Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2024.08.04 -3 1 86381

Antalayában mindenképpen oda kell menni. Ahol a rendszerben kikeresik az utast, igazolvány alapján. Ha nem csekkolt be, akkor becsekkolják (persze pénzért, gondolom).

 

Se papíron, se telón nem kell mutatni. Legfeljebb annyira jó, hogy a pultos látja, érdemes keresni az utast, becsekkolt, de ha nem mutatod, akkor is keres. És még egyszer, a nem beszálló kártyán nincs rajta az ülőhely, mégis oda kapod a beszállót, tehát a rendszerük alapján nyomtatnak.

 

Ártani nem árt a nyomtatás, de tényleg az ég világon semmi szükség rá. Ha valaki vett helyet, és ki tudja nyomtatni otthon, hát tegye, de az utolsó 24 órában becsekkolót kár azzal stresszelni, hogy jobb kinyomtatni (azaz rosszabb, ha nincs).

Előzmény: Mx8 (86375)
hunaqua Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 86380

Minden esetben nyomtatnak a török repülőtereken beszálló kártyát. Nincs egyéb lehetőség.

 

Ez már az első lépcső,hogy ellenőrzik a hatósági igazolványaid. Viszont amennyiben Wizz-el megy az ember, az online utasfelvételt akkor is meg kell csinálni. Azon is csak az lesz,hogy beszállásra nem jogosít,de meg kell csinálni. Viszont sosem kérték csak a hatósági igazolványt a pultnál.

Előzmény: tru64 (86378)
Péter Tajti Creative Commons License 2024.08.04 0 0 86379

az uticélon is két mozdulat a nyomtatás  vagy esetleg nem ?

tru64 Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 86378

Aki ad fel poggyászt, annak mindenképpen nyomtatnak. Nem tudom a nélkül is lehet-e kérni beszállókártyát, mert mi mindig adunk fel csomagot.

Előzmény: almart (86377)
almart Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 86377

Elhiszem,hogy a pultnal adnak.

Nekem viszont egyszerubb 2 mozdulattal itthon kinyomtatnom es magammal vinni. 😁

Előzmény: Mx8 (86375)
még.mindig.én Creative Commons License 2024.08.04 0 0 86376

Ez amúgy milyen kamu duma?

Eső után köpönyeg?

 

A vállalások többek között tartalmaztak volna fogyasztói kompenzációt és egy, a foglalási folyamatot érintő informatikai fejlesztést is.

 

https://index.hu/gazdasag/2024/08/03/utazas-kozlekedes-repules-diszkont-legitarsasag-wizz-air-gvh-birsag-buntetes/

Mx8 Creative Commons License 2024.08.04 -1 1 86375

Ha nincs beszállókártya, akkor a checkin pultnál adnak. Ha már megvolt az utasfelvétel akkor elvileg ingyenesen kinyomtatják (legalábbis erről olvastam máshol, de nem tudom így van-e). Ha nincs meg az utasfelvétel, akkor meg a reptéri utasfelvétel kell és az biztosan fizetős. Még mindig jobb, mint kint maradni. Szóval ha bedöglik a telefon és nincs papíron beszállókártya, akkor a checkin pulthoz kell menni.

Előzmény: almart (86372)
rage. Creative Commons License 2024.08.03 -4 0 86374

Mi 19.én reggel 6kor utaztunk volna amiből délután 3 óra lett. Hajnal 2kor küldtek mailt,hogy 11kor indul ,de időben zárul a kapu. Na mi simán visszafeküdtünk és 10re mentünk ki. Fel sem merült bennem,hogy kimenjek 5re rendesen. Nem is értem miért várják el. Azért ez már igazán mindennek a teteje. Ha leírja levélben akkor ne változtasson rajta, Meg is őrültem volna reggel 5-től 3ig.

Előzmény: Mx8 (86363)
Némedi László __ Creative Commons License 2024.08.03 -1 0 86373

legalább 2 telefonon tárolunk adatot utazáshoz, valamint viszek mindig külső akkut, de még így is kinyomtatom (recycled papírra :) )

Előzmény: almart (86372)
almart Creative Commons License 2024.08.03 0 3 86372

Nyomtatni vs nem nyomtatni.

Mi mindig kinyomtatjuk a beszallokartyakat. Egy honapja voltunk Tenerifen,meghalt a garancias telefonom. Egyik pillanatban meg minden oke volt,masik pillanatban elsotetult a display es onnantol kezdve annyi neki 

Ha nem lett volna papir formaban a beszallokartya,mehettem volna a sohivatalba. Hiaba volt telefonra is lementve,ha az feladta a szolgalatot. 

Jeff. Creative Commons License 2024.08.03 -1 1 86371

Reménytelen eset! ;-)

Ha, valaki jobbító szándékkal segíteni akar másoknak, mindig vannak kötözködők, vitatkozók!

Mindenkinek van egy története, amit megél és akár le is írhatja. De, mindig meglepetésként ér, hogy miért kell valakinek ilyenekbe is belekötni!

Ezek képtelenek felfogni, hogy majd mindenki eldönti saját maga, hogy mennyit tart be belőle! Saját felelőssége mindenkinek, hogy nem nyomtat és akár rögtön eldobhatja is a be/ki-léptetési cetlit!

De, az infó inkább teljes körű legyen, mint kevés, pláne kétes!

 

Előzmény: szervezkedő (86370)
szervezkedő Creative Commons License 2024.08.03 -2 0 86370

Ne haragudjatok, de az csak egy sztori, ha valaki egyszer ott járt és elmondja, nála hogy volt. Nem tapasztalat!

....és ezért kell kinyomtatni.

 

Nálam kb 10ből 1az arány amikor szórakoznak a telefonnal és kérik a papírt. 

Én mindig nyomtatok, ezzel ne legyen cirkusz, hiszen semeddig sem tart!

Szerintem!

Előzmény: Jeff. (86368)
MZ/Y Creative Commons License 2024.08.03 -6 1 86369

Nem reszkíroz, ha nem nyomtatja ki. Egyszerűen _nem_ kell kinyomtatni. Nincs rá szükség. Be kell csekkolni, és akkor repül. Sőt, ha nem csekkol be, akkor is, csak drágábban. Mi telefonon mutattuk, volt aki ennyit sem tett. És láss csodát, ott ültünk, ahová becsekkoltunk, pedig a nem beszálló kártyán nincs rajta a hely > a check in alapján adták a beszállókártyát.

 

A fával vicceltem, de ettől függetlenül akkor Te vagy az, aki szerint hagyjuk békén a tolvajt, mert van gyilkos is? Szennyez a repülő (is)? Szennyez. Akkor mással ne is törődjünk, ugye, akkor már írtsuk feleslegesen a fát, mert miért ne?

 

A fecni nem a reptéri alkalmazottaknak szól, hanem a falusi rendőrnek. Hogy lássa, jogszerűen tartózkodsz az országban. A reptér dolgozóit marhára nem érdekli, pláne kifelé - ha mégis, előtte ott van a monitor, látja, hogy jogszerűen vagy ott.

 

Reptéri dolgozó alatt értve a hatóság(ok).

 

Jó rémisztgetést!

Előzmény: Jeff. (86368)
Jeff. Creative Commons License 2024.08.03 -6 0 86368

Én nem szeretnék olyan "tanácsokat" adni, amivel reszkírozom mások utazását!

Ezért inkább ajánlom a nyomtatásokat is, minthogy bárki utána szitkozódjon, mert én lebeszéltem róla! Mindenki maga döntse el, hogy mit tart be belőle! Erről írtam!

A "védjük a fákat" meg egészen bizarr hangoztatni ebben az egyetlen helyzetben, főleg egy repcsis oldalon! Plusz, maguk a reptársaságok is külön kérik a nyomtatást és nem hivatkoznak fákra!

 

A cetli!

Rajta van, hogy bármikor kérhetik! Sőt, az is olvasható rajta, hogy be kell mutatni kilépéskor!

Kétes infóval látod el a még ismeretlen reptéren járó utazókat azzal, hogy "Nem kell. Anélkül is haza jut, Nincs köze az utazáshoz.".

Én meg azt mondom/javaslom, hogy mindenki tegye el gondosan az érkezéskor a "cetlit", hogy a hazamenetnél betudja mutatni és ne ezen múljon a járat elérése!

Ez a "bővített" információ hozzáad és nem elvesz! Inkább legyen meg a "cetli", minthogy rád hallgassanak ("Nem kell. Anélkül is haza jut, Nincs köze az utazáshoz.") és ha kérik - hát eldobtam, mert valaki azt írta, hogy nem kell! A szervet meg nem érdekli, hogy mikor indul a visszatartott gépe! 

Előzmény: MZ/Y (86358)
forceberg_avs Creative Commons License 2024.08.03 -1 0 86367

Valaki esetleg próbálkozott már költség és/vagy kártérítési igény leadásával a 19-ei leállás miatt törölt járat esetén?

Szomori Tamás Creative Commons License 2024.08.03 -3 1 86366

Emailben ha megkapod a késést, azt már nem írják vissza. A monitoron mindegy mennyit mutatnak, ott a hivatalos előtt a GH ops van mikor kiír egy késést hogy a kapuk ne nyíljanak ki és a beszállításnak ne kelljen korábban kapura menni, viszont a hivatalosan megkapott induláshoz kell mindig igazodni. Vissza is szokták írni az időt, hogy ne kóvályogjanak el az utasok, de aszerint nem zárhatják a járatot. Ha megnézed TLV, DXB, AUH, stb. járatokon eleve vissza van írva 10 perccel, de az STD szerint zárják a járatot, nem amit az utasoknak kiírnak tájékoztató jelleggel.

Előzmény: freyya (86364)
Szomori Tamás Creative Commons License 2024.08.03 -3 4 86365

Ha van feladott poggyászod, akkor az fel kell adni mert a c/i minden esetben STD -40 perccel zár. Ha nincs, akkor ráértek az új ETD-re kimenni, a besz.kapu ETD -15 zár, addigra legkésőbb beszállítva kell hogy legyetek. Tehát ha jött email/SMS az időpontról akkor annak megfelelően legyek bent a kapunál. Máltán nekünk késett 1 órát, a menetrendi indulásra voltunk kint a reptéren, a biztonsági ellenőrzés max 15 perc és a beszállításhoz mikor értünk már a járat fele bent volt. Ott a végén szeretünk átmenni, ha elsőnek szállítanak be akkor 20-25 percet legalább állsz mire lehet a gépre menni, az ülőhely már megvan felesleges ott elöl tolongani.

Előzmény: erikanyu (86361)
freyya Creative Commons License 2024.08.03 -1 1 86364

Ha nem menetrendváltoztatásról kapsz emailt, csak késést jelez az app, akkor rizikós később kimenni. Mi tavaly hajnalban mentünk ki a reptérre az eredeti időponthoz, kissé dühösen konstatáltuk, hogy több mint két órás késést írnak, ergo aludhattunk volna nyugodtan tovább, aztán valahogy folyamatosan fogyott a késés, és a végén csak kb. háromnegyed órával indultunk később az eredetihez képest. 

Előzmény: erikanyu (86361)
Mx8 Creative Commons License 2024.08.03 -1 1 86363

Szia, nem a kapuzárásra írják, hanem a checkin zárásra (feladott poggyász, vagy ha nincs beszállókártya). A kettő nem ugyanaz. Órás késéseknél nem oszt ki kaput a reptér se.

Nekem 2 órás késésem volt nemrég, de mivel nem volt feladandó poggyászom, így az eredeti indulási időben értem ki. De a checkinre azt írták, hogy az eredeti időben zár. Ennél több órás késésre nincs tapasztalatom mostanában.

Előzmény: erikanyu (86361)
Szildi830 Creative Commons License 2024.08.03 0 0 86362

Hogyan sikerűlt a végén foglalnia? Most èn is ebben a cipőben vagyok. Utalással esetleg elfogadja? Nekem többszőr sikeres tranzakciót írt mikor kártyával fizettem volna. Egyenlőre nem vonta le ezeket de nyílván visszaigilás se törtènt. Remélem nem is vonja utólag.

Előzmény: mov (86344)
erikanyu Creative Commons License 2024.08.03 -2 0 86361

Sziasztok! A késésekkel kapcsolatban kérdezném. Mi az eljárás, ha késik a gép mikorra kell kiérni a reptérre. Mert hiába írják mondjuk már reggel hogy késni fog a hazamenő gép mondjuk órákat, a kapuzárásra azt írják, hogy eredeti időben zár. Tehát nem lóghatok még esetleg a strandon, vagy a városban az indulásig? Van erre tapasztalat, vagy iránymutatás? Köszönöm. 

Szildi830 Creative Commons License 2024.08.03 0 0 86360

Sziasztok. Miért van az hogy mikor fizetnék, kiírja a végén a banknál hogy sikeres tranzakció, de a végén semmi visszaigazolás, se a banktól se a wizzairtől? Szerencsére még nem vonta le feleslegesen. A limit jó, bőven van rajta pénz. Valakinek tapasztalat? Vagy inkább utaljam el? Vagy hagyjam ezt a légitársaságot? A másik társaságnál nincs ilyen problémám. Ott rögtön sikerűl minden. Csak most ez lenne jobb időben meg árban.

jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.08.03 -2 0 86359

azt nem tudom, de azt láttam, illetve látom, hogy a Concorde folyamatosan vételre ajánlja..., miközben zuhan, mint a kő. szerintem hosszabb távra most megérheti wizz-részvényt venni.

Előzmény: TLLaci (86347)
MZ/Y Creative Commons License 2024.08.03 -3 0 86358

Tőlem írhatod vastaggal az egészet, attól még semmi szükség nyomtatásra. Ha ezt írod, nem magabiztosabb lesz, hanem esetleg azon stresszeli magát, hol/hogy nyomtasson. Amire, még egyszer, az égvilágon semmi szükség. Ahogy egyébként írtad Te is. Akkor meg minek?

 

A másik pontosításom a cetli volt. Ahogy fogalmaztál, abból az jön le, hogy kell, mert "kiléptetik". Nem kell. Anélkül is haza jut, Nincs köze az utazáshoz.

Előzmény: Jeff. (86357)
Jeff. Creative Commons License 2024.08.02 -2 0 86357

Nem arról írtam, hogy te mit tettél, vagy mit tennél!

A kérdezőt segítve arról próbáltam infókkal tájékoztatni, hogy mire készüljön fel a magabiztosabb hazajutás érdekében.

Azt meg mindenki maga döntse el, hogy mit tart be belőle!

 

Előzmény: MZ/Y (86356)
MZ/Y Creative Commons License 2024.08.02 -5 0 86356

Felesleges nyomtatni. (védjük a fákat)

Cetlit nem léptették ki, oda sem adtuk. Illetve lehet, hogy kiléptették, de nem kellett hozzá.

Előzmény: Jeff. (86353)
VAG Creative Commons License 2024.08.02 0 1 86355

Érdemes megnézni a repteret. Egy álom lesz itt várni a gépet.

Előzmény: boris73 (86354)
boris73 Creative Commons License 2024.08.02 -2 0 86354

Mondjuk valaki már írta, hogy az őszi NAPOLYI foglalásukat a Wizz átmódosította már erre az új QSR repülőtérre.

Előzmény: arpadusz (86351)
Jeff. Creative Commons License 2024.08.02 -1 2 86353

"a) be kell online checkolni és ki kell valóban nyomtatni valahol a boarding cardot"

"b) ingyen mehetek a check in pulthoz megkapni a beszállókártyát"

 

a): Végezd el az online becsekkolást és ha van lehetőséged inkább nyomtasd ki. Abból nem lehet baj, mert ha mégis kérik bemutathatod!

b): Ingyen mehetsz a check in pulthoz megkapni a beszállókártyát.

Vázlatosan így történik az Antalya repterén a teendők:

Ahogyan belépünk az 1-es terminálba, néhány lépés követően rögtön biztonsági ellenőrzésen kell átesni. A feladni való nagyobb poggyászokat is már itt átvilágítják minden egyéb "szokásos" dolgok mellett.

Utána a kiírás szerinti c/i pultoknál adható fel a poggyász és egyben a már érvényes beszállókártyát is átadják. Azoknak is itt kell sorban állni, akiknek nincs feladásra poggyászuk. Az online becsekkoláskor kapott letöltött, kinyomtatni való "ez nem beszállókártya" fájl nem tartalmaz kódokat, csak az utazáshoz lényeges adatokat és egy felhívást arról, hogy mindenkinek meg kell jelenni az utasfelvételi pultnál. Ahogy figyeltem, nem igazán foglalkoztak a bemutatott papírral. Inkább a passportok alapján keresgéltek a rendszerben, de a kódok híján érthető módon. A mobilappban sem jelenik meg a megszokott beszállókártya típus. Volt aki, a mobilját mutogatta, de neki is a személyi alapján intézkedtek. Meg lehet, hogy a kinyomtatás ilyen esetekben teljesen felesleges, de jobb ha az is megvan.

Ha ez meg volt, akkor tovább kell menni a bejárathoz képest jobbra található lépcsőkhöz egy rövidke beszállókártya leolvastatáshoz.

Felérve az emeletre úti okmány ellenőrzés következik (Passport Control). Itt az érkezéskor kapott lepecsételt cetlit is "kiléptetik" az országból.

A "határátlépés" után jön az újabb biztonsági vizsgálat, ahol már "érzékenyebbekre" vannak állítva a műszerek és akár alaposabb motozás is lehet belőle.

Ezen túl haladva lesz a tranzitváró.

Előzmény: Ultras_1899 (86348)
hunaqua Creative Commons License 2024.08.02 -1 1 86352

Meg kell csinálni a beszállókártyát a vissza útra is. Igaz ez csak arra kell,hogy tudd intézni Antalyában a pultnál a beszállást. Ott már nem is kérik csak az útlevelet.A gépben lát rólad mindent,de el kell végezni akkor is előtte online.

Előzmény: Ultras_1899 (86348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!