Keresés

Részletes keresés

Hiver Creative Commons License 2006.05.01 0 0 6855

Sziasztok!

Nem tudjátok mi van az "S.O.S! Gazdinkat keressük!" topikkal? Az előbb még itt figyelt a topiklistám alján, igaz 1970.01.01-es dátummal. Mikor rákttintottam, végleg eltűnt, és a keresővel sem találom. Pedig sajnos aktuális lenne, lásd köv. hsz-om :o(

m a x Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6854
Tavaly 6.000 Ft körül volt a 40 ml-es kiszerelés... Olcsóbb biztos nem lett.
Előzmény: gregab (6853)
gregab Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6853
Szia,

Mennyibe kerül egy ilyen imizol?
Előzmény: m a x (6852)
m a x Creative Commons License 2006.04.30 0 0 6852


További képek ITT!

Szinte az összes bentlévő kutyában találtam kullancsot, ugyhogy kedden veszek egy csomó imizolt, és beviszem...

Beszáll valaki anyagilag? Jöhet a Lelenc számlájára!

"Lelenc" Kutyamentő Egyesület
MKB 10300002-20228260-00003285
szuszmok Creative Commons License 2006.04.28 0 0 6851
Köszönöm itt is, Nextdoor!
Előzmény: nextdoor (6850)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 6850

A siófoki állatvédők önkéntesét próbáljátok meg

Telefon:Németh Gabi 20 9223562

Előzmény: szuszmok (6849)
szuszmok Creative Commons License 2006.04.27 0 0 6849

Tudom, hogy off, de hátha....

Bemásolva a Macskanevek-miért ne? c. topikból, Stiglinc hsz-e:

 

Lányok, fiúk! SOS segítség kellene!

 

Beszéltem seraval, aki nincs gépközelben, viszont bajban van. Pontosabban nem ő, hanem egy anyamacska 3 kölykével. Ha néhány órán belül nem találunk nekik legalább ideiglenes befogadót, a  gazdájuk bedobja az egész családot a Sióba (bevett gyakorlat nála...)

 

Ha valakinek van Siófokon macskakedvelő ismerőse, nagyon kérem segítsen!

Aki tud valami megoldást sera-t hívja a 06-20-567-4250 telefonon!!!

Tima2 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 6848

Ja és Mohácska nem az enyém, a suliból valakié. Ott mesélte, hogy illatos útról van:)

Kicsit félős, főleg férfiaktól, de már sokat oldódott. És ahogy észrevettem, a hasán keresztül egész jó barátságba lehet vele keveredni;-)

Előzmény: Pocok80 (6846)
Tima2 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 6847

Köszi a kérdést:))
Ő is jól van, suliba járunk, remélhetőleg őt is tudom nyaralni vinni, szóval minden OK

És a Te kutyud? Az illatos úti?

Előzmény: Pocok80 (6846)
Pocok80 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 6846

De aranyos!

 

És mi újság a majdnem írfarkassal??? :)

Előzmény: Tima2 (6845)
Tima2 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 6845

Volt illatos úti lakos:

Moha

 

 

m a x Creative Commons License 2006.04.26 0 0 6844
Van egy rossz hírem! Most szóltak rám, hogy a 116B pulika csak 05.01-én elvihető.
Előzmény: amber (6828)
Pocok80 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 6843
Ja és Dunaújvárosban van a kutyus.
Pocok80 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 6842

Tudom, hogy van itt elég árva kutya, de ezt most kaptam:

 

Sűrgösen gazdit keres egy 2 év körüli, fajtiszta, kan Beagle kutyus!!!!!!!!!
Érdeklődni az andy.t2@freemail.hu címen lehet!!!!!!

 

Aki találta annál van egy kan kutya és nem viseli el a fiatalabbat sajnos SOS!

m a x Creative Commons License 2006.04.23 0 0 6840
Majdnem mind!
Az a 4 kutyus, aki kijutott a kiállításra gazdinál van :-)))
A 115B ebke még nem gazdis, mert köhögött, igy nem mehetett... Holnap ideiglenes befogadóhoz költözik, és indul a gazdikeresés!
Előzmény: Törölt nick (6839)
jingo Creative Commons License 2006.04.22 0 0 6838
Valamelyik akkori kutyás cikkben jelent meg,hogy versenyző kutya volt veszett,ha jól emlékszem,Dél-Afrikából.
Nagyon jól tudom,hogy lehet beteg kutya egy kiállításon.Nem én vetettem el a kérdést,hogy mi lesz,ha...Én erre reagáltam.
Tenyésztő ismerősöm mesélt "tenyésztőtársairól",akik az oltási könyvekkel manipulálnak.
Előzmény: majola (6837)
majola Creative Commons License 2006.04.22 0 0 6837

Sziasztok, pár gondolatot engedjetek meg...

1, Tényleg nem tudhatod, hogy melyik kutya mit hurcol be egy kiállítás területére, én láttam már a beléptetéskor sugárban fosó kutyát, azzal a jellegzetes bél-vírusos szaggal... Csak remélni tudtam, hogy nem parvó. :(( Meg elkerülni nagy ívben.

Akik az akciót szervezik, niylván tisztában vannak a kockázatokkal, és nyilván elkerülik azokat. De ha nem mész arra, amerre ők vannak, nagyjából lenullázhatod a titeket érintő ESETLEGES kockázatot.

2, a veszettséges-VB-s hírre. Én sem vagyok 100 %-ban biztos, hogy mi volt már, de az biztos, hogy nem a versenyre érkező kutyák között volt veszett, kérlek, NE ÍRJ valótlan dolgokat. Ez egy kicsit olyan, mint a "moszkvicsokat osztogatnak" című deres szakállú vicc.:(( Tehát nagyjából az történt, hogy a rendező ország (Francia, ha jól dereng...) valamelyik tartományában előfordult egy veszettséges eset, ezért tilos volt kutyákkal "közösségbe" menni, tehát kutyasuli, stb minden olyan dolog, ahol sok kutya találkozhat. Így a VB is. Erről HA JÓL TUDOM a legtöbb versenyző időben értesült, de páran nem, asszem köztük a magyarok sem, akik kimentek, és potyára. Ráadásul a felkészülés, minden pocsékba ment... Ezért a botrány. Hogy végül is karanténba kerültek-e a kutyák, azt nem tudom.

Előzmény: jingo (6822)
swwammp Creative Commons License 2006.04.22 0 0 6836
Ok, most érkezett haza. Elment megsétáltatta magát, végül hazament. Jó fej kutya.
Előzmény: swwammp (6835)
swwammp Creative Commons License 2006.04.22 0 0 6835
Sziasztok! SŰRGŐS!

Tegnep este az egyik barátom kutyája kilógott a kapun Lőrincen. Én most csatlakozom a kereséshez. Egy éjszaka után milyen távolságban érdemes kezesni? Ez a kutya elég hiperaktív, sokáig bírja. Ha a telepen megjelenne feltétlenül szóljatok: ez egy német vizsla keverék 7 év körüli.
Köszi
Frózi Creative Commons License 2006.04.21 0 0 6834
Remélhetőleg elolvassa ezt valaki, aki tehet is valamit az ügy érdekében.
Előzmény: nextdoor (6832)
muszóka Creative Commons License 2006.04.21 0 0 6833
Pl. úgy, hogy a régi gazdi egyben a "megtaláló" is...
Előzmény: nextdoor (6832)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.21 0 0 6832

Ha az infó igaz, akkor talán érdemes volna az eredeti gazdáról is tudni vmit, a kutya korát és hogy ne szívjon már ott tovább, akkor előtalálni az oltási könyvét...

 

(érzésem szerint az eb talált és bevitték az illatosra a megtalálók - mondjuk ez esetben nem tudom, miként derült ki, hogy kivel barátságos)

Előzmény: Frózi (6831)
Frózi Creative Commons License 2006.04.21 0 0 6831
De van új ifó, nézd csak meg az Illatos topicban: ő azt is tudja, hogy gyerekkel, kutyával, cicával jól megvan. Gondolom, ez az Illatos úton nemigen derül ki, tehát lehet, hogy már korábbról ismeri?
nextdoor Creative Commons License 2006.04.21 0 0 6830
Szia, ne haragudj, az Illatos úti kutyák honlapját mi készítjük, ezért írok. Az általad már minden létező helyre feltett puli is szerepel a weblapon, működik fajtamentés, valamint a kutya ápr. 28-ig csak az eredeti gazdának adható ki, valamint igen furcsa, hogy nem az Illatos úti telszám szerepel a hirdetésben.
A saját telszámát infovonalanak leginkább az szokta kiírni (az írhatja ki), aki nap mint nap bejár a kutyához, tervezi ideiglenesen befogadni és úgy keres neki gazdát. Tetoválási számot keres néz, az alapján megpróbálja felderíteni a gazdát, plakátol, ha tudja a befogás helyét...attól, hogy nyomatod mindenütt, pont ugyanazokkal az infókkal és egy fikarcnyival se többel, mint a weblap, semmit sem segítesz...
Előzmény: amber (6828)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.21 0 0 6829
Szerintem nagy hiba Spilloval kötözködnöd. Nem ismered, nem tudod, hogy hány és ilyen kutya van nála. Ha megnyugtat, akkor mondom, hogy tudomásom szerint öregeke, keverékeke vegyesen lakoznak a - ha jól emlékszem -  12 tagú falkában. Spillo érdeklődött - jogos aggodalommal. Ennyi. Nem hinném, hogy érdemes és jogos volna kvázi követelményeket felállítani számára vagy bárki számára, aki félti kutyáit. Én sem viszem ismeretlen eredetű kutyák közé a sajátjaimat és haza sem hozok mondjuk friss illatos útit, csak azután, hogy karanténozott, oltásban részesült. 
Előzmény: oncogito (6826)
amber Creative Commons License 2006.04.21 0 0 6828

Udv!

 

Továbbra is gazdára vár az Illatos úton ez a puli...

Info: 06-70/525-2920

 

 

név: - nem: szuka kor: - fajta: puli testméret: közepes kennelszám: 091K elvihető: 2006-04-28 megjegyzés: Befogva III. leírás: -

oncogito Creative Commons License 2006.04.20 0 0 6826

Spillo, ha te az imént rám kérdeztél, hogy szám szerint én hány kutyán segítettem, én visszakérdeznék:

ha te annyira félted a kutyáidat, de közben a menhelyieken is segítenél: mennyit ajánlanál fel arra, hogy garantáltan egészséges örökbeadandó kutyákat merészeljenek a kiállításra vinni?

Merthogy te ebben jobban érdekelt vagy, mint pl. én a 16 éves keverék kutyámmal...

Előzmény: Törölt nick (6823)
jingo Creative Commons License 2006.04.20 0 0 6824
Pár "tenyésztőnél"glédában állnak a biankó oltási könyvek.Ha kiállítás van,kitölt egyet az adott kutyának,és mennek.
Előzmény: Törölt nick (6823)
jingo Creative Commons License 2006.04.20 0 0 6822
Arról nem is beszélve,hogy sok ilyen-olyan díjas "mestertenyésztőnél"is elképesztő körülmények között vannak a kutyák,és nem vagyok benne biztos,hogy nincs köztük kamu oltási bizonyítvánnyal behozott kutya.
Gondolj csak a pár évvel ezelőtti munkakutya-VB (vagy EB?)-n történt óriási botrányra:az egyik,más országból bevitt kutya VESZETT volt,annak ellenére,hogy a papírjai biztos,hogy rendben voltak,hiszen be sem engedték volna az adott országba,ha nincsenek rendben a papírjai.És minden kutyát karanténozni kellett,csak utána mehettek haza.
Ha a fejlettebb országban,nagy nemzetközi versenyen előfordul ilyen,gondolod hogy a csöves magyar CACIB-on nem lehet szemét" tenyésztő"?Úgyhogy én nem az Illatos útról származóktól félteném a kutyákat.
Előzmény: Törölt nick (6818)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.20 0 0 6821
szerintem semmi vész nem lesz, biztos vagyok abban, hogy egészségesen kerülnek oda a kutyák, és abban is biztos vagyok, hogy nem fognak érintkezni a többiekkel (a kiállításokon egyébként sem szokták összeereszteni a kutyákat, ott nincs játék, haverkodás, mert elromlik a frizurájuk:DDD
Előzmény: Törölt nick (6818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!