Keresés

Részletes keresés

kitadimanta Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6742

"mivel nem tudsz forrást adni, ezért jönnek a szokásos áltudományos panelek ( a vak is látja, stb)."

Úgy gondoltam, a téglatest jellemzőit mindenki ismeri, ezért ennek forrásától eltekintettem, de kérésedre utólag pótolom:

"Olyan parallelepipedon, amelynek oldallapjai téglalapok."

[http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/oxford-typotex/...]

Ennek a kitételnek még 10 000 év távlatában is megfelelnek Göbekli Tepe oszlopszerű kövei: Lásd 6889.

Egyiket sem lehet gúlával, kúppal, hengerrel, netán gömbbel összetéveszteni, s azt semmiképp sem lehet rájuk mondani, hogy szabálytalan alakúak.

 

"láttál már bányát közelről?"

Még követ sem!...

 

"mivel az állításodat sem forrásokkal, sem képekkel nem tudod alátámasztani"

ezt inkább nem kommentálom...

 

"a videóban látható kontúr ugyanis nem azt illusztrálja, hogy a feltárást végző tudósok éppen   kőtömbök szabályosságáról értekeznének"

A kontúrral mindig az eredeti alakra utalnak,ebben az esetben is, így az lehetett volna szabálytalan is, vagy bármilyen más mértani alakzat, de egyik sem, hanem téglatest.

 

"ráadásul ez így még öngól is, hiszen ezek szerint a kibányászás előtt T-alakú volt, nem kellett törődni az illesztéssel."

Ha megnézted volna, akkor emlékezhetnél, hogy vannak olyan kövek, melyek fejrésze nem különálló...

https://www.youtube.com/watch?v=eHG9URGDt6s  5:35, 6:32, 33:31, stb.

Előzmény: emem (6703)
Mr Boswell Creative Commons License 2015.11.01 0 1 6741

„Ahogy Ábrahámék menekültek, a felesége Lót visszanézett és sóbálvánnyá vált.”(felesége Lót=Lót felesége)

 

Ha az egyetlen szemtanú sóbálvánnyá változott, akkor ki mesélte el a látottakat?... és azt érzem a hihetetlennek tűnő elbeszélésekben, hogy a történetek írója semmiképpen nem lehet a történéseknél jelen. Akkor honnan tudja, hogy mi történt?

 

 

 

 

Előzmény: Prödl Annácska (6717)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 1 6740

miért lett volna változás, amikor nem is ez volt a téma?

(lásd a topikcímet... és amúgy minden mítosz fegyvert ad a teremtő isten kezébe... kinek villám jut, kinek szigony, kinek meg egy mára már lefordíthatatlan "istenfegyver")

Előzmény: Törölt nick (6739)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -2 2 6739

Természetesen nem fölösleges a forrást megadni.

De modernnek ható fegyverek vannak benne, és még jó pár érdekesség - mégis, lett ettől függetlenül valami változás a téma szempontjából? Nem.

Példa:

https://en.wikipedia.org/wiki/Brahmastra

Előzmény: Törölt nick (6738)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6738

bezony, fölösleges a forrást rendesen (ellenőrizhetően megadni), mert úgyis kiderül, hogy csak hamisítvány... ahogy eddig mindig kiderült...

(amúgy tény, hogy az adott "idézet" nincs benne)

Előzmény: Törölt nick (6732)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 1 6737

ja, és "a teljes Mahabharata magyar fordításban": nem, nem a teljes... az kb. 30x ilyen hosszú lett volna, nekem például egy kilenc kötetes kiadása van meg itthon :-))

 

(másrészt egy-egy mondatot kiragadva éppen a mese-állításod lényege vész el: ha elolvasnád az Agni adott tettéről szóló részt, akkor azonnal kiderülne, hogy szó sincs atomról, még célzásszerűen sem - csakis tűzről van szó, hiszen annak az istene... de ez persze akkor látszik jól, ha nem csak az összeollózott és meghamisított változatot nézed meg, hanem az eredetit is... ;-)

Előzmény: Prödl Annácska (6733)
emem Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6736

"Ha nincs nyoma a környéken korabeli életnek, akkor vissza kellett menniük a lakóhelyükre. Nem?"

nem.

van nyoma a környékbeli életnek: ott ettek. mi kell még?

semmi sem indokolja, hogy mindennap vissza kellett menniük.

 

"Gondolkodni is kell egy kicsit..."

 

ezt mondom én is. tehát újra: mivel nyoma van a helyszínen történő étkezésnek, akkor miért is kellett mindennap hazajárniuk? a piramist építő munkások sem jártak haza....

 

"Csak az utazást kellett megoldani..."

 

nem, nem kellett megoldani az utazást, ez a verzió kizárólag a te fantáziádban létezik.

 

"Bár az itt megadott értéknek több, mint tízszeresével számoltam...:"

 

te jó ég....

nem csoda, ha ilyen hozzászólásokat írsz, ha a wikipédiából meg ilyen dokumentumokból tájékozódsz....

 

 

Előzmény: kitadimanta (6729)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6735

szerinted... és mégsem tudsz részt és vers-számot megadni...

 

elárulom: az ott nem "a Mahabharata magyar fordítása", hanem Pauwels és Bergier kivonatos összeállítása alapján Däniken által lefordított és szerkesztett-megmásított változat rövidített magyar származéka... gyakorlatilag semmi köze a Mahabharatához, az "idézet" egy tendenciózus összeollózmány

Előzmény: Prödl Annácska (6731)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6734

"Ahogy Ábrahámék menekültek, a felesége Lót visszanézett és sóbálvánnyá vált."

 

Lót, mint Ábrahám felesége? Hogy oda ne rohanjak! :-))

(Na, ide vezet a tökéletesen kritikátlan és értetlen másolgatás!)

Előzmény: Prödl Annácska (6717)
Prödl Annácska Creative Commons License 2015.11.01 -2 1 6733

Google-ben 5. találat a Fekete Lótusz Iskola cím alatt, ott a honlapon a teljes Mahabharata magyar fordításban. Ott a szöveg..

Előzmény: Törölt nick (6730)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -3 1 6732

Fölösleges vitatkozni, hogy benne van-e vagy sem, mert ha benne is lenne, arra is jönne a felelet, hogy mese és kész :D Innentől kezdve érdemtelen az egész.

Prödl Annácska Creative Commons License 2015.11.01 -2 0 6731

De a Mahabharata könyv szövegében adja ki omg. Ott van benne a magyar fordításba, ne játszd már a hülyét -.-"

Előzmény: Törölt nick (6730)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6730

kiadja, hiszen például te is leírtad ezt a két dolgot egy adott oldalon - ezt is kiadja a kereső...

 

de ha megnézed a Mahabharata szövegét - ingyenes, tedd nyugodtan -, akkor láthatod, hogy nincsenek benne ilyen részek

 

nem véletlen, hogy csak terelsz, és nem tudsz megnevezni részt és vers-számot...

Előzmény: Prödl Annácska (6728)
kitadimanta Creative Commons License 2015.11.01 -2 1 6729

"de miért kellett visszamennie?"

Ha nincs nyoma a környéken korabeli életnek, akkor vissza kellett menniük a lakóhelyükre. Nem?

 

"érdekes, mennyire szelektíven olvasol, szelektíven értelmezel és szelektíven emlékszel. idéztem a feltárást vezető kutató véleményét, aki szerint az építők max. 200 km-es távolságban lakhattak."

Nem olyan érdekes ez, csak át kell gondolni: Nem szoktak az emberek naponta 200 km.-t oda-vissza gyalogolni egy építkezésre. (akkor még nem volt közlekedési eszköz, sem autópálya.)

Csak zárójelben mondom, hogy ha a 200 km-es távolságot vesszük alapul, az jóval több, mint szép hazánk területe (125 600 km2) Mai körülmények között még egy kisebb megyében is határeset egyetlen központi munkahely napi szintű megközelítése...  Gondolkodni is kell egy kicsit...

 

"ez alapján pedig a szükséges létszám bőven elérhető"

Csak az utazást kellett megoldani... Arról meg nem értekezik...

 

"(bár még mindig nem értem, hogy mi alapján számolsz)"

A vadászatból, gyűjtögetésből élők népsűrűségét vettem alapul. Bár az itt megadott értéknek több, mint tízszeresével számoltam...:

"A gyűjtögetésen, halászaton, vadászaton alapuló társadalmak létszáma igen alacsony volt. Ebben az időben csak néhány millió ember lakhatta a Földet, hiszen a népesség eltartásához igen nagy területekre volt szükség, és emberek a szárazföldnek csak kis részén élhettek. A közelmúltban még fellelhető primitív törzsek tanulmányozása alapján az a nézet terjedt el, hogy 100 km2-enként 8-16 fő élhetett."

http://193.6.12.228/uigtk/uise/gtknappali/nepesseg.doc

 

Előzmény: emem (6702)
Prödl Annácska Creative Commons License 2015.11.01 -2 0 6728

Írd be az idézet első mondatát a googleba és írd mellé hogy Mahabharata ;) Ki fogja adni ;)

Előzmény: Törölt nick (6727)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6727

szintén nem onnan

Előzmény: Prödl Annácska (6726)
Prödl Annácska Creative Commons License 2015.11.01 -2 0 6726

Egyéb idézetek a Mahabharatából: 
"Hatalmas lángok csaptak 
fel, sûrû, fekete füstfelhõ terült szét az égen. A fülsiketítõen recsegõ-ropogó fa füstje kellemetlen, 
fojtogató szaggal töltötte meg a levegõt. A hatalmas erdõ tavai mind felforrtak és kiszáradtak, s a 
sziklák fehéren izzottak a tûzben." 
"Az erdõtûz azonban olyan rettenetes erõvel lángolt, hogy az esõ még a levegõben elpárolgott." 
"Olyan volt, mint egy égõ fa, mely szikrákat és lángokat lövell ki minden hasadékából." 


Előzmény: Törölt nick (6725)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -1 0 6725

hamis forrásokat linkeltél - amelyek csak linkelnek...

de csak egyet: mutass rá, hogy például az "idézetet" a Mahabharata melyik részében is lehet megtalálni? (könnyű feladat, a mű szabadon elérhető és kereshető... de segítek: eddig még soha senki nem tudta ezt megmutatni, ugyanis az írás nem szerepel ott)

Előzmény: Prödl Annácska (6720)
emem Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6724

nehéz győztest hirdetni, de azt hiszem, Schoch valami nagyon durva anyagot tolhatott:

 

"Schoch claims that the depictions of snakes on the Göbekli Tepe pillars represent plasma clouds from the (assumed but not proved) major solar coronal mass ejection of 9700 BCE, which was incidentally after the earliest radiocarbon dates for Göbekli Tepe. Therefore, Schoch reverses course again and abandons all reality in favor of a bizarre fantasy. In his mind, the people of Göbekli Tepe recorded the plasma clouds for posterity on the stone pillars and then buried their circles to run and hide from these same plasma clouds, this despite the fact that the circles were built and buried in succession over centuries, not all at once. It couldn't be that they depict, you know, snakes. We're supposed to assume the ancients were unimaginative enough that they felt compelled to record sky lights for all time by tracing their shapes in stone but so imaginative that a carving of a snake could not be a snake but instead sky plasma."

Előzmény: emem (6716)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 1 6723

igen, a szomszéd topikban bemutatott szerepléssel együtt én inkább az újjászületett szándékosan álnaív provokációt tartom valószínűnek

Előzmény: emem (6721)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 1 6722

én nem tudom, hogy valójában hogy volt, nem vagyok a korszak szakértője - csak felvetettem egy olyan lehetőséget, ami más kultúrákban ismert megoldás (mármint a törzsi széttagoltság akár vándorlással, akár anélkül + és az évenkénti nagy tali)... mindezt G.T. esetében megfelelő konkrét ismeretek (paleoklimatológia, -ökológia, -antropológia és társai) birtokában lehetne alátámasztani, módosítani, vagy cáfolni - számomra marad a találgatás némi alapismeret segítségével ;-)

Előzmény: emem (6719)
emem Creative Commons License 2015.11.01 -1 0 6721

"így van: ilyen szintű hiszékenységgel ritkán találkozhat az ember"

 

hehe,  + 1

annyira ritkán, hogy szerintem ez már nem is hiszékenység  ;-)

Előzmény: Törölt nick (6718)
Prödl Annácska Creative Commons License 2015.11.01 -2 0 6720

Azzal nem cáfoltál meg hogy rázod a fejed mint a kiselefánt hogy márpedig nem és nem :) Én linkeltem forrásokat hol a te bizonyítékaid? :)

Előzmény: Törölt nick (6718)
emem Creative Commons License 2015.11.01 -1 0 6719

Jason a te nézetedet osztja:

 

"The Turkish site is not, as Schoch asserts, evidence of “high culture and civilization” as conventionally defined (cities, agriculture, craft specialization, ascribed social status, etc.) but rather, like the effigy mounds of the Native Americans, examples of the collective religious efforts of widespread tribal groups coming together on occasion, both for the spiritual purpose of celebrating the gods and, most likely, the secular purpose of finding mates outside the family group. Compare, for example, a rural barn-raising and square dance."

http://www.jasoncolavito.com/blog/robert-schochs-wacky-easter-island-gobekli-tepe-theory-the-hypocrisy-of-alternative-dating

Előzmény: Törölt nick (6690)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6718

szerintem ezekre a mesékre gondolhatott :-)

 

nem voltak atomháborúk... sőt, az ókorban egy sem volt

a Mahabharata-"idézet" nem idézet, abban nincs ilyen

Mohenjo Daro területén nem nagyobb a radioaktivitás, mint máshol

Harappa pusztulásának idézett (modern) leírása legfeljebb a képzelőerő bizonyítéka

Cape Comorin: ugye tudod, hogy a környéken valójában nincs uránbányászat?

stb... stb...

nem tényeket írtál, hanem kitalációkat, meséket...

 

::nem lennék meglepve ha pár szkeptikusnak leesett volna az álla olvasás közben

 

így van: ilyen szintű hiszékenységgel ritkán találkozhat az ember

Előzmény: Prödl Annácska (6717)
Prödl Annácska Creative Commons License 2015.11.01 -2 0 6717

Mit szóltok ahhoz az elmélethez hogy az ókorban földönkívüli atomháborúk voltak? 

Elég hajmeresztően hangzik, de egyre több rá a bizonyíték, hogy igaz lehet. A múltban az itt élő földönkívüli istenek folyamatosan háborúban álltak egymással, erről tanúskodik a Mahabharata is. De előtte vegyünk egy másik legendát: 

Sodoma és Gomora történetét mindenki ismeri. A biblia szerint ezekben a városokban olyan emberek éltek, akik nem hajoltak meg az "istenek" akarata előtt, ezért az idegenek elhatározták, hogy elpusztítják azt. Két égből alászállt "angyalt" küldtek oda, akik előtt Ábrahám behódolt és illően megvendégelt, ezért közölték vele, hogy a városokat el fogják pusztítani és mivel látták rajta a földönkívüliek iránti tiszteletet megengedték, hogy családjával elmeneküljenek. A két idegen ezután tűzzel és kénesővel (hasonlít egy atombomba leírásához) pusztította el a városokat. Ahogy Ábrahámék menekültek, a felesége Lót visszanézett és sóbálvánnyá vált. De mitől vált sóbálvánnyá? Lehet, hogy egy gombafelhőt látott és földbe gyökerezett a lába? Gondold el egy ókori embernek mekkora sokk lehetett egy ilyet végignézni, szerintem Lót helyében én is sóbálvánnyá váltam volna. 

A legtöbb ilyen legenda Indiából maradt ránk, a Mahabharata című könyvben. India a történelem előtti időkben rendkívül megosztott volt, szinte minden kisebb területnek megvolt a maga "istene". Ezek valószínűleg különféle űrből érkezett kalandorok lehettek, akik nem szívlelték egymást (hogy milyen faj volt ne kérdezzétek, mert egyenlőre még nem tudom). De most jönnek az igazi bizonyítékok. Vegyük először Mohenjo Daro-t, az indiai szövegek így mutatják be a város pusztulását: 

"„Mintha elszabadultak volna az elemek. A nap körbe-körbeforgott és keringett. A Bahma-fegyver hatásától megpörkölődve és lázban támolygott az egész világ. Az elefántok ide-oda rohantak, hogy menedéket találjanak az iszonyú hőség elől. A vizek forrni kezdtek, az állatok elpusztultak, az ellenséget legyűrték, s a tomboló tűztől sorra lezuhantak, megperzselődtek a fák. Az elefántok szerte-széjjel, ordítottak, s azután holtan rogytak össze. A lovak és a harci kocsik porrá égtek. Ezernyi kocsi semmisült meg, azután mély csend ereszkedett a tengerre. A szelek fújni kezdtek és a föld felderült. Hátborzongató látvány tárult elénk. A borzalmas hőség megcsonkította a halottak tetemeit, úgy hogy már nem is volt emberi alakjuk. Sohasem hallottunk ilyen fegyverről, sohasem láttunk ez előtt ilyen hatalmas, és borzalmas fegyvert… " 

Ezen a területen egyébként radioaktivitást mértek:

http://www.palaeoseti.de/doku.php/oasien/mohenjo-daro_atomic_blast

 

 

Harappá pusztulását így írják le: 
"Gurkha, gyors és erős vimanán repülve, egyetlen lövedéket hajított, amely az univerzum teljes erejét rejtette. A füst és láng izzó oszlopa, ezer nap fényességével, teljes pompájában emelkedett… függőleges robbanás gomolygó füstfelhőivel… az első robbanása után emelkedő füstfelhő terjeszkedő kerek köröket alakított, mint az óriás napernyők szétnyílása… ismeretlen fegyver volt, a halál hatalmas hírnöke, amely a Vrishnik és az Andhakák teljes faját hamuvá zúzta. 
… a tetemek annyira megégtek, hogy megismerhetetlenné váltak. Kihullott a hajuk, körmük; a fazekak látszólagos ok nélkül széttörtek, és a madarak fehérré váltak. Néhány óra múlva, minden élelmiszer megfertőződött… hogy meneküljenek a tűztől… a katonák patakokba vetették magukat, hogy magukat és felszerelésüket megmossák…" 

Rádzsasztánban, Dzsódhpúrtól keletre a régészek szintén egy radioaktivitást mutató ókori városra bukkantak. A helyet vastag hamuréteg borítja és a terület a sugárzás miatt máig le van zárva. Sok környékbelinek van születési rendellenessége, és daganatos betegsége. Francis Taylor angol régész szerint: "A radioaktív hamu hihetővé teszi, hogy a Mahábhárata korában ismerték a nukleáris fegyvereket" Amúgy ide eredetileg egy lakótelepet akartak építeni, 1992-ben bizonyították be, hogy a területen található hamu radioaktív, ma a terület teljesen el van kerítve.

http://iroklub.napvilag.net/iras/26155

 

Végül India déli végében, Cape Comorin földjén a zarándokok már ősidők óta tudják, hogy egykor Durgá istennő járt ott és állítólag még mindig érzik az energiáját. A területen manapság uránt bányásznak. 

http://www.iaea.org/inis/collection/NCLCollectionStore/_Public/41/028/41028127.pdf

 

Hát szerintem ezek egyértelmű bizonyítékok, nem lennék meglepve ha pár szkeptikusnak leesett volna az álla olvasás közben :P

emem Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6716

Előzmény: Floki:) (6701)
emem Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6715

ezekről kiderült már valami?

Előzmény: kitadimanta (6713)
Prödl Annácska Creative Commons License 2015.11.01 -2 0 6714

Milyen mesémmel? :) Ha valamivel nem értesz egyet hozd elő az érveidet :)

Előzmény: D.C.Dannett (6711)
kitadimanta Creative Commons License 2015.11.01 -1 1 6713

A bal alsó képen látható alakzathoz hasonlókat találni Jordánia és Szíria területén is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123211355&t=9103683

Lásd még:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123192037&t=9103683

Előzmény: Rinkhals (6696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!