Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2017.12.10 0 0 7852

Szerdán megyek a Raffaello filmre.

Előzmény: Törölt nick (7851)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.10 0 1 7851

Ma megnéztem az Urániában a Canaletto filmet.

Mindenkinek melegen ajánlom, aki szereti Velencét, Canalettot és az érdekes történeteket.

Január végén lesz még egy vetítés.

http://www.urania-nf.hu/kiallitas/exhibition-canaletto-es-velence-muveszete

erikanyu Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7850

Szia Manipura! Igen vettem az ablak mellé jegyet. Majd meglátjuk mit látunk belőle. Gumicsizma, az enyém nagyon kis könnyű. De lehet kihagyom.  Tegnap éjjel már álmomban angolul kértem jegyet a Dózse palota titkos túrájára. :) Nagyon jól fog esni ez a hétvége. Gondolom Ti is így vagytok az év végi munkahelyi hajrával. Megjött a Velence Panoráma könyv is, esténként olvasgatom, nagyon jó. Nagy nehezen beszereztem Velence térképet is. 

Előzmény: Manipura (7846)
erikanyu Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7849

Hogy Ti miket tudtok! Köszönöm szépen a vízállás jelentést. 

Előzmény: FLaci (7847)
erikanyu Creative Commons License 2017.12.06 0 0 7848

Hát ez nem semmi :) :) :) 

Előzmény: Törölt nick (7845)
FLaci Creative Commons License 2017.12.06 0 1 7847

http://www.comune.venezia.it/it/content/centro-previsioni-e-segnalazioni-maree

A következő pár napra nem mond magas vizet az előrejelzés.

Manipura Creative Commons License 2017.12.06 0 1 7846

Képes vagy cipelni? Legalàbb 2 kg-t nyom szerintem. Végül ablak mellett ültök majd?

Előzmény: erikanyu (7839)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.06 0 1 7845
Oirenke Creative Commons License 2017.12.05 0 0 7844

Köszönöm :)

Előzmény: iszisz (7843)
iszisz Creative Commons License 2017.12.04 0 0 7843

Igen, mi is így csináltuk, nem volt semmi gond. 7 EUR/nap volt 2 éve.

Előzmény: Oirenke (7842)
Oirenke Creative Commons License 2017.12.04 0 0 7842

Szép estét, Tudja valaki, hogy Punta Sabbioni-ban több napra is ott lehet hagyni az autót a parkolóban? Eddig csak napi parkolásra használtuk de most több napra mennénk és a szállás Velencében van. Előre is köszönöm a válaszokat!

erikanyu Creative Commons License 2017.12.04 0 0 7841

Kedves Eruthaliel ! Ha lenne egy kis időd és írnál egy kis összefoglalót a velencei kiruccanásodról, én nagyon tudnám értékelni, de biztos a többiek is. :) :) Pénteken  indulok. 

papanick Creative Commons License 2017.12.03 0 1 7840

Ha körjárat alatt a 4/1-2-őt érted, azt nem ajánlanám, mert a teljes kör 2 óra, és este nem sokat látnátok. Ha a 2-es az már jobb lehet, de az se rövid, bár gyors járat. 

Előzmény: erikanyu (7839)
erikanyu Creative Commons License 2017.12.02 0 0 7839

Eruthaliel: Köszönöm a friss infókat . A szállásunk nagyon közel lesz a Szent Márk térhez. Vaporettó bérletet veszek 2 naposat. Befelé mindenképpen kell, és hazafelé is. Valamint tervben van, hogy a két estén a két körjáratot bejárjuk. Meg átmegyünk a  San Giorgio Templomhoz is. 

Manipura: Megfontolom  a gumicsizmát. VAN :) Róma első ázós utunk után beszereztem és vittem. Szerintem szépen begyömöszölöm a táskába. 

Manipura Creative Commons License 2017.12.02 0 1 7838

Erika! December 3_àn azaz holnap lesz telihold, ami a dagàlyt tehàt a legmagasabb vizàllàst okozza, aztàn a fogyò holdciklus következik. Pèntekig jò esèllyel visszahùzòdik, persze ha egy esetleges nagy esőzès nem zavar be. A San Marco környèke  van a legalacsonyabban, ès ahogy előző helyszini tudòsìtónk irta nem volt vèszes tegnap sem. Holnapig valamennyit emelkedik, 95 cm-es előrejelzès van, ami hètfőn màr 85 cm. Szerintem ha van gumicsizmàd ès kedveled, akkor vidd el, de csak ezèrt külön èn nem vennèk. A csomagban nagy helyet foglalna bàrmilyen csizma pluszban, ìgy ha viszed, vègig abban jàrkàlsz majd. 

http://93.62.201.235/maree/WEBCAM/smarcoweb2.jpg

Előzmény: erikanyu (7821)
Eruthaliel Creative Commons License 2017.12.02 0 1 7837

Az időre nem lehet panaszunk, ma pl szép tiszta az ég. Sokszor felhős de esni eddig csak egyszer esett kb fél órát, de akkor épp kajáltunk. olyan 5-8fok között van.

A vízállással sincs gond, reggelente van egy kis víz a San Marcon de kinn vannak a magasított járdák, de ha nem használod áket akkor is simán kikerülhető a víz, és gyorsan el is tűnik... Adventtel nem jártunk jól, több helyen is találtunk kis vásáros bódékat, de még nincsenek nyitva. A díszkivilágítás is fenn van mindenhol de még nem működik, bár tegnap a SanMarcon felkapcsolták és épült egy karácsonyfa is. Most van advent első hétvégéje, talán ma már nyitva lesz minden, de ha nem ma holnap tuti. NEm tudom hol lesz a szállásotok? Csak mert mi azt terveztük hogy veszünk 72 órás vaporetto bérletet aztán ez elmaradt mert annyira jó sétálgatni a városban, térképen minen messzinek tűnik de minden csak pár perc séta! Ma viszont beruházunk a bérletbe mert megnézzük Muranot, és még ki tudja hova jutunk :D 

Ja ami fontos a google maps-et csak nagy fenntartásokkal használjátok, gyakorlatilag minden címet rossz helyre tesz, arra jó hogy nagyságrendileg belődd hol vagytok :D SZűk utcákban amúgy is összevissza ugrál a kis kék pont a térképen, a gps alig talál meg :D Az apple map-je ha esetleg iphone-otok van egy fokkal jobb, de az se tuti. Holnap sajnos már megyünk haza :(

Ja a Rialto lábánál van a piros mozgolépcsős pláza, volt itt róla szó már, mindenképp menjetek be mert a tetőteraszról nagyon jó a kilátás és ingyenes, sokan mennek fel de egyáltalán nincs tömeg. Ráadásul a wc is használható :D

Előzmény: erikanyu (7831)
Sylvi66 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 7836

Köszönöm szépen mindenkinek  az infokat, megnéztem az oldalon a tavalyi képeket, így újratervezés, maradunk vasárnap reggelig.:)

Előzmény: OrSoLy (7835)
OrSoLy Creative Commons License 2017.12.01 0 1 7835

Január 27. gyakorlatilag még nem a fesztivál nyitónapja lesz, aznap csak este lesz program, a hivatalos oldalon megnézheted.

http://www.carnevale.venezia.it/en/events-list/

A nyitóhétvége február 3-4 lesz jövőre.

Előzmény: Sylvi66 (7832)
Cilikécske Creative Commons License 2017.12.01 0 2 7834

Szia. Pár éve a nyitónapon voltunk, alig tudtunk lépni a tereken, utcákon mindenhol tömeg volt. A Dózse palotában szintúgy, horror volt a bejutás (is). Viszont a  templomokban lazán voltunk.

Manipura Creative Commons License 2017.12.01 0 0 7833

Nincs  karnevàlos tapasztalatom, de azt gondolom, viszonyítás kérdése, ki mit ért a "kevés" alatt. Rengeteg buszos hétvégi, 1 napos csoport van egész évben.  Nyilvàn nem akkor van a karneváli csúcstömeg,  és az akkori időjàrástól is függ majd, de pl. azt sem tudhatjuk, mennyien gondolkodnak hasonlóan, és érkeznek majd éppen akkor. 

Sylvi66 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 7832

Sziasztok,

január 24-27-ig terveztük be Velencét , amint látom 27-e a karnevál nyitó napja. Azt olvastam a nyitó hétvégén még aránylag kevesen vannak. Van valakinek esetleg infoja ezzel kapcsolatban?

erikanyu Creative Commons License 2017.11.30 0 0 7831

De jó, de jó. Köszi a friss infókat. Érezzétek jól magatokat. Az idő milyen? 

Előzmény: Eruthaliel (7830)
Eruthaliel Creative Commons License 2017.11.30 0 3 7830

Ma voltunk a titkos túrán. Bemész a kinyomtatott jegyeddel a bejáratnál balra a jegypénztárhoz, kapsz helyette igazi jegyet és matricát a kabátodra. Itt egy angolul nem nagyon beszélő néni elmagyarázta hogy ha bementél a wc mellett van egy meeting point oda kell menni indulási idő előtt kicsivel. Ez a bejárat után jobbra lesz, meg fogod találni, meg mások is ott lesznek... Van egy meeting point felirat a bal oldalon is de ott nem volt wc, így rájöttünk hogy az nem a mienk :D Végigmész a túrán és utána még az idegenvezető is elmondja hogy menj végig a palota termein. Mi a fsz-i részt megnéztük a túra előtt a fenti rész meg pont ott kezdődik ahol a titkos túra véget ér. 9.55kor indult a túránk, mi félkor már ott voltunk és jóval dél után jöttünk ki, pedig esküszöm hogy nem néztünk mindent órákig...Néha jött egy egy idegenvezetővel csörtető csoport akik kb átgyalogoltak rajtunk, ezeket próbáljátok meg elkerülni :) Amúgy nincs nagy tömeg, kényelmesen lehet fotózni is. Utána bementünk a Bazilikába, és nem adtunk le táskát sem, csak a fényképezőgép táskája volt nálunk, azzal simán beengednek, csak a nagyobb táskákért szólnak, de azért nem adtuk le, mert egyáltalán nem volt sor, simán csak besétáltunk. Sok előnye van annak hogy nincs szezon. Tegnap késő du értünk ide, rengeteget sétáltunk, találtunk karácsonyi vásárt is, bár már zárva volt, majd ma megnézzük... Most hazaugrottunk feltenni a fényképezőgépet tölteni, mert lemerült :) Szerencsére nagyon jó helyen van a szállásunk. És megyünk is vissza nézelődni. 

Előzmény: erikanyu (7822)
Manipura Creative Commons License 2017.11.29 0 1 7829

A karàcsonyi vàsàrhoz talán legalkalmasabb tér a Campo Santo Stefano, ott egyébként mindig nagy élet van, a hangulata is jó. Szép utat!

Előzmény: Eruthaliel (7819)
erikanyu Creative Commons License 2017.11.28 0 0 7828

OrSoLy, Manipura köszönöm szépen. :) 

Előzmény: Manipura (7826)
OrSoLy Creative Commons License 2017.11.27 0 1 7827

A benti pénztárhoz vagy hova (ami balra van) be kell menni a kinyomtatott jeggyel és adnak valami matricát a kabátra, hogy titkos túrás vagy. Utána az udvaron jobb oldalon kellett várni az idegenvezetőre (a matricás embereket kell keresni:)

Manipura Creative Commons License 2017.11.27 0 1 7826

A Dòzse Palotàban szerintem a  bejàrat közelèben van a titkos tùra talàlkozàsi/indulàsi pontja. Ki van tàblàzva, amikor bementek ùgyis körülnèztek, meg fogjàtok talàlni. 

Velencèben mèg nem jàrtam advent idejèn, de egyèb Itàliàs tapasztalatom, hogy a frekventàlt utcàk fölött ès a templomokon kìvül fènyfüzèrek vannak, belül a betlehemi èletkèpek, kòruspròbàk meghozzàk az ünnepvàràs varàzsàt. Az üzlet-ès divathàzak is fènyàrban ùsznak, ès a múzeumok palazzok kertjeiben a templomok előtti tèren is szokàs fenyőfàt betlehemet àllitani. Szerintem a Rialto ès a  piac környèkèn, ès mondjuk a Piazzale Roma közelèben lesz karàcsonyi vàsàr. De ezek csak tippek, kìvàncsian vàrom, mennyire jòk a megèrzèseim. ;).

Előzmény: erikanyu (7825)
erikanyu Creative Commons License 2017.11.27 0 0 7825

Köszi, ha hozod majd az infókat. Én is már nagyon készülődöm. Igen azt olvastam a többiektől, hogy a túra a palotában végződik, és utána meg lehet nézni a többi termet is. Én is azt tervezem.

Előzmény: Eruthaliel (7824)
Eruthaliel Creative Commons License 2017.11.27 0 1 7824

Hát erre sajnos én sem jöttem rá.. A visszaigazoláson semmi sincs. Nekünk a 9:55-ös túrára van jegyünk, a terv az hogy időben kelünk és megyünk aztán majd kiderül :D Ha jól olvastam mi hamarabb megyünk, utána megírom majd szívesen hogy hova kellett menni :D

Amúgy a túra után is meg lehet nézni a palotát gondolom, jól gondolom?

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.27 0 0 7823

Gondolom a visszaigazoláson rajta van, hogy pontosan mikor és hol kell lenni.

Janka törölte magát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!