Keresés

Részletes keresés

babydolli Creative Commons License 2009.12.14 0 0 28772

Ha normál 28-30 napos cikulsaid voltak, az utolsó ciklus első napjától kell számolni a terhességet.

Én csütörtökön megyek doktorhoz, akkor 6+3 leszek .

Előzmény: Dijjja (28770)
k2k Creative Commons License 2009.12.14 0 0 28771
Gratulálni fog tudni,de az UH-gal nem biztos,hogy ki tudja mutatni még,így vissza fog rendelni:)))
Előzmény: Dijjja (28770)
Dijjja Creative Commons License 2009.12.14 0 0 28770
Hahó Kismamaosztag!

Azt hiszem 5-6 hetes terhes vagyok. :)))))) Van előttem 5 db + teszt, másfél hete nincs mensim, iszonyúan fájnak a cicijeim, és a csokival rosszban van a gyomrom.
Holnap megyek orvoshoz. Ilyenkor már tud mondani valamit? Milyen vizsgálatokat fog végezni?
toria78 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 28769

gratulálok neked!

 

köszi lányok

Előzmény: Bubucka* (28768)
Bubucka* Creative Commons License 2009.12.11 0 0 28768
Sziasztok!

Beköszönök ide Hozzátok, bár már én sem sokáig fogok ehhez a topikhoz tartozni, vasárnap töltöm be a 12. hetet. :-)) (de eddig babonából nem mertem írni).

Toria: gratulálok a jó eredményhez!

Muzsa: én is a Baross utcai klinikán szültem az 1. babám, és nagy valószínűséggel most is ott fogok szülni.
babydolli Creative Commons License 2009.12.11 0 0 28767
Ez nagyon jó hír !! :)
Előzmény: toria78 (28763)
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.11 0 0 28766
nagy gratula, orulok nagyon!!!
Előzmény: toria78 (28763)
BigA Creative Commons License 2009.12.11 0 0 28765

hello, csak benéztem,

nekem bejött a Szent Imre, ellentétben a barátnőmnek nagy bababarát István nem, de lehet hogy ez csak személyes pech (neki végül császár lett másfél nap szenvedés után).

A Szt Imrében több szülész is adhat edát de ha éppen olyanod van aki nem, akkor anesztes jön, annak viszont előre kell szólni. Az én dokim pont nem adhat, de megegyeztünk mi is hogy kaphatok ha úgy látom, de szerencsére végül olyan jól ment minden hogy időm sem nagyon volt gondlni edára:) (igazából nekem csak a kitolásos fájások voltak nagyon de nagyon durvák, akkor meg már finis van, a vajúdást el lehetett viselni.)

Ja és itt is érdemes szülésznőt is választani, vannak nagyon jók, olvass kicsit utána.

Lehet hogy hülyeség de nekem az is számított hogy az Istvánban a többágyas szobákba boldog-boldogtalan bemehet látogatni, ami frissen szülten nem annyira jó ha éppen vérzel/szoptatsz/aludnál és jön a kisebbség egész pereputtya a szobatárshoz. SztImrében kétágyas szobák vannak, látogatók pedig kint. (Kivéve a privát szoba, oda apuka bejöhet)

Előzmény: martinaa (28753)
quilla Creative Commons License 2009.12.11 0 0 28764
Huhhh Toria, nagy gratula a johirhez!!!! :))
Előzmény: toria78 (28763)
toria78 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 28763

A férjemnek még nem mertem mondani. Igazad van, nem olyan sok, ahhoz képest hogy magán helytől több figyelmet várok. De azért összehasonlítva durva. Nem is tudom, hol lehetne ez felvetni...

 

Más. Tegnap tudtuk meg, hogy bébimnél számbeli kromoszóma rendellenességet nem láttak. Huhh és hurrá.

Előzmény: MissEarnshaw (28762)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.12.10 0 0 28762
He-he tudtam én, tudtam én - én meg a természetesség a szülésnél, eh? :)))

Toria: Az árak engem azért nem leptek meg, mert sztem pont az áremelés után néztem, nem tudtam, hogy ekkora volt a növekedés! Ez durva, basszus, jól lemaradtunk. :( 300 sok-sok, de elfogadtam, mert nem tudtam, honnan indult. Ez elég durva. Nem véletlen, hogy mikor körbenéztünk, novemberben SENKI sem volt ott.
Előzmény: muzsa (28761)
muzsa Creative Commons License 2009.12.10 0 0 28761
igen, bocs, csak rossz helyre kattintottam :)
Előzmény: martinaa (28760)
martinaa Creative Commons License 2009.12.10 0 0 28760

Muzsa, ezt ugye nekem írtad? :) Igen, érdekelne az Istvános orvos, írok majd, jó? Köszi! Az kevésbé érdekel, hogy technikailag mennyire felszerelt a kórház, úgy értem, érdekel, persze, de nem a fő a biztonság-minden más utána jön - típus vagyok, hanem az úgyse lesz baj- fajta (ahogy az oltásos véleményemen is látszik.) Van ilyen is meg olyan is :) Tehát szimpatikus, amit az Istvánról írsz.

 

betakarotin: a babaneten eléggé pörög annak a kórháznak a topikja (viszont az Istváné teljesen ül), most alaposan benne vagyok abban a társalgóban, ahogy keresgélek. Érdemes megnézni, minden kórháznak és sok orvosnak is van külön topikja!

Előzmény: betakarotin (28756)
muzsa Creative Commons License 2009.12.10 0 0 28759
Én az István kórházat ajánlom neked, és tudok konkrét orvost is, hogyha bababarát kórházat szeretnél és azt, hogy lehetőség szerint minél inkább békénhagyjanak... lehet szülési tervet készíteni, amiben leírhatod, hogy mikor, mit szeretnél a szülés során. Így azt is, hogy edát kérsz, hogyha arra kerül a sor. Ha nem lettek volna azok a vészes fájásaim 34 hetesen, és nem küldenek át a Baross utcába, akkor én is ott szültem volna, és most megint ott szülnék, hogyha nem lenne szinte biztos, hogy újra császár lesz és sanszos, hogy előbb jön a baba... komolyan nagyon sajnálom, hogy nekem nem adatott meg, hogy ott szüljek... az én orvosom ott egyáltalán nem mondta, mennyibe kerül a szülés, nyilván adtunk volna valamit utána, de nem volt ez az arcpirító előre mondom a tarifámat cucc... a magánrendelésén meg konkrét tarifája volt a dolgoknak.
Ha viszont az a lényeg, hogy technikailag felkészült kórházban szülj, és az esetleges komplikációkat helyben meg tudják oldani (ne legyen ilyen, de pl. az Istvánban nincs koraszülött osztály, így ha baj van, elszállítják a gyereket) akkor a Baross utcát ajánlom. Én most ott fogok szülni. És az előzőt is ott szültem végül, nem is volt fogadott orvosom, annyira hirtelen jött a dolog, és tök korrekt volt éjjel kettőkor az ügyeletes stáb, akik a műtétet csinálták. Az apa is bent lehet, ami nekem nagyon fontos volt...
a lényeg: haérdekelnek a konkrét nevek, akkor írj egy mailt.
Előzmény: MissEarnshaw (28755)
toria78 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 28758

Péterfyről többet pl itt

http://velvet.hu/poronty/2009/06/26/infuzioval_is_setalgathat_a_peterfyben_a_kismama/

csak genetikai uhn és szülésen voltam itt

én ajánlom, tervezett császár volt, szülésznő totál ott volt a szeren (a választottnak pont akkor volt egy másik szülése, így egy "idegenhez" kerültem de nem volt baj), doki is remek, sokszor volt bent az előkészületek alatt is, eda-adó jó fej volt, a műtőben minden korrekt volt, sebemet azóta is dicsérik (kb 3 másik doki látta), csecsemősök picit lehettek volna proaktívabbak, de ha mentem, segítettek, egyágyas fizetősben voltam, kb 2 takarítás 1 kajahozás 2 vizit volt naponta, tehát nem unatkoztam .-))

felkészítő tanfolyamokat ajánlom

(most a dokim váltása miatt mennék máshová)

Előzmény: betakarotin (28756)
toria78 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 28757

Jó hogy mondod, én kb 1,5 hónapja néztem, akkor 130 volt azára, mindkettőnek!!!! Most leesett az állam, nem erre számítottam. Húzhatok vissza a péterfybe? anyám borogass

 

még innen indult a keresésem http://velvet.hu/poronty/2009/05/21/luxusszules_egymillioert_maganklinikan/ és nemrég még tényleg ezek az árak voltak. azért durva ez az áremelés!!!!

 

Jobbulást!

Előzmény: MissEarnshaw (28755)
betakarotin Creative Commons License 2009.12.10 0 0 28756

sziasztok!

 

A 14. hétben vagyok, most fogok szülesztő dokit választani.

 

A Péterfy kórházról és esetleg Végh György dokiról van tapasztalata valakinek?

 

köszi előre is!

 

MissEarnshaw Creative Commons License 2009.12.10 0 0 28755
Sziasztok, mizu veletek? Már végképp kilógok innen, he-he, tegnap volt a 16. hetem. :) Ja és regisztráltam a babaneten, ezért is vagyok ritkábban.

Oltatni még nem oltattam, mert a körzeti hallott vmit a tüdőmben, úgyhogy mehetek vissza hétfőn, hátha addig letisztul. Ha nem, akkor bukta, mert csütörtökön hazarepülünk és én nem szeretném az ír vakcinát beadatni, ha vmi, akkor a magyar...

A Róbert Károly sajna emelt, a sima szülés 250, a császár 300, de legalább adnak számlát, a bicska kinyílik a zsebemben, ha azt hallom, hogy állami kórházban előre mondja a tarifát a doki. Áááááááááááááá!

Ja és gratula az újonnan érkezőnek! :)
toria78 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 28754

Nem tudom kicsoda, de szerette nagyon, ha megtudom a nevet, megírom privátban.

 

130eért még a károlyróbertben is bőven megúszod, pedig az fizetős (na jó ott plusz az epi)

Előzmény: martinaa (28753)
martinaa Creative Commons License 2009.12.09 0 0 28753

Köszi a tanácsokat.

Ajjaj, pedig a Szent Imrével is szemeztem, bár kissé messze van. Nem tudod véletlenül, ki volt az ismerősöd orvosa? Azt tudom, hogy ott vannak nagyon konzervítív dokik és nagyon alternatívok is.

Vannak olyan kórházak, ahol nem ragaszkodnak ahhoz, hogy az anyuka előre tudja, hogy bírni fogja-e majd szüléskor a fájdalmakat, vagy sem. Én közben szeretném eldönteni. Lehet, hogy a fülemre ragasztom a telefont. És azt is szeretném, hogy ne rutinból  csináljanak rajtam beavatkozásokat, csak ha tényleg kell. Sajnos ez is kizár néhány helyet.

A régi orvosom már nem vállal szülést, akihez meg azóta jártam, az már a tervezési fázisban mondta, hogy ő 130 ezret kér a szülésért ... A kórházat meg azért cserélném le, mert tavaly teljesen máshova költöztünk, másfél óra lenne oda bejárogatni. 

 

 

Előzmény: toria78 (28747)
toria78 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 28752

a tegnap használt billentyűn már nincs több gomb lent balra :-)) de ezen van ííííííí

 

tegnapi genetika uh jó volt nem találtak semmi aggódnivalót

18+4

 

 

Előzmény: k2k (28751)
k2k Creative Commons License 2009.12.08 0 0 28751
(y mellett balra )
Előzmény: toria78 (28750)
toria78 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 28750
szia, aranyos vagy h kérded, eredményem még nincs, remélem 2 nap múlva lesz. Mai UHn normális bébinek tűnt, 18+3nál. Majd tudósitok. (nem találom a hosszú i-t)
Előzmény: babydolli (28748)
k2k Creative Commons License 2009.12.08 0 0 28749
Szia!
Én azt javasolnám,hogy hivd föl az akármelyik kórházat,(vagyis válassz ki egyet találomra) és kérdezd meg azt aki felveszi a telefont.
Érdeklődés cimén.
Mi orvos választottunk így anyukámnak. Sztem azok akik nem közvetlen orvos közelében vannak,sokkal többet tudnak róluk:))Másként látják.
De természetesen babázós topikokban is segitenek a kismamák.
Előzmény: martinaa (28746)
babydolli Creative Commons License 2009.12.08 0 0 28748
Toria,olvastalak, van már biopszia eredményed ?
Előzmény: toria78 (28747)
toria78 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 28747

Gratulálok!

Az orvosodtól egyből meg is tudod kérni, hogy ő hol praktizál. Vagy ő szülést már nem vállal? És az első szülésed helye nem jött be?

 

Hú nehezet kérdezel az epidurállal, ebben én nem tudok segíteni. Az viszont sztem biztos, h ahhoz ugye spec doki kell, akit mondjuk nem leszólítanak a folyosón, plusz kell idő, amíg adagolják a cuccot, legalább sztem fél óra (én sietség nélkül császárral szültem, és úgy rémlik, hogy elég sok idő eltelt, míg adták a második adagot).

Ismerősöm szült pár napja a sztImrében, apuka kommentje: ha egy ennyire alternatív kórházban is ilyen mészáros munkát csinálnak, mi lehet máshol?

 

 

Előzmény: martinaa (28746)
martinaa Creative Commons License 2009.12.08 0 0 28746

Sziasztok! Szeretnék ide becsatlakozni. Kb. az ötödik-hatodik hétben lehetek, orvoshoz most jelentkeztem csak be. De őszintén szólva még nem is vagyok benne biztos, hogy hol szeretnék szülni. Olyan helyet szeretnék, ahol a természetesség hívei inkább, viszont ha már nagyon nem bírom, kérhetek epidurált is közben. Ez kizár pár helyet, ahol előre kell szólni emiatt. Tudtok ilyen kórházat ajánlani?

 

Ami az oltást illeti: valaki kérdezte, hogy mi az ellene szóló érv. Nálam csak annyi, hogy nem hiszem, hogy konkrétan fertőzőbb a betegség, mint egyéb években, és most ráadásul én is és mindenki más is sokkal óvatosabb, kerüli a zárt tömeges helyeket, kezet mos. Én bízom benne, hogy el tudjuk kerülni a fertőzést. De szerintem a 12. hétig nem is oltanak, nem?

Azt egyre többektől hallom, hogy a nőgyógyásza eddig ellenezte, hogy beolttassa magát, de most már a szegény beteg kismamák miatt ő is megrémült, és ajánlja. Ha jól értelmezem, ez annyit jelent, hogy az adott doki azt továbbra is úgy gondolja, hogy nem feltétlenül tesz jót a magzatnak az oltás, (ami miatt ugye eredetileg nem ajánlotta), viszont azt látja, hogy ha valaki pont beleesik a szerencsétlen 1%-ba, az sokkal rosszabb is lehet. Tehát nem azért kezdi ajánlani hirtelen, mert vadiúj bizonyítékokat talált arra, hogy mégse árt  a magzatnak egyáltalán a bejuttatott vegyület. Az előző terhességem idején még egy fájdalomcsillapítóról is lebeszélt az orvosom, ha fájt a fejem, (pedig nyilván az se nevezhető mérgezőnek), ezt meg a vérbe nyomják, hát nem tudom. Egyelőre inkább még óvatosabb vagyok.

Előzmény: Noncsi.. (28742)
Anmar Creative Commons License 2009.12.03 0 0 28745
Sziasztok,

már nem ide tartozom, de az oltással kapcsolatos néhány tévedésre hívnám fel a figyelmet. Megpróbálom bemásolni a www.jarvany.hu honlapról az ide vonatkozó részeket, hátha segít nektek a döntésben.

Szóval:

4. ellenérv Mérgező higany van az oltóanyagban…

Válasz: Elterjedt, hogy az oltóanyagban jelenlevő tartósító szer, a tiomerzál , higany tartalma miatt mérgező és idegrendszeri károsodást okoz. Ezt a vegyületet több mint 40 éve alkalmazzák infúziós folyadékok, oltóanyagok és más készítmények sterilitásának biztosítására, így minden eddig előállított influenza vírus elleni oltóanyagban is jelen volt a jelenlegivel azonos mennyiségben. Azért nem okoz mérgezést, mert higanytartalmú bomlásterméke az etil-higany néhány nap alatt kiürül a szervezetből és nem épül be úgy, mint a hasonló nevű metil-higany. A nagyon ritkán előforduló nehéz fém allergia esetén azonban az érintett egyéneknek az előzőekben már említett (antibiotikum és tojás érzékenység) óvatossággal kell eljárniuk.

5. ellenérv: Úgyis mutálódik a vírus, mire ideér a járvány, addigra az oltás már nem nyújt védettséget …

Válasz: A vírus terjedése során folyamatosan változhat, de a képződő mutációk, amelyek nem feltétlenül fokozzák a vírus károsító hatását, a vírusnak csak kis részét érintik. Mivel az oltóanyag nagyon sokféle, a vírust több pontján semlegesítő ellenanyagot alakít ki az oltott emberek szervezetében, a víruson sok „céltábla” marad a hatékony antitestek számára.

Czeizel doktor állásfoglalását is megtaláljátok a neten, ha a guglival rákerestek.....
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.12.02 0 0 28744
Basszus, megint beléptem valahogy másik jelszóval, gyanítom van egy indapass nevem is és azért a kavar. :)

Szóval MissEarnshaw voltam. :D
Kisasztalka Creative Commons License 2009.12.02 0 0 28743
Hali,

Hallom, itt mindenki oltat... :) Ma derült ki, hogy az anyósom ismerte a kismamát, aki meghalt, kicsit ledöbbentem és beijedtem. :((

Engem tényleg az idegesít ebben az egészben, hogy mindenki mást mond. Az egyik oldal megfellebbezhetetlenül védi a vakcinát, hogy jó az, kell, mindenki oltassa be magát azonnal, különben vége mindennek, a másik oldal meg nem kevésbé határozottan "tiltja" meg, hogy oltassunk. Ja és itt most az orvosokra gondolok, laikusok magánvéleménye az igazat megvallva nem érdekel, vannak tényleg olyan hülyék, hogy a fülem kettéáll tőlük. De az orvosok vitáznak és ez a kiborító. :(

Czeizel meg a média feltétlen ajánlja az oltást, de szinte az összes orvos ismerősöm azt mondja, ne oltassak _terhesen_. A körzetim először azt mondta, hogy a 12. héttől javasolja, aztán átváltottunk arra, hogy inkább legyen a 14. hét és most ott tartunk, hogy a 16. héttől kezdve adassam be inkább... Szóval most van egy hetem filózni, mit is csináljak, hálistennek pont otthon leszek a 16. héten.

Noncsi aki nem ajánlja, azzal érvel, hogy 1: semmiféle vizsgálatot nem végeztek ezzel a vakcinával, szóval ki tudja milyen hatással van egy babára 2: a vírus már rég mutálódott, megkapod az oltást, de lehet nem is véd 3: higanytartalmú azaz veszélyes, minek terhelni a babó szervezetét.

És a másik kérdésedre: Írországban pl egy szó nincs a járványról. Sokkal több beteg van, mint otthon, hiszen már jó régóta "járvány sújtottak" vagyunk, de a médiát teljesen hidegen hagyja a dolog. Ha oltatsz oltatsz, ha nem nem, senkit nem érdekel. Még szeptemberben kaptunk egy tájékoztatót a postán, hogy járvány van stb stb, a középületek teli vannak fertőtlenítő folyadékokkal, de ennyi. Senkin nincs maszk, a tv-ben, rádióban nem esik szó az influenzáról. (Ami itt maradhatott swine-flu, nem H1N1... :))
Előzmény: Noncsi.. (28742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!