Keresés

Részletes keresés

dredly Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1206

A vásárláskor egy licensz-kódot kapsz, amit a telepítéskor be kell pötyögni a megfelelő helyre. Ha újrahúzod a gépet (vagy új gépet veszel), akkor egy időintervallumon (1 éven) belül bizonyos számú (tudtommal max. 3) alkalommal újra felhasználhatod a kódot. Ha ez a keret betelik (és emiatt nem tudod aktiválni), akkor kell írni egy email-t a Support-nak (a licensz-keret bővítés kérés megindoklásával), visszaigazolják, és utána újra mehet az install.

 

Dredly

Előzmény: BeGye (1203)
dredly Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1205

Konkrét probléma-leírás nélkül ne várj konkrét segítséget... (Írd le, hogy a munkával hol és miben akadtál el, akkor talán akad, aki tud segíteni, de így...) Ezerféle intro-t el tudok képzelni...

 

Dredly

Előzmény: teniente (1202)
dredly Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1204

Sztem ellenőrizd le, hogy a projekt videó-tuljadonságai (Project Properties -> Video fül) megegyeznek-e a nyersanyag paramétereivel. Ha nem, akkor állítsd be úgy, hogy megegyezzen. A videó-vágáshoz mindenképpen legyen bekapcsolva a "Quantize to frames" opció (csak hangvágásnál kell kikapcsolni).

Ha ez kész, akkor a rendereléskor választott formátum paramétereinél ellenőrizd a váltottsoros megjelenítést: ha TV-re (DVD-re) optimalizált végterméket akarsz, akkor az "Interlaced" legyen bepipálva, ha PC-re (médiapléjer-hez) optimalizált fájl a cél, akkor ne.

 

Dredly

Előzmény: the_godfather (1201)
BeGye Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1203

Sziasztok!

 

Tervbe vettem egy Sony Vegas Movie Studio vásárlást.

Azt szeretném kérdezni, hogy a liszenszelése mennyire kötődik a gép konfigurációhoz (1-2 éven belül valószínűleg cserélem a gépet).

Ha cserélem alatta a gépet, akkor elveszik, utána kell járni, vagy teljesen tanszparens?

 

Köszi,

MGY

teniente Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1202

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem! Családi videókat csinálok Sony Vegassal. A gondom az, hogy nem tudok intro-t csinálni. Két-három tutorialt végigcsináltam, mégsem ment.

Nem tud segíteni valaki ebben? Nem lehet kész cuccokat letölteni előre, amibe csak szöveget írok?

 

Sony Vegas Movie Studio Platinum 9-em van.

 

Előre is köszönöm!

the_godfather Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1201

Üdv!

 

Canon fényképezővel rögzített (videó: 1280x720  29.971fps avc1 H.264, audió: PCM 16-bit signed little-endian) .mov videót Vegas-on átküldve 25fps-el mentve olyan mintha „szellemképes” lenne.

Van valami egzakt megoldás ntsc->pal fps konvertálásra?

Ha nincs, mit ajánlotok, hogy „fogyasztható” állapotba kerüljön. Egy mester Pal kópiát szeretnék készteni amit archiváltok és később igény szerint csináltok DVD-t, avi-t (Xvid) .. stb.

 

Válaszokat előre is köszi.

 

Godfather

MZ/Y Creative Commons License 2011.02.18 0 0 1200

Létezik (Sony.Vegas.Pro.10.0a.Build.387.Portable), de most ezzel nagyon nem vagy kisegítve. :o)

Előzmény: ködkürt (1199)
ködkürt Creative Commons License 2011.02.18 0 0 1199

Üdv!

 

Tuidja valaki, hogy létezik-e Portable verziója Vegasnak?

Jóvóna:)

 

köd

MZ/Y Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1198

Kösz a kérdező nevében is! :o)

Előzmény: Jules1028 (1197)
Jules1028 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1197

Jobb klikk a hangsáva -> group -> remove from

Ismét jobb klikk a hangsávra -> properties -> audio event fülön -> time stretch / pich shift alatt -> method: classic -> az így megjelenő elemekkel tudsz értelemszerűen hangsávot elnyújtani és tömöríteni.

Előzmény: MZ/Y (1196)
MZ/Y Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1196

De én pl. azt sem tudom, hogy kell megnyújtani a hangot. :o)

Csak rémlik, hogy korábban video sávra írtátok, hogy valahogy lehet. A kérdezőnek talán jól jönne, hogy is kell csinálni.

Előzmény: Jules1028 (1195)
Jules1028 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1195

Amit írsz az kivitelezhető, pontosan úgy, ahogy azt most leírtad.

Előzmény: MZ/Y (1194)
MZ/Y Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1194

Marhára nem értek hozzá, de az általatok korábban írtak alapján jutott eszembe valami:

A hangot nem lehet "széthúzni", mint a videót? Mert ha rövid ideig sipákolnak, akkor esetleg meg lehetne csinálni, hogy a sipákolás kivágva, az előtte és utána lévő hang meg annyival megnyújtva, hogy folyamatos legyen a hang. Így annyira el sem mászna a hang a képtől.

Előzmény: dredly (1193)
dredly Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1193

Megoldható, ha nem fontos, hogy a kép és a hang tökéletes szinkronban maradjon:

  1. szétszeded a képet a hangtól (Ungroup)
  2. a hangból kivagdosod a nemkívánatos részeket (Split + Delete)
  3. a hangot összeférceled, hogy ne maradjon közte lyuk
  4. az összevágott hang egyik részletével kipótolod a hiányzó részt (ami a bekiabálások eltávolítása miatt keletkezett)

Ha fontos a szinkron, akkor valóban csak speciális szoftvereket és komolyabb szakmai felkészültséget igényel.

 

Dredly

Előzmény: ono88 (1191)
Jules1028 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1192

Sony vegassal sehogy!

Ehhez olyan profi cuccok kellenek szvsz,  amikkel szerintem csak profi hangstúdiók rendelkeznek, és iszonyatosan nagy hangmérnöki képzettség is kell hozzá.

Esetleg lehet próbólkozni olyan szofverekkel, amik képesek frekveciatartománykat szűrni, de az ilyen alkalmazásokhoz én sajnos nem értek.

Előzmény: ono88 (1191)
ono88 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 1191

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan lehet az audió sávokat a következő képen szerkeszteni. Egy sporteseményen hangos bekiabálások voltak és szereteném ezeket a videóról eltűntetni, úgy hogy viszont a háttérhang megmaradjon csak az ordibálás nem hallatszodjon. Valakinek valamilyen ötlete?

Köszi szépen

 

 

MZ/Y Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1190

Csak azért gondolhattál ilyet, mert nem ismersz. :o)

De azért csak eszembejutott.

Előzmény: Fishor (1189)
Fishor Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1189

Szia!

 

Gondoltam, hogy nem felejted el leírni. Ki fogom próbálni, elvégre ez is volt az egyik oka, hogy elkezdtem foglalkozni a témával.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: MZ/Y (1188)
MZ/Y Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1188

Nem szóltál rám...

 

Szóval megnyitod a videót, odamész a videón, ahol vágni szeretnél és megnyomod az "s" gombot. Elvágja a videót, a nem kellő részre böksz, ezzel kijelöli és nyomsz egy "del"-t. Aztán a maradék videókat közvetlenül egymás mögé rakod és kész.

Előzmény: Fishor (1185)
Fishor Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1187

Igen én is elég sokat keresgéltem googlen is meg a samsung honlapján is, pedig még írták is az egyikhez hogy elvileg van. Á de hogy még tetézzem ilyen szar ez a gép, most néztem, hogy amit aviba csináltam a vegassal azt se bírja lejátszani. Amit viszont winavi val csináltam az teljesen jó minőségben is, és a mérete is kisebb mint az eredeti. Csak annyi gond van vele, hogy az nincs szerkesztve. Holnap megpróbálom majd úgy hogy vegassal összerakok filmet ahogy írtad mpeg2be pal formára és aztán azt winavival átrakom aviba. Remélem azt le fogja játszani, mert akkor már lenne értelme belevágni a rendszerezésbe. Amilyen pangás van itt azt hiszem megvár téged a vágás, törlés leírása. Előre is köszi.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: MZ/Y (1186)
MZ/Y Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1186

Ha holnapig nem ír senki, leírom. Így, névnapozás után nincs erőm. :o)

 

Egyébként néztem volna firmware-t, de nem találtam. Megnéztem jónéhány országot, de ezt a típust csak a mo-i samu ismeri, ott meg nincs firmware. Hivatkozás van rá, hogy töltsd le, csak éppen nincs...

Előzmény: Fishor (1185)
Fishor Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1185

Az is nagyobb méret, avi nekem azért jó mert azt pendrivén is be tudom dugni. Nem tudom, hogy lehet ilyen gané DVD felvevőt gyártani. Az ősidők óta még a Divxes gépek előtt is a lejátszók dvd-t meg mpeg2-t tudtak lejátszani. Itt meg visszafejlődés volt, az meg tényleg furcsa, hogy ugyanezen a típusszámon futó csoda meg tudja az mpegeket is. Ami még dühítő, hogy nem találtam hozzá firmwarefrissítést sem. Csak így azért rossz, mert a kamerával felvett dolgokat nincs értelme kiírnom, mert csak gépen tudnám úgyis nézni, pedig a dvd lejátszón szeretném.

Most emiatt is szedtem le ezt a vegas-t hogy összerakjam a kisebb egyidejű összetartozó felvételeket, illetve letöröljem az üres dolgokat. 

Tényleg a Vegasban hogyan tudok egy videóból kivágni? Mert sehol nem találtam erre vonatkozó dolgot. Olyasmit láttam, hogy kijelölt részt ment, de nekem az kéne hogy amit kijelölök azt ki tudjam törölni a fájlból. Hogy lehet ezt megcsinálni?

 

Üdv: Fishor

Előzmény: MZ/Y (1184)
MZ/Y Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1184

Végülis van egyszerű megoldás, ha az mpeg2-ből dvd-t írsz, le tudod játszani. Csak ugye luxus 180 mb-ért elhasználni egy lemezt. Bár, ha megírod újraírhatóra, akkor semmit sem buksz.

Előzmény: Fishor (1183)
Fishor Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1183

Samsung DVDHR775-ünk van, de ez még régebbi fajta, mert az újabbakon már elvileg van mpeg meg svcd lejátszás, ezen viszont nincs. Igazából meg is vagyok ezen rökönyödve, viszont van rajta usb, amit meg a neten nem írnak. Eleve a menüje is úgy van, hogy lehet választani címlistát, divxet, zenet, képet. És itt mutatja az ilyen kiterjesztésű fájlokat. Címbe a sima dvd tartozik divx meg az avi, ha mpeg vagy bármi más van fent, azt nem is lehet látni vele, ha átnevezem simán avira akkor meg nem tudja megnyitni. a vicc hogy van egy philips sima lejátszónk is és az lejátsza ugyan az mpeget, de hangja nincsen azon se. Szóval tök gáz hgoy egy amúgy sony kamerával készült filmeket egyszerűen nem tudok normálisan lejátszani egyik lejátszón  se, csak ha konvertálgatok jobbra balra. Nem tudom mit lehetne tenni. Ahogy azt se hogy miért nem tud egy ilyen relative komolyabb felvevő mpeget lejátszani, úgy hogy ugyanezen a néven futó mostani gépek meg tudják. Nem tudom esetleg ha megpróbálnék firmware frissítést az megoldhatná a dolgot, bár ha gyárilag nincs benne ilyen akkor nem hiszem hogy ez segítene.

http://www.argep.hu/trend/SAMS/Samsung-DVD-HR-775.html

 

Üdv: Fishor

Előzmény: MZ/Y (1182)
MZ/Y Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1182

Csúnya is lenne, ha nem lenne jó. :o)

Eleve mpeg2-d volt, nagyjából a dvd-szabványnak megfelelő. Abból most megint dvd-nek megfelelő anyagot gyártottál, tehát megintcsak jónak kell lennie.

 

Hogy mit tehetnél? Nem tudom. Evidens lenne, hogy egy .avi-t lejátszó aszali lejátsza az .mpg-t is. Nem is értem, miért nem teszi... Mi a kiterjesztése a gyártott mpeg-nek? Ha .mpg, kipróbálhatom .mpeg-nek átnevezni, vagy fordítva. Egy próbát megér.

Mi a típusa az aszali lejátszónak?

Előzmény: Fishor (1181)
Fishor Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1181

Az a mpeg2 amikor dvd-pal ba van rakva elég jó, az arány se tűnik másnak ránézésre, mint a pal wildscreen, a felbontás meg ugyanaz. szóval már cska azt kéne megoldani hogy ugyanilyen formátumú avi legyen, hogy a dvdlejátszóm is le tudja játszani. Ezt hogy tudnám megoldani?

 

Üdv: Fishor

Előzmény: MZ/Y (1179)
Fishor Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1180

Avi-ba csak ezt  meg ntsc-t ajánl meg megnéztem eredeti formátum pal wildscreen. Most megcsináltam hogy mpeg2 re állítottam és ott minőségbe nem volt pal mpeg 2 csak pal svcd meg pal dvd-stb pal svcd 48 mega lett de elég tré a minőség most próbáltam pal dvd-n így 117 mega ami elfogadható minőségre is, csak ez sem pal wildscreen ilyen wildscreent meg itt nem találtam, illetve van ilyen Architect pal wildscreen videio streams, csak ezzel meg hangja nem volt. Csak az a bajom az mpeggel, hogy azt nem játsza le a dvd lejátszóm, ezért szeretnék inkább avit. Viszont azt nem tudom mivel lehetne átkonvertálni úgy hgoy a formátumot megőrizze, mert ha winavival konvertálom akkor nem a pal wildscreen lesz a végén hanem sima pal és úgy meg más az aránya a képnek.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Superbad (1149)
MZ/Y Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1179

Nem pal dv, hanem pal mpeg2 a Te barátod. :o)

 

Amúgy is mpeg2 volt, sokkal jobb már nem lenne dv-ben sem.

Előzmény: Fishor (1178)
Fishor Creative Commons License 2011.01.15 0 0 1178

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy van jelen helyzetben 3 össz 150 megányi kamera által felvett mpeg2 es 720x576x24b fájlom. Ezt szeretném egybe megcsinálni. Csak simán egymás után húztam, aztán render as ra pal dv formába  560mega lett a fájl. Az egész nincs 3 perc se így nagynak tartom ezt a méretet. Hogy rendereljem ki a fájlt, vagy hogy csökkentsem a méretét olyanra hogy ne legyen ilyen irreálisan nagy?

 

Üdv: Fishor

dredly Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1177

1. DV-AVI-t renderelj. A "Render As..." ablakban tudod kiválasztani, hogy milyen paraméterekkel szeretnéd.

 

2. A Youtube-hoz én MPEG2-t javaslok (a kisebb fájlméret miatt hamarabb fel tudod tölteni), a paraméterek szintén a "REnder As..." ablakban...

 

Dredly

Előzmény: Traubisoda ("u") (1176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!