Keresés

Részletes keresés

oregsas Creative Commons License 2022.01.02 0 0 11559

Kedves W124E300TDT4MATIC és Mindenki !

 

Elnézést kérek Mindenkitől az elcsúszott " csapatmunkás " viccért .

Természetesen nem gondoltam , hogy bárkinek is a nyakába varrjam amit egyedül is el tudok cseszni.

Én vidám csapatban dolgoztam és mindig kaptam valami biztatást :

   - ha nem tudok egy óra alatt kétmilliós kárt csinálni, akkor nem is dolgoztam - főnököm biztatott

   - többet ér 20 percet gondolkozni , mint habókra felrohanni a 25. emeletre

   - ma mit fogsz elcseszni  ?

Ha egyedül csináltam , akkor ez te voltál ?  El cseszted ?

Ha többen voltunk , akkor így mondtuk : leégett , tönkrement , összetört .

Csak pár napig bántó a kudarc aztán ahogy múlik az idő , a történteken jót tudtunk röhögni .

 

Azért teszek fel ennyi képet, hátha valakinek segíteni fog.

Én szerettem előre tájékozódni YouTube.-  megnézni egy videót , de nem találtam erről a típusról . Pedig 5-6 óra szívást megspóroltam volna .

Holnap veszek csőcsatlakozott , hogy az udvaron próbálhassam .

Hétfőn vagy kedden beszámolok : vaskereszt vagy fakereszt .

 

Béküljünk ki és ha még működni is fog akkor igyatok meg egy sört !

 

 

 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (11554)
oregsas Creative Commons License 2022.01.02 0 0 11558

Igen . Pontosan ez a típus , W.-vel .

Köszi a kezelési utasítást de megkaptam hozzá egy 30 oldalas magyar nyelvű füzetet.

Az előző tulaja nagyon megbecsülte .

Előzmény: xrami (11556)
xrami Creative Commons License 2022.01.01 0 0 11557
Előzmény: xrami (11556)
xrami Creative Commons License 2022.01.01 0 0 11556

Köszi! Érdekes a belseje, viszont az ott nem VV hanem W
https://czesciagd.pl/zmywarka-kompaktowa-hyundai-dtb-656-dw8.html

Ez az? Ilyen az eleje?

 

És ahogy Hofi mondotta, az jelen esetben maximálisan megállja a helyét: Boldogujj! :)

Előzmény: oregsas (11555)
oregsas Creative Commons License 2021.12.31 0 0 11555

Mindenkinek jó szilveszterezést , lazulást és nyugodt boldog új évet kívánok.
Holnap egy nagyot kirándulunk és csak jövő héten kezdem összeszerelni.
Ma délután  " sikeresen " szétszedtem a mosogatógépet és próbáltam minden lépést lefényképezni.
Én magam ,a nép nyelvén elég Hajnalka vagyok a témában .  Még nem láttam bekapcsolva mosogatógépet.
Tegnap előtt kezdtem hozzá olvasni, annyi hátszelem azért van, hogy ötven évig voltam elektromos karbantartó.
Azért vagyok ennyire részletes ,hogy veletek együtt tanuljuk meg a lépéseket , ahol elakadunk ott belépnek a szakik.
Minden alkatrészt lefényképezek mondjátok meg mi a funkciója. én csak tippelni fogok.

Típusa Hyndai DTB656dVV8 6 személyes .
Az első lépések hiányoznak , nincs kép róla .
A burkolatot azért volt nehéz leszedni ,  mert a csavarok kifejezetten silány anyagból vannak egyik szabványos keresztcsavarhúzó sem stimmel hozzá. A H1 állt legközelebb hozzá . Nagy erővel kell nyomni a csavarhúzót, ha kiugrik elnyalódik és ki nem jön a csavargó .

 

--

 

 

A burkolat leszerelése is elég trükkös , ha rakom vissza megmutatom hol kell figyelni , mert ahol nem csavar hanem rugalmas fűl van.

 - sor / kép : 3/1 csináltam egy kis szerszámot, még nem tudtam , hogy bajonettzáras . Lehet, hogy ki jött volna kézzel is. Balra kellett fordítani.

 -  3/1  képen "x" jelölt  kitekertem baloldalt felül  - jobb menetes - pontos funkcióját nem tudom

 - 3/1   képen fürdő visszacsapó nem tudom mi a neve - fürdő felől a csatornára kiengedi a levegőt vissza nem . Funkcióját sem tudom.

 - jobb és baloldalt 1 -1 csavar tartja a fürdőt, de előtte le kell venni a zsanért megbontva az ajtót.

EZT NE CSINÁLJÁTOK !

 - 2/3 valószínű ott szét lehet nyitni - gáz és villanysütőknél mér szedtem le , de nem mertem erőltetni.  Az ajtót minden képen le kell venni, mert ebben van a kezelőfelület , ennek könnyű kiszedni a kábelét.  De ott volt még egy rahedli vezeték ami ment mindenfelé az alaplapon.

 Na ezt nem kellet volna megbolygatni.

 Szóval ezt megszoptam. Minden képen csak a fürdőt kell lekapni és az alaplap az ajtóval maradhat egyben. Maradhatott volna a vezérlőpanel is a helyén. Én most elvágtam 7-8 szál vezetéket , de azt könnyen vissza forrasztom.

 

Innen szét van szedve .

 - 3/3 kép  itt minden egyben látszik . Most még nem a hibára koncentrálva :

                  1. vízszelep

                  2. áramlásmérő

                  4. 5. 6.  8 . teljesen nem látom át a funkcióját

                  7. valami műgyantás vízlágyító

                  9 . reed relé   talán vízszintet mér ?

                 10. mágnesszelep   ezt sem tudom ?

                 11. gondolom az áramlás iránya a fürdőbe vezet

                 12. üzemi vízszint  mérési helye

                 13. hungarocel úszó ott szerintem nem lehet víz , ez egy fedő védelem vészstop           

                 14. fedővédelem kapcsolója , ha víz lenne a tálcában      ""      ""               ""

                 15. üzemi szintszabályozó nyomáskapcsolója

                 16. zuhanyozó motor

                 17. leszippantó motor és van benne egy visszacsapó , a csatorna felé nyitott. Ezért hiába fújkáltam a kifolyócsövet visszafelé nem megy

 

Ami nekem gyanús : most csak tapogatok.

   -  5/1  ahogy a képen látszik rákötöttem a vizet és 2 napig nézem, hogy nem csöpöghet

   - nyomáskapcsoló első blikkre jónak tűnik

   - az impulzus vezeték már nem volt meggyőző. Le fogok vágni a végeknél 1 - 1 cm.-t , hogy szorosabb legyen .

   -  3/3 képen a 3 jelzésű cső - áramlásmérő után -nem volt nagyon szoros

   -  összerakásnál  le fogom ellenőrizni , a vészstop kapcsoló okoz-e magas vízszint hibát " e4 " vagy élből lekapcsolja a tápot . Lehet hogy a nyomáskapcsoló aktiválja a magas vízszint hibát.

Ezt még nem tudom.

   - le fogom ellenőrizni a nyomáskapcsolót . Típusa : SAIPU SP-PS01 .

És van rajta egy szám 83-63 mértékegység nélkül . Jelenleg a nyomást pA mérjük és 8,3 - 6,3 mm vízoszlopnak vélem . Ez nem túl kevés ?

Mára ennyit a többit jövőre .

Üdv mindenkinek !

A képek sor oszlop számozás az lehet , hogy elcsúszott azt helyre teszitek.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: oregsas (11553)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.12.31 0 0 11554

Ha rám hallgatsz, akkor azt teszel, amit akarsz. A felelősség pedig azé, aki megfelelő tudás nélkül nekiáll szétbarmolni egy nagyjából hibátlan gépet. Ha sikerült meggyilkolni, akkor az a te tanulópénzed, és mi többiek vagy foglalkozunk veled, vagy nem... Amúgy meg BUÉK mindenkinek.

Előzmény: oregsas (11553)
oregsas Creative Commons License 2021.12.31 0 0 11553

Már tudom mi volt a baj a fényképekkel . SD kártyára mentettem és nem tudtam kiolvasni.

Most még miden csupa víz az udvaron , csak később tudom kezdeni. Mindent leírok és fényképezek , hogy az amatőrök is "mint én  " tudják követni . Ez csapatmunka lesz , így megoszlik a felelősség ha végén húsdaráló csinálok belőle.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (11552)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.12.31 0 0 11552

Az én olvasatomban túltölt a gép, tehát a szintérzékelés nincs a helyzet magaslatán. Ne a kapcsoló felé fujkáld a csövet, hanem fordítva. Az nem árt, ha kiváncsi vagy, és feleslegesen szétszereled a gépet, csak tudd összerakni... 

Előzmény: oregsas (11550)
nagya2 Creative Commons License 2021.12.30 0 0 11551

HAli!

Ezt a mosogatógépet Elin névtől kezdve Orionon át Hyundainak , Klarstein-nek nevezik.

Nekem ennek a Candy keresztségü 8terítékes változata van. most 2. éve üzemel.

A túltöltést okozhatja a bevezető szelep hibája, vagy annak vezérlésében keletkező nyüg.

Valószínüleg mivel a túltöltést érzékeli ezért a szint kapcsoló jó.

Üdv Nagya

UI: a 8terítékes magasabb, meg 100k ujonan.

Előzmény: oregsas (11550)
oregsas Creative Commons License 2021.12.30 0 0 11550

Olvastam a Mesterről, kíváncsi is vagyok a szakvéleményére.

Röviden , én régi szabású kézi mosogatós vagyok , szeretek mosogatni. Csak az asszony nem.

Ezt a gépet a hiba tudatában vettük,5 éves és nagyon rendes nőtől vettük 10,000.- Ft .

Minden papírt adott hozzá , látszik , hogy vigyázott rá .

Nem kockáztatok, mert jókat írtak erről a gépről és ha nem sikerülne a javítás akkor veszünk egy újat, ezt a típust " egyetlen szám különbséggel " , annyit változott , hogy a kezelőfelületen arrébb tették a gombokat  . Az új ára 77,500 Ft ez a legrosszabb variáció ez pedig a tandíj .

most olvastam , hogy a leszívásban van visszacsapószelep . Magyarázata az , ne folyhasson visszafelé a

szennyezett víz . Már kupálódok .

 

 

 

 

Előzmény: V.Gy. (11549)
V.Gy. Creative Commons License 2021.12.30 0 0 11549

Várd meg W124E300TDT4MATIC-mestert!

Előzmény: oregsas (11546)
oregsas Creative Commons License 2021.12.30 0 0 11548

Feltétlen küldöm a fotókat, csak másik telefonnal csinálom és azt ár fogom tudni másolni.

A végeredményről is beszámolok.

 

Előzmény: xrami (11547)
xrami Creative Commons License 2021.12.30 0 0 11547

Bujjék!
Dobsz fel fotókat a csodaszerkenyű belsőségéről? Mármint amit feltártál.

Előzmény: oregsas (11546)
oregsas Creative Commons License 2021.12.30 0 0 11546

Lenne egy kérdésem .

Most vettem használtan egy jó állapotú Hyndai típusú , " ez a nagyon pici " asztali mosogatógépet .

E4 működési hibát ír ki, ami magas vízszintet jelent. Anélkül , hogy ismerném ezeket a gépeket én arra gondolok vagy nem szívja le a vizet, vagy nem jól zár a töltő szelep.

Elkezdtem az udvaron szétszerelni, csak olyan párás az idő , hogy felfüggesztettem  minden szerszám csupa víz.

Készítettem fényképet is , csak nem tudtam átmásolni a laptopra , így csak szóban kérdezek.

Csak lassan merem szerelni, hogy össze is tudjam rakni. Elég szarul szerelhető, minden alul van és rengeteg trükkös fűl van benne.

A kérdésem : ezekben két különálló szivattyú van , keringető és leszívó

                      a kifolyó ágba belefújtam tüdővel és azt vártam , bugyborékoljon a medencében , de visszafelé nem ment a levegő

                     ebben van valami visszacsapó vagy valami pingponglabda szerű ami lezár

Minden össze van alul zsúfolva és nem látok bele, a mosó teret mindenképpen le kell szednem .

A nyomáskapcsoló impulzuscsövébe belefújtam nincs eldugulva .

Holnap azt is megnézem, hogy kapcsol -e .

Próbálok mindent elolvasni, ezekről az asztaliakról nem látok robbantott ábrát.

Nekem ez az első mosogató , mosógépről van valami fogalmam.

Gondolom a töltésnél csak néhány cm vízoszlop nyomást kell mérnem és alaposan meg kell vizsgálnom  nyomás alatt a töltőszelep zárását.

Ha nem zár jól a töltőszelep kiáztathatom ecetben ? "  A cirkónál be szokott jönni.

Kívánok mindenkinek boldog 2022.-öt !

 

Kb erről van szó, ezt most a netről kaptam le.

xrami Creative Commons License 2021.12.25 0 0 11545

Jó ötlet, sokkal gyorsabb. :)

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (11544)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.12.25 0 0 11544

... vagy kirakni az udvarra, hadd járja át a langy téli szellő... ;-)

Előzmény: xrami (11543)
xrami Creative Commons License 2021.12.25 0 0 11543

Vagy olyan szekrényt kell építeni ami rácsos-szellőzős. Ikeának is volt de már nem látom. Abba átrakod akár vizesen oszt ott .assza meg, majd megszárad.

Előzmény: V.Gy. (11540)
lala1961 Creative Commons License 2021.12.25 0 0 11542

Üdv  ! Nálam is "mindjárt a szekrénybe" opció van ,általában este induló progi végén nyílik az ajtó és reggelig szárad(hat)!:-)

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.12.25 0 0 11541

Szokás kérdése... valóban. Én 23h15m- kor indítom a mosogatást, másnap reggelre csontszáraz minden. Igaz, ventillátoros a szárítás. ;-)

Előzmény: V.Gy. (11540)
V.Gy. Creative Commons License 2021.12.24 0 0 11540

Edénye válogatja. Ha tényleg egyformán száraz mind (ami bibliai csoda lenne), akkor be a szekrénybe, persze. Törölgetni? Minek??

 

De a könnyű műanyag dolgok még vízcsöppesek, amikor a masszívabbak már mind megszáradtak. Egyszerű fizika, a vékony műanyag nem tart annyi meleget, hogy megszáradjon, amire a többi igen.

 

Én ki szoktam pakolni a még vízcsöppeseket a konyhaasztal terítőjére, és 1-2 óra múlva már elrakhatók (úútálnék nekiállni törölgetni, nem azért van mosogatógépem, hogy a be-kipakoláson kívül bármit is csináljak!).

Előzmény: john08 (11538)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.12.20 0 0 11539

Mindjárt szekrénybe...

Előzmény: john08 (11538)
john08 Creative Commons License 2021.12.20 0 0 11538

Sziasztok Üdvözlök Mindenkit!

Most írok a fórumra először, nem régóta van mosogatógépünk. Azt szeretném kérdezni, hogy a mosogatógépből ki szedett (száraz) edényeket át szoktátok törölni?

Vagy mehet mindjárt a szekrénybe.

dreim76 Creative Commons License 2021.12.18 0 0 11537

Köszönöm szépen!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (11536)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.12.18 0 0 11536

Igen, levehető.

Előzmény: dreim76 (11535)
dreim76 Creative Commons License 2021.12.18 0 0 11535

Sziasztok! Most vennék gorenje mosogatógépet, szeretném pult alá betenni a kiszemelt Gorenje Gs541d10x gépet, arra lennék kíváncsi, hogy a teteje levehető? Tetővel nem férne be.

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.12.03 0 0 11534

... igen... a Miele pl harmincegynéhány éve ilyen...

Előzmény: demográfiai háború (11533)
demográfiai háború Creative Commons License 2021.12.03 0 0 11533

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (11530)
demográfiai háború Creative Commons License 2021.12.03 0 0 11532

ez alatt marad egy fémrács

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (11530)
demográfiai háború Creative Commons License 2021.12.03 0 0 11531

kivehető  legfelső műanyag tálca, és marad helyette egy fémrács amire rátehető a tepsi fejjel lefele

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (11530)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.12.03 0 0 11530

Whirlpool, Gorenje, meg egy csomó háromtálcás van, egy hirtelen google keresésre 120 eFt-től...

Előzmény: demográfiai háború (11529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!