Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2006.12.08 0 0 1734
Akár a téma zárásaként még 1 kis Shvoy Kálmán altábornagy, épp tegnap este olvastam az 1939 Március 7.-i parlamenti felszólalásának részlete zsidótörvény ügyben miszerint:
"Azt hiszem hogy a hősi halottak között is igen sok zsidó van,és azt hiszem hogy nem lehet közöttünk véleménykülönbség,hogy az a zsidó,aki a háborúban a harctéren feláldozta az életét éppen olyan hősi halott mint az a keresztény aki a háborúban az életét áldozta."
No comment.
showtimes Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1733
olyan kimutatást nem is fogsz találni, hogy XY nemzetisége, jó katona, rossz katona - a végén pedig összesítjük... minden általánosítás szubjektív, még az is, hogy a finn jó, az olasz meg rossz katona volt, ettől eltekintve ez a közvélekedés :)

egyébként már tegnap mondtam mára keressünk másik témát, csak volt, aki felhozta.
Előzmény: Törölt nick (1732)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1732
A zsidók közül gondolom az asszimilálódottak (akikről eddig kb. szó volt - a német állampolgársággal rendelkező zsidók gyakorlatilag mind asszimilálódtak) magyarnak számítottak, a keleti zsidóság viszont külön nemzetiség volt, nem is magyarul beszéltek (meg nem is lengyelül, sem ukránul), hanem jiddisül. Azaz elképzelhető, hogy az általa említett magyarok között akadt zsidó (csak ezt nem tartotta fontosnak megjegyezni), ellenben akadtak olyanok, akiket nem lehetett se magyarnak, se lengyelnek, se ukránnak nevezni, mert nem volt az, hanem csak zsidónak.

De ez még mindig anekdota szinten mozog.

Jóéjt! :-)
Előzmény: showtimes (1731)
showtimes Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1731
Molnár Ferenc haditudósító naplójában ( 1916-ban jelent meg) se emlékszem, hogy zsidó hősről írt volna ( az előbb átlapoztam, s most se láttam egyet se). Biztos szelektív volt az emlékezete, mert csak magyarokról, tiroliakról, bajorokról ír. Negatív megjegyzése sem volt rájuk, nem úgy mint a csehekre. Felmerül a kérdés, a zsidókat besorolta a magyarok közé? vagy semmilyen benyomást sem tettek rá, mint katonák?

A magyarok közé sorolás sántíthat, ugyanis a galíciai, meg kárpátoki harcokkal kapcsolatban a civilek esetében mindig külön említi a magyarokat és a zsidókat, akárcsak a lengyeleket, ukránokat, németeket. Egyébként pro és kontra említi őket, felkötött orosz kémeket, oroszokkal seftelő kereskedőket, de a csatatától lemaradt huszárt rejtegő zsidókat se hagyta ki, vagy, hogy az oroszok több esetben túszt szedtek közülük, mivel arra gyanakodtak az osztrákoknak kémkednek.

Előzmény: Törölt nick (1710)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1730
Nem lehetett egy leányállom.
Előzmény: Zicherman Istvan (1727)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1729
Simán! Meg küllőtisztítók kis színes bizbaszok, meg kártyalap küllők közé. Lélektani hadviselés :)
Előzmény: Törölt nick (1726)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1728
de azért szép emlék nem?:DDDD
akár a főtörmünk agyalágyult ötlete hogy foglaljunk el egy honvédségi BMP-t és vigyük be a hőr laktanya udvarára:DDDD pihentagyuak mindenhol vannak:DDDDDD
talán most szabadulnánk:))))
Előzmény: Cs_ (1723)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1727
Jaj, rossz aki rosszra gondol. Kerék azért dukált. Csak hogy ne legyen fenékig tejföl az élet - a kerekekre tömör gumi került (ami be is jött az éles kősivatagban).
Előzmény: Cs_ (1724)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1726
izééé kulacstartó is nem?:DDDD meg ledes villogó:DDDD
Előzmény: Cs_ (1724)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1725
Blitz azt hiszem azt nem ez a fórom fogja felkutatni hogy a jugok eredendően támadtak volna e vagy se,de a véleményem az hogy a puccs egyértelmű jelzés volt arra hogy hagyják őket békén ők köszönik nem kérnek az egészből.
Előzmény: blitzkrieg (1721)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1724
Kerék azért még járt hozzá? :)
Előzmény: Zicherman Istvan (1720)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1723
Én kaptam olyat, de szerencsére csak egyszer. Mentük ki lővésztre, azt nekem jutott az utolsó PKM, aminek nem volt már meg a hordszíjja. Elsétáltam vele azt pár kilómétert oda-vissza, de nem hiányzott az életemből.
Előzmény: Törölt nick (1714)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1722

Attila,

köszönöm a fotót! (nem ez volt az, amire gondoltam, de ez sem rosz!)

Előzmény: Törölt nick (1717)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1721
Azt hogy a yugok zavartak volna a roman olajszallitast nem en vetettem fel. Ezt csak ugy erhettek volna el ha megtamadjak Romaniat vagy minket. Erre en azt mondtam hogy nem mertek volna tamadni. Mi nem ertheto?
Előzmény: Törölt nick (1716)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1720

Hát, a katonai bringák nem az extrákról voltak híresek.

Valószínűlegmég mindig az angol-búr háború ausztrál csapatainak francia bringái viszik a prímet - annál egyszerűbb és primitívebb szerkezetet nehéz volt kitalálni.:)

Előzmény: Cs_ (1705)
eMM Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1719
Lehetne még gyűjteni.Pld a németeknél(és talán nálunk is utána kéne nézni) külön kategóriát alkottak és enyhébb szankcionálás alá estek az I.VH-s zsidó veteránok.(egy darabig)Biztos nem azért mert nem is jártak a fronton.Hiternek egyszerűen kelett egy belső ellenség és a zsidók erre remekül megfeleltek.No és akkor beindult a legendagyártás.Pedig a német zsidóság addigra már szinte teljesen asszimilálódott.
Hitlernek is volt valami zsidó parancsnoka könnyen lehet hogy a vaskeresztjét is neki köszönheti.Már amennyiben volt neki(Egon Erwin Kisch szerint nem de én inkább azt mondanám igen).Mindenesetre hatalomra kerülése után Hitler gondosan eltüntette a nyomait hogy miért is kapta meg a legénységi állományúnak akkor nem nagyon adományozott I.oszt vaskeresztet.
Előzmény: Törölt nick (1692)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1718
Tudtommal a max besorozottak szama kb azzal a szammal egyenlo ahany 21 es 50 ev koztotti ferfi van. Szolj ha tevedek.
Előzmény: Törölt nick (1708)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1717
jájjjjjájjjjjájj menek fábrit nézni:DDDD
Előzmény: blitzkrieg (1715)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1716
"Ha a yugok valamilyen oknal fogva tamadnak"
végülis igazad van.Balaton az szerb határ,Szentendre ősi szerb város,minden okuk megvolt rá:DDDD
Előzmény: blitzkrieg (1709)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1715
Hitler nem engedte volna hogy az egyik szovetsegese vegignezze ahogy a masik elverzik.
Előzmény: Törölt nick (1706)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1714
igy van.bezzzzzeg a Cs által emlegetett PKMből nem volt kispórolva a vas:D
hála égnek nem is kaptam olyat:DDDD
Előzmény: blitzkrieg (1712)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1713
PKM? elmész ám valahova:DDDD cipelte volna a nyavajjjjjjjjjjjja:DDDD
Előzmény: Cs_ (1711)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1712
Az a fegyverzet rossz minosege miatt volt.
Előzmény: Zicherman Istvan (1681)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1711
Én is eltudom képzelni :) Ahogy felmálházva tekersz + még egy PKM ott ficereg kormányon. :) A tűzerő és a mozgékonyság optimális elegye :)
Előzmény: Törölt nick (1703)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1710

Ertem en ezt, csak meg mindig nem teljesen tiszta, hogy a mar idezett anekdota-szeru bizonyitekon kivul mire alapozod ezt.

 

A WWII-es finnek es olaszok eseteben vilagos. De egy adott hadseregen belul soha rendesen el nem kulonitett nemzetiseg eseteben mar nem. Mik azok a statisztikak stb., ami alapjan szamolhatsz. Kituntetettek vs vonultatottak szama, lakossag vs hosi halottak, zsido vs nem zsido tisztek, stb. stb. Az nekem keves, hogy egy visszaemlekezo szerint igy volt, es biztos igy volt, mert o ott volt...

Előzmény: showtimes (1700)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1709
Ha a yugok valamilyen oknal fogva tamadnak, Hitler ravette volna szovetsegeseit hogy vetodjon mindenki rajuk. Ha nem is "barati szeretetbol" de a sajat teruletek novelese miatt belementek volna.
Előzmény: showtimes (1697)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1708
jówannna azééé simanó váltó akadt benne nem?:DDDD
Előzmény: Cs_ (1705)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1707
Ezt nem vitatom, de japánok kerépárosításnak köszönhetően voltak gyorsak, ami meglepte az angolokat az újabb védelmi vonalak kiépítésénél. De teljesen igazad van, hogy ezt a vereséget maguknak köszönhetik.
Előzmény: showtimes (1704)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1706
nyugi a román és a jugo hadsereg kb fiftififti volt.sőt,lehet hogy a románok húzták volna a rövidebbet.
ami meg egy jugo ellenes magyar-román együttműködést illeti...
Horthy azt mondta: nem működhetünk közre tőlünk elrabolt területek 3ik féllel szemben való megvédésében...xal ez kicsukva:D
Előzmény: blitzkrieg (1702)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1705
Milyen Delux gépek!. A kanadaiak gépeiről még sárhányókat is lespórolták.
Előzmény: Törölt nick (1701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!