Keresés

Részletes keresés

cinyoka Creative Commons License 2020.01.18 0 0 3539

Igen, sokkal könnyebb lenne megcsinálni házilag egy tolókaput, de én automatizálni is szeretném ( a jelenlegi kétszárnyas is motoros) és ha a sín nincs majdnem tökéletes vízszintben akkor a fogasléc és a motor fogaskereke közötti megengedett hézag vagy túlásgosan megnő, vagy eltűnik... ezért agyalok, hogy mi a járhatóbb: készítek egy 5 méteres vízszintes alapot a sínhez, vagy ások egy bazi nagy lyukat az ellensúly betonjának :D 

Előzmény: Teaway (3538)
Teaway Creative Commons License 2020.01.18 0 0 3538

Nekem tolókapum van. Egy sín a földön, két kerék a kapuban. Sínfűtés nincs, ónos eső, és egyéb hókásás csapadék után „dolgozni” kell körülötte, de a sima natur hó az nem árt neki. Viszont nincs napi használatban. Azért ezt választottam, mert ezt tudtam házilag megvalósítani.

Előzmény: cinyoka (3537)
cinyoka Creative Commons License 2020.01.18 0 0 3537

Köszönöm szépen neked és "botsinkai"-nak is a segítséget! Még osztok szorzok, hogy melyiknek  (toló vs úszó) mi az előnye/hátránya...a megvalósítás fizikai korlátai stb... az úszókapu szimpatikusabb elegánsabb, de lényegesen több helyet foglal, drágább, az úszókapu hangosabb, érzékeny a vízszintre   szóval van mit átrágni :D

 

Van még pár hónapom, de a segítséget még egyszer nagyon szépen köszönöm! A tolókapú méretezéséhez/tervezéséhez van valamilyen - ehhez hasonló - segédlet? Én nem igazán találtam, mindenhol az úszókaput eröltetik/ajánlják...

Előzmény: Pompiere (3536)
Pompiere Creative Commons License 2020.01.17 0 0 3536
Előzmény: cinyoka (3534)
botsinkai Creative Commons License 2020.01.16 0 0 3535

Kaputechnikai oldalakon vannak segédletek. 4 méter nyílóval 6 méteres C-sínt használj, ha van hely kifuttatni.

Ha egyéb kérdésed van, akkor tedd fel. Egyébként egy jó lakatos megoldja neked gyorsan.

Előzmény: cinyoka (3534)
cinyoka Creative Commons License 2020.01.11 0 0 3534

Sziasztok!

 

Bevezetés:

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy kétszárnyas, motorizált kapum. Sajnos a kerítésoszlop elhelyezkedése, a garázs baloldali bejárata és a bal kapuszárny bizony megnehezíti a beállást a garázsba. Én még csak elboldogulok, de a párom már nem igazán akar beállni az éppen nála lévő kocsival. Igazából a Ceed kombival még én sem próbáltam....

Ennyit a bevezetéshez. Az a megoldás, hogy a két garázsajtót kicseréljük egy duplára, statikailag nem/nehezen/drágán oldható meg (túl sokat kellene bontani, áthidaló stb) így maradt az a lehetőség, hogy a kétszárnyas kaput átalakítom úszókapura. 

 

Kérdés:

És igazából innen indul a kérédésem: van-e valakinek tapasztalata, ötlete hogyan induljak neki? Esetleg valamiféle tervezési segédlet a méretezéshez, az ellensúly kiszámolásához, illetve a fizikai megvalósításhoz. A jelenlegi dupla szárny kb 4m...

Akinek van ötlete tapasztalata stb ne tartsa magába az infót. Előre is köszi!

 

kneissl Creative Commons License 2020.01.06 0 0 3533

Kromofág, vagy forrasztólámpa is leszedni a régi festéket. A homokfújás a rozsdát is leszedi, de ahhoz komolyabb felszerelés, megy spec homok kell. 

Előzmény: turulka1920 (3528)
gerisz86 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 3532

Köszönöm a tanácsot! Szerencsére szépen, pontosan van rakva :) Akkor ezek szerint elég a dryvit háló ragasztóba ágyazva, kihagyva az xps-t, és ez elég alap a kőnek.

Előzmény: botsinkai (3531)
botsinkai Creative Commons License 2020.01.04 0 0 3531

Felesleges az xps kerítésre. Épületlábazatra viszont kell.

 

Ha nagyon egyenetlenül van rakva a zsalukő, akkor kiegyenlítőrétegként esetleg még alkalmazható, bár inkább oldja meg a kőmíjjes...

Előzmény: gerisz86 (3529)
botsinkai Creative Commons License 2020.01.04 0 0 3530

Homokszórás, ha tudsz szerezni nagyobb kompresszort.

Előzmény: turulka1920 (3528)
gerisz86 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 3529

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek  egy zsalutéglából épített, tömör kerítésre, amit 1 centis fűrészelt mészkő lapokkal szeretnék (majd egyszer) burkoltatni, kell e hőszigetelést hálózni/dübelezni. Én laikusként a forgalmazók honlapján tudok csak tájékozódni, pl. a Balkánstein az alábbi képen látható rétegrendet írja elő. Viszont amikor még a nyáron telefonon érdeklődtem egy burkolást vállaló szakemberrel (ismerősömék kerítését burkolta ilyen lapokkal szerintem nagyon szépen), ő azt mondta ez felesleges, mert lehet egyből a zsalutéglára hálózás után ragasztani a kőlapokat, nem való hőszigetelés a kerítésre és ha esetleg vizet szív a kerítés, azt a mészkő a felületén el is párologtatja. (Akkor még nem gondoltam rá, de az itt olvasottak alapján aggaszt, hogy akkor sókivirágzás jöhet esetleg létre a kő felületén...)

Szeretnék tisztábban látni a témában és nem spórolnám ki a rétegrendet ha tényleg kell, de ha ennyire felesleges, akkor viszont nem költenék rá. A célom csak az, hogy a végeredmény jó legyen.

Köszönöm ha tudtok valamit hozzáfűzni!

 

turulka1920 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 3528

Sziasztok. A régi kovácsoltvas kerítést szeretném ujjra festeni van valami jó ötlet a régi festék eltávolítására. A kerítést  elemek alatt a beton burkolására mit javasoltok 10 méter 50 cm magas és a kerítést vasak jó sűrűn bele vannak engedve a betonba koszonom

botsinkai Creative Commons License 2020.01.03 0 0 3527

A nagykaput és az oszlopokat horganyoztasd inkább festés helyett. Kb 350 ft/kg bruttó.

Örökös, mint a nyomorúság. :-)

Előzmény: axe1985 (3525)
Házas Ember Creative Commons License 2019.12.25 0 0 3526

Jó lett :-)

 

Mi még a kerítés építés előtt vagyunk, de amikor ilyet látok, akkor örülök, hogy nekünk mindössze 15 méter az utcafront, de abból is levesz majd a garázsbejáró.

 

Csemperagasztót ne használj a burkoláshoz, csakis jó minőségű fagyálló járólap ragasztót.

Előzmény: dani22 (3524)
axe1985 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 3525

jó lett idén enyém is félig lett kész csináltam egy 2 szárnyas nagykaput mi festésre vár meg van egy másik mit jovőre akarok megcsinálni 7 méter hosszú lesz a 48x3,2 vascsoveket 1 méter mélyen rakom le .még azon gondolkodok hogy a  feszítő drótot a csőre ráhegesztetett anyákon húzam átt vagy fúrjak mi a vasacsovet inkább.ezen még filózok melyik tartósabb.

Előzmény: dani22 (3524)
dani22 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 3524

Sziasztok! Elkészült a keritésem nagy része és gondoltam megmutatom. Pár adat: alapja a lábazat alatt 60-70cm mély az oszlopok alatt 1,2m mély. az egész vasbeton, az alapba 7 köb beton van a zsaluban 2,5 köb. 36,25m hosszu. Ha fentlessz a fedlap akkor 155cm magas lessz. Lábazat 2 sor zsalukö. A lécek apácarács szétszedve és párhuzamosan felcsavarozva. Kiskapu 1,05m Nagykapu 3,2m (azota már elkészült a tolokapu része. Pillérek 20x25x25 ös kockákbol vannak. 

 

A hátralévö munkálatok tavaszra lettek tervezve. Csemperagasztoval levakolom, Öntök fedlapokat betonbol. Lefestem szép fehérre a lécek pedig mahagoni lazural lesznek lekenve. Kapu automata lessz. 

Ha nem leszek lusta vágok össze a készitése közbeni képekböl egy videot. 

https://www.youtube.com/watch?v=5CEjJKu1kQI&feature=youtu.be

 

Tweety01 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 3523

Sziasztok! Ár/értèk arányban kik gyártanak jó Fa hatású acélkerítést? Olyanra gondolok, mint a Nívókerítés.... csak hát kutyadrága...

NeomatiK Creative Commons License 2019.11.13 0 0 3522

Fúrd át, ahol átlapolva lennének, vagy hegessz fület mindkettőre és tegyél bele lakatot.

Előzmény: Tibicsoki19 (3520)
botsinkai Creative Commons License 2019.11.12 0 0 3521

Az anyát hegeszd le, a csavar pedig legyen belső kulcsnyílású, pl torx vagy más spec. Azokhoz való szerszámokkal a zsebben nem nagyon szaladgál senki.

Előzmény: Tibicsoki19 (3520)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 3520

Arra már gondoltam én is, de azt bárki ki tudja csavarni és eléggé szem előtt van, nem szeretném hogy lelopják.

Előzmény: zöldeskékek (3519)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.11.12 0 0 3519

  Oldható,  más néven csavaros kötéssel !!

Előzmény: Tibicsoki19 (3518)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 3518

Sziasztok,

 

Tanácsot vagy ötletet szeretnék kérni!

Egy kétszárnyas kapu rendbehozataláról lenne szó, aminek a kapufélfái nem tól jól lettek lerögzítve és tartós esőben észrevehetően ( a zár nyelve nem tökéletes passzol) mozognak. A megoldás szerintem az lenne, ha a kapu felett a két kapufélfát egy áthidalóval összehegeszteném, ez fixen tartaná a távolságot. A probléma az, hogy ebben az esetben, egy magasabb autó nem tudna alatta a kapun beférni. Ezt az áthidalót milyen módon lehet úgy feltenni, hogy adott esetben (ha mondjuk egy magasabb autóval hozatok valamit) könnyen levehető legyen?

Köszönöm előre is a tanácsokat!

 

Tibi

_BP__ Creative Commons License 2019.11.10 0 0 3517

Szia, nem segített :-(

Ki lettek cserélve az oszlopok 100*100*4-es zártszelvényre. Ezek már masszívak, nem hajlanak.

Előzmény: kneissl (3466)
DaeMonS Creative Commons License 2019.10.19 0 0 3516

Jo reggelt,

 

Talalkozott mar valaki uszokapu (tolokapu) megoldassal teleszkopos-kapu kivitelezessel?

 

A kapu 5m hosszu lenne, de jo lenne 2 lepcsos bontasban, mondjuk 3-3meter. Igy ami hatracsuszik, az nem foglalja el a teljes udvart hosszaban ( helyhiany miatt )

Egy lakatos elkesziti a kaput, viszont eddig egy 5m+2m mereviteses uszokapu volt a terv, amit helyhiany miatt kellene atgondolni.

 

Erdekelne, hogy van e tapasztalat, illetve mi lenne a legegyszerubb (legolcsobb) technikai, anyag, illetve funkcionalisan mukodokepes megoldas.

A kapu kb 2m magas, belsejeben lazurral atkent deszkazat lenne. 

 

Koszonom az otleteket elore is.

Udv

D

NeomatiK Creative Commons License 2019.10.17 0 0 3515

Furkálni nem akarok, inkább kikerülöm a betonvassal, ha enged annyit, a nútba helyezve.

Előzmény: botsinkai (3514)
botsinkai Creative Commons License 2019.10.16 0 0 3514

Persze simán el is lehet engedni mellette a betonvasat, nem tragédia, ha nem tengelyben van.

Előzmény: botsinkai (3513)
botsinkai Creative Commons License 2019.10.16 0 0 3513

Zártszelvényt legegyszerűbb átfúrni és átdugni rajta a betonvasat.

Előzmény: NeomatiK (3512)
NeomatiK Creative Commons License 2019.10.16 0 0 3512

Köszi a válaszokat. 2,5m lesz.

Arra van valami bevált fogás, hogy az oszlopok helyénél a vízszintesen futó betonvasat hogyan kéne kialakítani? Hiszen keresztezi egyik a másikat. A betonvas legyen ott elvágva vagy hajlítsam meg, hogy kikerülje az oszlopot?

Előzmény: botsinkai (3510)
Brickname Creative Commons License 2019.10.15 0 0 3511
Előzmény: KFeri_2+4 (3493)
botsinkai Creative Commons License 2019.10.14 0 0 3510

2-2,5m, ahogy az osztás kiadja. Kb 5-ös drótból érdemes S kampókat hajtani és félméterenként félig a betonba szúrni, ehhez jól le lehet akasztani az alsó vezetődrótot.

Előzmény: NeomatiK (3508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!