Keresés

Részletes keresés

Vestax Creative Commons License 2022.12.07 0 0 32228

Sziasztok szép  napot. Top Türen ablakgyártóról hallott már valaki? Móron gyártanak. Etik ablakról hallottam már elvileg jókat mondanak a róluk. Annyi ,hogy már nem Veka profillal dolgoznak hanem Gealannal 

Nekem az Etiknél  400ezer ft mondtak  beépítés nélkül a következő termékek.

Gealan s8000 profil Roto vasalat  2 rétegű üveggel.

1650 széles x1350 magas tokosztott bukó nyíló  ablak 

930 széles x2030mm magas  Köln bejárati ajtó  csincsilla üveggel

2 db 630*630mm es a bukó nyíló ablak  

A garboda is kb ugyan ennyit mondott  a termékekre Rehau profilból.

Hevestherm meg az Ablakunk 650ezer környéke .

Hevestherm Salamander 76 os profil 

Ablakunk az Veka76MD  , Kömmerlig 76 Inoutic Optimum profil . 

 

 

ZolKa Creative Commons License 2022.12.07 0 0 32227

Tehát akkor tégla / keret - közetgyapot - XPS a rétegrend?

Előzmény: trebront (32226)
trebront Creative Commons License 2022.12.07 0 0 32226

a belső oldalon párazáró réteg is kellene a kőzetgyapot meleg oldalán. itt volt értelme az XPS-nek.

Előzmény: ZolKa (32224)
ZolKa Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32225

Azt meg tudjátok mondani, hogy hármas üvegezésnél az öngyújtó lángja hogyan tükrözödik, illetve hány lángnak kell látszódni?

 

 

ZolKa Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32224

Van külső hőszigetelés.

Az a terv, hogy a belső káva javítás kőzetgypottal és gipszkartonnal.

A tömör tégla igen nagy macera lenne.

 

Előzmény: trebront (32223)
trebront Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32223

ablak belső/külső síkján belül a purhabot ne bántsd. mert az a hőszigetelő (és rögzítő) sáv.

kintről van hőszigetelés a falon? ha nincs: huzd ki síkba habarccsal a bontás utáni egyenetlenséget és tegyél oda a műanyag tokra félig rátakaró vakolható kőzetgyapotot. (beforduló káva hőszigetelés). mindenhol XPS szokott lenni az ajánlás, de az csak a hőszigetelés miatt van. hangszigeteléshez sokkal jobb a kőzetgyapot.

talán ez a legegyszerűbb. lehetne tömör téglából is ezt falazni, de a kőzetgyapot már a hőhidakat is csökkenti.

pl: Frontrock.

és ezt ugye körbe (alul-felül.oldalt)

Előzmény: ZolKa (32222)
ZolKa Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32222

Kértük a kivitelezőt, hogy legyen "normális" 1-2cm a szerelési hézag, akkor még azért, mert minél nagyobb üvegfelületet szerettünk volna. Nem fog beférni / nem lehet beállítani volt a válasz.

Azt nem gondoltuk / tudtuk laikusként, hogy a hanggátlást is ennyire rontaj a nagy hézag. Így ahogy írod teljesen logikus.

 

Mit lehet ezzel most csinálni?

Kivágni a purhabot mellé / alá falazni majd a maradó hézagot újra pur habbal kifújni?

 

 

Előzmény: trebront (32221)
trebront Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32221

az 4 és 7 cm nagyon sok. alapos felméréssel és/vagy egy kis falvágással, (h merőleges legyen a nyílás) ez csak 2cm körül is bőven elég lett volna.

a függőleges 7cm-t lehet h a párkány vagy a redőny miatt hagyták ki

Előzmény: ZolKa (32218)
trebront Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32220

igazi hanggátlást habbal elég nehéz elérni (túl könnyű az anyag). igazi kávát kellene vagy kellett volna építeni téglából vagy tömör kőzetgyapotból, hogy ne legen egyenes útja a hangnak

Előzmény: ZolKa (32218)
ZolKa Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32219

A nálad felmerült hiba is a hanggátlással kapcsolatos volt?

 

Küldtem emailt.

 

 

Köszi!

Előzmény: kiss_atti (32217)
ZolKa Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32218

Igen egyeztettem. Külön kértem is hanggátló hab használatát a forgalmas út miatt, de lebeszélt róla.

 

Az első felmérésnél "gyanúsan" kis ablak méreteket határozott meg, kértük, hogy legyen nagyobb. Picit nagyobb méreteket írt le. Azt mondta nagyobb nem fér be, nem lehet majd beállítani. 

 

Most például a háló szobában alul - felül kb 7cm beépítési hézag van, oldalt kb. 4-5 cm.

 

Lehetséges, hogy a nem megfelelő méretek miatt jön be ennyi zaj?

A régi fa ablakokkal ehhez képest süket szoba volt. Ráadásul kis babánk van és azóta nem tud aludni nappal / hajnalban a zaj miatt.

 

Nemsoká készítek képeket.

 

Köszönöm a segítséged!

 

 

Előzmény: kiss_atti (32217)
kiss_atti Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32217

A csere egyik fő szempontja a hangszigetés javulása lett volna.

---

 

Egyeztettél

 

szakemberrel, hogy mi a cél, és mi a célhoz vezető út ? ( Akár többféle is)

 

(Éppen most szívok egy ugyanilyennel, ahol akadt "némi" beépítői hibánk, ellenben tegnap - ha minden igaz - megoldottuk. Majd ma kiderül.)

Előzmény: ZolKa (32215)
ZolKa Creative Commons License 2022.12.05 0 0 32216

Az kimaradt az előző hozzászólásból, hogy a kávák még nincsenek vissza javítva, bár ez nem hiszem, hogy sokat jelentene hangszigetelés szempontjából.

Előzmény: ZolKa (32215)
ZolKa Creative Commons License 2022.12.05 0 0 32215

Sziasztok!

 

Most cseréltek nálunk ablakot.

 

A régi ablak kapcsolt gerébtokos ablakok voltak, amibe tizen pár éve martam nútot és raktam gumi szigetelést.

Az új ablakok 75 mm széles Horizont PS Penta Plus szerkezetek, három rétegű üveggel, Soudal pur habbal szerelve.

 

A probléma az, hogy az új ablakokkal sokkal jobban behallatszik az utca zaja mint a régiekkel.

Ez normális, ennyivel gyengébb a műanyag ablakok hangszigetelése a fa ablakokéknál?

 

A csere egyik fő szempontja a hangszigetés javulása lett volna.

kMuki Creative Commons License 2022.11.25 0 0 32214

Sziasztok!

 

Lehet kicsit off, de jobb vizuális képességűek, vagy akik láttak már ilyet: egy alacsonyabb sátortetős nappaliba (2-3.5m) szeretnék két 66x118-as tetőablakot berakni, hogy kicsivel több fény jöjjön be. Mellékeltem egy gagyi rajzot, remélem értelmezhető. Szerintetek keleti oldal a sarokülő fölé, vagy nyugati oldal az ebédlő fölé?

A kb 4 méter széles mennyezeten kb úgy osztanám el, hogy 80 cm karton -  ablak - 80cm karton - ablak - 80 cm karton.

 

Köszi az ötleteket.

 

 

B.R. 0905 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 32213

 

Előzmény: B.R. 0905 (32212)
B.R. 0905 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 32212

Sziasztok!

A két csomóponti megoldás közül, melyiket látjátok jobbnak hőtechnikailag?

Mechanikailag a 4-es jobbnak tűnik, mert nem a pír tartaná az ablakot, hanem a vakolatra feküdne fel a duzzadószalag, de érdekel a meglátásotok!

 

kiss_atti Creative Commons License 2022.11.25 0 0 32211

:-))))

 

Mekkora szöveg...

 

Kérjél már tőlük egy kis flakon " hegesztést eltakaró töltőanyagot", kíváncsi vagyok, mit adnak... ( nincs ilyen. Ez egy színes tokmagra fóliázott szerkezet - ha belül is színes -, ami úgy gyártódik, hogy a hegesztési varratot egy maróval lemarják, majd megközelítőleg színazonos festékkel áthúzzák. Szerencsés esetben a tok és a szárny varratait ugyanazzal a színű festékkel festik meg.. láttam már különbözőre festett varratot ugyanazon szerkezeten.)

 

A másik, hogy a PTK szerint olyan, mint "garancia" nem létezik. Van jótállás és szavatosság, de 5 évre vállalható jótállás nincs ( amit sokan a garanciaként értelmeznek), egyik gyártó sem vállal ilyet,  a kapzsi kereskedő az, aki ilyenekkel eteti meg a gyanútlan ügyfelet ( és veszi el a projektet normális kereskedők elől).

Előzmény: Kunsti307 (32207)
kiss_atti Creative Commons License 2022.11.25 0 0 32210

 

"Mit tudnátok ajánlani ?"

---

 

Egy fehér színű,

 

háromszárnyú ablakot a felmérés utáni méretben, háromrétegű üvegezéssel, redőnnyel, integrált rovarhálóval, 

Aluplast 4000,5000, Trocal 76 AD, vagy VEKA 76 MD profilokból gyártva, jövő évi szállítással-szereléssel.

:-)))

Előzmény: sef_bacsi (32208)
ghosty9 Creative Commons License 2022.11.25 0 0 32209

"Fura amúgy ez a sorrend."

 

A födém/tető hőszigetelés azért került előre, mert az a legolcsóbb, és azzal tudsz a legtöbbet megfogni.

 

Az ablakcserét és a hőszigetelést pedig egymástól függően kell csinálni. A normális hőszigetelés befordul az ablakokra, és ezzel mind az ablakoknál, mind a redőnynél/szúnyoghálónál számolni kell (nekem laikusnak legalábbis ez jött le -- egyik ismerősömnél egy évvel a "felújítás" után jöttek rá, hogy szigetelni kellene, de hoppá, az új redőnyökkel akkor mi lesz?). Ha nem akarsz hőszigetelést, opció csak az ablak is persze.

 

Ha befúj az északi szél az ablak résein, akkor azt már csak a komfort miatt is érdemes kicserélni.

 

Illetve amit sokat elfelejtenek (de ez is hőszigetelés), hogy ha valamiért föl kell verni a beton aljzatot, akkor a padlót is érdemes telenyomni hőszigeteléssel. A friss padlólapot már nem fogod, de a hideg padló sem túl komfortos...

Előzmény: horakulum (32201)
sef_bacsi Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32208

Szeretnék ablakot cserélni.

A régi műanyag ablakomat cserélném le.

 

Egy 3 szárnyú ablakról lenne szó, ami 180 cm széles és 150 cm magas.

Kellene rá egy redőny meg szúnyogháló is.

Nincsenek nagy elvárások, csak átlagos profil 5 - kamrás legyen,  és 3 rétegű üvegezés ez fontos lenne.

 

Mit tudnátok ajánlani ?

Előzmény: kiss_atti (32206)
Kunsti307 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32207

Köszi a választ. Ez nem jó hír.

A cég ezt írta a kép alapján: "A képek alapján szerkezeti probléma nincs, valószínűleg a hegesztést eltakaró töltőanyag száradt ki. Kollégáim a helyszínen ellenőrizni fogják és ha szükséges újra húzzák a töltőanyagot."

A helyszíni jegyzőkönyvről kérésemre nem adtak másolatot, azt mondták, hogy az belső használatos. Teljesen nonszensz, hogy a hibát nem ismerik el, pedig még fényképről is ordít a hiba.

Van még egy csavar sz egészben, márpedig az, hogy 5 év teljes körű garanciát vállaltak. Igen ám, de azt elfelejtették megemlíteni, hogy ez csak akkor él, ha évenként ránéznek a nyílászáróra.

Kértem, hogy a gyártó céggel vegyék fel a kapcsolatot, de ezt a kérést le se szarták. Hát persze hiszen tudták, hogy ez javíthatatlan. 

 

 

Előzmény: kiss_atti (32205)
kiss_atti Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32206

igen

Előzmény: ekogolf (32204)
kiss_atti Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32205

Szakszerűen

 

"javítani"  cserével lehet, megrepedt a hegesztési varrat, ez kakukk.

Ha nem cserélik ki, akkor meg lehet gányolni színtelen Cosmofennel, de nem "áthúzni" kell, hanem normális mennyiséget felhasználva kitölteni a repedést.

Előzmény: Kunsti307 (32202)
ekogolf Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32204

ekogolf Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32203

Kedves Szakértők, ez itt a melegperem a képen? (Gealan ablak)

 

Kunsti307 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32202

Sziasztok!

 

Szerintetek ez mitől repedhetett meg illetve ezt hogy lehet szakszerűen javítani?

 

 

Cosmofennel áthúzták, de egy hetet sem bírt ki megint meg van repedve.

horakulum Creative Commons License 2022.11.18 0 0 32201

Amúgy miért is küldtél a hőszigetelés csoportba át? Olvassam át az egészet? :) 

 

A linkelt cikkbe belenéztem.

 

Erre gondolsz? 

 

"A Kádár-kockák többsége eredeti (felújítás nélküli) állapotukban szigetelés nélküli falazattal és tető/födém szerkezettel, egyrétegű üvegű ablakokkal és fa nyílászárókkal, gáz/vegyes tüzelésű kazánnal, valamint konvektoros/radiátoros hőleadókkal rendelkezik. A külső hőszigetelésen túl ezen eszközök bármelyikének cseréje fontos lépést jelent az energiatakarékosság felé, azonban jelentős energiamegtakarítás a műszakilag helyes sorrendben elvégzett, komplett felújítás esetében érhető el.

Az MNB az EU Horizon 2020 projekt keretében létrehozott Renopont energiafelhasználási kalkulátorának adatait felhasználva az alábbi, szakaszosan egymásra építhető energetikai felújítási szinteken végzett számításokat az elérhető energia- és rezsimegtakarításra, valamint a felújítás költségének megtérülési idejére vonatkozóan:

  1. födém/tető/padlás hőszigetelés: 25 cm üveggyapot
  2. lábazat és homlokzat hőszigetelése: 15 cm polisztirol
  3. nyílászárócsere: háromrétegű üvegablakok, műanyag nyílászárók
  4. gépészeti felújítás: kazáncsere és konvektor/radiátor csere
  5. napelem: 300 KW tetőn elhelyezett napelem szaldóelszámolással és hálózati betáplálással (2022. október 31-ig bejelentett igényekre elérhető)"

Mármint hogy ez lenne a megfelelő sorrend? Ok, utánaolvasok. De az ablakokat akkor is cserélni kell, mert már nem zárnak túl jól. A napelemes pályázatnak neki akartunk indulni, de az elsőről lecsúsztunk már - lehet nem is baj - a második meg nem indult el. Mindenki ismeri a történetet. Ha kicsit mérséklődnének az árak, lehet megcsináltatnánk önerőből. A 3+3 szüleimnél nem játszik, nincs már kiskorú gyermekük. 

Fura amúgy ez a sorrend. Mert én is úgy képzeltem laikusként, hogy előbb kitépjük a régi rossz ablakokat a helyükről, betesszük az újakat, szépen körbeszigeteljük, rádordítjuk azt és a végén eldoglozzuk az esztétikai hibákat és voálá , kész is. A tásasház szigetelése, amiben élünk, így zajlott. Ablakok, homlokzat szigetelés, majd raditárok cseréje.  

De köszi, hogy a figyelmembe ajánlottad, körüljárom a témát. 

 

Előzmény: Jacktwoo (32199)
horakulum Creative Commons License 2022.11.18 0 0 32200

A padlás üveggyapot szigetelése már tizenévek óta kész.

 

Benézek szívesen a hőszigetelés csoportba, de szeirntem a nyílászárót kellene előbb cserélni és aztán majd ráfordítani a szigetelést. Biztosan nem fordítva. Vagy azért küldesz a másik csoportba, mert ott téma a nyílászáró csere is? 

Igen, a háromrétegű biztosan többet tud minden szempontból, szerintem ez így logikus is, mint fejlesztési irány. Én olyan lakásban élek, ahol már 3 réteg üveg van az ablakokban. Egyértelműen profibb és hatékonyabb. Nagyon jól szűri a zajt és nagyon jól szigetel. 

 

Előzmény: Jacktwoo (32199)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.11.18 0 0 32199

Menj már át a hőszigetelés fórumba. Biztos, hogy ezekkel az ablakokkal kellene kezdeni?

Padláson üveggyapotot teríteni sokkal olcsóbb és hamarabb megtérülő beruházás lenne.

 

Épp pár órája lett linkelve.

 

https://index.hu/gazdasag/2022/11/18/mnb-felujitas-lakasfelujitas-energiahatekonysag-lakasfelujitasi-tamogatas-kadar-kockak/

 

Biztos, hogy a 3 rétegű ablak annyival jobban szűri a zajt is?

Előzmény: horakulum (32198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!