Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2008.10.29 0 0 662
Hát igen, egy kicsit, de én csak mosolyogtam rajta............
Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 661
Jó, akkor kérdezd meg mélben :-), és elmondom, h ez egy kinez ág, és spéci kezelésekkel eléri, amit elér. Ill. annyira nem is spéci, mert ez az ág egyszerűen erről szól.
Előzmény: cyanne (658)
ghepard Creative Commons License 2008.10.29 0 0 660
Köszi...........
Előzmény: Törölt nick (653)
ghepard Creative Commons License 2008.10.29 0 0 659
Jól van Attila barátom, ez nem tudományos topik. Gondolom Te is megértetted, mit akartam mondani. Nekem ezekkel a mágnesekkel már 35 éve minden munkanap meggyűlik a bajom. De elismerem nem sokat tudok róluk és a gravitációról se, annak ellenére, hogy szintén minden munkanap dumálgatunk róla.

Egyet kiragadok:
"Mutass nekem a földön egy olyan mágnest, ami mondjuk nagyobb erőt fejt ki egy repülőgépre, mint a gravitáció....."

Nos ha kivinnéd azt a repülőt messzire és akkor fognál 1 kg 2000 Gaussos mágnest és fognál 1 kg fadarabot, akkor lehet valamit észrevennél......

Valóban a földön nem tudsz olyat mutatni (valami dereng, hogy kb 40000 Gaussos mágnest tudnak csinálni a Földön, a Föld mágneses tér ereje csak kb 0.5 Gauss, a Napé is csak max 5 Gauss). De ha mondjuk tudnánk csinálni néhány milliárd Gaussosat, akkor lehet meg is állítaná a repülőt.

Érted a különbséget a Földgolyó (hirtelen nem is tudom, hogy milyen nehéz dög) és mondjuk egy 1 kg mágnes között...........
Előzmény: Törölt nick (654)
cyanne Creative Commons License 2008.10.29 0 0 658
jó, akkor írd meg mélben, de ne hagyj kétségek közt vergődni tovább.
Előzmény: Törölt nick (657)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 657
Minek?, h vmi szánalmas kötekedő megint azt mondja, h nem igaz, amit tapasztaltam? :-)))
Meg persze azok is mind tévednek, akik uígy végigcsinálták ezt, és szintén pozitív tapasztalatokat szereztek. Nem túl macerás, nem túl drága, időben sem sok, és tök jó.
Ha vkit annyira érdekel, ott az emilem.
Előzmény: cyanne (656)
cyanne Creative Commons License 2008.10.29 0 0 656
azt meséld el, mivel csalogattad ki magadból a fémeket. ha nem titok.
Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 655
Ez a hsz szánalmas...
Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 654
Csak pár dolgot emelnék ki:

"Ha egy erős mágnes alá közelítesz valami vasat, akkor az felfelé is repülhet"

Ez így eléggé érdekes. A vas nem taszítja a mágnest, sose tenne ilyet.... Vonzza....

"A gravitáció, mint ismeretes csak lefelé hat"

Nem lefelé hat, hanem a középpont fel hat...

"egy icipici erős mágnes és megindulnak benned bizonyos molekulák bizonyos irányba"

Ha ez így lenne, az nagy baj lenne.... Ha a molekuláid elindulnának valamerre mágnes hatására nem járnánk túl jól.... Még szerencse, hogy nem így van... Maximum bizonyos - és nagy - mágneses tér hatására létrejön az un. polarizáció jelensége, de nem indul el semerre. Ezt a mágneses térerőt egy állandó mágnes nem tudja produkálni, ahhoz gyenge.... Ahhoz, hogy ez a folyamat beinduljon nagy térerőre, nagy mágneses térre, nagy energiára és teljesítményre van szükség....

"mesterséges gravitációt (forgással) lehetett volna csinálni "

Forgással nem lehet (mesterséges) gravitációt létrehozni. Keverve van a szezon a fazonnal....

"Na most a mágnes hat mindenre"

Pontosan hogyan és miként? Főleg ha mindenre.... Pl. hogyan hat a tegnap olvasott Népszabadságra, mint papíranyagra?

"Például nagyon szépen kimutatható, hogy mágneses viharokkor megnő a közúti balesetek száma."

Az lehet, de ez nem egyértelmű bizonyítás. Mágneses viharoknál sok egyéb paraméter is változik - légnyomás, frontok alakulnak ki, felhőmozgások indulnak el töltéskiegyenlítődés miatt, stb..... Érdemes megkérdezni egy meteorológust, vagy aki ezzel foglalkozik. A mágneses vihar egy kiváltó ok, és közben ennek következtében sok egyéb jelenség lejátszódik......


"Rájöttek arra is, hogy ez a földmágnes hiánya (is) okozza"

Mi is az a földmágnes? Max. a föl mágneses tere... Egyébként pedig nem a "földmágnes" hiánya okozta a problémákat, hanem a gravitációs mező és a gravitációs erők hiánya...


"kint a természetben, akkor ugyanis torzítás nélkül hat rá a földmágnes és a kozmosz......"

Ismét ez a "földmágnes".... Nem tudok továbbra se mit kezdeni vele... Pontosabban: mi torzítja el a földmágnest és hogyan? Már ha van ilyen persze...


Továbbá az eredeti problémámra nem született válasz:

"A mágnes az egy nagyságrendekkel nagyobb erő, mint a gravitáció,"

Erre jött kb. ez:

"Hát kb úgy ahogy írva van. Ha egy erős mágnes alá közelítesz valami vasat, akkor az felfelé is repülhet :) A gravitáció, mint ismeretes csak lefelé hat, tehát egyirányú. "

Ha valami több irányba hat, az nagyobb? Ez érdekes felfogás azért.

A gravitációs erőt és a ,mágneses erőt elég nehéz összehasonlítani, főleg nem azt mondani, hogy a "mágnes nagyobb erő"....

Mutass nekem a földön egy olyan mágnest, ami mondjuk nagyobb erőt fejt ki egy repülőgépre, mint a gravitáció.....

Attila







Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 653
Korántsem olyan nevetséges...
Még akkor sem, ha Gepi kartárs kifejezőkészsége nem tökéletes! Meglehetősen jól érthető, h miről beszél.
Mellesleg aki nem érti, a másik mire gondol, inkább kérdeznie kéne, mint kioktatnia...
Előzmény: Törölt nick (652)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 652
Csak egy jótanács:

Iszonyatos hülyeségeket írtál le, néz utána alapismereteknek, mert ez így finoman szólva is nevetséges.....

Tényleg a jószándék szól belőlem, és nem viszályt akarok szítani. De amiket leírtál...... Ez az ismeretanyag eléggé egyedi...

Attila
Előzmény: ghepard (651)
ghepard Creative Commons License 2008.10.29 0 0 651
Hát kb úgy ahogy írva van. Ha egy erős mágnes alá közelítesz valami vasat, akkor az felfelé is repülhet :) A gravitáció, mint ismeretes csak lefelé hat, tehát egyirányú. Na most elég egy icipici erős mágnes és megindulnak benned bizonyos molekulák bizonyos irányba. Az űrkutatás kezdetén hirtelen nem tudták megmagyarázni, hogy az egészséges emberek néhány napon belül legyengültek stb. Rájöttek arra is, hogy ez a földmágnes hiánya (is) okozza. A NASA aztán az űrruhába mágneseket varrt és lám sokkal jobban viselték a terhelést. Az űrezközök nem olyan nagyok, hogy akkor mesterséges gravitációt (forgással) lehetett volna csinálni (energiaigényes is biztos)....

Na most a mágnes hat mindenre, így az emberre is alulról, felülről, mindenhonnan. Ezt én több dologgal igazolni látom (több munkát is segítettem írni). Például nagyon szépen kimutatható, hogy mágneses viharokkor megnő a közúti balesetek száma. Már játszadozom a gondolattal, hogy nem-e a napmágnes kb 11 éves pólusváltásai hatnak annyira az emberre, hogy megindítanak bizonyos folyamatokat. Az emberek közt eltérések vannak, hiszen minden nap születnek, de valahogy lehet bennünk él a 11 éves ciklus. Mivel ezen kutatások még gyerekcipőben járnak nehéz megmondani, hogy mire hat jól és mire rosszul. Egy biztos, hogy hat. Ezért jó, ha az ember sokat van kint a természetben, akkor ugyanis torzítás nélkül hat rá a földmágnes és a kozmosz...... Sajnos ma már ez is kérdéses a sok sugárzás következtében, TV, mobil, rádió stb.....

De néha segíthetsz magadon, ha fejreállsz.... :)
Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 650
"A mágnes az egy nagyságrendekkel nagyobb erő, mint a gravitáció,"

Ezt pontosan hogy is kell érteni?

Attila
Előzmény: ghepard (607)
ghepard Creative Commons License 2008.10.28 0 0 649
"Mintha bminek is csak egyetlen oka lenne."

Ez csak egy ok, s mivel úgy néz ki, hogy sok minden sok mindennel öszefügg, akkor nehéz dolgunk van.........
Előzmény: ghepard (648)
ghepard Creative Commons License 2008.10.28 0 0 648
"Na már most, Te az éjjeli fent léteddel nem engedted felébredni az éjszaka aktív hormonokat, innen volt a hízásod (nem az emésztéstől)."

Igen valahogy így. A cikk részleteire már nem emlékszem. Bennem csak az maradt meg, hogy nem jó későn enni és nagyon nem jó éjjel fent lenni. Az ember nagyon bonyolult, a természetre van hangolva, ha ezt megbolygatjuk, valami elromlik lehet egész biztosan.....

Nekem szükségem volt az összes lelkierőmre, hogy azt 3 évig végigcsináljam. Én becsületesen egyszerse mentem haza a másik meló előtt aludni, mint a többiek.
Előzmény: pozo (645)
pozo Creative Commons License 2008.10.27 0 0 647

 

Szó sincs arról, hogy csak ez lenne az oka, de ez is az egyik oka...Kacaghatsz...

Előzmény: Törölt nick (646)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.27 0 0 646
Ez igy nagyon szemellenzos. Mintha bminek is csak egyetlen oka lenne... Haha...
Előzmény: pozo (645)
pozo Creative Commons License 2008.10.27 0 0 645

 

Az emberi (és állati) szervezetek egyik legtitokzatosabb rendszere a hormonrendszer. Vannak hormonok, amelyek nappal aktívok, s vannak olyanok, amelyek éjszaka aktívok, nappal "alszanak".

Na már most, Te az éjjeli fent léteddel nem engedted felébredni az éjszaka aktív hormonokat, innen volt a hízásod (nem az emésztéstől).

A hormonrendszer nagyon komplikált dolog, mivel a hormonok a másik hormonokra is hatással vannak, egyfajta visszacsatolás van köztük.

Ez a terület még bőven kutatásra vár, feltérképezésével sok betegség esetleg gyógyítható lesz (pl. cukorbetegség bizonyos fajtái).

Előzmény: ghepard (643)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.27 0 0 644
Nem a hizashoz kell az energia, hanem az emeszteshez.
Előzmény: ghepard (643)
ghepard Creative Commons License 2008.10.27 0 0 643
"A kialvatlansag hizlal."

Lehet ez is valahogy. De akkor meg honnan ment rá az energia, miből hízott az ember. Én 12 órát melóztam éjjel és csak az éjjeli kaja volt a többlet (az is csak kevés volt), de mint írtam egész éjjel talpon voltam és mozogtam, járkáltam. Aztán a végén írány a másik meló (számítógépes programozás), majd a végén haza, kerti munka és végül 36 óra után jött az alvás. Mikor befejeztem az éjjeli melót, akkor még egy ideig ettem későn (néha még 20 óra körül) és felszedtem még 8 év alatt kb 7 kilót. Így lettem kb 98 kiló (192 cm magas vagyok), még mindig soványnak tűntem, mert valahogy igen kemények (teltek) lehetnek a csontjaim. Aztán, mikor olvastam a cikket, kezdtem 16 órá körül utoljára enni (a napi adag ugyanaz maradt), mégis kb 5 év alatt simán lefogytam 7 kilót..................
Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 642
A kialvatlansag hizlal.
Előzmény: ghepard (636)
mezdema Creative Commons License 2008.10.25 0 0 641
halih'!

Úgy tűnik a colonix nyert. Idáig sokat keresgéltem a neten és fórumokat olvastam és talán a colonix volt az amit szinte mindenki jónak vélt. Ha lesznek tapasztalataim akkor szólók majd, és persze ha érdekel valakit. Jövő héten rendelem.

hali
cyanne Creative Commons License 2008.10.23 0 0 640
ne is mondd... v pláne lejjebb!!! aztán csodálkoznak, h nem tudnak felmenni az emeletre, ha muszáj, akkor se. (én emeleten lakom, halott pizzafutárok és postások szegélyezik utamat felfelé:)
Előzmény: ghepard (639)
ghepard Creative Commons License 2008.10.23 0 0 639
Igen, némelyek olyan fáradtak, hogy képesek 5 percet várni a liftre, hogy egy emelettel feljebb menjenek.......... :)
Előzmény: cyanne (638)
cyanne Creative Commons License 2008.10.23 0 0 638
... és sok alvás után is fáradtan ébred
Előzmény: ghepard (636)
cyanne Creative Commons License 2008.10.23 0 0 637
azért a koffein meg pláne az energiaitalok is megteszik a magukét:(
Előzmény: A skót (635)
ghepard Creative Commons License 2008.10.23 0 0 636
Vedd például azt is, hogy nem mindegy, mikor mit eszel isszol. Ismered a mondást, reggelizz, mint a király, ebéded felezd meg a barátoddal és a vacsorád add a koldusnak. Nos ebben is talán sok igazság lehet. A késői evés lehet nagyon elmérgíti az embert és aztán nem is tudja, hogy miért hízik és miért van annyi baja...... Na vajon miért? Lehethogy azért, mert nappalra volt megalkotva, hogy mozogjon és éjjel meg pihenjen (lelkileg, testileg). Én sokáig nem tudtam magamnak megmagyarázni, hogy miért kezdtem el kilókat felszedni, mikor kellett még éjjel is melóznom (a rendes munka mellett 1979-1982). Az asszony nem tudott dolgozni és a kicsi sokba került, meg a körülötti dolgok. 13 kilót felszedtem 3 év alatt, pedig egész éjjel járkáltam és csak éjjel ettem alig valamit, ami abszolút nem magyarázza a felszedést. Aztán úgy valahogy 7 éve megtudtam a frankót, hogy miért. Egy magyar tudóscsoport (is) arra jött rá, hogy egy bizonyos időpont felett a test már valahogy másképp (sokkal rosszabbul) kezd neki az emésztésnek. Valahogy úgy fest a dolog, hogy nincs kedve emészteni és inkább valahova kezdi raktározni a félterméket - könnyedén mondva. Ettől aztán jól elmérgesedik az ember........................
Előzmény: A skót (635)
A skót Creative Commons License 2008.10.23 0 0 635
Köszönjük ezt a kis összefoglalót! Az ember - köztük én is - hajlamos elfeledkezni dolgokról, amikről tévesen azt hiszi, nem annyira fontos, ld. alvás szerepe, vagy az a negatív hatástömeg, ami a médiát-köztudatot áthatja...
És a rossz benne, hogy az ember nincs is tudatában sokszor, hogy igazából a kevés alvás áll a problémái (egy részének) hátterében, mert olyan korán felpörgeti magát mindenfélével...És itt nem is feltétlenül a kávéra és társaira gondolok, szerintem egy tudati gyakorlat ugyanúgy lehet káros, ha a lényegről viszi el a figyelmünket... Egyszer egy ismerősöm lelkesen újságolta nekem, hogy tanult egy meditációs technikát, amivel 15-20 perc meditálással 3-4 óra alvást ki tud váltani. (én meg csak szolidan megkérdeztem: "akkor mik azok a karikák a szemed alatt?"). no comment
De ugyanígy a negatív gondolatok hatásainak is kevesen ébrednek tudatára, szerintem ez egy másik nagyon fontos előnye a jógának vagy bármilyen önmegfigyelést magába foglaló rendszernek-gyakorlásnak! Mert amiről nem tudunk, mondhatjuk, hogy nincs, de amiről már tudunk, arról nem, és az cselekvésért kiált! Többek közt szerintem ezért is félnek sokan belevágni ilyen 'hajmeresztő' dolgokba, mint meditáció, urambocsá' relaxáció, meg egyebek...

Előzmény: tigristomi (631)
ghepard Creative Commons License 2008.10.23 0 0 634
Ja még a jóga nálam nem biztos, mert én a jógáról csaknem semmit sem tudok, de lehet, hogy a légzés és a saját hang a jógában is fontosnak minősül......
Előzmény: ghepard (633)
ghepard Creative Commons License 2008.10.23 0 0 633
Tamás barátom, ez szép volt, nagyon szép, a szívemből szóltál. Minden ül rám, egy kivételével. Az a 22.00 óra nekem már sok... :) Rám lehet mondani, hogy a Nappal kelek s a Nappal alszom. Tehát ahogy rövidülnek a nappalok, úgy megyek hamarébb aludni és fordítva, ahogy növekednek a nappalok, úgy megyek később aludni. Felkelni egyformán kell (csörgőóra nélkül kelek) a meló miatt főleg és ez nálam kb 4.15.
Előzmény: tigristomi (631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!