Keresés

Részletes keresés

hadihajos Creative Commons License 2012.07.17 0 0 1247

Hajó modellezők a Flottilla kikötőben

hadihajos Creative Commons License 2012.07.12 0 0 1246

Most értesültem nem a Tűzszerész nap lesz a kikötőben ha nem a TIT hajómodelezők rendezvénye és meghívásos.

Előzmény: hadihajos (1245)
hadihajos Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1245

Nyugdíjasokat várják a kikötőbe 2012.07.15.-én tűzszerész napra 09 órától...

hadihajos Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1244

30 év után illik változtatni ill. korszerűsíteni,de ennél fontosabb területre sincs pénz!

Előzmény: legard (1242)
chabie Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1243

Erős napsütésben vajon mennyire látható a képernyő?

 

Előzmény: legard (1242)
legard Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1242

A legújabb PAV-1-es  "Ajánlás" a Tűzszerész és hadihajós ezred részére.

rocsós Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1241

De ma nincs is sereg!!!!!Ami van sajnos tisztelet a kivételnek, bohócok gyülekezete.Ez még kis jóakarattal sem nevezhető haderőnek.

Nán Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1240

Gondolom, itt senki nem tud Neked pontos választ adni....

Sok dolog függvénye.

 

Ha nosztalgiázni akarsz, bíztatásként annyi infót azért tudok, hogy az Óbudai Napok keretében  a Római Parton, május 5-én látogatható hajóként kikötve lesz egy AM, és a Lajta (1919.) múzeum-hajó.

Szóltak, hogy unokával menjek....

 

http://www.utazzitthon.hu/obuda-napja-obudai-piknik-2012-budapest.html

Előzmény: palotas78 (1239)
palotas78 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1239

Tiszteletem!

 

Már előttem is kérdezték, de úgy látom nem jött válasz.

Idén is lesz lehetőség meglátogatni a laktanyát és a kikötőt? És ha igen mikor?

Ha valaki tudja kérem irja már le.

 

Köszönöm

Nán Creative Commons License 2012.04.22 0 0 1238

Szomorú hír....

Nyugodjon békében !   Nagyon jó, segítőkész hajós kolléga volt......

Előzmény: hadihajos (1230)
Nán Creative Commons License 2012.04.22 0 0 1237

Valószínűleg az olvtárs véletlenűl erre a topicra talált rá elkeseredésében, hogy milyen alacsony színvonalú a mai fiatalok "világképe", érdeklődése.....

S gyorsan leírt egy példát, ami szerintem, sajnos, nagyon élethű....

 

Nehéz megszokni, hogy a "mai sereg" az már nem az egykori Néphadsereg, ahol többé - kevésbé törődtek a fiatalok művelődésével, kulturálódásával is....a fő feladat mellett.

Sőt, mi több, azzal is, ha leszerel, lesz-e munkahelye....

Előzmény: hadihajos (1236)
hadihajos Creative Commons License 2012.04.22 0 0 1236

MI  KÖZE ENNEK A FLOTTILLÁS TOPIKHOZ?

Előzmény: RIKA424 (1235)
RIKA424 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 1235

Vasárnap este, királyi televízió, vetélkedő állítólafg Magyarországról.

 

Minek a székhelye Szekszárd ?

 - ?????????

 - ??????????

 - ?????????

 - Passz.

Megmondják neki.

 

másik kérdés:

 - Ki lett X (celeb) harmadik férje ?

 - válaszoló kapásvól végja.

 

Műsorvezető örül, fanfárok, jár a pont.

 

------------------

 

fontosság sorrend 2012

 

A magyarország vetélkedőn alig kérdeznek valamit Magyarországról és a versenyzők azt se tudják.

 

Az ügyeletes kurva nemi élete fő kérdés, mindenki tudja a választ és a fiatalok szemében az a példa, hogy kurva nemi élete fontos, az ország nem.

 

Közben ugatnak hazafias nevelésről.

Hende is.

 

Először azt intézze el, hogy fiaink tudják fejből a 19 megye székhelyét, hamarabb és pontosabban mint az éppen ügyeletes celeb kurva harmadik férjének nevét.

 

 

Előzmény: hadihajos (1234)
hadihajos Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1234

Nagy ívbe @ a trendiségre......öregszem talán?

Előzmény: RIKA424 (1232)
hadihajos Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1233

Bocsánat az elírásért. Igen

Előzmény: legard (1231)
RIKA424 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1232

2012............felületesség.

 

Most ez a trendi

 

 

Előzmény: hadihajos (1227)
legard Creative Commons License 2012.04.21 0 0 1231

Talán Földes Lászlóra gondoltál. az aknászra?

Előzmény: hadihajos (1230)
hadihajos Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1230

Most értesültem, hogy örökre elhajózott közülünk volt kolégánk Földe lászló zls.. nyugodjon békében.

hadihajos Creative Commons License 2012.04.14 0 0 1229

Szerencsére a többi internetes oldalakat olvasva másoknak is ez a véleményük.

 

----A fiaim azt mondják most ez a stilus uralkodik (öregszem)

Előzmény: peye (1228)
peye Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1228

Szia, én az egészet úgy ahogy van, botrányosnak találtam, a két barom miatt, mintha csak és kizárólag a hadihajó/hadihajózás lejáratására csinálták volna.
Ha aktív koromban az én hajómon akarták volna megcsinálni, előbb engem le kellett volna váltaniuk, mert fel sem engedtem volna őket, ha lecsuknak akkor sem....
Szégyen.....

 

Előzmény: hadihajos (1227)
hadihajos Creative Commons License 2012.04.11 0 0 1227

Páváskodásnak és lejáratásnak jó, de hajó bemutatónak bukta:

      Poros gyakorlóakna.....

      Kieső konyha szekrény ajtó......

      Kancsós vízbetörés.....

      Néma gépház.....

      KRAM nélküli aknamentesítés bemutatása( magyarázása)

Előzmény: chabie (1225)
Diavolo79 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 1226

Üdvözlök mindenkit!

Érdeklődnék, tudnak-e arról, hogy az idei évben lesz-e lehetőség újból a laktanyába és a kikőtőbe bejutni valamikor egy nyílt nap alkalmából?

chabie Creative Commons License 2012.04.07 0 0 1225
Faluvégi Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1224

Adalék... Apám kb 50-53 között volt flotillás. Akkor az elmegyógyintézeti beutaló sem volt felmentés a katonai szolgálat alól. A kiképzés köteleő volt. Egy ilyen katonával vittek kézigránát dobáshoz. Mivel teljesen alkalmatlan volt, egy ember fogta a markában a gránátot, egy másik kibiztosította, és szóltak hogy dobja el. Lazán hátralendítette a kezét, és kicsúszott a gránát hátra, a tisztek közé. Akkor jöttek rá, hogy mégis csak le kell szerelni.

Előzmény: chabie (1222)
Nán Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1223

Jó, jó.....

Ez csak feltevés.....lehetett még jónéhány más ok is.

 

Egyébként azok az évek a többséget nem éríntették oly mértékben, s főleg olyan írányban, hogy minden negatív eredményért a manapság dívatos "következtetést" vonjuk le...

Én már elég nagy gyerek voltam abban a korban, de igazán nem ismertem senkit köreimben, aki

szenvedett a "vörös kommunista időkben".

Dolgozni kellett akkor is, más volt az életszinvonal, mások voltak az elvárások, de volt "jövőkép".

 

Ma mi van ?

Előzmény: chabie (1222)
chabie Creative Commons License 2012.02.08 0 0 1222

Érdekességképpen: Mucs Sándor: Flottillások c. könyvéből.

 

"...az 1954-55-ben megtartott felügyeleti szemléken ilyen megállapítások születtek:"Az alakulat személyi állományának helyzete alacsony fokon áll.Erkölcsi-politikai szelleme nem megnyugtató. ... Az alakulat erkölcsi és fegyelmi helyzete az 1953-54-es kiképzési évhez viszonyítva jelentős mértékben leromlott.Aggasztó visszaesés következett be a katonai fegyelem és erkölcsi állapot megszilárdítása terén. ... A különböző szintű parancsnokok részéről hiányzik a pédamutatás. ...Az alakulat lőkiképzési eredményei ... nem érték el a megfelelő szintet."

 

 

Vsz. az akkori rossz gazdasági és politikai viszonyok erősen kihathattak a katonákra(is). Ha a szeretteid éheznek,mert lesöpörték a padlást,vagy rokont ,ismerőst elvitték az éjjel és nem tudni,miért?,szóval az nagyon kihat a morálra és a hadrafoghatóságra. Tehát ezek az évek...

chabie Creative Commons License 2012.02.08 0 0 1221

Félreértettél,ismeretlen Barátom.

 

A legvadabb vöröskommunista időszak természetesen a Rákosi-korszakra értendő,pld 1953ra .Feltételeztem,hogy azok a hajók is olyan régiek. A szocializmusban a legfőbb érték az ember volt.Manapság a pénz. Még az MSZMPn belül is létezett pártfegyelmi,ha valaki túl sokat lopott,a fejére ütöttek.Ma az a balek,aki túl keveset lop az államtól.

 

De ne politizáljunk,itt legalábbis ne.A történelmet is szűkítsük le a Honvéd Folyami Flottilla-ra.

Előzmény: Nán (1220)
Nán Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1220

Nyilván az eltelt sok év után keverednek az emlékképek....

A parton felbakolva AN-2 -es naszádok voltak lekonzerválva. A nyári, erős napsütéses  napok

okozta károk elkerülése miatt az ablakokat is lefedték.....

 

A "nagyobb hajók" -ra, melyek  "a legvadabb vöröskommunista időkben"  kerültek az MN technikái körébe, szintén vonatkoztak az üzemen kivűli állapotban előírások, melyek a belső berendezések állapotának megörzését voltak hívatottak védeni....

 

Azért ennyi év után, különösen napjainkban történéseit látva-hallva,  (emberek fagynak meg az utcán, becsapott családokat lakoltatnak ki, külföldön csicskásnak szegődik a fiatalságunk, esélyed van munkanélkülinek lenni......stb), én nem írtam volna arra az időszakra, hogy legvadabb vöröskommunista idők.....

 

Dokikám, mit írnál akkor a mostani időkre ? ?

Előzmény: chabie (1217)
hadihajos Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1219

Üdvözöllek az új nik neveden......

Előzmény: Hadihajós veterán (1216)
hadihajos Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1218

.Az ablakszemeik zölddel befestve,máig sem tudom,miért. Állítólag Csepel (vagy régi Ikarus motor) volt bennük,de én nem hallottam járni őket.------Az ablakok konzerváló zsirral és csomagoló papirral voltak védve a napfénytől. motorokra igaz amit írtál.

 Nagyobb hajók Jugoszláv gyártmányuak voltak Akna Mentesitők a légvédelmi ágyuk Franciák Pav -ok-voltak azon angol navigációs berendezések is, német alumínium test.

 

Úgy kerültek az országba, hogy a jugoszlávok tartoztak az akkori államak és ezekkel fizettek.

  Üdv.: volt Hhj-os

Előzmény: chabie (1217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!