Keresés

Részletes keresés

koszacica Creative Commons License 2008.12.11 0 0 703
Akkor írjuk már le a legjobbakat is.
Előzmény: nettomazsola (701)
nettomazsola Creative Commons License 2008.12.11 0 0 701
butacska válasz | megnéz | könyvjelző 2007.08.02 19:39:08 © (333)

Egy USA-beli reszletes ertekeles... nagyon hosszu, nem tudom betegyem-e a forumba....

6-tol 1 csillagosig ertekelte a termekeket....

Sajnos nem mindegyiket lehet megtalalni, ami Europaban kaphato, es angolul van az ertekeles, de le lehet szurni a lenyeget, hogy melyik tap milyen....

itt az eredeti cim:

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1

A legrosszabb markak koze tartozik az oldal szerint:

Alpo

Bench and Fields

Diamond

Eukenuba

Hill's Science Diet

Iams

Nutrience

Pedigree

Pro Plan

Purina

Purina One

Royal Canine

Science Diet

Vagyis az allatorvosok altal legjobban "tamogatott", es legjobban reklamozott termekek.

Ha az ertekelest megnezzuk, meg az is kiderul, hogy a Pedigre peldaul rakkelto tartositoszert hasznal meg mindig,

a Purina rakkelto szinezeket hasznal,

Eukenuba cukorrepa pepet tesz a kajaba, es nem hasznosithato allati eredetu zsirokat, meg persze "mellektermekeket"...

Es a fogas kerdesre a valaszkent ideznek a "bennfentes" levelebol....


Hol van az előírva, hogy négylábú barátodnak krétaszáraz, értéktelen barna rögöket kell ennie? Rossz ötlettel győztek meg minket. Bevettük, mert az életünket megkönnyítette. Amíg nagy árat nem fizetünk érte. De hát a száraztáp nem teszi fényessé a fogaikat, üdévé a leheletüket? Nem fog a foguk kiesni, ha puha dolgokat esznek? Jah, persze…! Láttad te már valaha enni a kutyádat? Úgy néz ki, mint aki éppen fogerősítő gyakorlatokat végez? És mi van a macskával? A fogait meg az ínyét tisztítja, mi? Az igazság a fogtisztítással kapcsolatban: botok, kövek, kötelek, csontok, játékok és a nyál az elsődleges eszközei. Nem az étel. Az iparilag előállított tápokat mesterséges ízfokozókkal és zsírral permetezik le, hogy vonzó legyen az állat számára. Ezek nélkül a jó öreg táp csak csücsülne a tálban és porosodna. Emberen nagy pénzeket kapnak azért, hogy olyan bevonatokat fejlesszenek ki, amitől a kutyák fejes ugranak az etetőtálba. Ettől az ember mosolyog, hogy és úgy érzi, ez biztos egészséges, és Fifi imádja, úgyhogy legközelebb is ezt veszi… igaz? De ne felejtsük el, a róka nem kutatott egy jó ropogós nyuszi után. Megette a puhát, kielégült mosollyal és egészséges hasnyálmiriggyel vadászik tovább.


Es az olajjal kapcsolatban: az olajjal semmi baj nincs, sok antioxidanst tartalmaz, nelkulozketetlen a zsirban oldodo vitaminokhoz, a baj az a fajta, amit a tapokra kevernek, ami nem olyan formaban van, ami ez egeszseges kategoriaba tartozna, es nem mindegy, hogy a kutya szore fenyes es finom tapintasu az altalunk adott szukseges olajoktol (mert felhasznalta a szervezet), vagy fenyes es zsiros tapintasu, mert szuksegtelen es hasztalan zsiradekokat kapott, amit nem tud felhasznalni, ezert kiul a szorere....



Előzmény: butacska (333)
Éva48 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 699
Köszönöm válaszod és jelentem én is végigolvastam minden hozzászólást.

Próbálom diétásan visszafogva adni a kaját német juhászkutyunknak.( 7-dik hónapba lépett) De amit az állatorvos mondott ,hogy minden lábán végig mehet ez a fránya bicegés az már most bejött most nem a jobb mellsőre sántit hanem a jobb hátsú lábát teszi olyan furin. S nem a fenekére ül hanem mindha a farka tövére és olyan púposra mereviti tartja a hátát, nem húzza ki szépen magát. S mostanában nagyon hamar lefekszik nem nagyon akar játszani, szaladgálni sem.Vettünk Gréti-Mixet és elfogadta eszi. Azt kap reggel egy kis korának megfelelő táppal. táp 1/3 gréti-Mix 2/3 az arány. Este adok neki házi kosztot. Főztem sok húsit csontosat abból adok meg nyers répát kockára vágva, tésztát vagy rizst mikor mi van.Meg zöldajak kagylókivonatos kapszulát kap.De észrevettem hogy a nyers répát mindha nem emésztené meg úgy látom viszont a kakiban. Sajnos tudom,hogy neki még 3x kellene kapjon ételt de mivel drasztikus diéta kell hogy ne fájjanak a lábai 2x kap. De bizonytalan vagyok az adag mennyiségét illetően is. Egy kutyatáp oldalán olvastam ,hogy egy kb: 20 kg kutya napi adagja 30 dkg kaja ez nem kevés? Sehol nem találok erre vonatkozó olvasni valót.
Előzmény: nettomazsola (683)
titamita Creative Commons License 2008.10.28 0 0 698

Ez tenyleg ari.

 

Mivel nalunk egyben van a nappali-konyha, igy szegeny meg nem jott ra, hol a "hatarvonal" Es persze mindig a huto elott akar tanyat verni.

Előzmény: nettomazsola (697)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.28 0 0 697
nalam az elsö naptol TILOS volt bejönni a konyhaba.
sosem kapott asztalrol, kezböl enni, igy ez nem volt problema.

ez a konyhaba tilos ez aranyos volt, mert " ugy forditotta le", h ahol csempe a föld oda ö nem, es ha vendegsegben a nappaliban csempe volt, oda sem ment be ...
Előzmény: titamita (695)
titamita Creative Commons License 2008.10.28 0 0 696

Koszi. Ari kis bombi. Kis tartozkodo, de ha kedves vagy vele, rogton hanyattdobja magat pocakolasra.

Ezert is zugtam bele, nem volt az az orokmozgo (nem, nem beteg, de mivel sokat vagyunk tavol, egy olyan kutya, aki mindig csinal valamit, nem a legjobb dontes lett volna). Odatotyogott, odatartotta a labat (olyan kis meleg volt), amit megfogtam es egybol haton volt es nezett ram, hogy johet a pocaksimi. :-)

Előzmény: nettomazsola (694)
titamita Creative Commons License 2008.10.28 0 0 695
Pontosan. Csak egy baj van a naggyal: siman felrakja majd a fejet a konyhapultra. :-)
Előzmény: nettomazsola (693)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.28 0 0 694
jujj de gyönyörü!! az a pöttyös has ... wow!
kedves? bujos, v olyan " hagyjalbeken"?
Előzmény: titamita (692)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.28 0 0 693
" laposkutya" ez tetszik.
azon szoktam mosolyogni, mikor sokan lakasba kistestü kutyat vesznek, mondvan a nagy " nem fer el" pedig egy nagytestü csak fekszik mint egy szönyeg nyugiban, egy kis ideggomboc jack russel, meg a csillartol a karnisig belakja a szobat ...
Előzmény: titamita (691)
titamita Creative Commons License 2008.10.28 0 0 692

Ez egy aripofa 8 hetes korabol.

 

 

 

Itt csontozik, ez 4 honaposan keszult, ennyire kivilagosodtak a foltjai.

 

 

 

Leginkabb igy alszik:

 

 

 

Es ilyen, amikor probal impozansnak latszani :-)

 

 

titamita Creative Commons License 2008.10.28 0 0 691

A kiloihoz kepest nem. De nyilvan tobbet, mint egy csivava. :-) Csak pl - ugy tudom - a nemetjuhasz eleg sokat eszik a sulyahoz kepest, a pireneusi meg nem.

Kepet rogton, de keves olyan van, amin nem fekszik eppen. Ez eleg laposkutya.

Előzmény: nettomazsola (690)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.28 0 0 690
nagykoraban nem eszik sokat egy 50 - 60-kg-os kutya?
tegyel mar be kepet! kölöknek sosem lattam meg csak kiallitason felnöttet.
Előzmény: titamita (689)
titamita Creative Commons License 2008.10.28 0 0 689

Ah, nagykoraban nem eszik majd sokat.  De emlekszem, hogy apam mekkora ustben fozott anno a ket-harom sarplaninacnak.

 

Teszta nincs benne, de akkor tenyleg jon a fagyasztozas, koszi.

Előzmény: nettomazsola (688)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.28 0 0 688
fhuuu az az 1 het az nagyon gaz, föleg ha teszta is van benne.
meg az " emberi husleves" is max 3 napot bir ki aztan megsavanyodik.
( de en azt is leszüröm es mindent külön edenyben tarolok)

en " mindent bele föztem" kuktaba be - felforr - azonnal kikapcsol ( csak addig büdös) es magatol kihül addig minden meg is fö benne.

max 2 napig taroltam hütöben.
lefagyasztva tökeletesen müködik. mindig elözö este kiszedtem egy zacskot es megvolt masnapra a kaja.
de a te kutyadnak nem fogsz talalni akkora kuktat amiben sok napra elöre tudsz fözni. max 2-3-ra.
Előzmény: titamita (687)
titamita Creative Commons License 2008.10.28 0 0 687

Mint megtudtam, a ProPlan nem annyira profi tap (amiota tudom, hogy Nestle, plane nem vagyok oda erte), de valami taphoz szeretnem ha "szokva lenne" hogyha kesobb nyaralunk es nem megoldhato a fozes, akkor ne nyekkenjen a gyomra.

Jo otlet a kukta.  Akkor rizzsel+zoldseggel egyutt fagyasztottad, ugye?

 

Egy hetig az ilyen zoszme elvan a hutoben vagy az mar necces?

Előzmény: nettomazsola (685)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.27 0 0 686
ne aggodj! hanem arra gondolj, h 50 evvel ezelött a hegyekben a pasztorok mellett mit evett? nem tapot az tuti ...
Előzmény: titamita (684)
nettomazsola Creative Commons License 2008.10.27 0 0 685
miert felsz, h nem tudod elengedni? most porazon van???
nem szabad. a kölökallatot kell elengedni, kesöbb egyre nehezebb. bar ezt az elsö naptol kellett volna!!!
van kutyaneveles topik.
a pireneusit sajna nem ismerem, csak tavolrol csodalom. alomszep kutyak.

ram NE hallgass, de en nem adnek neki tapot. nagytestü kutyanak semmikepp. es ha mar tap akkor SEMMI extra vitamin, kalcium.
a zöldkagylo az fontos es jo.

en a kajat 2 adagnak föztem, v ha többet akkor lefagyasztottam kb kilonkent zacskoban. allati büdös ... en aze tettem hozza hagymat, fokhagymat! zöldseget, vegetat, (keveset!) magyarul rengeteg husbol föztem huslevest.
ha kuktaban fözöd akkor csak 2 percig büdös!
Előzmény: titamita (684)
titamita Creative Commons License 2008.10.27 0 0 684

Sziasztok!

 

Jelentem: vegigolvastam. :-)

Mi kutyank 5 honapos, pireneusi hegyi. Orok dilemmam (azon kivul, hogy elengedhetem-e kesobb) a kaja: eleget eszik-e, tul sokat eszik-e, mindent megkap-e rendesen.

Most meg egy nap haromszor eszik, ebbol ketto ProPlan nagytestueknek valo szaraz. Nemsokara a kettobol csak egy szaraz lesz, ugy gondolom, a reggelinekvalo muzlivel elvan.

Este meg fozok neki en is: itt (Anglia) lehet kapni csirkedaralekot, ebben csont is van, ugy tudom, hozza rizs meg repa. Kap ra kalciumot (valami csontliszt szeru... a netrol vettem nemet cucc, eleg idetlen, mert nincs hozza angolul a leiras) + zoldkagylos glukozaminos bogyot meg kremsajtot/turot zsiradeknak.

En is vega vagyok, marha budi ezt megfozni, meg a nemvega pasim szerint is.

Kerdes: ezt az egeszet ha osszefozom, mennyi ideig tarthato biztonsagosan a hutoben? Egy dolog, hogy a kutya szereti az "erett" :-) hust, de nem szeretnem megmergezni sem.

 

Egyebkent iszonyu kulonbseg van, a szaraztapot kimerten, jolnevelten eszi, a vacsoranal meg uuuugy kinyalja az egesz tanyert, hogy ossze-vissza lokdosi az edenyt.

Es kiprobaltam, szereti a nyers repat. Csak a nyulnak marad kevesebb. :-)

nettomazsola Creative Commons License 2008.10.16 0 0 683
olvasd el a legelsö beirast es utana meg egy kicsit ... ha nincs idöd vegigolvasni a topikot.

tapot AZONNAL hagyd abba! egy falatot sem.
gretimix ( ez a legjobb!) es hus. picit lejjebb talalsz konkret recepteket.
es adj neki csontot, el ne hidd ezt a tebolyt, h kutya nem ehet csontot! es semmi vitamint csak zöldkagylokivonatos vmit. ez is le van irva itt lejjebb, h mik a jok. en nem elek Mo-on, nem tudom megmondani, h mit lehet most kapni.

nagyon ajanlom az allatorvosi egyetemet ( ha meg rendel a Dioszegi, egy super normalis, kedves, emberi, becsületes, enyim kutyat megmentette ... ) es nekem nagyon NEM jött be a sztarolt Juhasz klinika ...
Előzmény: Éva48 (682)
Éva48 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 682

Sziasztok !

Nagyon örülök,hogy rátok találtam. Kérek mindenkit akinek tapasztalata van leírásaimmal, kérdéseimmel kapcsolatban írjon mert nagyon szeretném jól tartani (egészségesen) kutyusomat. Van egy 6 hónapos német juhászkutyánk akinek augusztus óta már másodszor volt sántításos lábfájása jobb mellső lábára. Második alkalommal kikötöttünk állatorvosunk révén B-pesten a XV ker Rákos úti állatklinikán.(vidékiek vagyunk) Megröntgenezték a lábát és súlyos csontvelő gyulladást állapítottak meg. Antibiotikumot kapott meg más gyógyszereket. A héten voltunk vele kontrollon és rendben van de nagyon-nagyon megfontoltan kell etetnünk, olyan kaját adni neki ami laktató de nem energia bomba.Mert nagyon gyorsan megnyúlt a kutyus és ez vezethető vissza a problémára. Nincs fokozatosság a növése és a csontok fejlődése között. Szép nagy állat. Az orvos a tápos csibékhez hasonlította amit felhízlalnak de a csontjaik tropák.
Az orvos Gréti-Mix adását ajánlotta 30- 50% keverési arányban a kutyatáppal.( egyébként junior tápot veszek ) Viszont valahol olvastam ,hogy a Gréti-Mixhez felnőtt tápot kellene adnom???
Reggel adok neki tápot mert akkor még nincs házi koszt , este kap főtt ételt.
S itt a nagy KÉRDÉSEM mik lehetnek a házikosztban azok amik telítik a kutyust de nem energia bombák. Lécci írjátok le, magyarázzátok el nekem mint jó anya hülye gyermekének. PL: rizst, tésztát, főzeléket stb ... ehet. Ebből értek én.

Bocsi ha bő lére eresztettem mondókámat, de nagyon szeretném ha szép egészséges kutyusunk lenne, mert május végén elaludt egy német juhászkutya (keverék) családtagunk ( 1 nap alatt elvitte állítólag kullancs )és én azóta iszonyatosan parázok ha beteg a kutya.

nettomazsola Creative Commons License 2008.10.05 0 0 681
khm ...

Melamin - nemetül


Missbrauch in Tierfutter und Lebensmitteln

In China wurde Melamin 2006 dazu verwendet, eine für die USA bestimmte Lieferung von Weizengluten – ein Bestandteil von Haustierfutter – zu strecken, um einen höheren Proteingehalt vorzutäuschen. Die Fütterung führte zum Tod von Haustieren durch Nierenversagen, und 2007 wurde ein landesweiter Rückruf des Futters eingeleitet.[7][8] Zur Pathophysiologie von Melamin bei Hauskatzen wurde inzwischen eine umfassende wissenschaftliche Untersuchung vorgelegt.
...


Melamine - angolul

2007 Animal feed recalls

Further information: 2007 pet food recalls and Chinese protein export contamination

In 2007 a pet food recall was initiated by Menu Foods and other pet food manufacturers who had found their products had been contaminated and caused serious illnesses or deaths in some of the animals that had eaten them.[38][39][40] In March 2007, the US Food and Drug Administration reported finding white granular melamine in the pet food, in samples of white granular wheat gluten imported from a single source in China, Xuzhou Anying Biologic Technology[41] as well as in crystalline form in the kidneys and in urine of affected animals.[42] Further vegetable protein imported from China was later implicated.


XXXXX

mert azokban a rohadek tapokban annyi minden jo van ami kell a kutyaknak, macskaknak ... agyrem!
ZZZZZia Creative Commons License 2008.09.25 0 0 680
Ok köszi. Akkor ha így kérem hogy marha leveshús akkor a hentes tudni fogja...? remélem:))
Kistestű de már felnőtt kutyi ő. Én most úgy csinálom hogy reggel ropogtat egy kis tápot (Acana vagy Royal) este meg rizs+vmilyen husi vagy konzerv.De jobban szeretnék a húsra átállni csak kéne egy olyan fajta amit szeret is, és sokat meg is lehet egyben főzni belőle. Pl ez a marhahúsleves ez jó, abba belefő a zöldség és azt ha átpasszírozom és belekavarom a húsos rizsbe akkor még néha meg is eszi:)) amúgy utál mindent ami nem hús, érdekes olvasom itt hogy vannak gyümölcsimádó kutyák. Az enyém csak azt eszi meg a húson kívül ami kifejezetten káros neki.. pl kakaóscsiga.NA persze nem kap de megenné.
Reggel azért adok neki kis tápt mert a doki szerint hízhatna egy kicsit (kóbor kutya múlt), amúgy tudom hogy napi egyszer kell.
Előzmény: nettomazsola (679)
nettomazsola Creative Commons License 2008.09.24 0 0 679
a marha "leveshus" a legjobb amiben az a vastag porcogo van! a porcogot feltetlen add neki oda!!!
olcsobb hus a marhasziv, pl gegevel keverve, tüdö, söt ha birja a gyomrod ( en hanyok töle) akkor a "zöldpacal".
egyebkent minden marhahus jo neki, csak a penztarcad szab hatart ...
ha beleolvasol a topikba akkor konkret elkesziteseket is irtunk. erdemes többet fözni es adagonkent lefagyasztani zacskok - dobozokban.

kistestü kutyat nem lehet annyira elrontani tappal, mert nem nö olyan gyorsan, azt is adhatsz neki, de szerintem undorito es nem sok kutya szereti.
Előzmény: ZZZZZia (677)
nettomazsola Creative Commons License 2008.09.24 0 0 678
amikor ilyen baromsagot mond vki akkor aze kerdezd mar meg, h "tessek mondani mi volt 1980 elött???"
esz megall! ...
Előzmény: jingo (676)
ZZZZZia Creative Commons License 2008.09.24 0 0 677
Sziasztok!
Van egy keverék tacsim 1 hónapja és ennyi idő alatt sem sikerült egybehangzó véleményt hallanom az etetésről 3 állatorvostól sem:))..homlokegyenest mást mondanak. Én hajlom a főzés felé. Most annyi gondom van hogy valszeg Barni allergiás a csirkére úgyhogy más húsfélét kell kitalálnom, az állatdoki a marhaszegyet javasolta. Kérlek adjatok tippet milyen egyéb részeket kérhetek a hentesnél... ugyanis én majdnem vega vagyok ha eszem akkor csak csirkét és tényleg fogalmam sincs ezekről tiszta zavarban vagyok a húsboltban!Csirkenyak lett volna nagy ötlet de ugye ha allergiás a baromfira... most marhát kéne próbálnom hogy vakaródzik e és ha attól is akkor nem fogok ezzel törődni. (csak párszor vakarja a lábát kaja után szal nem rémes anyira)

Döbbenet hogy van 3 tengerimalacom na azokkal nincs ilyen, szine mindenhol a neten egybehangzó "útmutató" van hozzájuk:))))a kutyatéma nehezebb...

szóval légysz mondjatok konkrét marha húsfajtákat amit kérhetek a hentesnél!marhaszegy pl nem is volt a múltkor..
jingo Creative Commons License 2008.09.16 0 0 676
Nekem azt mondták az okos állatvédők,hogy nyomorék lesz a kutyám,mire felnő,ha nem tápon nevelem.
Tápot napi kb.1 marékkal kajál,a többi normális kaja,és köszöni,jól van,gyönyörű.
Valahol olvastam,hogy a tápokat Amerikában találták ki lusta embereknek.Ebben van igazság...
Mikor felbontok egy zsák száraz tápot,esküszöm,a gyomrom felfordul a szagától,pedig nem a gagyit veszem.
Előzmény: nettomazsola (657)
secperc Creative Commons License 2008.09.05 0 0 675

Látod milyen bolond vagyok:DDDD

 

Nem irtam bele, hogy a csontokat persze nem dobtam ki, hanem adagonként szétszedtem őket és lefagyasztottam, hogy hetente 2x azt is kapjon őkelme:DDD

Mondjuk a csirkének a csöves lábszárcsontját meg a disznófejnek a fogakkal teli állkapcsát én is a szomszéd kutyának adtam.

Előzmény: nettomazsola (674)
nettomazsola Creative Commons License 2008.09.05 0 0 674
az en kutyam a tojas minden formajatol sugarban fosott, de ha a tied birja akkor nagyon jo!

a husokat nem kell kicsontozni ... ha kuktaban fözöd olyan puha lesz, h meg veletlen sem fog a torkan megakadni, v mar nem is tudom mivel remitgetik az embereket.

en a csirke combcsontot nem adtam oda, mert arra en is bedöltem, h veszelyes, aztan mikor meglattam, h a falusi Bodri hogy eszi azota en is adtam. soha semmi baja nem volt.

ja, ez aranyos;
volt egy bolondszetterem es neki en is kicsontoztam a csirket. de neki muszaj volt, mert egyszerüen ugy habzsolt, h mindent egyben nyelt.
szoval, egy ilyen fözöcske utan maradt egy labasnyi csontom, es nem tudtam hova tegyem, kinlodtam hova dobjam, erre mig toporgok a kertben (Mo -> Ecser) meglat a szomszed es vhogy rakerdez.
hat mondok ki akarom dobni.
azt hitte megörültem.

elkerte es ugy ahogy volt a Danikutya ele boritotta aki ravetette magat.
a Dani egy kuvasz formaju, nagysagu fekete joszag volt.
aszongya az ember, h a kutyaja meg nem evett mast, csak etelmaradekot, csontot es szaraz kenyerete, de meg soha beteg nem volt.

a faluban aztan ujjal mutogattak ram, h "ez a bolondnagysaga aki nem ad a kutyajanak csontot"

Előzmény: secperc (673)
secperc Creative Commons License 2008.09.04 0 0 673

:DDDDDDDD

 

Az oktató 40 éves, szóval nagy valószinűséggel ismeri Kántort. Ma jön, és nagyon kiváncsi vagyok, most, hogy igy megútáltatta a tápját a kutyámmal, hogyan fog vele jutifalatozni munka közben. Mostmár rendszeresen főzök, a Te adagolásmutatód alapján és nagyon csipi a sok husit. Én keveset adtam neki ezek szerint. Most vettem 4 db csirkecombot, 1 fél malacfejet, és 1 kg húsos levescsontot, (természetesen minden hús emberi fogyasztásra is alkalmas) - ezekből 2 kg zöldséggel levest főztem. A disznófejet nem akartam belefőzni, igy azt külön főztem és a leve nélkül használtam fel. Amikor megfőtt minden, a levest leszürtem a húsokat hagytam kihülni és kicsontoztam, igy kaptam 2 kg tiszta főtt szinhúst, amit elosztottam 4 db Cartedoros fagyis dobozba, az 50 dkg hús/doboz/nap. A leveket szintén külön kiadagoltam s mindent lefagyasztottam. Naponta kiolvasztok egy doboz husit azt 2 felé elosztom, főzök hozzá rizst vagy tésztát, hozzáteszem a megfelelő mennyiségű húslevet, hogy jó szaftos legyen és igy kapja a kajáját. Ezen kivül kap heti 2x2 db nyers tojást - melyet kilefetyel a táljából - kap sajtot, joghurtot, és nyers répát rágcsál, valamint gyümölcsöt is eszik, főleg görögdinnyét, azt nagyon imádja:DDD

Szóval igy telnek napjaink, a jövő héten lesz 8 hónapos és most 32 kg-os - ma volt mérés.

Előzmény: nettomazsola (672)
nettomazsola Creative Commons License 2008.09.03 0 0 672
jaj, de gyönyürüseges! es egy zseni!

nem tudom hany eves az oktatod, de kerdezd ma meg töle, h "A" Kantor az mi a szentszart evett???
v a hetvenes evekben ( es elötte) nem voltak munkakutyak? rendörkutyak?
garantalom, h vmi moslekon nöttek fel ...

latod, EZ az a felfogas amitöl eldobom az agyam.
ha vki azt mondja, h kenyelmesebb a tap akkor azt ELFOGADOM, megertem, de azt ne mondja senki, h jobb, v csak az a jo, v massal nem is lehet ...
ez agyrem, es iszonyatos nepbutitas.

egyebkent nem hiszem, h egy ekkora kutyat napi 1 - 2 ora mozgatassal el lehet zsibbasztani.
Előzmény: secperc (671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!