Keresés

Részletes keresés

hipy Creative Commons License 2007.05.23 0 0 3872
Sziasztok!
Fájó szívvel megválnék 2 éves Fuji S7000-től. Megkímélt állapotú, nagyon keveset használt (kb. 1400 expo!) gép minden tartozékával + Lowepro táska + hama töltő 4db 1850 mAh-s AA-s aksi + 16MB XD + 256MB Kingston CF. Érdeklődni: hipy@freemail.hu
Ár: 55e Ft (minden együtt)
adsonnet Creative Commons License 2007.05.19 0 0 3871

Elkelt a gép, magam sem gondoltam, hogy ilyen hamar elviszik.

 

Szóval már nem aktuális.

 

Ads,

Előzmény: adsonnet (3870)
adsonnet Creative Commons License 2007.05.18 0 0 3870
Ha valakit érdekel egy nagy becsben tartott és megkímélt három éves S7000-es gép számos tartozékkal - méltányos áron - akkor legyen szíves jelentkezzen emailben az adsonnet@freemail.hu címen.

E fórumot ritkán látogatom már, tehát nem itt, hanem mailben érdemes a részletekről érdeklődni.


Ads,
gytam Creative Commons License 2007.05.17 0 0 3869

Sziasztok!

Az S7000 külső vakupapucsával vannak gondjaim. A vakum kb. 5-ször villant fel vele, azóta nem működik. Vaku tesztre villan, de a gép nem villantja el. Mi lehet a baj, illetve mennyiért és hol javítható?

 

Üdv

gytam

menu Creative Commons License 2007.05.13 0 0 3868
A Mediker-nél még lehet venni új S7000-eseket!
84000Ft.
Pogesz Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3867
Szerintem nem fogod megbánni.
Előzmény: fekgabi (3866)
fekgabi Creative Commons License 2007.05.07 0 0 3866
Kössz a segítséget, meg is rendeltem az S5600-t. 
Előzmény: Pogesz (3865)
Pogesz Creative Commons License 2007.05.07 0 0 3865

Ezek alapján én az S5600-at javasolnám. Most jött ki az utódja (S5700), így most nagy akciózások várhatóak a maradék S5600 példányokra!

Vagy megveheted az új modelt is, da arról nem tudok semmit.

Előzmény: fekgabi (3864)
fekgabi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 3864

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget.

kérted hogy pontosítsak néhány dolgot.

Digitális gépem eddig csak egy kompakt gép (MERCURY 3,1) volt, előtte főleg ZENIT gépeket használtam (TTL, 12XP, 122), ezekkel viszonylag jó képeket sikerült készítenem.

A leírtakból is látszik, hogy nem vagyok egy profi fotós ez a gép is főleg családi fotózásra kell, szeretek kirándulni ott mind családi mind természet fotókat szoktam készíteni saját célra. 

Előzmény: Kotit (3862)
Pogesz Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3863

Nálunk van a családban mind a kettő (nekem S7000, Apámnak S5600), úgyhogy tesközelből ismerem mind a kettőt.

A javaslatom dióhéjban: ha komolyabban érdekel a fotózás és szeretnéd megtanulni csinját-bínját és amolyan tanulógépnek szánod, akkor S7000. Több beállítási lehetőség és jobban is kezelhető manuálisan (az S5600-ról hiányzik a vezérlőtárcsa), a külső vakupapucs meg aranyat ér. A makrója is sokkal jobb.

   Ha viszont nem akarsz annyira belemerülni, szereted ha automatán csinál a gép mindent, amolyan családi emlékképekhez, nyaraláshoz, szabadtéri rendezvényekhez akarod használni akkor S5600. Könnyebb, kisebb és úgy vettem észre, hogy megbízhatóbban működik automata módokban, jobban eltalálja a fehérenyensúlyt, szebben lehet vele vakuzni a saját vakuval, fel is nyitja automatikusan. Tetszik a "berázásmentes" módja is. Ez már egy amolyan bombabiztaos "hülyegyerekmód".

Az autofokusza gyorsabb és van af segédfény is.

Előzmény: fekgabi (3861)
Kotit Creative Commons License 2007.04.23 0 0 3862
A munkahelyemen S7000-es van, egy kollégámnak meg 5600-os, azt egyszer használtam a 7000-est rendszeresen. Nem írtál semmit magadról (mire használnád, milyen gépe(i)d volt(ak), így azt tudom mondani, hogy nagyságrendileg egyforma a 2 gép, ezért a kicsit drágább, de új gépet venném. De ha te pontosítasz, én is...
Előzmény: fekgabi (3861)
fekgabi Creative Commons License 2007.04.18 0 0 3861

Sziasztok!

 

Egy kis segítség kellene nekem.

Mivel a digitális fényképezőm elromlott újat kell vennem amit kinéztem egy Fuji Finepix s5600 (48000 Ft), vagy egy használt Fuji Finepix s7000 de szakszervízben teljesen felújítva, a felújítás díját (kb 40000 Ft) kell fizetni. 

Melyikkel járnék jobban?

Ha valaki ismeri mind kettőt kérem adjon tanácsot.

Előre is köszönöm.

Gábor

 

Charleeee Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3860

HI!

 

Nem vagyok egy nagy szakember de én mégiscsak az akumlátor halálát jelezném előre. Az aku ellenőrzők nem túl megbizhatóak mert nem terheltség mellet mérik, ezért van az hogy akkor azt jelzi hogy fel van töltve, egyébként meg egy nagyobb igénybevételnél az akuk teljesen kihalnak mert akkor azt az áramfelvételt már nem bírja. 

Én vennék a helyedbe 4 vadi uj akut és megnézném azzal is.

 

 

Előzmény: V_Mark (3854)
karicsek Creative Commons License 2007.03.28 0 0 3859

Szia.

Először is döntsd el mennyit szánsz rá. ( Hosszú táv ) Aztán gondold meg, hogy itt a fórumon is többször írták, hogy véges a készülék "élete". Ma már nem olyan "drága"

egy 9500-as, mint annak idején a 7000-es volt. Érdemes átgondolni, hogy melyik éri meg jobban. Persze, ha csak nem jutsz hozzá nagyon jó áron egy 7000-hez. Ebbe hehéz tanácsot adni.

Üdv Karicsek

Előzmény: coendu (3858)
coendu Creative Commons License 2007.03.27 0 0 3858

Sziasztok! Régebben S7000-rel fényképeztem a cégnél ahol dolgoztam. Nagyon elégedett voltam vele. Sajna már nem vagyok ott.

Most elhatároztam, hogy veszek egy gépet magamnak. Csak azt nem tudom, hogy vegyek-e egy használt S7000-t, vagy inkább a S9600-ba fektessem a pénzt. Ez utóbbi tud -e olyan szép képeket mint a régi S7000? Meg az is érdekel, ha használt S7000-t veszek, mit kell megnéznem, mennyire számít, pl. hogy mennyi képet csináltak vele? Előre is köszi a választ!

lex78 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 3857
Új gépre történő váltás miatt eladó egy 2, 5 éves, jó állapotú FUJI FINEPIX S7000- es digitális fényképezőgép kevés expoval. Irányár: 60-65. 000Ft. Az ár tartalmazza a gép minden gyári tartozékát (szíj, lencsevédő, szoftver), továbbá adok hozzá egy 512 Compact Flash memóriakártyát. Érdeklődni: lex78@freemail. hu.
V_Mark Creative Commons License 2007.03.04 0 0 3856
Nem újak az aksik, de nem régiek.
Eddig nem volt bajuk.
És azt végképp nem értem, hogy a gép pikk-pakk azt írja, hogy lemerült, ha fotózni akarok,
de ha le akarom meríteni - beépített funkcióval - akkor meg azt írja, hogy teljesen jók!
Én egyébként Varta aksikat használok.
Előzmény: DJ Szegecs (3855)
DJ Szegecs Creative Commons License 2007.03.04 0 0 3855
Új az akksi?
Nézted már más típussal is? Milyen kapacitásút használsz?

Nekem 3 éves GP-k vannak, és valószínűleg kezdenek megdögleni, mert a gép működés közben minden előzetes figyelmeztetés nélkül visszahúzza az objektívet, és kikapcsol.
Előzmény: V_Mark (3854)
V_Mark Creative Commons License 2007.03.04 0 0 3854
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!

Az utóbbi időben aku problémáim vannak az S7000-rel.
Ha feltöltöm az akkumlátort és elkezdek vele fotózni néhány - vakus - kép után kivillan az PIROS akku lemerült jel... és nem sokára ki is kapcsol.

AZtán bekapcsolom, rámegyek az akku lemerítése funkcióra és ott TELJESEN FELTÖLTVE jelzi az akkukat... olyan, mintha fullon lennének és onnan kezdi lemeríteni. Legutóbb vagy 20-30 percig merítettem így... majd feladtam.

--> tehát az akku jó, de a gép valamiért - fotózás közben - úgy érzékeli, hogy azok már gyengék és kikapcsol!
MIT LEHET TENNI? Találkoztatok már ilyen problémával?
Kardhal2 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 3853
Sziasztok!
Elhalálozott a gépem, és ilyenben gondolkodom. Pénzem nincs újra mert építkezünk.
Korrekt állapotu rejtett hibáktól mentes gépekről ajánlatokat várok a kardhal2kukacfreemail.hu-ra.
Danke
athee60 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3852
Fuji S7000-hez való Soligor 1.6X tele, adapter Raynox polár és UV szűrő eladó! A tele kétszer volt használva. Érd.: athee@rallyheart.hu
Kotit Creative Commons License 2007.02.13 0 0 3851

Ha belsö térben akarod sokat használni, lehet, hogy egy külsö vakun is érdemes gondolkozni (nem feltétlenül rögtön, legfeljebb ha valaki azt is árul a gépéval együtt).

Hibákról olvashatsz lejjebb valahol.

Előzmény: Pogiii (3850)
Pogiii Creative Commons License 2007.02.13 0 0 3850
Persze, azért semmi extra (csak a gyári plusz táska és min fél gigás cf).
Amúgy tanulógépnek kéne meg leginkább lámpafényes rossz körülmények közötti jó képekhez. Azért ezt néztem ki, mert egy ismerősnek van és nagyon szép képeket csinál.
Tudtok vmi általános hibáját amire használt gép vásárlásakor érdemes figyelni?
Előzmény: Kotit (3849)
Kotit Creative Commons License 2007.02.12 0 0 3849

Azért nagyon nem mindegy, milyen tartozékokra gondolsz!

60-90k.

Előzmény: Pogiii (3848)
Pogiii Creative Commons License 2007.02.12 0 0 3848
sziasztok! Ilyen gépet keresek használtan, tartozékokkal, kb mennyiért érdemes?
Kotit Creative Commons License 2007.01.31 0 0 3847

Nem rendszervaku: gyakorlatilag nincs infocsere a gép és a vaku közt, neked kell beállítani a rekeszt a gépen és a vakun is.

Az AF segédfény sötétben segítené az autófokusz müködését.

Előzmény: Melanoma76 (3843)
Kotit Creative Commons License 2007.01.29 0 0 3846
Engem érdekel.
Előzmény: xcbiker (3844)
clairvoyant Creative Commons License 2007.01.26 0 0 3845
Szió! Én az S7000-esemhez Raynox előtéteket használtam. Nagylátóhoz a DCR-730-at. Nekem nagyon megfelelt. Idehaza az Optiformnál árulnak ilyesmiket (www.optiform.hu). Üdv: Gábor
Előzmény: liones06 (3842)
xcbiker Creative Commons License 2007.01.26 0 0 3844

Én az utódot, S9500-at használom SD kártyával egy CF -> SD/MMC adapterrel. Ha valakit érdekel ilyen adapter szóljon!
adatmentes@hotmail.com

Melanoma76 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 3843

Köszi a választ.

"De nem rendszervaku és nincs AF segédfény."

És mi a hátránya ezeknek?

 

M.

Előzmény: Kotit (3841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!