Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tatrafan Creative Commons License 2006.01.13 0 0 98
Itt jon ki a muveltseg, en is ellatogattam ugye az oldalra, de azonkivul, hogy Tatra nem ertettem semmit..... :-))))
Előzmény: motorkami (85)
Janibacsi Creative Commons License 2006.01.13 0 0 97

Nem jategli az? :)

 

Nagyfaternak legalabbis jateglije van, es Balastya igencsak az a kornyek...

 

Jano

Előzmény: Riff-Raff (93)
MALWIN Creative Commons License 2006.01.13 0 0 96
Továbbá soltvadkerti rettenetes:-)
Előzmény: Riff-Raff (94)
yenoee Creative Commons License 2006.01.13 0 0 95
No igen, azért csettegő, mert a Winkler mintha innen Ny-Dunántúlról származna...:-)
Előzmény: Riff-Raff (93)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.01.13 0 0 94
Ja és a magyar elnevezése: háztáji kocsi. :-)
Előzmény: Riff-Raff (93)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.01.13 0 0 93

...amit a totálkárosok a csettegőnek hívnak.

 

Mifelénk úgy is hívják az ilyet, hogy jatedli.

Előzmény: tatrafan (82)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.13 0 0 92
Azt irtad kohoban vegezte. Lehet, hogy fennmaradt?
Előzmény: 504LACI (91)
504LACI Creative Commons License 2006.01.13 0 0 91
Az eredeti képen sem látszik több a kormányrúdról, Apu meg már nem emlékszik ilyen részletekre. A csűr inkább fakerítés, a bal oldalán látszó épületszerűség a mai napig áll. A méhész már meghalt. Budapest XXII.
Előzmény: Janibacsi (89)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.01.13 0 0 90

"Azt nem tudom kivenni a keprol, mi tamasztja ala a kormanyrudat..."

Az apuka erős keze:)

Előzmény: Janibacsi (89)
Janibacsi Creative Commons License 2006.01.13 0 0 89

Es az a csur is Bp-n volt akkoriban??

 

Azt nem tudom kivenni a keprol, mi tamasztja ala a kormanyrudat...

 

JAno

Előzmény: 504LACI (69)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.13 0 0 88
Köszi! Az Unitas nem bírt eszembe jutni :-)
Előzmény: motorkami (86)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.13 0 0 87

Astória

 

motorkami Creative Commons License 2006.01.13 0 0 86

Lehettek még mások is, mert a következőt írja a német Tatra-klub első célként:

 

Registrierung, Erhalt und Bekanntmachung von Fahrzeugen der Marke TATRA, deren Vorgänger NESSELSDORFER und Lizenzprodukten: Austro-Tatra, Unitas-Tatra, Detra, Delta, Röhr, Stoewer, Lorraine-Dietrich.

 

A Tatra, elődje a Nesselsdorfer, valamint a liszensz járművek, mint Austro-Tatra, Unitas-Tatra, Detra, Delta, Röhr, Stoewer, Lorraine-Dietrich nyilvántartása, megőrzése és ismertetése.

Előzmény: motorkami (85)
motorkami Creative Commons License 2006.01.13 0 0 85

Kicsit körbenéztem.

 

A Detra (rövid ideig Delta) Frankfurtban készült.

 

Az Unitas volt a magyar gyártmányú Tatra, Négyesi Pál írta meg a történetét.

 

Az Austro-Tatra pedig Bécs Semmering nevű kerületében. A bécsi kiállítás abban a bvolt, ami az egykori gyár helyére épült.

 

Az Austrórótudom, a Detráról meg az Unitasról feltételezem, hogy azért gyártották "itthon", hogy megkerüljék a viszonylag magas vámot, ami duplájára emelte az autó árát. Akkor is ismerték a kiskaput.

Előzmény: tatrafan (84)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.13 0 0 84

A nyűgető alapja:

 

tatrafan Creative Commons License 2006.01.13 0 0 83

"nemtudommi" = nyűgető 

 

tatrafan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 82
Baszki ha ezt láttam kéz éve Füred előtt, megőrülök!!!!   Szaladtam vissza, kérdezgettem az embereket, de nem látták merre ment. Asszonyt verte az ideg, otthagytam a kocsiban és szaladgáltam fel-le a hülye fényképezőgépemmel. Nem lett meg, de egy manus mondta, hogy "az biztos a Józsi bácsi volt a nemtudommivel". Itt valami helyi nyelvjárásban mondott valamit amit a totálkárosok a csettegőnek hívnak. Aztán felhomályosított, hogy az egy fűrészgép, de nem tudtam tovább maradni. Csak annyit láttam belőle, hogy csálén állnak a kerekei, a csővázat se, mert hátulról a tükörben láttam csak, és úgy tűnt valami dízelmotorka van rajta, de ez se biztos. Csak elmentem vele szemben kilencvennel, és aztán kezdtem gondolkodni, hogy milyen autónak is van lengőtengelye....? Na?  Még keepitretrot is felhívtam a nagy izgalomban! Hát nem tudom... röhögnék ha ez lenne! Utánajárok az biztos. Megtalálom! :-))))  De lehet, hogy csak valami vacak volt, majd kiderül, de mostmár nem hagyom annyiban...
Előzmény: 504LACI (80)
504LACI Creative Commons License 2006.01.12 0 0 81
Megpróbálom összeszedni amit tudok.
Előzmény: tatrafan (79)
504LACI Creative Commons License 2006.01.12 0 0 80
Na ez volt az. Balaton északi part '70-es években képződött.
Előzmény: tatrafan (79)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 79
Hülye vagyok, ez az, ez a német leány. (de itthon is volt valami ilyesmi leánka, úgyhogy egyből az ugrott be a hazai fotóról) Ott kutatja valaki, meg keresi a tárgyi, képi, írásos emlékeket, olvastam vmi felhívást. Bocsi. Elküldhetnéd a képeket, hátha megtalálom a kutatós embert megint. Iyen fűrészgépet én is láttam a Balaton mellett, de mire meg tudtam fordulni sajna teljesen felszívódott. Bocsi az OFF-ért!
Előzmény: 504LACI (78)
504LACI Creative Commons License 2006.01.12 0 0 78

Nem teljesen a hazai.

A gépből mobil fűrészgép lett a kaszni hátuljának levágásával :-( Aztán pár év múlva az is megszűnt, gondolom valami kohó alján végezte...

 

Előzmény: tatrafan (77)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 77

Azért az jól látszik, hogy csak a lemez tudott elrohadni ezeken, a csőváz örök!  :-)))  Nincs valami infó a sorsáról? 

 

 Ja, a hazai leányvállalat szerelt össze Tátrákat, ezek mentek Detra néven ha jól tudom...  Arra nem emlékszem hogy a kaszni itteni készítésű vagy eredeti volt, de inkább az utóbbi. Mostanában vki kutatja az itteni cég történetét. Ahogy a sógorok is felfedezték maguknak az Austro-Tátrát. Most volt kiállításuk belőle. Ők nagyon szeretik a márkát, végülis a birodalmuk egyik büszkesége volt...  :-))))

Előzmény: 504LACI (76)
504LACI Creative Commons License 2006.01.12 0 0 76

Kapaszkodj meg! Tudtam én, hogy volt valami öreg léghűtéses boxer a családban, de nem Tatra...

Na most kiderült, hogy egy Detra volt...még porbafingó koromban emlékszem rá a vidéki rokon kertjében porladt.

Gondolom mond ez neked valamit!?

Előzmény: tatrafan (75)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 75
Eztet nem említetted vagy csak nem emlékszem? Vagy nem az?
Előzmény: 504LACI (69)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 74
Sétálást nem a fedélzetre értettem ha úgy hangzott!  :-)))
Előzmény: MALWIN (71)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 73
Bmeg ez Tátra!!!  Ott látom a csővázt! :-)))  (Vagy régi Skoda is lehetne, de az meg nem boxer)
Előzmény: 504LACI (69)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.01.12 0 0 72
Március még éppen jó lehet, mert a doktor bácsi április 2-re ígérte, hogy kibújik a kölök Anyu hasából. Utána egy ideig el leszek foglalva. :-)
Előzmény: MALWIN (71)
MALWIN Creative Commons License 2006.01.12 0 0 71
Malwin minden hétvégén odaugrál, mert ez a dóga (ez is.):-))))
Sétálni kicsit veszélyes a fedélzeten, némi korhadás miatt, de időzni, azt lehet.
Belépőt nem lehet szedni. Egyéb támogatást elfogadunk, de ezt majd megbeszéljük.
Egyelőre tegyük fel, hogy valamikor márciusban meg lehetne nézni.
Előzmény: tatrafan (70)
tatrafan Creative Commons License 2006.01.12 0 0 70

Esküggy, ilyen is volt???   :-))))

 

Szervezhetnénk egy mini vagy maxi találkozót a hajónál a jó idő beálltával...

Szerintetek?

 

Nagyon jó ötlet!  Riff-Raff is jönne ezexerint, én is, meg még páran akik majd később találnak ide és nem is találkoztunk még velük személyesen. Maxi nem biztos, hogy összejönne, bár akkor már esetleg jelképes összegű belépőt is lehetne szedni valami idekapcsolódó jótékony célra. De a realitás szerintem az 5-10 fő és akkor MALWIN-nak se kéne minden hétvégén odaugrálnia. Majd ha jobb idő lesz, összebeszélünk. Mondjuk engem a rossz se riasztana vissza. Csak kellemes időben jobb a hangulat, jobb sétálni, időzni a fedélzeten (ha lehet), ilyesmi....

Előzmény: Törölt nick (67)
504LACI Creative Commons License 2006.01.12 0 0 69

Lehet saját retro is?

A sztori: Apukám elvitte a lakatoshoz a félig szétszedett autót. Előtte egy bitumenes kannából készített egy ejtőtankot...

Meg persze vitte magával a bukósisakját is. A kasznit ott hagyta a lakatosnál, aztán hazament. A járóképes alvázzal. '60-as évek Budapest, kerületen belül...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!