Keresés

Részletes keresés

dondolinoperpito Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1399

Köszönöm Mike!

 

És azt tudjátok, valakinek személyes tapasztalata van e esetleg arról, hogyha nekem régi lovagok és városok meg szimpla catan van. Ahhoz hozzáilleszthető e az új kiadású Tengeri utazó?????

 

Mert sehol nem találok már régi Tengeri utazót. Mindent megnéztem.

tomcsiga2 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1398

Üdv!

 

Nekem pedig egy régi kiadású (fa bábus Lovagok és városok) kiegészítő kellene. Valaki esetleg? (Szellemlovasnál kérdeztem, nekik nincs. :-( )

Ha valalkinek lenne eladó, bvagy vmi infó, hogy hol találok, akkor pls dobjon egy mailt: tomcsiga KUKAC freemail PONT hu

 

TT

Vacy Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1397

A szellemlovas bolt beszámítja a régi Catant az újba, ott lehet használt játékot venni, ha van nekik.

Előzmény: dondolinoperpito (1395)
Mike--23 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1396

Ha minden kötél szakad, akkor itt lehet venni fa bábukat.

 

http://www.spielmaterial.de/english/index.html?d_P0017_Ships1104.htm

 

Üdv, Mike

Előzmény: dondolinoperpito (1395)
dondolinoperpito Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1395

Sziasztok!

 

NAGYON FONTOS LENNE! 

Catan - Tengeri utazó társasjátékot keresek használtan, vagy ujjonann(csak úgy nem találtam), de az 1. kiadás kellene nekem, amiben fa bábúk(hajók) vannak, és nem a 2. kiadás amiben műanyag. Nekem még a régi van meg, és az új kiadás nem kompatibilis hozzá sajnos.

 

Köszönöm. Üdv.: Dani.

 

dodesz08@citromail.hu

h-alga Creative Commons License 2011.11.29 0 0 1394

"Milyen a magyar társasjátékos?"

Ha - társasjátékosként - van kedvetek kitölteni egy könnyed kérdőívet:

http://tarsasjatekos.hu/2011/11/29/milyen-a-magyar-tarsasjatekos-teszt/

totyA Creative Commons License 2011.11.22 0 0 1393

Szokott még játék lenni online? 

Sharky#54 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 1392

Sziasztok!

 

Van egy eladó, vagy társasjátékra cserélhető Rizikó - Modern idők társasjátékom!

 

A játék szinte új, 3x játszottunk vele!

 

 

várom az ajánlatokat a sharky17 kukac t-online  pont hu e-mail címen.

 

 

Társasból a játékstílus: könnyű, összetett, vagy harci stratégia

Lajszer Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1391

Sok szeretettel meghívunk mindenkit!

http://www.facebook.com/event.php?eid=261822880503814

gordius2 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1390

Szia Mike!

 

Köszönöm szépen a gyors választ!  :-)

A Catan telepesei-vel szoktunk játszani, és annak a játékszabályában ez nem volt ilyen konkrétan leírva.

 

Üdv.: gordius2

 

 

Előzmény: Mike--23 (1388)
Mike--23 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 1389

Halihó!

 

Ezzel jól elkéstem, de hátha valaki még hasznát veszi!

 

A "nyers" fordítás:

Örvény

Az örvény mezőket tengerként kell kezelni, az alábbi kivételekkel:

  • Mivel egy út nem tud ellenállni az örvénynek, erősítésként egy főutat kell építeni, az építési költsége kétszerese az úténak. (azaz egy út = 2 fa és 2 tégla)

  • Egy átlagos hajó szintén nem áll ellent az örvénynek. Hogy a hajót elegendően megerősítsük, két hajó építésének megfelelő nyersanyag szükséges. (azaz egy hajó = 2 fa és 2 birka)

  • Településeket nem lehet az örvény mezőre építeni, mert nem elég erősek. Ebből következik, hogy ott várost sem lehet felállítani.

Vulkán

A vulkán mezőre csak akkor kell számkorongot helyezni, amikor az első települést építik rá. A szám megállapításához a játékos mindkét kockával dob. Hetes esetén a dobást meg kell ismételni.

 

Mike

Előzmény: B.B..B.T.J. (1380)
Mike--23 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 1388

Halihó!

 

Üdv, a klubban. :)

 

Ha az alapjátékról beszélünk akkor teljesen egyértelműen azt írja a szabály:

"Aki bónuszkártyát vásárol, a lefordított pakliból elveszi a legfelső bónuszkártyát."

De úgyanígy van a lovagosban is és bármelyik variánsban.

A bónusz/fejlesztési kártyákat mindig összekeverve, hátlappal felfelé tesszük le a játék elején. Aki ilyet kap az mindig a pakli legfelső lapját kapja.

 

Ha kérdésed van bátran tedd fel! Akár e-mailben is. Itt kérdés még nem maradt megválaszolatlanul.

 

Amúgy pedig jó játékot!

 

Üdv, Mike

Előzmény: gordius2 (1387)
gordius2 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 1387

Sziasztok!

 

Nem rég ismerkedtem meg ezzel a játékkal. Nagyon tetszik!! Kezdőként néhány szabály felől szeretnék érdeklődni, ami számomra nem tiszta.

Például ha veszek egy fejlesztéskártyát, akkor azt kiválaszthatom, hogy melyiket szeretném, vagy látatlanba húzok egyet a fejlesztőkártyás-pakliból?

 

Jó lenne, ha megírnátok, hogy ti hogyan csináljátok, mert erre nincs egyértelmű utalás a játékszabályban.

 

Előre is köszönöm!

 

További szép napot Mindenkinek!  :-)

Lajszer Creative Commons License 2011.04.03 0 0 1386

Elkészült amiről beszéltem! Csatlakozzatok, osszátok meg!

 

http://www.facebook.com/pages/Catan-Online-Hungary/200929289927892

sheldon Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1385

OK.

Részemről így akkor tárgytalan.

De sok sikert hozzá, és jó játékot.

Előzmény: Lajszer (1384)
Lajszer Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1384

Pedig az lenne, az a legegyszerűbb, se időm, se energiám sql-es honlapok gyártásához! :) Regelj álnéven! :D

Előzmény: sheldon (1383)
sheldon Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1383

Engem érdekelhet a dolog, feltéve, hogy nem fészbukos meg iwiwes, meg egyéb sz*rságos cucc lenne.

Ezeknek nem vagyok, nem voltam, nem leszek tagja... :)

Előzmény: Lajszer (1382)
Lajszer Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1382

Érdekelne valakit egy Catan Online-rajongói klub (face)? Mármint tagjai lennétek? Ismerkedhettek, játszhattok egymás ellen, megbeszélhettek taktikát, kérdéseket tehettek fel, vagy válaszolhattok meg, lenne közöschat, aztán idővel tournament-eket is szervezhetünk.

Ha lenne rá vevő, szívesen megcsinálom a dolgot! Csak jelezetek egy kommenttel itt fórumon!

 

u.i.: A Catan Online free!

ZillionPro Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1381

Ami nekem bejött, hogy ne tökölj a stratégiával. Attól függetlenül, hogy a Catan egy "stratégiai játék" továbbra is dobni kell benne. Minden játék ahol körönkénti szerepet játszik a dobókocka, az szerencsejáték. Matematikailag a legnagyobb esélyed van, hogy 6-8-as mezővel kapsz anyagot. Ha erre a "stratégiára" építesz, már csak a szerencse tud neked keresztbe tenni.

 

Én arra jöttem rá, hogy a sok nyersanyag és a zsidó kereskedési politika tökéletesen célravezető.

Előzmény: Youwine (-)
B.B..B.T.J. Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1380

Kedves Játékosok!

 

Ki tudja hogyan kell az örvényt használni?

 

Köszi.

Mike--23 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 1379

Halihó!

 

Szerintem tegyétek vissza a két kártyát, mivel így van meg az összes lehetséges varióció a két dobókockának nmegfelelően. Mivel öt lapot úgyis az "Új év" kártya alá kell tenni, ez egy kicsi szerencsét belevisz a játékba. Ha szerencsétek van akkor az ötben van hetes (rabló) is :) , ha nincs szerencsétek akkor csupa értékes lap :( .

 

A piros kockán látható pont az alapjátékban nem számít. Az a "Lovagok és Városok" egyik új szabályának a pontszáma, mert ott az egyik kocka piros, hogy meg lehessen őket különböztetni. Abban a kiegben ugyanis a két kockának nem csak az összértéke számít, hanem a megoszlása is, mivel az alapján lehet fejleszteni a városokat. Szóval lényag a lényeg, az alapjátékban ez nem számít.

 

A Lovagos kieget mindenképpen javaslom következő beszerzésnek. Szerintem az igen sokat hozzáad a játékhoz. (Nem vagyok boltos, és nem kapok részesedést sehonnan. Sajnos. :) )

 

Jó játékot! Üdv, Mike

Előzmény: e_dibaj (1378)
e_dibaj Creative Commons License 2011.01.11 0 0 1378

Haló Mike!

 

Ma lejátszottunk két menetet az új eseménykártyákkal. Érdekes volt, szokni kell, de tetszik. A második körben kivettünk 2 rablós lapot mert a hatot soknak éreztük. De így meg azt veszem észre, hogy túl sok kártya maradt a kezünkben néha. Holnap már négyen fogunk játszni (ma csak hárman voltunk). Mit javasolsz, tegyük vissza mind a 2 rablót, vagy csak egyet vegyünk ki?

Illetve lenne még egy kérdésem: az eseménykártyákon mit jelentenek a pontok a szám alatt. Mert ha a piros kocka számát összeadom a pontokkal, nem a megadott szám jön ki.

 

Üdv: Füsty

Előzmény: Mike--23 (1377)
Mike--23 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1377

Halihó!

 

Köszönöm az ajánlatot, de esemény kártyáim már vannak. Egyik fórumtárs fordítását felhasználva magam csináltam. :)

Itt láthatod: http://www.freeweb.hu/mike23/eventcards.php

Mivel én magam nyomtattam nekem a két oldal összehozása elég nehéz volt, de megérte. A kártyalapok kivágásánal meg egy körömvágó olló és némi kézügyesség megfelelő eredményt ad, a játék hevében úgysem nézegeti senki a kártyalapok sarkát hogy mennyire szabályos körszeletek.

 

Szerintem a legjobb kieg a Lovagok és Városok. Aztán lehet bővíteni a Boszorkányok, Varázslók és Sárkányok, meg az Egyház, Hit és Reformációval.

Egyetlen hátránya a dolognak hogy néha egész sokáig tart a játék. :) Már ha ez hátrány.

 

A kártyatartót köszönöm, igazából nem akarom megcsinálni, csak gyűjtőszenvedélyemet élem ki, és felteszem az oldalra, mert kártyatartóm is van, egy 3 szintes, mivel már nem fért a sok kártya az asztalon.

Ezen az oldalon http://www.freeweb.hu/mike23/taska.php  van 4 kép, ott látszik a kártyatartó is az alsó képeken, meg a hordtáska amit barkácsoltam. (Csak hogy "dicsekedjek".) De ha bővíteni akartok akkor lehet hogy találsz nálam olyat ami érdekel.

 

Jó játékot! Üdv, Mike

 

Előzmény: e_dibaj (1376)
e_dibaj Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1376

Csak nyugodtan. Remélem mások is hasznát veszik.

 

Mi 2-3 éve Catanozunk, időnként frissítünk valamivel. Tavaly előtt a Tengeri utazóval, most meg az esemény kártyákon dolgozom. Összeollóztam nyomtatható formátumba őket. (ha gondolod ezt is elküldhetem majd neked) Egy lapra 16 kártya fér el. Holnap viszem kinyomtatni, aztán laminálom és kivágom őket. Csak azt nem tudom még hogyan tudnám a kártyák sarkait egyformára kerekíteni, most ezen agyalok.

Előzmény: Mike--23 (1375)
Mike--23 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1375

Halihó!

 

Jó látni hogy még mindig vannak a Catannak lelkes, újító kedvű rajongói. (Magamat is idesorolom.)

Ha lesz időm, hogy dolgozzak a Catanos honlapomon, akkor - engedélyeddel és a forrás megjelölésével - ezt is feltenném.

 

Üdv, Mike

Előzmény: e_dibaj (1374)
e_dibaj Creative Commons License 2011.01.09 0 0 1374

Sziasztok!

 

Készítettem Catanhoz egy kártyatartót, így néz ki:

 

 

Szabadon elérhetővé teszem a tervrajzokat, az alábbi linken elérhető egy RAR fájl, ami tartalmaz egy rövid leírást, fotókat az elkészült kártyatartóról, méretezett tervrajzot, 3D-s ábrát az összeállításhoz és egy 3D-s Sketchup Model fájlt.


Klikk ide!

 

Remélem hasznát veszitek.

 

Üdv: Füsty

Mike--23 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1373

Jó játékot!

Biztos akad olyan ember aki nem szereti a Catant, de aki megszereti annak sok öröme tellik benne.

De vigyázat! Függőséget okozhat! :)

Előzmény: cammel49 (1372)
cammel49 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1372

Köszi, meggyőztetek, sok jót hallottunk a játékról, megtartjuk.

Győrtől egyébként elég messze vagyunk, de csak találunk vállalkozó szellemeket:)

sheldon Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1371

Tartsátok meg, és szerezzetek hozzá 1-2 játszótársat. Mi jobban szeretjük, mint a Carcassonne-t, de mi 3-4 fős játékokat játszunk.

És van egy kifejezetten 2 személyes kiadás is:

http://www.gemklub.hu/jatek/2279/catan_telepesei_kartya_2_fore

Előzmény: cammel49 (1369)
Mike--23 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1370

Visszavinni? Mit? A CATANT? Isten ments, inkább keressetek még két játékost!

Az az egyik legjobb játék az univerzumban. Ha Győr közelében laktok máris tudok 2 vállalkozó szellemű egyént.

Előzmény: cammel49 (1369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!