Keresés

Részletes keresés

doncike Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39827

Persze, hogy legitim stratégia a visszaélépés.

Csak a kockázatát, beleértve a last minute időzítés kockázatát is, annak kell viselnie, aki él vele.

 

Egyébként létezik a választási rendszerbe épített visszalépés is.

Úgy hívják: két fordulós választás.

Oké, hogy nagyvárosok (fő)polgármestereinek választására szerintem használják, de amit most láttunk, az valójában pont ez volt.

Előzmény: Tonio 2.0 (39825)
G666 Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39826

Egy esetleges új szavazásnál a nyár közepén szerintem fele ennyi ember menne el szavazni, mint most...

Amúgy is kabaré ez az egész!

Előzmény: doncike (39824)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39825

A visszalépés szerintem teljesen legitim stratégia, sokan, sokszor alkalmazták már.

 

Más kérdés, hogy valószínűleg úgy kellene meghatározni az utolsó lehetséges visszalépési időpontot, hogy mindez még a szavazólapok kinyomtatása előtt történjen.

Előzmény: doncike (39824)
doncike Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39824

"És nagy kérdés, hogy akkor ki hogyan tud mozgósítani. Egy időközi/megismételt választáson általában sokkal kevesebben vesznek részt, mint a klasszikus voksolásokon."

 

Pontosan.

 

Minden bizonnyal ez úgy nézne ki a végén, hogy bármelyikük is nyerné a megismételtet, kevesebb szavazattal nyerné, mint az eredetin a vesztes.

Nesze neked legitimáció.

 

Mindezt azért, mert a Fidesz az utolsó pillanatban még belefingott nulláslisztbe a visszaléptetéssel, de ennek a következményeit már nem szeretnél viselni.

 

 

Előzmény: Pac (39818)
doncike Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39823

"Egy megismételt választás az nem most lenne, hanem pár hónap múlva."

 

Nem egészen.

Harminc napon belül kell kitűzni, annak a választásnak az első napjához képest, amelynek a megismétlését a választási bizottság vagy a bíróság elrendeli.

A választási eljárásról szóló törvényben ez van... már ha a törvény számít még bármennyit is.

 

Ha esetleg igen, akkor ez azt jelenti, július 7. az utolsó olyan vasárnap, ami a 30 napba beleesik.

Ennél sokkal korábbi időpont nem játszana, mert egyrészt a jogorvoslati eljárásoknak végig kell futniuk (egészen az AB-ig, ha jól sejtem), másrészt valami felkészülési idő is kell az államigazgatásnak (bizottságok, helyszínek, szavazólapok stb).

 

Ha extrém gyorsan lefutnak a jogorvoslati kanyarok, és mondjuk jövő hét közepén még végleges, tovább nem fellebbezhető döntés születik a megismétlésről, akkor talán még a június 30. is beleférhet. De erre nem tennék fel házat-asszonyt-kocsit.

 

Előzmény: Pac (39818)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39822

Nem fog ez átfordulni, és új választás sem lesz.

Vitézy gratulál, Karácsony meg főhet a saját levében ebben a közgyűlésben, ahol random ismeretlen arcok kerültek be, ahogy a Momentum szinte egyetlen polgármestere mondta.

Bár mondom, nem becsülném alá Karácsony lavírozási képességeit - majd csak lesz valahogy alapon.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39821

Ahhoz már nagyon hülyének kell lenni, hogyha Szentkirályi visszalép, akkor valaki Karácsonyra szavazzon helyette.

No de indult Grundtner is a Mi Hazánktól. Ettől már többen megzavarodhattak, hogy most akkor Vitézy, vagy a Mi Hazánk jelöltje?

Előzmény: Nyugdijas_szektor (39819)
Fatboy Slim Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39820

:))

ilyen kombo hogy miert nem jutott eszembe

Előzmény: Nyugdijas_szektor (39819)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2024.06.14 0 0 39819

Ez elég valószínű, olyan retardáltból valószínűleg sokkal több van, aki Lexit és Vitézyt is beikszeli, mint aki Lexire és Karácsonyra szavaz.

Előzmény: G666 (39813)
Pac Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39818

Egy megismételt választás az nem most lenne, hanem pár hónap múlva.

 

És nagy kérdés, hogy akkor ki hogyan tud mozgósítani. Egy időközi/megismételt választáson általában sokkal kevesebben vesznek részt, mint a klasszikus voksolásokon.

G666 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39817

Holnap kiderül, bár szerintem Vitézynek összeszednek annyi szavazatot, hogy ő győzzön…

Előzmény: doncike (39816)
doncike Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39816

Vicces a Dávidka.

Amikor még hétfőn ő akarta megismételtetni a választást, akkor az rendben volt.

Most, hogy a KariGeri mondja ezt (szerintem nem akarja, pont ezért mondja), most már szörnyülködik rajta...

Előzmény: Tonio 2.0 (39815)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39815
doncike Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39814

Ha a tényleg az a probléma amit most mond, vagyis tényleg a kötegelést is felbontva szállították a központba a szavazólapokat és tényleg mondvacsinált, ellenőrizhetetlen "bizonyítékok" alapján foglalkoznak érdemben a fellebbezéssel, akkor arra nem a megismételt választás a megoldás, hanem az eredeti, a szavazókörökben számolt eredmény jogerőre emelése.

 

Szóval szerintem KariGeri vagy teljesen hülye, vagy most pont azt a játszmát játssza, hogy az újraszámolástól nem fél, de a megismételt szavazástól igen.

És ezt azzal akarja elkerülni, hogy ilyen irányú nyomást helyez az NVB-re -- akik ezek után nem tehetik meg, hogy pár tucat lézengő tüntető (de akár sok ezer tüntető) nyomásának "engedve" megismételtetik az egész szavazást.

Előzmény: G666 (39813)
G666 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39813

Karácsony már új szavazást akar!

Érzi, hogy az újraszámlálásnál nem ő fog győzni...

webmestar Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39812

én is bevittem a gyereket a fülkébe, ugyan nem ő húzta be (bár nem is látta ezt senki), de ő dobta be.

Tanítsuk egy kis állampolgári kötelességre/felelősségre.

Egy ideig a választási műsort is nézettem vele, de az annyira nem érdekelte (4 éves :D )

Előzmény: G666 (39801)
doncike Creative Commons License 2024.06.13 0 1 39811

Magyarnál az a kérdés, hogy mennyire képes önreflexióra, mennyire képes változtatni a viselkedésén, fejleszteni az érzelemszabályozásán.

Ez korántsem annyira lehetetlen dolog, mint azt a laikus közvélemény úgy általában gondolja. ("Felnőtt korában már nem változik az ember".) Akarat és megfelelő segítség (terápia) kérdése.

 

Számomra egyébként ez az elszabadult hajóágyú szerepkör is oké. NER-váltó nem lesz, de a rombolás fontos munkájából kiveszi a részét.

Előzmény: Fatboy Slim (39806)
doncike Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39810

Egyértelműen hajtották végre a dolgokat!

Ki kellett húzni Szentkirályit -- és mindenhol ki is volt húzva.

 

Aki kétszer ikszelt és úgy dobta be, az meg saját jogon hülye, nem a kihúzás/satírozás vastagságának függvényében.

Előzmény: G666 (39804)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.13 0 1 39809

Szerintem az újraszámolás után nagyobb fölénnyel áll majd jobban Karácsony, mint előtte.

Előzmény: G666 (39808)
G666 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39808

Ez mindegy, mert lefogadom, hogy a Vitézyt hozzák ki győztesnek az újraszámlálás után

Előzmény: Tonio 2.0 (39805)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39807

Ha elfogadjuk, hogy Magyar egy érzelem vezérelte ember, aki hamar indulatba jön, kijön a sodrából, nem tudja kezelni az ingadozásait, a kritikákat, netán dühkitörései és indulatkezelési problémái vannak, akkor nem alkalmas vezetőnek.

(És az is lehet, hogy ebben az egy dologban a volt feleség igazat mondott? - bár ez csak mellékszál, mert hát ki beszél már erről?..)

A másik eshetőség, hogy nagyon is tudatosan csinálja, amit csinál, pl nem hirtelen felindulásból hagyta ott az ATV stúdióját, hanem előre eldöntötte, hogyha provokálják, kilép, ezzel is erősíti az 'egy brancs maguk, bezzeg én kívülről jöttem (hát izé...), és majd felrúgom a status quo-t' imázsát.

Szerintem sok minden kiszámított ebből a nagy lázadásból, amit előad.

Hozzáteszem, én ezt tartom a jobb opciónak, mintha hirtelen haragból vagdalkozna.

Fatboy Slim Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39806

ugyanigy latom es itt komoly korlatokat latok Magyarnal. minden interjujara nagy vehemenciaval, erkezett klasszikus harcoskent ervelt, vagy nem ervelt, viszont nem hallottunk tole konkretumokat, csak arrol beszelt, hogy mit ne csinaljanak a jovoben.

viszont egy 30%-nal merem remelni, hogy korul lesz veve tanacsadokkal es egy eros menedzsmenttel, mert itt nagyot kell fejlodnie. 

Előzmény: doncike (39802)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39805

https://index.hu/belfold/2024/onkormanyzati_valasztas/2024/06/13/karacsony-gergely-vitezy-david-budapest-fovaros-fopolgarmester-megismetelt-szavazas/

 

Nekem változatlanul az a véleményem, hogy a megismételt választás Karácsony érdeke.

 

Valószínűleg simábban nyerne, gondolom, ezeket mondogatná a szakmai kampányban:

1. NEMZETKÖZI MEGFIGYELŐK

2. Mocskos csaló Fidesz

3. Vitézy Fidesz jelölt

4. Mocskos csaló Vitézy

5. Vitézy nem tud belenyugodni a vereségbe

 

Mondjuk, ha megismételt választás lenne, az még bekavarhatna, ha a Mi Hazánk jelöltje is visszalépne.

G666 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39804

Pontosan ezért nem szabad általánosítani!

Egyételműen kell végrehajtani a dolgokat! Ki kellett volna teljesen satírozni Szentkirályi nevét és akkor fel sem merülhet mindenféle mondvacsinált ok, hogy miért ikszeltek kétszer, meg hasonlók

Már várom, hogy Vitézyt hozzák ki győztesnek, aki egyből lezárja a Városligetet az autók elől...

Előzmény: doncike (39803)
doncike Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39803

"Egy 80 éves nyugdíjas honnét tudhatná, hogy visszalépett?"

 

Aki nem tudja, az függetlenül attól, hogy hány éves, így járt.

Ha nem követi minimálisan sem a közéleti eseményeket, ha nem veszi észre a szavazóhelyiségben kifüggesztett hirdetményt és még az sem tűnik fel neki, hogy át van húzva a név a szavazólapon (még ha vékonyan is), akkor így járt.

Aki ügyei önálló vitelére ennyire képtelen, akkor jobb is, hogy a véleménye nem formálja a közakaratot.

 

A kora meg teljesen irreleváns: 90+ éves egyik rokon teljesen képben van, másik ágakon meg 50-esek full agymosottak (ide is, oda is).

Előzmény: G666 (39800)
doncike Creative Commons License 2024.06.13 0 1 39802

"hozzateszem, MP duhkirohanasa egy szemelyi adatok nyilvanossagra kurtolese legalabb akkora gaz volt."

 

A stúdióból való kivonulás szerintem oké volt, még ha túlságosan impulzív is; nem készült előre erre az eshetőségre, nem kezelte higgadtan.

 

Ebben MP-nek nagyon sokat kell fejlődnie és -- ha már alapvetően futball/sport apropójú topikban vagyunk -- nem lehet hisztis játékos azon a szinten, ahová most a választók juttatták.

 

Az eddigi impulzivitás jó volt az innovátorok és a korai elfogadók megnyerésére, de innentől már "középről" kell szavazókat szereznie.

Azt pedig csak nyugodt, higgadt, megszelidült, tisztelettudó attitűddel lehet.

A második vonalat lehet majd küldeni beszólogatni, asztalt borítani...

 

Ellenben a vallási alapon beszólogatás, az minden körülmények között nagyon gáz.

Még akkor is, ha a Hitgyüli tényleg egy klasszikus biznizszekta, a hívek lehúzására optimalizálva.

 

Súlyosbító körülmény, hogy azt már nem ott helyben, az indulat hevében csinálta, hanem utána.

Nagyon ráférne egy pszichológus, mert teljesen nyilvánvalóan érzelemszabályozási problémái vannak.

 

A konkrét üggyel kapcsolatban egyetlen szerencséje, hogy feljelentették.

Ez azért szerencse, mert bűncselekmény hiányában fogják megszüntetni az eljárást: nem valósult meg jelentős érdeksérelem, ami viszont tényállási elem; hiányában nem történt bűncselekmény. Majd Péterfalvi és a NAIH megbünteti, de ő meg annyira a Fidesz bábja, hogy annak nincs igazi szankciós ereje.

Előzmény: Fatboy Slim (39785)
G666 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39801

És érvényes a szavzólap, ha a gyerek húzza be az X-et?

Előzmény: sergiototta (39791)
G666 Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39800

Te nem láttál olyan szavazólapot, ahol csak egy vékony vonallal volt áthúzva a Szentkirályi neve?

Egy 80 éves nyugdíjas honnét tudhatná, hogy visszalépett?

Miért nem lehetett korrekt módon vastag filccel kisatírozni Szentkiráliy nevét?

Előzmény: doncike (39793)
doncike Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39799

"De ami a lényeg: ha erre akarnak hivatkozni (húszezren nem tudták, hogy Szentkirályi visszalépett, ezért rá szavaztak), akkor nem az újraszámolásra kellene rámenni, hanem a szavazás megismétlésére azokban a kerületekben (szavazókörökben), ahol ez bizonyítható."

 

Közben kiderült, hogy ők sem hülyék: még rögtön hétfőn, szépen csendben beadtak erre egy fellebbezést.

Ami annak rendje és módja szerint el lett utasítva: jogszabálysértés nem történt, 3%-nyi fogalmatlan nem ok a választás megismétlésére.

 

Ezt majd akkor fogják előhúzni, amikor az újraszámolás nem változtat a végkimenetelen és akkor lehet majd Karácsony legitimitását vitatni arra hivatkozva, hogy nem engedték az újraszavazást...

 

Ez egyébként tökéletesen passzolna a Fidesz Budapest-stratégiájába: ha nem lehet a miénk (márpedig a közgyűlés miatt nem amúgy sem lehet), akkor legyen minél nagyobb káosz.

 

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a fővárosi közgyűlés és a főpolgármester hatásköri viszonyait egy törvény szabályozza.

Amit a Fidesz bármikor kedvére változtathat, most ráadásul októberig van is ideje, hiszen az jelenlegi mandátumok addig tartanak, ez egy négy hónappal előbb megtartott választás volt, mert a Fidesznek ez tűnt kedvezőnek, amikor kitalálták.

Előzmény: doncike (39770)
doncike Creative Commons License 2024.06.13 0 0 39798

Szerintem az a jó választási rendszer, ami alapvetően arányos, de mindkét irányban van benne fék.

 

Tehát van egy alsó küszöb (3-5%), az egyértelmű győztest (pl. 35 - 20 - 15 - 9 - 6 - küszöb alattiak eloszlásnál) a győztes arányaiban kicsit többet kap, a 10% alattiak kicsit kevesebbet.

De kétharmadot extrém nehéz legyen egyedül szerezni.

 

Nekem tetszik például a lengyel rendszer, ami tisztán listás, de megyénként külön-külön mandátumkeret van. (A küszöb szerintem ettől még országos.)

 

A legutóbbi választási eredményeknél nagyon jól kijön, hogy 30%-os eredmény felett felfelé, 10% alatt lefelé vág a mandátum arányokban, de nem durván:

https://hu.wikipedia.org/wiki/2023-as_lengyelorsz%C3%A1gi_parlamenti_v%C3%A1laszt%C3%A1s#K%C3%A9pvisel%C5%91v%C3%A1laszt%C3%A1s_(Szejm)

Előzmény: Tonio 2.0 (39765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!