Keresés

Részletes keresés

csicseriborsó Creative Commons License 2007.10.26 0 0 1250
Nem, nem. Ez a kiváltság nem pusztán a Tiéd :-))))))
Előzmény: bolygohollandi (1240)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.10.26 0 0 1249

Ismét leült...kár..élveztem a témát..:))

 

No, hogy áll a szerelem ügye nálad?

Előzmény: jahorka (1224)
jahorka Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1248
Nem kell bocsanatot kerni, nem mindenki ertette.:))) Gim . tan.:))))Aki ertette, az meg jot nevetet
Előzmény: bolygohollandi (1246)


jahorka Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1247
Ugyes voltal:)))) Jot nevettem. Neha ezt is kell:)))Jo ejt!
Előzmény: bolygohollandi (1246)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1246

A megfejtés az, hogy a hollandi szórakozik; ha valaki nem olvas vagy nem tudja az  olvasottakat értelmezni és a megfelelő helyükre tenni, akkor az ugyanolyan jelzőkkel illethető, mint amik ellen itt sokan tiltakoznak a szerelem kapcsán.

 

Vegyük már észre: a szerelem nevetségességének megítélése kizárólag attól függ, milyen képet mutat magáról a szerelmes a külvilág felé és kizárólag ezen külvilág számára lehet nevetséges a kellő önkritikával rendelkezőkön kívül....:))

 

(Bocsánatot kérek minden olvasótól az alábbi idétlenkedésekért...)

Előzmény: jahorka (1245)
jahorka Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1245
A megfejtes: Gyermek!  Orulok, hogy orulsz. :)))))
Előzmény: bolygohollandi (1238)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1244
...izé...szóval örülök...
Előzmény: Okoska6 (1242)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1243
Ez megnyugtató
Előzmény: Okoska6 (1241)
Okoska6 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1242

Szia! Olvastam a délelőtti "nagymonológodat" is, és örülök, hogy most madarat lehet fogatni Veled! Néha-néha majd én is hozzászólok pár témához, ehhez is, csak bele kell olvasni, hogy "képben legyek" kicsit!

Érdeklődéssel várom, hogyan alakulnak a dolgaid!

Előzmény: bolygohollandi (1240)
Okoska6 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1241

Nem, nem vagy egyedül, mások is nagyon szerelmesek tudnak lenni, csak nem vallják be, vagy mintha kicsit szégyellnék magukat emiatt!

Pedig ez nem korfüggő, az biztos! 

Előzmény: bolygohollandi (1240)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1240
Csak én vagyok itt egyedül szerelmes 40 felett?
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1239

Elkeseredettségemben tegnap nem is tudtam volna Neked válaszolni, de ma - ma végre történt valami!

Érdemes volt annyi hosszú éven át élnem, titkon reménykednem!

 

Ma reggel amikor felébredtem belémhasított a felismerés: 50 éves vagyok!
Lehet, azért is ébredtem fel hajnalok hajnalán, mert csak igazuk van azoknak, akik hisznek holmi sugarak, megérzések, a hatodik, hetedik érzék létezésében és az a tény, hogy 50 évvel ezelőtt e napon születtem, valahogy hatott az egész belsőmre; tán még az aurám is más színekben pompázott ma hajnalban
Felhívtam anyámat, s ha eddig nem hittem volna az ezoterikus tudományok létjogosultságában, mától kezdve biztos hinni fogok: ő is ébren volt már egy órája!!!

Ez nem lehet véletlen!
A mai hajnal tehát tele volt csodával!

Anyám elmondta, hajnal 4-kor láttam meg a napvilágot ezelőtt 50 évvel – nem csoda, hogy ma mindketten felébredtünk(!) – és (minő csoda!) pont abban a pillanatban láttam meg ma is a hajnalhasadást, mint 50 éve a napvilágot.

Meg voltam rendülve!

Amikor letettem a telefont, úgy éreztem, mintha hirtelen rám zuhant volna valami; erősen megdobbant a szívem, valami fojtogató szorítást éreztem a torkomban, a mellemen mintha mázsás súlyok lettek volna; mégis valahogy kellemes érzés volt, olyan felszabadító, mintha a rámtörő érzés valósággal súlytalanná tett volna, mintha legalább 1 méter 22,5 centiméterrel lebegtem volna a föld felett.
Hirtelen minden olyan könnyűnek, megoldhatónak tűnt, a problémák amik előző este még fenyegetően  tolakodtak a gondolataimba bele – oda az agyam közepibe, most mintha eltűntek volna, s mint az ablakon keresztül betüremkedő fénypászmák a gondolatok ugyanolyan pajkosan látszottak cikázni a fejemben (azok is a közepibe bele).

Az nem lehet – gondoltam; féltem még magamnak is beismerni, hogy….
De hirtelen ráébredtem a valóságra: már elmúltam ötven éves (jó egy órával!), hát akkor miért is ne….?!

Valami reménysugár csillant meg előttem és egyre erőteljesebben öntötte el az egész lényemet a megvilágosodás - ahogy ott ültem a szürkéskék elefántocskás pizsamámban az ágy szélén,  álmosan, a kezemben kávéval – hogy valami olyasmi tört rám meglepetésszerűen, ami soha eddig nem tudott be(?) vagy át(?) vagy keresztül(?)hatolni a borzalmas szenvedésekkel teli eddigi életem során az élet atrocitásai ellen a magam ügyességével, erejével, eltökéltségével, határozottságával, leleményességével, rafináltságával (etc.) növesztett páncélzato(mo)n.

 

Ránéztem.
Kócos volt és szuszogott!
Ott szuszogott.
Nekem szuszogott!
Nekem, nekem, nekem!

 

A hála, a csodálat, a végtelen szeretet, az egymáshoz tartozás olyan mélysége (azt nem tudom milyen mélysége, de mindenesetre nagyon-nagyon mély volt) öntött el, egyszerre éreztem-láttam a múltat, a jelent, a jövőt, hirtelen olyan erők birtokosává lettem, amelyek létezésében soha nem bírtam, nem reméltem hinni, a megvilágosodás e pillanatában a tudatom mélyén (detto agyam közepibe bele) robbanásszerűen öntött testet a Nagy Igazság: itt van, végre rámtört, hát nekem is osztályrészemül jutott!


Hát megtörtént velem is: szerelmes lettem!

 

Most abbahagyom, mielőtt nevetségessé válnék…

Előzmény: volesojinka (1234)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1238

Értem, akkor várakozom türelmesen a rámtörésre; igyekszem közben jókedvű lenni.

És az jó hír, hogy nem szeretsz nevetséges lenni.

Előzmény: jahorka (1233)
pasa_ Creative Commons License 2007.09.23 0 0 1237
pl. a 24-es hozzaszolast
Előzmény: volesojinka (1234)
jahorka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 1236
Nem kor fuggo a "viszonzatlan  szerelem!"--- Az csak kinlodas:(
Előzmény: Törölt nick (1235)
volesojinka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 1234
Ez most komoly? Ötven felé jársz és még sosem voltál szerelmes? Vagy kihagytam valami információt?
Előzmény: bolygohollandi (1231)
jahorka Creative Commons License 2007.09.23 0 0 1233
Kedves Bolygohollandi! " Csak oszinte voltam!"  Ram is csak ram tort,---"-de mar gyogyulok"Ne legy szomoru " Te nagyon is racionalis vagy" Lehet , hogy Neked jobb."Nem szeretek nevetseges lenni"------- ,de mindig vallalom onmagam. Bar ez, mar nem ide tartozik.:(
Előzmény: bolygohollandi (1231)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.23 0 0 1232
:)))
Előzmény: DN3 (1228)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.23 0 0 1231

Hogy csináljam így ötven felé, ha eddig sem éreztem; hol, merre keressem?

Van valami technikája, amivel lehet próbálkozni?

Én azt olvastam valahol, hogy az csak úgy rátör az emberre és rám soha semmi nem tört rám...:(((

Most egészen elkeserítettél; úgy érzem, valami komoly hiba lehet bennem, valami olyan hiányzik belőlem, ami nem is pótolható...:(((

 

De lehet, hogy nem is baj, mert itt is sokan írják, hogy akkor nevetséges lennék és én nem szeretek nevetséges lenni.

Te szeretsz nevetséges lenni?

Előzmény: jahorka (1229)
Login Santer Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1230

Igen, röhelyes.
jahorka Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1229

MINDENT BELE!!!:)

Előzmény: bolygohollandi (1227)
DN3 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1228
Azért ne add fel! Szinte biztos, hogy létezik ez az érzés, már én is több helyen olvastam róla. És hát a könyvek csak nem hazudnak!
:-)
Előzmény: bolygohollandi (1227)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1227

Magam is remélem, hogy egyszer megtapasztalom milyen az, amivel eddig csupán versekben találkoztam, filmen láttam, könyvben olvastam és mások elbeszéléseiből ismerem.

Talán majd ha 50 leszek, én is érzem majd...

Eddig még sohasem éreztem.

 

...ez az én keresztem...:(((

Előzmény: jahorka (1226)
jahorka Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1226
Koszonom! Kedves vagy.---- remelem megtapasztalod----ez csak egy allapot. :)De nagyon jo!:):):)
Előzmény: bolygohollandi (1225)
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1225

Perszehogy leült - a témát kiveséztük, megnéztük minden oldaláról.

Gratulálok a szerelmes állapotodhoz - még ha gőzöm sincs is, hogy az mi fán teremhet...:))

Előzmény: jahorka (1224)
jahorka Creative Commons License 2007.09.22 0 0 1224
Sajnalom, hogy leult ez a topik. Most en nagyon szerelmes vagyok, nem vagyok fiatal, de ugy gondolom, a lelek es a test nagyon fontos. Ezert kaptam itt ezen a forumon hideget- meg meleget.Voltak fiatal barataim,--- de veluk nem igazan  tudtam olyan dolgokrol beszelni , amit en megeltem , legtobbszor, felesegul akartak venni. ---"-Ilyenkor nyulcipo van". ---- Majd egy baratom ,- azt monta  nagyon kenyes ez a tema, feleloseged van, a fiatalokkal szenben. ---Igaza volt---ha egy fiatal szereelmes , mindenre kepes......Mindenkit, olelek, aki szerelmes, meg aki , majd lesz:):):)
jahorka Creative Commons License 2007.09.19 0 0 1223
Szerintem,--a kerdes,--nem velemeny:(Koszi a kioktatast. Jo ejt!
bolygohollandi Creative Commons License 2007.09.19 0 0 1222

Ne haragudj, inkább nem társalognék veled - ismét személyeskedni kezdesz, amit nem illik itt és így nem is lehet normálisan társalogni.

 

(A 40-50 utáni szerelemről (és általában a szerelemről) a véleményemet e topic elején elolvashatod, ha tényleg érdekel.)

Előzmény: jahorka (1220)
jahorka Creative Commons License 2007.09.19 0 0 1221
Neked mi a szerelem?4o-5o. eves korban?
Előzmény: bolygohollandi (1219)
jahorka Creative Commons License 2007.09.19 0 0 1220
Gyenge vagy!!!! Nem is voltal soha szerelmes.... Most megsz. a ferfi  Benned, nehogy valaki kitapntsa a gyenge pontodat. NEKED is van ,nem is keves.... Okoska!
Előzmény: bolygohollandi (1218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!