózni.
Előzmény: Roland15 (882)
Roland15 Creative Commons License 2009.08.15 0 0 884
Megölnek ezek mindent, ami mozog... Ha az ismerősödnek mondjuk komodói varánuszok lettek volna a kertjében, más lett volna a helyzet... :-)))
Előzmény: T. Thick (883)
T. Thick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 883
Pont ma hallottam, hogy ismerősöm kertjében a beszokott szomszéd macska az összes gyíkot elkapta. Nem gondoltam, hogy a gyíkokra is veszélyt jelent a kóborló macska. Kész istencsapása az élővilágra.
Előzmény: Roland15 (882)
Roland15 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 882
Akkor azok a leírásod alapján gyepi békák voltak.

Ma meg egy szép fürge gyíkot láttam a réten, igaz, csak az orrát dugta ki a lyukból, nem volt ma valami jó idő...
Dobtam elé két sáskát, befalta őket. Kár, hogy nem tudtam lefotózni.
Viszont a múltok fotóztam egy szép zöld gyíkot, majd teszek fel róla képet.
Előzmény: T. Thick (881)
T. Thick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 881
Izé... alábbi neked ment válasznak...
Előzmény: Roland15 (879)
T. Thick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 880
Erdei, gyepi, mocsári év közben elég hasonlók egymáshoz. A lábhossz tudja leginkább megkülönböztetni őket, a gyepinek a legrövidebb a hátsó lába, "sarka" előrehajlítva nem ér el az orráig. Plusz a gyepinek van (nem mindig) egyedül ilyen sárgás minta az oldalán, ami a második képen látszik, és neki a legtompább az orra is.
Előzmény: T. Thick (878)
Roland15 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 879
Szép. A kisbékák is nagyon hasonlóan néztek ki, amiket találtam a hegyen.
Előzmény: T. Thick (878)
T. Thick Creative Commons License 2009.08.14 0 0 878
Ígértem képeket a gyepi békáról, tessék. (Aki nem tudná, a harmadik képen nem lábkitörés történik, hanem a lábhosszúság alapján eszközölt fajmeghatározás, amit a béka fájdalom és sérülés nélkül visel el.)






Előzmény: T. Thick (840)
J laci Creative Commons License 2009.08.10 0 0 877
http://kepfeltoltes.hu/view/090810/nagy_sikl__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090810/kis_sikl__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090810/elenged_s_helye_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kis sikló szabadon
Nagy sikló szabadon
Elengedés helye

A kép magáért beszél :D
T. Thick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 876
Milyen érdekes, hogy a főváros területén belül is maradt.
Előzmény: ME* (874)
T. Thick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 875
Na, ilyen léptékben voltam rá kíváncsi. Ebből aztán lehet kinyomozni a lelkes hüllőrabsicoknak... :-)
Előzmény: ME* (874)
ME* Creative Commons License 2009.08.08 0 0 874
Össz-vissz ennyi helyen maradt, bár nem rég hallottam Szegedtől kb 30km-re egy észlelésről. Ennek nem tudom mennyi a valóság alapja, a környékünkön még sohasem láttam.

caspius
Előzmény: T. Thick (872)
ME* Creative Commons License 2009.08.08 0 0 873
Vannak dolgok amiről nem beszélünk - heszen nem csak Te olvasod ezt a fórumot.
Előzmény: T. Thick (872)
T. Thick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 872
Miért, gondolod, hogy ilyet szeretnék befogni? Tévedsz. Csak érdekelt, hogy körülbelül az ország melyik részén maradt még belőlük.
Előzmény: ME* (871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!