Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.27 0 0 87087

Köszönöm! Miután Silver már 14 éves, a leírtak többségét használni tudom.

Előzmény: trizs77 (87085)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 87086

trizs77 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 87085
Csimpolya Creative Commons License 2019.01.16 0 0 87084

Ma reggel vásárolni indultam, amikor keserves miaó ütötte meg a fülemet, emelkedő hangerővel és segítségkérő hanglejtéssel. Odamentem megnézni, a klasszikus helyzet: a macska fennakadt a fán, olyan távolban, hogy kézzel nem értem el. Egy nő igyekezett lesiccelni az erkélyéről, én hívogattam, ő nem jött. Nem nagyon tudtam mihez kezdeni, de a vásárlás végére eszembe jutott, hogy a pincében van egy hosszú deszkám, amit ha a fához támasztok, akkor létraként szolgálhat. Azért előtte még egyszer megnéztem, mi a helyzet, és addigra cicus oldotta meg: egyszerűen rájött, hogy mégis le tud jönni. Jól megijesztett, az biztos. 

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.03 0 0 87083

Nem túl kedvező lehetőség. Viszont ráérsz akkor foglalkozni vele, ha felmerül ez az eset. .

Előzmény: Lora1213 (87082)
Lora1213 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 87082

Engem sem zavar hogy a cicáim válogatnak. Nemrég azonban elgondolkoztam .   A szomszéd cica beteg lett, és az állatorvos javaslatára nem kaphatott mást csak főtt csirke húst, főtt rizzsel.

Na most az enyémek ezt nem eszik meg. Ha (neadjisten) beteg lesz valamelyik, akkor még koplaltassam is ?  

Előzmény: Csimpolya (87081)
Csimpolya Creative Commons License 2019.01.02 0 0 87081

Silver is válogatós, ez az egyetlen hibája. Ezt viszont könnyen elnézem neki!

Előzmény: BENTA (87080)
BENTA Creative Commons License 2019.01.02 0 0 87080

Miuska mostanában rákapott, hogy leül mellénk az asztalhoz a székre, amikor eszünk. Ha kedvére való van a tányérokon, először csak jelentőségteljesen nézegeti, majd elkezd magyarázni, végső fegyverként pedig nyújtogatja a mancsát. Persze tudja, hogy nem szabad lopkodni, de azért jelzi, hogy jó lenne az a valami neki is. Természetesen mindig megsajnáljuk és juttatunk az ő tányérjára is ( szigorúan a földön tálalva), de rendszerint csalódottan otthagyja, mert a tápon kívül kevés dolgot eszik jóízűen.

Perzsi viszont kihasználja, hogy anyukámnál is van némi ellátmány, így már akkora, hogy csak 'nagyseggű'-nek becézzük. Most már nem csak a szőre miatt hatalmas, de van benne anyag is rendesen.

 

Ami még érdekes, hogy anyukám nem csapvizet iszik, hanem bubimenetes ásványvizet. Múltkor elkezdett olyant adni a cicáknak, azóta nálunk nem is isznak, átjárnak vizet kunyerálni a szomszédba. Erre úgy jöttem rá, hogy elkezdtek nem inni a macskák. Én jó gazda módjára azonnal keresni kezdtem a problémát. Először kimostam az itatót. Aztán kifertőtlenítettem, végül kicseréltem az edényt, de továbbra sem ittak. Már kezdtem pánikolni, amikor megosztottam a gondjaimat anyukámmal. Akkor derült fény a turpisságra. 

Előzmény: CBNora (87075)
BENTA Creative Commons License 2019.01.02 0 0 87079

Nagyon szép cica. Asztaldekorációnak is remek! BÚÉK mindenkinek!

Előzmény: CBNora (87078)
CBNora Creative Commons License 2019.01.01 0 0 87078

Lencseleves.

Lemonkának mindegy, kizárólag száraztápot eszik, és csemegének füvet vagy csapvizet. Minden egyebet ehetetlennek tart, még a sonkát is.

Előzmény: szepi (87076)
szepi Creative Commons License 2019.01.01 0 0 87077

A diszeket hol hagyta?

Előzmény: p21-feri-tb2 (87074)
szepi Creative Commons License 2019.01.01 0 0 87076

Nem tudom mi van a tányérokban, de nem tul el´gedett.

Előzmény: CBNora (87075)
CBNora Creative Commons License 2019.01.01 0 0 87075

BÚÉK!

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 87074

Előzmény: Csimpolya (87073)
Csimpolya Creative Commons License 2019.01.01 0 0 87073

Boldog új évet kívánok minden cicagazdinak! Illetve a macskákat kiszolgáló személyzetnek!

Sajnos, nálunk elég sűrűn petárdáztak, mi több, tüzijáték is volt, ami legalább szép, ha kissé zajos is. Silvert nem nagyon érdekelte, csak azért vettem észre, hogy nem kedveli a történteket, mert átjött hozzám, a hálószobai radiátoron heverészett. Jól el is aludtam, de hát ez a mai nap már csak ilyen. Még egy kávé, és szinte észnél leszek.

szepi Creative Commons License 2018.12.28 0 0 87072

Látom nagyon tetszik neki...

Előzmény: p21-feri-tb2 (87071)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 87071

Csimpolya Creative Commons License 2018.12.27 0 0 87070

Bevallom, idén is csak egy arasznyi műfát állítottam, de ez érdektelen volt a macskám számára, és ez egyáltalán nem baj!

Görényt sosem akartam tartani, bár az állatkiállításokon szívesen nézegetem őket. Itt a törpesünök a legújabb kedvenceim, de az sem fogok hazahozni.

Előzmény: BENTA (87069)
BENTA Creative Commons License 2018.12.27 0 0 87069

Érdekes az én macskáimat nem igazán érdekli maga  a fa. Egyedül Miuskára kell figyelni, mert ő mániákus cérnaevő és néha lopkod a fáról lamettát. Szerencsére ilyenkor bűnbánó pofával settenkedik a fa körül, mert tudja, hogy nem szabad, így le tudunk csapni a gaz latorra. Volt olyan, hogy 50-60 centi hosszú lamettát is pecáztam mi a fogai közül. Évek óta frissen kikelt búzával terelem el a figyelmét, ami bevált, de nagy ritkán azért elcsábul.

 

Nálunk a görény (Bence) volt anno életveszélyes, mert ő nem csak felmászott, de a vágyott díszeket meg is szerezte. Lehúzta, letépte, akár a fa felborítása árán is. Amíg megvolt Bence, egy szemescsavarhoz volt kikötve a fa csúcsa a plafonon, biztos ami biztos. Azóta nem teszünk törékeny, illetve ehető dolgokat a fára (szaloncukor, habcsók,...).  Sosem lehet tudni.

Előzmény: Csimpolya (87068)
Csimpolya Creative Commons License 2018.12.26 0 0 87068

Ezzel a szúrós valamivel lehet játszani, de az íze pocsék!

Előzmény: p21-feri-tb2 (87067)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 87067

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.12.23 0 0 87066

Csimpolya Creative Commons License 2018.12.21 0 0 87065

Tényleg szép! A virágmentő akcióddal egyetértek, néha én is megteszem. Nagyon nem tetszik, amikor élelmiszerboltokban kókadozó virágokat árulnak! Sosem értettem, kinek jó ez?

Előzmény: BENTA (87064)
BENTA Creative Commons License 2018.12.19 0 0 87064

Sziasztok!

 

Találtam még egy érdekes karácsonyi kaktuszt. Nem egyenletesen zöld a levele, hanem a pereme sárgás. Nagyon érdekes, bár kicsit viharvert darab (mint minden, amit hazaviszek. István szerint én nem vásárolni, hanem menekíteni járok a virágboltokba.). Viszont a virága nagyon szép. Lefotóztam.

Előzmény: Csimpolya (87060)
Csimpolya Creative Commons License 2018.12.16 0 0 87063

Nálam bezzeg nyújtózkodik, igaz, a gázkonvektor tetején, és ezt csak a legfontosabb ügyekben hagyja el. Javára írandó, hogy ezek közé tartozik az is, hogy egy kicsit együtt legyünk, én simogatom, ő dorombol.

Előzmény: p21-feri-tb2 (87062)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.12.16 0 1 87062
Csimpolya Creative Commons License 2018.12.13 0 0 87061

Elkezdtem az esedékes karácsonyi nagytakarítást, amivel kivívtam Silver neheztelését. Többször panaszosan nyávogott, és elém állva magyarázta, milyen oktalanságot követek el. Tulajdonképpen egyetértettem vele, de az ilyesmin jobb túlesni. Még két napig fog tartani, de ezt nem mondtam, csak igyekeztem ártatlan képet vágni. Akinek ezzel sikerült megtéveszteni a macskáját, az istenáldotta tehetség, de nekem valahogy sosem ment. Mindegy, ennek is a végére fogunk jutni.

Csimpolya Creative Commons License 2018.12.11 0 0 87060

Szerencsés találkozásod volt a kaktusszal, és a növénynek is szerencséje lesz veled!

Előzmény: BENTA (87058)
BENTA Creative Commons License 2018.12.11 0 0 87059

És milyen igaza van.

 

Előzmény: Csimpolya (87057)
BENTA Creative Commons License 2018.12.11 0 0 87058

Kedves Csimpolya!

 

Tegnap vettem egy karácsonyi kaktuszt, amin különböző színű virágok vannak, a narancstól a pinkig. Azonnal rád gondoltam, te tudod értékelni ezeket a különlegességeket. Most már kicsit kókadtak a virágai, de ha elkezd megint nyílni, fényképezek.

Az az igazság, hogy volt már egy ilyen virágom, de azt odaadtam anyukámnak, amikor nagyon maga alatt volt, azóta is keresem a boltokban, hátha tudok szerezni. Az ember legyen kitartó és teljesülnek a kívánságai. Mondjuk, van amire 20-30 évet kellett várni, de ez van.

Előzmény: Csimpolya (87053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!