Keresés

Részletes keresés

PAMA2 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 2024

Éze, Monte-Carlo, Monaco és a tengerparton strandolás. Ahol enni is kellene, közlekedésre jegy, belépőjegyek stb.  Úgy gondolom, hogy kevés a költőpénzünk. 

A szállás 80.000 + repjegy 30.000.- ez így nagyon jó, de az 1 heti kaja+kirándulás,..... a fene tudja, bizonytalan vagyok. 

Flower2000 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 2023

Nem tudom hova mentek a környező városokba, de Provanceban sok kisebb városban nagyon jó menük vannak, 3 fogás és választani lehet sokféléből. Olyan jókat adnak, hogy nem lehet elfelejteni, hisz a franciák híresek a kajájukról.

Előzmény: PAMA2 (2022)
PAMA2 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 2022

Sziasztok!

 

Nagyon köszönöm a hasznos infókat.  Nem mondhatnám, hogy olcsó. A 150.000.- még a legolcsóbb helyeken étkezve is kevésnek tűnik, és még nem voltunk a környező városokba... :( 

Flower2000 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 2021

Én nagyon jónak találtam Nizzában az ázsiai éttermeket amikben voltam és kedvező árúaknak, olcsóbbak mint a többi, de sokkal jobbak mint nálunk. Ha az olcsóság a szempont azt javaslom.

tessloff Creative Commons License 2017.05.29 0 0 2020

Az etteremkereseshez jo szivvel tudom ajanlani a tripadvisort, vagy ha beszelsz franciaul a lafourchette.com oldalt. Ez utobbin keresztul intezett foglalassal 20 es 50% kozotti kedvezmenyt is kaphatsz eleg sok helyen (altalaban az italfogyasztasra nem vonatkozik es szemelyenkent min egy menunek megfelelo de az etlapon nem menukent szereplo etelfogyasztasra vonatkozik)

Előzmény: PAMA2 (2017)
tessloff Creative Commons License 2017.05.29 0 0 2019

A sorarakkal vitatkoznek, 6-s eurot max etteremben/barban kernek el egy pohar de inkabb egy korso sorert. Boltban ennyiert minimum 6-os csomagolast adnak.

 

Ettermekben estenkent kb 20-30 euro/fo kiindulo arakkal szamolhatsz (foetel + Ital), a felso hatar termeszetesen a csillagos eg. 

 

Alap reggelit 20-30euroert meg lehet oldani egy hetre. Baguette 1e, lekvar 2-3e, vaj ugyanennyi. Gyumolcsle 2e/doboz 1-2 liter markatol fuggoen. Ha korankelok vagytok (es van a kozelben pekseg) erdemes reggel frissen venni a kenyeret, a pekek 6 korul nyitnak szinte kivetel nelkul es folyamatosan ontjak a friss ropogos baguetteket 8-9 oraig aztan egy kis szunet utan delben majd este ujrakezdik. Este 6-7 utan a ritkan sutnek ujra, onnatol zarasig a maradekot aruljak. A baguettek altalaban 250g-osak, 1 ket embernek eleg lehet reggelire de ez emberfuggo.  Croissant es egyebek 80 cent es 2e kozott mozognak.

 

Az ettermekben hetkoznap delben sok helyen van csumi "menu du jour" neven altalaban 10-15e korul: foetel + eloetel vagy desszert komboban esteleg a 3 fogas. Estenkent a menuk az elobbi felallasban kb 10e tobbe kerulnek. Egy uveg bor legalabb 15-20e, viszont teljesen bevett szokas a kancso viz az etkezes melle (caraffe d'eau) altalaban hideg de ez viszont lutri lehet hogy abszolut szobahomersekletu (30 fokban ez eleg gaz...)

 

Boltban esti tengerpart + rozé kombohoz max 5-10e-t fognak kerni (sok helyen be is van hutve). Sok pici bolt nyitva van este 8-ig a nagyobbak 7 korul zarnak. Kimondott ejjelnappali nincs de az arabok keso estig nyitva vannak a 7 minden napjan. A vasarnap is nyitvatarto boltok nagyresze delben bezar, a kivetelek koze tartoznak az elobb emlitett "épicerie général" neven futo arabok (bar ezeket inkabb a latogatasra nem tul erdemes keruletekben talahatjatok meg.)

Előzmény: PAMA2 (2015)
repvez Creative Commons License 2017.05.29 0 0 2018

mi  tényleg low cost uton voltunk, mert csak 3 napot voltunk és  azalatt  cannes és monaco is volt, igy csak  szenvicseket  és utközben ehető dolgokat vettünk. A szállásunk közelében sok kis éjjel nappali bolt volt ami olcsobb volt mint a ismertebb helyeken.

 a hotel trocadéroban szálltunk meg a vasutállomástól 100 m-re . a reggelit is ott inditottuk a Paul kávézónál.

Előzmény: PAMA2 (2017)
PAMA2 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 2017

Köszönöm, hogy válaszoltál. Tudsz esetleg ajánlani olcsó (de nem rossz) éttermet? 

 

Előzmény: repvez (2016)
repvez Creative Commons License 2017.05.29 0 0 2016

Ha nincsenek nagy igények akkor annyiból sztem simán el lehet lenni 2 före, mert ott is vannak spar és helyi boltok  ahol olcsobbak a termékek mint a forgalmasabb  helyeken.

olyan 14 euró/fő tol indulnak az egytál ételek az éttermekben 

Előzmény: PAMA2 (2015)
PAMA2 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 2015

Sziasztok!

 

Tudnátok légyszi segíteni? 

Jövőre készülünk Nizzába. Azonban nem igazán tudjuk a helyi boltok, éttermek árait. Azt láttam, hogy a 3 dl-es sör 6-7 Eur. Valóban így van. 

Mit gondoltok, mire elég 100-150.000.- huf 1 hétre/2fő , ha reggelit mi készítjük, és a vacsora - ebéd olcsó éttermekben fogyasztjujk, ill. a környéki falvak, városok körbeutazgatása?

 

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Mariann 

Robi8023 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 2014

Kedves Forum tagok!

 

Eladova valt kihasznalatlansag miatt 2 db - 3 napos French Riviera Passunk + transportation.

Eredeti ara 128 euro, en megvalnek tole 25 000 ft-ert.

 

Nagyon hasznos kartya, tobb muzeumba is ervenyes, nem kell sorba allni, illetve  a helyi kozlekedesei jarmuvekre is hasznalhato.

 

Kerem akit erdekel, jelezze felem az robertmarkus80@hotmail.com email cimen.

 

Koszonettel,

 

Robert

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 2013

A Plage de la Garoupe strand mellett elég sok parkolóhely van, szerintem az a legjobb.

Előzmény: SAMCRO81 (2011)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.08 -1 0 2012

Nem a Corniche-okra gondolsz?

Előzmény: SAMCRO81 (2010)
SAMCRO81 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 2011

A Le Sentier du Littoralt autóval, hogy lehet a legegyszerűbben megközelíteni, hol van a legközelebbi parkoló?

Előzmény: Törölt nick (2008)
SAMCRO81 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 2010

Kôszi a gyors vàlaszt. Lehet èn tudom rosszul, de elvileg a kôrnyèken van egy autôval jàrhatô panoràma ùt. 

Előzmény: Törölt nick (2008)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.07 0 0 2009
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.07 0 0 2008

Szia,

 

Antibesnél a Le Sentier du Littoral egy nagyon jó és látványos gyalogút, azonban bizonyos részei Cap Gros felé elég nehezek, így kell hozzá ott egy kis edzettség.

 

Menton felett nem tudok semmiről (ettől még lehet), nem lehet, hogy Cap Martinra gondolsz? Mert ott a tengerparton is van egy egész jó út, felette pedig Roquebrune felé szép panorámás út van.

 

Amúgy Cap Ferraton is van egy nagyon jó és látványos gyalogút, a rövidebb szakasz könnyen járható és a Paloma Beach felé eső kis félszigeten lehet megtalálni, míg a hosszabb megkerüli majdnem az egész Cap Ferrat félszigetet Villefranche-sur-Mer felé.

Előzmény: SAMCRO81 (2007)
SAMCRO81 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 2007

Tudnátok nekem segíteni az alábbi két kérdésben:

Mi a neve annak a sétánynak ami Antibesnél van a tengerparton, illetve melyik az a panoráma út, amely Menton felett megy? 

eutix Creative Commons License 2017.04.28 -3 0 2006

Sziasztok !

 

Mi jövő héten készülünk a környékre, tudnál mesélni kicsit, mi az amit ne hagyjunk ki a programból?

Beuska 10 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 2005

Sziasztok!

 

Mi tegnap sikeresen haza is érkeztünk. Bár sok kedvünk nem volt visszajönni.

Az idő tökéletes volt, és ismét elvarázsolt a táj.

Bár az elején elég csalódott voltam, lefoglaltam a kislányomnak az A20 ülést akkor még A320 volt és a gépen láttuk, hogy az ülésünk nem ott van ahová a jegyet foglaltam. Mivel A321 et indítottak így a szárny fölött ült és semmit sem látott. :-( 

A második csalódás a reptéren ért, nem érkezett meg a poggyász, ami egy autós gyerekülés volt.. A mai napig valahol utazgat a világban vagy vár minket az egyik reptéren. 

 

Ezeket leszámítva csodás 6 nap volt. 

Készül most valaki Nizzába? 

Coppers Creative Commons License 2017.04.22 0 0 2004

Köszönöm szépen!!!  :-)

Előzmény: Cica2010 (2003)
Cica2010 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 2003
Előzmény: Coppers (2002)
Coppers Creative Commons License 2017.04.21 0 0 2002

Sziasztok!  Bocsánat,de nem tudtam itt utánaolvasni,mert hirtelen jött a dolog. Tudtok abban segíteni,hogy hogyan lehet Nizza-ból Port Grimaud-ba tömegközlekedéssel eljutni? Előre is köszönöm!!

rezeda9001 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 2001

Jobb árban volt az olasz szállás, éttermezés? Mik a tapasztalatok? Nekem nem érte meg egy pizzáért átugrani a Ligúr partra, de olvastam olyan véleményt is, hogy ott valamennyivel olcsóbb minden :) 

Előzmény: JAWA-CZ/SK (1998)
Beuska 10 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 2000

Mi is, és nekünk is nagyon bejött.  :-D

A másik ilyen oldal is.. ha valaki szertne küldök meghívót!

 

Előzmény: Cica2010 (1999)
Cica2010 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 1999

Igen, mindíg a bookingon foglalok, nekem bejött. 

Előzmény: Beuska 10 (1997)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2017.04.14 0 0 1998

Sajnos az Óceonográfiai Múzeumot lekéstem, már du. 4 óra ....en itt parkoltam a jobb oldalon a bejaratott nezve,meg szerencse hogy volt hely,a bal oldalon pedig Jacques Cousteau-sarga tengeralattjaroja.), a Foldkozi-Tenger-halvilaga benne,erdekes dolgokkal,a sok francia-

olasz gyerek rikacsolasa ember alig erti a szavat,a epulet tetejen egy kis vendeglo van jo kilatassal a kornyekre,..csak vigyazni kell hogy ha valamit rendelsz a ott fenn tanyazo siralyok mindjart a tanyerodba vannak:)),mi elozoleg Pietra-Ligure-n laktunk Olaszorszagba,masik evbe pedig Francia-Menton-ba,meg Saint-Tropezba nem sikerult eljutni..remelem a nyaron.

Előzmény: rezeda9001 (1988)
Beuska 10 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 1997

Nagyon köszönöm az infókat. Akkor nptej is jön velünk :-D

 

Mi  a Riviera Plage 272 ben szoktunk lakni, szerintem kb 2 perc gyalog. Itt van a Carrefour. Ti is Bookingon foglaltok?

Az a panoráma reggel.. és este a vacsi. Már nagyon várom. 

 

Előzmény: Cica2010 (1996)
Cica2010 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 1996

Szia, az idő ragyogó volt. Nekünk is 19 C-et mutatott a net, de napsütés miatt csodás meleg volt, végig nyári felsőkben voltunk és a nap ereje alaposan égetett. Az utolsó két napban már folyamatosan takartam a dekoltázsom. Napoztunk is a tengerparton, néhányan fürödtek is, de a víz még hideg volt, én csak bokáig merészkedtem. Este viszont kellett egy pulcsi. Mi a Pr. Angles 257-ben voltunk.  Csodás napfelkelte, kávé , reggeli a teraszon, este a vacsi a város fényeit nézve, borozgatva. Máris indulnék vissza.

Beuska 10 Creative Commons License 2017.04.14 -1 0 1995

Sziasztok, 

 

De jó, hogy rátok találtam.  :-D

Mi 20-án indulunk 6 napra. Tavaly nyáron (pont a terrortámadás után 1 héttel mentünk) már körbeutaztuk Cote'azurt de akkor autóval mentünk most repülővel. Engem elvarázsolt.. azért is esett a választás ismét erre a helyre.

Nagyon fontos infót osztottál meg a reptéri terminállal kapcsolatban. Ez sok embernem segítség lesz, én el is mentettem gyorsan a listámba.

 

Parkolás- tavaly mi az utcán parkoltunk a lakás Prom. des Anglais elején a reptér felé van. Akkor építkezés volt és pont kifogtuk így nem kellett fizetni a parkolásért. Most nagyon kiváncsi leszek. 

 

Valaki volt esetleg a Provance részen? Hová lenne érdemes elmenni?

Illetve most milyen kint az idő? Azt látom 16-18C kb. Csak a hőérzet tutira más mint itt,

 

 

Amit még nagyon ajánlok a környéken:

Eze, Cap-d'Ail  ez a 2 hely engem teljesen elvarázsolt. 

 

Csatolok 1 képet a szállásunk erkélyéről,  imádom ezt a szállást. És ismét volt hely :-D

Illetve aki szeret biciklizni, mi a parton és be a városba csak biciklivel közlekedtünk. Aki szeret biciklizni szívből ajánlom. Mi 7 napra fizettük ki, de ha 30 perc alatt lerakod egy tárolóba ingyen volt. Végül ingyen bicikliztünk, mert 15 perc alatt eltekertük A-B-be. 

 

Köszönöm a válaszokat.

 

Bea

 

Előzmény: Cica2010 (1994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!