Keresés

Részletes keresés

BlackMagic Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2270

Sziasztok!

 

Én is láttam ott cicát, még a nyáron.. fintorogtam is, el akartam kérni a törzskönyvét, hogy megnézzem, de valószínűleg hallotta az eladó, hogy hogy ki vagyok akadva, és nem mutatta meg...

Előzmény: Augies (2262)
Bleu L'amour Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2269

Sziasztok!

 

Mindenkinek Boldog karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag Új évet kívánok!

norsycat Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2268
Lehet, hogy az egyesület is az övé?:-)))))
Előzmény: Pharao's Heart (2267)
Pharao's Heart Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2267
Remek lehet az az egyesület is amelyik tud erről és törzskönyvezi a macskáit...
Előzmény: Gabinet (2266)
Gabinet Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2266
Sziasztok. A szóban forgó üzletben a tulajdonos a maga tenyésztett macskáit kínálja eladásra. Engedélye van kisállat kereskedelemre, tenni sok mindent nem tudunk ellene. A tétényi bevásárló központban lévő bolt is az övé, tudtommal ezen a két helyen lehet macskát kapni, üzletben. Az állategészségügy szerint az, hogy ezek az állatok megfelelően vannak-e tartva, nézőpont kérdése. A kereskedő meg leszarja, hogy mi ezt hogy gondoljuk, neki a macska csak 'árú' és bevételt hoz. Aki meg megveszi, az úgyis csak otthon jön rá, hogy csak egy-két napra vett egy kisállatot, mert az megdöglik, esetleg valamilyen betegséget kap a gyereke, stb. Aztán lesz egy cikk a dologból, három napig téma a városban, de tovább semmi következménye nem lesz.
Spotted Dream Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2265

És mi volt a kennelnév?

 

Előzmény: Augies (2262)
Raszputyin Sib Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2264

Azt hiszem, hogy aki állatkereskedésbe adja el, az nem foglalkozik szerződéssel meg jogokkal.

Sajna ezek a cicák karácsonyra bekerülhetnek a fa alá, de nem biztos, hogy a legjobb helyre kerülnek. És persze az egészségük is egy más történet.

Engem is sokan hívnak karácsony előtt és mikor mondom, hogy nincs kismacska, olyat kérdeznek, hogy miért nem ilyenkorra tervezzük a kölyköket. Egyrészt épp ezért, meg aztán a kiscicák nem akkor születnek, mikor én akarom, hanem amikor a természet akarja.

Előzmény: Beauty of Buda (2263)
Beauty of Buda Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2263
Én úgy tudom,hogy ez jogellenes nem?Ha tenyésztésre vesz valaki cicát a szerződésben bene van hogy állatkereskedésbe nem adhatja ki!Komoly vírusoknak vannak kitéve ezek a cicák nem lennék a helyébe annak aki megveszi őket!Mert biztos olyan veszi meg aki nem ért hozzá és laikusként megy oda!Ez nagyon szomorú!
Előzmény: Augies (2262)
Augies Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2262

A Mammut II. 2. emeletén lévő kisállat kereskedésben törzskönyves "brit" kölyköket árulnak 95.000.- ft/darab áron. Ugyanitt a "csincsilla perzsa" kölyök 85.000.- ft/db. Azért tettem zárójelbe a fajtaneveket, mert számomra igen nehezen volt megállapítható, hogy melyik kölyök minek minősül...:(

Kérdeztem a "tenyésztő" nevét, már csak úgy kiváncsiságból, de az eladó büszkén közölte, hogy az titkos információ, ki is van satírozva a törzskönyvről. A kennelnév nem mondott nekem semmit...

 

selkirk rex Creative Commons License 2006.12.20 0 0 2261

Ezzel a kis versel szeretnék Kellemes  karácsonyi ünnepeket kívánni minden fórumozónak és fórum olvasónak.

 

"Este mikor kigyúlnak a karácsonyi fények,
a gyermekkori álmok egy percre visszatérnek.
Ekkor a szemekben a szeretet fénye lángol,
s a gyertyafényénél még a csillag is táncol.

Mikor a fenyö illata megérinti szívünk,
ezen az estén, kicsit az álmokban is hiszünk.
Nem szeretnénk mást, csak boldogok lenni,
és másokért a szokottnál is többet tenni.

A rohanó világban megkoptak a fények,
halványak a hitek, és halványak a remények.
Nem szeretnénk mást, csak hinni a szóban,
őszintén szeretni, és bízni a jóban.

Őrizzük meg a karácsonyunk fényét,
S őrizzük a szeretetben való hitünk reményét.
Hisz ma este mink is gyermekek vagyunk,
s gyermeteg vágyainknak ma határt nem szabhatunk."

 

 

 

ny63 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 2260
Pasztell-plüss... :-)
Előzmény: pshappy (2259)
pshappy Creative Commons License 2006.12.19 0 0 2259
Köszönöm,igen azok.
Előzmény: ny63 (2258)
ny63 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 2258
Hú, de gyönyörű cicáid vannak! Britek?
Előzmény: pshappy (2257)
pshappy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 2257
Von Orchideenwald Larina of Pennsylvania
pshappy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 2256
És az uj családtagunk is megérkezett hozzánk:)
pshappy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 2255
pshappy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 2254

Sziasztok:)

 

 


Miért jó meleg vasalt ruhákon aludni???:D:D

 

 

 

 

norsycat Creative Commons License 2006.12.18 0 0 2253

Ide másolom neked, amit Gabinet korábban írt hasonló kérdésre:

 

"A fajtabesoroláson, 3 különböző bíró által elismert cica kap egy tk-t, amiben nincsenek a felmenői regisztrálva. Az ilyen cica tovább tenyészthető. Azonban az utódoknál csak akkor tekinthetőek tiszta fajtamacskának, akinek már 3 generációban betellik a tk-ja. Vagyis a dédunoka tk-ja lesz már teljes. A TICA-nál az SBT vel kezdődő regszámok a tiszta tk-val rendelkező macskák, a FAMKAT pl. 'kisérleti' főtörzskönyvet vezet a nem tiszta származású cicáknak, és az Ő utódaikat, ha a feltételek teljesülnek, írják be a főtörzskönyvbe."

 

Másik megoldás: Németországban végeztethető apasági teszt (DNS), amivel meg lehet állapítani, hogy a két kandúr közül melyik az apa. Ezek után az eredeti tenyésztőnek utólag törzskönyveztetni kéne a mamát, s ekkor kaphatna a cicád törzskönyvet, amiben a valódi szülei szerepelnének.

 

Az eset azonban számos kérdést vet fel:

- Mi volt az oka,hogy a mamát nem törzskönyveztették? Az, hogy ajándék cica, nem ok. Egyáltalán miért adták ajándékba? Egészséges, szép macskát nem szoktak elajándékozni, hacsak nem kifejezetten jóbarát vagy rokon  a megajándékozott. De törzskönyv ekkor is járhatott volna vele, illetve fel kellett volna hívni a gazdi figyelmét, hogy ne tenyéssze tovább a cicát. Ha pedig a törzskönyv hiányának és az ajándékozásnak az az oka, hogy valami egészségügyi probléma volt a macskával, akkor különösen gondoskodni kellett volna arról, hogy a gazdi ezt tudja és ne tenyéssze tovább.

- Miért pároztatta az új gazdi a törzskönyv nélküli macskáját? Tud erről a mama tenyésztője?

- Mit gondoljunk arról a tenyésztőről, aki hajlandó fedeztetni egy törzskönyv nélküli nőstényt? S ha már megtette, hogyan lehetséges, hogy arra a néhány napra nem tudta összezárni egy, azaz 1db kandúrral, miért engedte össze mindkét kandúrjával? Tartósan együtt élő állatokkal megtörténhetnek ilyen balesetek, de ha valakihez pároztatásra visznek nőstényt, tán gondosabban kellett volna eljárnia.

 

Szóval az egész történet több sebből vérzik, azt is mondhatnánk, "nincs más baja, csak a torka véres." Az összes szereplője nagyívben le.....-ta a legalapvetőbb tenyésztői normákat.

Utolsó kérdésem ezek után, hogy miért szeretnéd törzskönyveztetni ezt a cicát?

Ha esetleg az a célod, hogy török angórát tenyéssz, azt javaslom, őt ivartalanítsd és vegyél inkább egy megbízható helyről származó, egészséges, szép, törzskönyvezett nőstényt (vagy párt), mert ezzel a cicussal nem lehet egy tisztességes tenyészetet megalapozni. Ha meg is kapnád fajtabesorolással a törzskönyvet, abban az összes anyai rubrikában az állna, hogy ismeretlen a szülő. Igényes vevő ilyen törzskönyvvel nem vesz cicát, te is ajándékozgathatnád a kicsiket tovább. Ez nem igazán jó cél, túl azon, hogy taccsra teszed a tisztességes török angóra tenyésztőket, ha esetleg van ilyen ebben az országban. (Én eddig semmilyennel se találkoztam, de ez lehet az én tájékozatlanságom. Éppen ezért meg is lepődtem, hogy most hirtelen kettő is akadt...)

Ha kiállítani szeretnéd, kérdés, ér-e ez ekkora tortúrát? Félhosszú szőrű házimacskaként mindent megnyerne, főleg, mert nem nagyon lenne versenytársa, meg biztosan szép is. Ha viszont a kategóriájában versenyezne, maine coon-okkal, szibériaiakkal, ragdollokkal, szomálikkal, stb., kérdéses, hogy mennyire lenne esélyes. Ebben a kategóriában (is) nagyon éles a verseny és rengeteg a macska.

Remélem tudtam segíteni, még ha valószínűleg nem is erre a válaszra számítottál. Ajánlom figyelmedbe a Macskamánia most megjelent számát, két cikk is érinti ezt a témát. Ha esetleg nem jutnál hozzá, az én cikkemet szívesen elküldöm e-mailban. 

A cicának jó egészséget, neked pedig sok örömöt kívánok vele!

Üdv:

Nóri

Előzmény: Törölt nick (2252)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2252
Sziasztok!

Elnézést, hogy így bepofátlankodok a fórumra, de a google ezt adta ki, mint potenciális információszerzési lehetőséget - és hátha ti tudnátok nekem eligazítást adni.

Tavasszal ajándékba kaptam egy török angóra cicát. A cica mamája nincs törzskönyevzve, mivel ő maga is ajándék állat volt egy vidéki tenyésztőtől; és amikor a nőstény tüzelt, egy másik budapesti török angóra tenyészetbe került, ahol is a két fedezőkandúr valamelyikétől megfogant. A cicám így garantáltan fajtiszta, minden fajtajellegzetességgel rendelkezik, de az apaállat kiléte bizonytalan, és az anyaállatnak nincsen törzskönyve.

Úgy hallottam, hogy a macskakiállításokon léteznek valamiféle "fajtabesorolási osztályok" vagy "kontrollosztályok", ahol az ilyen kétes pedigréjű cicák is indulhatnak, és a bírók a fajtasztenderd alapján megvizsgálják őket...

...és itt elvesztettem a fonalat. Szóval ha elviszem a cicámat egy kiállításra, nevezem fajtabesorolási osztályban, és megállapítják róla, hogy török angóra (hiszen az), akkor utána kaphat törzskönyvet? Vagy csak együtt versenyezhet a többi török angórával? Vagy be kell lépnem előtte az egyesületbe?

A válaszokat előre is köszönöm!

u.i.: fogalmam sincs, hogy a cicám megfelel-e bármilyen fajtasztenderdnek, de nekem a legszebb a világon! :)
debutante Creative Commons License 2006.12.13 0 0 2251

Hát ez kiakasztó!Mindketten teljesen ledöbbentünk ezen!Andris még egy szitakötőt is kimentett nyáron az anyum halas tavából hogy meg ne egyék a halak és az ujján szárítgatta....ő lenne az első aki agyonütné azt aki ilyet csinál....

Előzmény: Gabinet (2246)
Pharao's Heart Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2249

Gabinet, anyumék itt Őrbottyánban lennt a tónál etetnek egy nem túl fiatal németjuhász keverék féle kutyát, nagyon kedves, emberbarát, valszeg kidobták vagy elszökhetett mert nincs nagyon rossz bőrben. Esetleg nem tudsz Te (vagy valaki más) valakit aki szeretné befogadni? Mi sajnos nem tudjuk mert a boxerek nem bírják más kutyák társaságát, Fannit is dugdosni kell előlük.

Anyuméknál pedig szintén van már két kutya ,egy golden retriver és egy középméretű keverék, az utóbbi szintén nem  bírja a betolakodókat így anyumék csak a kerítésen kívül tudják etetni , és ideiglenesen eszkábáltak neki egy kutyaházat hogy ne fagyjon meg ha jön a hideg....de szeretnénk neki találni valami jó helyet.

 

Beauty of Buda Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2248
Ez borzasztó!!Gabinet én is remélem,hogy sokat fog álmodni vele az a gyilkos!Undorító emberek vannak!!:-(
Előzmény: Gabinet (2246)
Pharao's Heart Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2247

ISTENEM ez borzasztó:-((((((((((((((((((((((

 

 

Előzmény: Gabinet (2246)
Gabinet Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2246

OFF - Sziasztok. A mai napunk így kezdődött a gyönyörű napsütésben. Amikor szembesülünk ilyen és hasonló dolgokkal, elgondolkodunk azon, hogy ember?? tesz ilyet? Mert az állat biztos, hogy nem. Az állat nem öl indokolatlanúl. Erre csak ember képes. Mit gondol az ilyen, amikor meglátja maga előtt az úton a védtelen, oktalan lényt. Örömmel tölti el a puffanás? Jó hallani a halálsikolyt? Nem gondol arra, hogy akár a saját gyereke is lehet egyszer az úton egy hozzá hasonló ámokfutó előtt? Autóval ölni öröm? Nem számít a forint, csak a vadászláz? Láthatóan szoptató anyakutya az áldozat...............Nem volt féknyom, teljesen jól belátható, gondozott árokpart mellett feküdt az áldozat, tehát a GYILKOSA LÁTTA, látnia kellett. Lehet csak a gázt kellett volna kicsit elvenni, kicsit fékezni és lenne vacsorájuk a kölyköknek. Így csak az éhség ér oda hozzájuk, aztán néhány nap kínlódás majd a sötétség, az éhhalál. Az út közepén, a felezővonalon ütötte el. Kívánom, az élet vele is így bánjon el, de hagyja életben, hogy sokáig álmodjon az áldozatával...................Bocsánat, de nagyon kiakadtunk. ON.

norsycat Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2245
békesség:))))
Előzmény: norsycat (2244)
norsycat Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2244
Hát igen, ehhez bizalom és megbízhatóság kell minden féltől, mert elég nagy az egészségügyi kockázat és összezördülésre is okot adhat a közösködés. Tudod, "közös lónak túrós a háta".... Maranello a saját tenyésztésű lánykámhoz, Mauszihoz ment kandúrkodni. Összesen két macska van a háznál, a másik is tőlem való nőstény, Hanky Panky. Úgyhogy elvileg csak olyasmit szedhet össze, ami nálam is van, tehát már védett ellene. Egyébként ezerszer meggondolnám, hogy külsős pároztatást vállaljak és akkor is csak olyan tenyésztővel, akinél ismerem az egészségügyi háttereret és tökéletesen megbízom benne. De ezt is csak akkor, ha valami különleges ok van rá. Jobb a ékesség.
Előzmény: Raszputyin Sib (2243)
Raszputyin Sib Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2243

Reméljük akkor mindenkinek meglesz a kívánt kismacska áldás. Jó nektek, hogy van kandúrotok vagy legalábbis másik kandúr Mo-on. Én nem merek 2 kandúrt bevállalni, de frászt kapok, hogy Prágába kell utazni az alkalmas fiúhoz. Igaz, ott rögtön kettő is van.

Szerintem itthon nem nagyon működik az, hogy többen tenyésztői "közösséget" nyitnak, mindenütt van egy kandúr és egymásnak fedeznek. Persze van ilyen tenyésztő, de sajna kevés.

Előzmény: norsycat (2242)
norsycat Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2242
Az én Harcimarcim is csajozni volt a hétvégén. Ő ugyan cseppet sem volt harcias,sőt nagyonis kedves, de a menyasszonykája annál inkább kiborult a betolakodó megjelenésétől. Jól kidekorálta a gazdája képét, aki vesztére meg akarta fogni a kisasszonyt. Marci kb. 2 perc alatt körbe pisilte a lakást, úgyhogy amint másnapra lenyugodott a leányzó és végre egymásra talált a pár, villámgyorsan meg is köszönték neki a szíves közreműködést és küldték haza. Egy kis ízelítő a tenyésztés szépségeiből.-:)))))))))))))
Előzmény: Raszputyin Sib (2240)
Pharao's Heart Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2241

Na akkor biztos jó buli volt:-)

Minket is meglepi várt itthon, Kiwi a peterbald nőstényünk ivarzik így a nászt már meg is ejtettük, és mellé még a 6 hónapos kis bicolor nőstényünk is ivarzik (már másodszor), szép kis műsort csinál itthon . Persze őt még nem fogjuk befedeztetni...

Előzmény: Raszputyin Sib (2240)
Raszputyin Sib Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2240

A kaja fincsi volt, volt egy Happy Cat-es előadás és a vírusbetegségekről is. Szerintünk is jó volt nagyon, mint mindig :)

Mi Prágába "kirándultunk" a hétvégén, hazahoztuk a cicánkat a kandúrtól. Jól felhízlalták, remélem kiscica is van a pociban, nem csak hájacska :)

Előzmény: Pharao's Heart (2239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!