Keresés

Részletes keresés

NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2016.12.05 -1 0 25782

Roviden a kerdes az lenne hogy van e Magyarorszag felett eltunt Brit Nemzekozossegi pilota akit meg nem talaltak meg ?

 

 

 

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (25781)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2016.12.05 -1 0 25781

Esetleg emailen tudok vele komunikalni ?

 

 

koszonom

Előzmény: senior 43 (25780)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 25780

Ismerem azt, aki évtizedekig gondozta a temetőt.

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (25779)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2016.12.05 -1 0 25779

Udvozlet a topic lakoknak.

 

A segitsegeteket szeretnem kerni. Nem olyan regen azt hiszem az Indexen volt egy cikk a Solymari  Brit katonatemetorol de nem taEsetleg valaki tudna egy linket adni ehez ?

 

Szinten ezzel kapcsolatos hogy olyan szemelyt keresek aki a Brit nemzetkozossegi katonak magyarorszagi sorsaval tortenetevel fglalkozik.

Kerlek ha tudtok ilyenrol jelezzetek nekem. Egy kutatashoz keresek forrast.

 

 

Koszonom a segitsegeteket.

 

 

sussoger Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25778

Elég nagy következetlenség attól várni, hogy indexeljen, aki nem adja meg a zebránál az elsőbbséget, nem?

 

Előzmény: illés misi (25776)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25777

Nem tudom, mire nem számítottál, azért neked is szép estét.

Előzmény: illés misi (25776)
illés misi Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25776

Azt a qrva, pont Tőled nem számítottam erre a válaszra. Szoktam mondani a felnőtt gyermekeimnek, ha azt látják, hogy kezdek agyilag más állapotba kerülni, hát vegyék el  tőlem

annak a lehetőségét, hogy a neten  csacskaságokat írogassak.

 

szép estét, senior!

Előzmény: senior 43 (25775)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25775

Mi a negatív hozzáállás? Én, akárkinek van elsőbbsége, nem gázolok, mert figyelek. Vannak nálunk nagyobb autós hagyományú nemzetek, ahol nem divat az index, mégis, sokkal jobb a baleseti statisztikájuk. Figyelnek magukra és egymásra. Nem az a lényeg, kinek volt igaza, hanem az, hogy nem történt baj. A gépjármű közlekedésben látszik igazán az IQ! 

Előzmény: illés misi (25767)
illés misi Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25774

Na, egy újabb problémám.

Kerekhegyen lakom, és amikor reggelente az Anna kápolnánál kihajtanék (az 56 lovammal) balra, rendszeresen beleütközöm a következőbe: nekem kihajtónak (balra), jobbra egy zebra, vár a gyalogos. Az autó megáll, de úgy, hogy pont elém, tehát én nem tudok balra kihajtani. Ha rádudálok, fel van háborodva (volt, aki  kiszállt, és fizikailag fenyegetett), tehát a kihajtást cseszhetem.

Ha lemegyek az Anna/Munkáson, áll a sor, ugyanez. Akkor most mit lehet erre mondani? BUNKÓK VAGYUNK?

illesmisi

Előzmény: illés misi (25773)
illés misi Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25773

Na, hát, most mit is írjak Neked erre? Tehát akkor ne próbáljak átmenni a zebrán?

Én mindösszesen arra szerettem volna a figyelmet felhívni, hogy NE KÖVETKEZZEN BE EGY OLYAN BALESET, mint amit említettél!!!! (mert a zebrán mindig a gyalogosnak van elsőbbsége).

 

 

Előzmény: cochenille (25772)
cochenille Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25772

Tudom, hogy elsőbbsége van! De cseszheted az elsőbbségedet, amikor az intenzív osztályon bámulod a plafonon pislogó neont, miután egy autós nem adta meg neked azt a fene nagy elsőbbségedet. Persze, hogy utána majd lehet jogászkodni, de erről inkább kérdezd meg a lakótelepen élő tűzoltó kollégádat, akit kb. 8 éve ott ütött el egy fogalmatlan barom a Terstyánszky emlékmű mellett.

Előzmény: illés misi (25771)
illés misi Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25771

NEM!  A GYALOGOSNAK A ZEBRÁN MINDIG ELSŐBBSÉGE VAN!

 

(jézus isten!!!!!)

Előzmény: cochenille (25766)
illés misi Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25770

Senior, és akkor mi van? Ha megéri, hát működjön!

 

Azon már lehet agyalni, hogy a sört, na aztat ingyen mérjék!!!!!!!!  (bár én boros vagyok).....

Előzmény: senior 43 (25763)
illés misi Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25769

Hát, Drágáim!

 

Lehet így is felfogni ezt a problémát, DE:  A gyermekeket az iskolában (is) megtanítják a helyes közlekedésre (tudom, mert a feleségem több mint 40 év tanítás  után - ebből 31 év Solymáron - a minap lett nyugdíjas, tehát ŐK, ha nem látják/észlelik a járművezető szándékát, akár áldozatok is lehetnek!

 

Miként Te, Ti, és én is!!!!!

 

Előzmény: cochenille (25768)
cochenille Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25768

Én úgy vagyok ezzel, hogy amikor a kultúrház előtt lelépek a zebrára, vagy a főút kanyarodását jelző, ugyancsak zebraszerűen kialakított íves felfestésre, és érkezik egy autó az M-POL felől, akkor ha látom jobbra indexelni, elengedem, hadd menjen, mert ő biztosan jobban siet, mint én. Ha nem indexel, akkor elvileg azt feltételezhetném, hogy a főút vonalán továbbhaladva balra kanyarodik, tehát átmehetek. Aztán ha a fószer nem indexel, a gyalogos pedig erre alapozva kilép elé az útra, abból lesznek az ilyen-olyan közlekedési konfliktusok.

Előzmény: senior 43 (25764)
illés misi Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25767

Na, ja, pjotr, de azért gondolj bele:A gyalogos kinéz balra, jön az autó, nem jelez,  és a gyalogos elkezdi az átkelést a zebrán. Jön az autó (általában nem kicsi sebességgel), a gyalogos (gyerek) kinéz balra, nem látja az autós szándékát, és lelép a zebrára. Máris elgázolták.

 

Egyébként pont Tőled nem vártam volna ezt a negatív hozzáállást! Te sem indexelsz?!

 

Más. Ott parkolok a Műv ház előtt, el akarok indulni, belenézek a tükörbe,, jön ugyan egy autó, de nem indexel, én elindulok, Ő nekem jön.

Senior, azt hiszem, abban megállapodhatunk, hogy a Közlekedésrendészeti Szabályokat Mindenkinek BE KELL TARTANIA!

 

Mint ahogy be kéne tartani az AUcHAN parkolókban is!

illesmisi

Előzmény: senior 43 (25764)
cochenille Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25766

A gyalogosnak a zebrán is csak akkor van elsőbbsége, ha azt meg is adják neki... :-(

 

Nálunk is volt már zebrán gázolásos súlyos baleset, és országosan mintha egyre több lenne ezek száma.

Előzmény: senior 43 (25764)
cochenille Creative Commons License 2016.12.04 0 1 25765

Rühellem azokat, akik a kultúrház előtt egyenesen mennek tovább a Templom tér felől a Bajcsy irányába, indexelés nélkül, ezt már én is többször több helyen szóvá tettem, és most örülök, hogy nem vagyok az emiatti felindultságomban teljesen egyedül.

 

A Koppányra nincs tippem. Nyilván nem lehet minden reggel odazavarni a rendőröket vagy a köztereseket, hogy két órán át bírságolják a felhajtókat... Főleg azóta, amióta a 10/B környékén élő lakosság is kilobbizta, hogy a reggeli csúcs idején legyen őfeléjük is behajtási tilalom, és büntessék a zsaruk azokat az autósokat, akik mégis reszkíroznak.

Előzmény: illés misi (25762)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25764

Más. A zebrán így is, úgy is a gyalogosnak van elsőbbsége, Nem?

Előzmény: illés misi (25762)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.04 0 1 25763

Én csak a pénzkezelés szabályosságára tettem célzást, amit módosítottam. Amúgy, ez az önkormányzati vállalkozás mennyire nyereséges, csak egy szakszerű beszámolóból derülne ki, nem hiszem, hogy látunk ilyet. Az a kérdés, hogy mi lesz a hüttével nyáron. Sztem működni fog sörsátor, tekepálya v. valami hasonló formájában és akkor már biztosabb a megtérülés. 

 

Előzmény: illés misi (25762)
illés misi Creative Commons License 2016.12.04 0 0 25762

Igazából nem értem, mi a bajotok a jégpályával. Tavaly is behozta az árát, talán idén is így lesz.

Egy újabb közösségi tér, szórakozási lehetőség, némi bevételi lehetőség az önkorinak, mi ezzel a probléma?

 

Nektek semmi sem tetszik! Miért nem indultok  (-tatok) az önkormányzati választásokon, lettetek volna képviselők, és, na, és akkor aztán!!!!!

Megmutathatnátok!

 

Más. Reggelente megint nem tudok lemenni a Koppányon, annyi autó jön velem szembe! Hogy nem tudok lemenni, azt úgy értsétek, hogy az 5 perces utat kb 15-20 perc alatt teszem meg. Csak érdekességből jegyzem meg, hogy nekem, mint lefelé menőnek elsőbbséget kell adnom, csak, hát a kuplungom ezt nem mindig szereti! Évente kell cserélnem! Természetese, a felfelé jövők maximálisan kihasználják a KRESZ adta (tábla jelzi) előnyüket, és akkor is tolnak vissza, ha pörög a kerék, füstöl a kuplung.

 

Más. Mondja már meg valaki, hogy a Templom térnél, a Műv. ház előtti kanyarban, ha valaki egyenesen megy tovább a Bajcsy Zs. utcába (kis iskola, pékség felé), miért nem használja az irányjelzőjét, miszerint is ő elhagyja a főutat!? Rögtön a kanyar után van a zebra, ha az átkelő nem látja az irányjelzőt, nyugodtan lelép, megkezdi a zebrán az átkelést, aztán kész is a baleset!

 

Szép estét, illesmisi

 

tiglathpileser12 Creative Commons License 2016.12.04 0 1 25761

Annak a bulinegyednek nem a pozitív szaldó (azaz a nyereség) a célja szerintem. Tipikus "közérzetjavító" intézkedés. Melyik szülő/nagyszülő tudna ellenállni a gyermeke/unokája örömének? Az, hogy erre a bulinegyedre olyan pénzek mentek el, aminek bőven lett volna helye máshol, másodrangú kérdéssé válik minden családban, ahol a kisgyerek örül a jégpályának. 

Na meg az a mérhetetlen mennyiségű faanyag is eladásra várt valahol... ;) Jellemző módon, az egyik buszvezető hívta fel erre a figyelmet (kívülállóként) a múltkor. Hogy mennyi faanyag van ebben! 

A legviccesebb az, hogy állítólag "újrahasznosítják majd az anyagot. Aha. Azok a deszkák, amibe egyszer szöget vertek, max tűzifának jók.

 

Előzmény: senior 43 (25760)
senior 43 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 25760

Módosítani kell a véleményemet: NAV-hoz bekötött pénztárgép van a solymári bulinegyedben! Bocs.

Előzmény: senior 43 (25753)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2016.12.02 0 0 25759

Én még eggyel sem találkoztam. :-D

Előzmény: cochenille (25756)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2016.12.01 0 0 25758

Jelentem alássan!

 

Esik a hó...és egyenlőre meg is marad...

Kerekhegyen.

senior 43 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 25757

Ha tényleg, akkor hiába..!

Előzmény: cochenille (25756)
cochenille Creative Commons License 2016.11.26 0 1 25756

Aztán csak ügyesen, az a környék állítólag tele van libsikkel.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (25755)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2016.11.25 0 0 25755

Budaörs. Szóval mostantól Wuderscher Gyüttment vagyok inkább. :-)

Előzmény: cochenille (25751)
történész63 Creative Commons License 2016.11.24 0 1 25754

Jelentem ma délután a fórumnak köszönhetően avagy nem, de a Sólyom panzió előtti tengelyakasztóst befoltozta két munkatárs. 

senior 43 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 25753

Manapság minden a pénzről szól. Mindegy, hogy sör, forralt bor vagy jégpálya szolgáltatás fejében, csak jöjjön a pénz. Az osztozkodás rajta már nem publikus.Pláne ha olyan magasztos intézmények is részt vesznek benne, mint itt. 

Előzmény: cochenille (25752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!