Keresés

Részletes keresés

previa6969 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 290

Szia
csak az első készülékről van némi ismeretem :)
Ha szakszerűen van beállítva akkor nincs vele gond, amiről saját tapasztalatom van az már 9 éve üzemel.
Igaz minden évben egyszer át is nézik.
Állítólag már vannak "utánzat" gépek is, amik ilyen néven futnak de nem az Euro-Clernál készülnek, és azok gyengébb minőségűek.
Természetesen van ennél nagyobb tudású is, van akinek megéri a + tudás és a kényelem a magasabb árat, de ez már az egyéni preferenciákon múlik.

Előzmény: Rommm (286)
previa6969 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 289

van

Előzmény: Norbert 67 (233)
Akosauto Creative Commons License 2019.11.13 0 0 288
Aqua perla bio 50-es készülékről valakinek van esetleg tapasztalata?
Üdv!
Á
gszalagszala Creative Commons License 2019.11.07 0 1 287

Kérjél egy viszonteladótól ajánlatot, én január elején vettem E70 készüléket Eco fejjel és gyanta fertőtlenítő egységgel 154ezer volt, tehát olcsóbban adták mint a listaár.

Az Eco fej amúgy is sokkal jobb, mert alkalmazkodik a fogyasztáshoz és az alapján regenerál, mindig éjszaka, eddig maximálisan elégedett vagyok.

 

Mondjuk a beüzemelés érdekes volt, mert 2 hétig hívogattam több megadott hivatalos szerelőt is, de eltűnt mind (gondolom van most jobban fizető meló).

Végül felhívtam az Euro Cleart, ahol egy mérnök fél óra alatt kedvesen elmagyarázott mindent mit hogyan miért kell beállítani, és miért pont úgy (mérnök vagyok, érdekelt is)... Így megoldottam magam...

Azóta már a szomszéd BWT Perla Bioját is én állítottam át, mert azt meg a beüzemelő 3 napos ciklusra állította és zabálta a sót... Szóval a jó szerelő/beállítás fontosabb mint a márka szerintem...

Előzmény: Rommm (286)
Rommm Creative Commons License 2019.11.06 0 0 286

Sziasztok!

 

Vásárlás előtt állok, a véleményeteket szeretném megkérdezni a 2 kiválaszott típussal kapcsolatban; 

1. Euro-Clear BlueSoft ELBA E70-VR34, hagyományos vezérlőfejjel

2. Exotherm EXC-100

 

Nagyjából árban ugyanott van a két típus. Mindkettőnél van pro-kontra.

Exotherm egy picit egyszerűbb felépítésűnek tűnik, így talán a meghibásodási lehetősége is kisebb, viszont sehol nem találtam róla véleményt. Euro-Clear elterjedtebb, digitális kijelző miatt valamennyi visszajelzést is kapni a gép állapotáról, viszont így meghibásodási lehetőség is van benne.

 

Nektek mi a véleményetek? 150e Ft körüli összegnél érdemes bennük gondolkozni vagy áldozzon rá többet az ember (pl. EcoWater)?

-Memme- Creative Commons License 2019.11.05 0 0 285

Én javaslom a garanciális beüzemelést. A vízlágyító berendezésben lévő gyanta még "száraz" azt kondicionálni kell. Ezt többszöri átmosatással lehet elérni.Ilyenkor mikor ráengedik a vizet és a készülékben lévő gyanta megszívja magát vizzel a törött hibás polimerer darabok és a gyártás során képződött egyéb nem oda való anyagokat a szennyvízcsatornába kell engedni. Ezek után attól függően hogy comfort vagy evolution jön a többi finombeállítás. Persze nem tilos a saját beüzemelés sem ha valaki tudja mit csinál.

Előzmény: thamasz (284)
thamasz Creative Commons License 2019.11.05 0 0 284

Olvashattam itt olyat, hogy az EcoWater beüzemelése házilag is elvégezhető, nem feltétele a garanciának a szakszervíz általi beüzemelés? Most lesz esedékes a bekapcsolása.

-csövi- Creative Commons License 2019.11.02 0 0 283

Rendben köszönöm!

Előzmény: -Memme- (282)
-Memme- Creative Commons License 2019.11.02 0 0 282

Szia! Csepegtetős a legjobb és legegyszerűbb. A tisztítófolyadékot a sóléfelszívó védőcsövébe kell önteni, és elindítani a regenerálást.

Előzmény: -csövi- (281)
-csövi- Creative Commons License 2019.11.01 0 0 281

Szia! Köszönöm az infót. Keménységet mivel célszerű mérni a csepegtetőssel? Fertőtlenítőt a sótartályba kell önteni ugye és indítani egy regenerálást?

Előzmény: -Memme- (280)
-Memme- Creative Commons License 2019.11.01 0 0 280

Szia! Ilyenkor el kell végezni a karbantartást. Ellenőrizni kell a vízkeménységet, nyers és a lágyított oldalon. A vezérlő beállításainak ellenőrzését el kell végezni, Ki kell tisztítani az aspirátort(injektort). Ki kell tisztítani vagy ki kell cserélni a mechanikus előszűrő betétjét. Ellenőrizni kell hogy a regenerálási ciklus rendben megy a készülékben (folyik a víz a sótartályba és azt felszívja e megfelelően).Majd gyantafertőtlenítés és regeneráció Ecowater Cleansoft fertőtlenítővel. Nagyvonalakban ennyi.

Előzmény: -csövi- (279)
-csövi- Creative Commons License 2019.10.30 0 0 279

Amikor azt írja ki az Ecowater hogy szerviz esedékes, milyen beavatkozást igényel mit kell megnézni állítani ellenőrizni rajta?

 

Hofika76 Creative Commons License 2019.10.22 0 1 278
Igen,közben kontaktba léptem egy viszonteladóval és mivel a wifis dolgok nem fontosak ,így egy Ecowater Comfort 500 lett a végeredmény.Azért lényegesen olcsóbb így.Most rendeltem meg.Kíváncsi vagyok milyen lesz.
Előzmény: gabo011 (277)
gabo011 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 277
Ha nem hiányoznak a wifi meg az egyéb huncutságok akkor megnézheted az Ecowater kínálatában a Comfort sorozatot is lényegesen olcsóbban! :-)
Én egy Comfort 400-ast rendeltem otthonra és valószínűleg most fogok rendelni egy 500-ast a munkahelyemre!
Előzmény: Hofika76 (276)
Hofika76 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 276
Nagyon köszönöm a választ...jobban visszaolvasva meg is találtam.😉
Előzmény: -Memme- (275)
-Memme- Creative Commons License 2019.10.21 0 0 275

Szia! Szerintem jó választás! Ekkora vízfogyasztás mellett az 500-as sorozat lehet a megfelelő. Árakat a forgalmazótól kell kérni. Az ecowater cég nem engedi a hivatalos viszonnteladóinak a vételár online megjelenítését az eVolution termékeknél. Csak ajánlatkérésre lehet az evolution típusok árait ismertetniük az érdeklődőkkel. Korábbi bejegyzésben leírtam pár árat.

Előzmény: Hofika76 (274)
Hofika76 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 274
Sziasztok!
Mi is vízlágyító vásárlás előtt állunk...segítsetek.A hozzászólásokból úgy értelmezem az Ecowater boost jó választásnak tűnik,de árat sehol se találok hozzá.
Kb mégis milyen kategória?7 fős a családunk havi vizfogyasztasunk 18m3 és kemény a víz...pontos adatot nem tudok.
Köszi a segítséget
-Memme- Creative Commons License 2019.10.12 0 0 273

Szia. A vízlágyító berendezés után is iható a víz, ha az rendesen be van állítva! Kezdenek az ilyen és ehez hasonló készülékek megjelenni a piacon. Én még csak egy emberrel találkoztam aki használ hasonlót, ő azt mondta hogy neki erős a hite és nincs olyan elvárása mint egy hagyományos vízlágyítóval szemben ezért neki megfelel. Én is kiváncsi lennék valós összehasonlításra, nem pedig promóciós "hűdenagyonjó" leírásokra.

Előzmény: sulep (272)
sulep Creative Commons License 2019.10.11 0 0 272

Sziasztok!

 

Ismeri valaki vagy használta, beszereltette valaki már a Dropson EMI 2500 nevű vízkőmentesítő elektromos készüléket? Nem olcsó (~220.000 ft) de állítólag gondozásmentes így nem kell se só se más hozzá. Jó lenne ha tudna valaki tapasztalatot írni róla, hogy valóban megéri-e ez a berendezés, mert így legalább iható marad a víz ami előny lenne.

zsigusz83 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 271

Elolvashatná még vagy kétszer ezt a cikket, mert itt szó sincs arról amit mond, csak hogy kerüljük az emberi fogyasztást, ami ebben a formában sem teljesen igaz, de ezt is már lentebb ki lett vesézve. Felétek egész jó a víz, nálunk 26 nk° keménységű a csapvíz, úgyhogy rendesen meg van dolgoztatva a kis evo :)

Előzmény: Sutee111 (270)
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 270
Szerintem innen vette

https://www.pannon-viz.hu/article/2013/vizkemenyseg/
Előzmény: zsigusz83 (268)
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 269
Felhívtam a műszaki vezetőmet. Mondtam Wcbe mehet lágy víz.
Ivóvíz mehet kemény.

Ha nem tartja ideges leszek. Annyi megkötés van tényleg hogy 5 NK alatt nem lehet ivóvizet szolgáltatni. De magyaráztam 5 alá nem lesz állítva a gép. Ezzel keveri szerintem. Vagy más is lehet háttérbe.
Előzmény: zsigusz83 (268)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 268

Nagyon félreért valamit a vizesed :( nincs semmilyen megkötés ilyesmire. A miénk is újépítés és így lett kiépítve ahogy írtam is, senkinek semmi köze hova viszel lágy/lágyítatlan vizet. Amivel keveri szerintem, hogy a műszaki berendezések garanciális feltétele a min 5 nK°, de ezt célszerű is tartani, mert 0-ásra lágyításnál sokat is "fogyaszt" a vízlágyító. Egyébként vagy fél évig így használtuk a házat, senkinek/semminek nem lett baja :) Mivel szerencsére Te vagy a megrendelő és Te vagy a fizető is így Te mondod meg hova húzza (bele) a csövet :) Mondjad neki, hogy majd hetente jöhet WC-t takarítani nálatok...

Előzmény: Sutee111 (267)
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 267
Igen ezt értem.

Váltig állítja nem lehet lágy vízeset hagyni hiába mondtam neki 5 NK a min pannon víznél is.

Mondtam oké akkor WC be menjen amiből iszunk maradjon kemény víz. Fürdőbe fürdéshez lágy víz. Ebbe csak nem köt bele senki.

Nem tudom ez szabályozás vagy más van háttérben esetleg hogy nem veszik át.

Mondjuk itt Pestihez képest jó a víz.

Előzmény: zsigusz83 (266)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.10.02 0 2 266

Szia!

 

Egyet értek a többiekkel, butaságot tanácsol a vizes... több százezret költesz egy gépre aminek az a célja, hogy a vízzel kapcsolatos összes berendezésednek hosszabb életet adjon és spórolni tudj a vegyszerekkel (azaz kényelmi cél is) erre az a nagytudású kicseszne veled... (szerintem érdekeltsége van a helyi szaniter boltnál...) Mindenhova lágy vizet vezess, ha már van gép, csak egy "ivókút" kell, ami a konyhában a legcélszerűbb. A lágyító gépek garancia feltétele az 50mikronos szűrő ez szintén az összes berendezésednek is jót tesz, mivel az elöregedett városi hálózatból bekerülő szennyeződéseket is megszűri, pláne ha csőtörés van az utcában... Nálunk is jó a víz, de mióta van ez a szűrő után még egy aktívszenes is, még finomabb lett a víz :)

Hogy bonyolítsam én napkollektort is terveztem így a meleg vizes ágat kivezettettem a mosogató és a mosógépnél is ;)

Előzmény: Sutee111 (262)
gabo011 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 265

Én semmi képen nem innék lágyított vizet rövid távon sem! Mi otthon csapvizet iszunk nincs azzal semmi baj szerintem! Az, hogy kell-e aktív szenes szűrő az egyéni ízlés dolga de én a kemény vízre tenném inkább! 

Előzmény: -Memme- (264)
-Memme- Creative Commons License 2019.10.02 0 0 264

Én is így gondolom. Sőt terjed az a nézet is hogy a vízlágyító után egy aktívszenes szűrőt kell beépíteni, így jobb ízű lessz a lágyított víz, ha ezt akarjuk inni.

Előzmény: gabo011 (263)
gabo011 Creative Commons License 2019.10.02 0 1 263

Szerintem maradj az eredeti javaslatnál! A konyhai csap hideg vizes ága maradjon a lágyítatlan az összes többi meg lágy vizes! Legfeljebb a fürdőszobai kézmosóból nem isztok de butaság lenne oda kemény vizet küldeni ha már egyszer van vízlágyítótok! Gondolom aki a fürdőszobát meg a wc-ket takarítja is hasonló véleményen van! :-)

Ez az ivóvizet nem szűrünk is kicsit sántít szerintem. Legalább egy 100 mikronos szűrőt be szoktak építeni a bejövő vízre, a gép elé meg mehet egy finomabb szűrő. Biztosan van olyan település ahol teljesen tiszta a víz de azért tudok néhányat ahol nem igazán. A csapok meg nem szeretik a mechanikai szennyeződéseket. 

Előzmény: Sutee111 (262)
Sutee111 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 262
Sziasztok.

Ma beszéltem a vizessel.

Az mondta szabvány szerint mindenképpen hagyni kell kemény vizes ágat. De nem javasolja állandó ivovízre sőt, a mecha szűrőt is gép elé (azt mondja ivóvizet nem szűrűnk főleg nálunk mivel alapból jóminőségű a víz) , így csak a gépekbe es fürdéshez fog menni lágy víz minden más relatív kemény vizes lesz. WC konyha mosogató rész és kéz mosó.
-Memme- Creative Commons License 2019.09.30 0 0 261

Szia! Rosszul vannak beállítva! Az Euro Clear BlueSoft 100 típusnál a "100" egy kapacitás számot takar.

Ha például 20 német keménység a víz akkor ez a berendezés 100/20 azaz 5m3 vizet képes lágyítani tehát 5m3 ként kell beállítani hogy regeneráljon. Ugyan ez a készülék ott ahol csak 14 es a víz sokkal többet képes lágyítani 100/14 azaz 7,14 m3 vizet tud regenerálni. Tehát kevesebbszer kellene nekik regenerálni mint havi 4 alkalom.

 

Az ecowater teljesen másképpen regenerál. Ő megtanulaja a vízfogyasztási szokásodat és egy algoritmus segítségével kiszámolja a legideálisabb regenerálási időt és mennyiséget. Míg a t6öbbi készülék a teljes gyantamennyiséget regenerálja minden alkalommal az ecowater részregenerálást végez hogy a leghatékonyabban dolgozzon. és a leg kevesebb vizet és sót használja el!

Előzmény: waterman1 (260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!