Keresés

Részletes keresés

Patreides Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4321

De ugye nem folyamatosan? :)

 

* * *

 

Polly Scattergood ‏@pollyworld:
I woke up this morning with a rainbow on my wrist!
http://instagram.com/p/igFQ-Qhha6/


Polly Scattergood ‏@pollyworld:
Video: Rainbows everywhere #rainbow #colourscolliding
http://tmblr.co/Z1whms12cLfut

 

 

Polly Scattergood - Colours Colliding

Előzmény: Törölt nick (4320)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4320

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122512698&t=9213108

 

ezen a bemondásodon azóta is röhögök:-)

Előzmény: Patreides (4317)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4319

Olyanunk nekünk nincs. Aki elég csinos, annak nincs hangja, akinek van hangja, az meg nem ölég csinos. 

Előzmény: Patreides (4316)
Patreides Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4318
Patreides Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4317
Patreides Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4316

De akkor ki a mi Kylie Minogue-unk? :)

Előzmény: Törölt nick (4315)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4315

Hehe. Nem rossz, nem rossz, bár én vele és a művészetével kapcsolatban is mindig úgy gondoltam, hogy a ő mi Nick Cave-ünk. Kicsit kisebb, kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de legalább a mienk. :-)

Előzmény: Patreides (4314)
Patreides Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4314

"A Kiss Tibi nem rossz."

 

Ehhez nem tudok hozzászólni. :)

Előzmény: Törölt nick (4313)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4313

Ezek jó régiek lehetnek. 

 

A Kiss Tibi nem rossz. 

Előzmény: Patreides (4312)
Patreides Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4312

Nekem is vannak ilyesmik, a felső sort párszor már elolvastam az évek alatt, az alsót csak szeretném. Már elég régóta. :)

 

The Lord of the Rings

 

* * *

 

Quimby - Senki se menekül

Előzmény: Törölt nick (4303)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4311

"nemcsak Magyarországon"

 

 

akkor no pláne tiszteletben köll tartani a tiszta forrásokat:-)

Előzmény: Törölt nick (4310)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4310

off

 

Magyarországon  a természetvédelemről szóló törvény szerint a források a törvény erejénél fogva, külön védetté nyilvánítás nélkül is természeti védelem alatt állnak.

 

nemcsak magyarországon

 

on

 

1. Csík ? ha már Csík, legyen Gusztáv...

2. Rúzsa magditól egészen jó volt az álomarcú lány, de a Gábriel miatt ölni tudnék. Elsőként magát Magdit.

Előzmény: Törölt nick (4309)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4309

A népzenét minden zene irányzat forrásnak, úgynevezett tiszta forrásnak tekinti. Minden zenei irányzat merít is belőle, és a népzenét ettől kár nem éri. Ahogy a forrás vize se apad el attól, hogy isznak belőle. Magyarországon  a természetvédelemről szóló törvény szerint a források a törvény erejénél fogva, külön védetté nyilvánítás nélkül is természeti védelem alatt állnak. Környezetüket óvni kell, nehogy olyan szennyezés érje őket, ami miatt a vizük ihatatlanná válik, vagy nehogy úgy alakítsák át a környezetüket, hogy azok elapadjanak. Amíg a forrásból szabadon iható a víz, akár kannákban is el lehet szállítani, nagyon kell vigyázni arra, hogy mit visznek vissza a forráshoz. Egyetlen kanna műtrágya, vagy más szennyező anyag végzetes lehet. Ha tiszta forrásra nem vigyázunk, és olyasmit viszünk vissza a környezetébe, ami oda nem való, mesterséges, művi, akkor olyan szörnyszülött jöhet belőle létre, mint a magyar nóta. 

 

No akkor erre igyunk egy kis forrásvizet

 

http://www.youtube.com/watch?v=QtqEQ5RroLc

Előzmény: Patreides (4308)
Patreides Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4308

A Csík Zenekar dologhoz... Nem a kedvenceim, de ez az LGT feldolgozás érdekes, a Quimby szám meg az ő verziójukban jobban tetszik, mint az eredeti Quimby-féle felvétel, az csak a második a Csík-feldolgozás után. Mondjuk én eleve azt a verziót hallottam először, és csak azután láttam a Kiss Tibi féle klipet. Imprinting... :)

Előzmény: Törölt nick (4305)
Patreides Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4307
Előzmény: Törölt nick (4303)
Patreides Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4306

Azért ez a Full Official Soundtrack videó sem egy rövid darab. Három óra és negyven perc. Még nem jutott időm arra, hogy végig hallgassam, elejétől a legvégéig, de tervben van. Csak addig nehogy letörölje a youtube. 

(Próbáltam lementeni, de kiderült, több giga.)

Előzmény: Törölt nick (4303)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4305

Én készséggel elhiszem, de énnálam a Csík zenekar olyan pszchikai akadály, amin nem tudok túllendülni. :-)

 

Előzmény: Patreides (4304)
Patreides Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4304

Pedig az tényleg érdekes feldolgozása az Álomarcú Lánynak. Magdi egészen a szélsőségig vitte benne a "Minek feldolgozni valamit, ha ugyanúgy próbáljuk előadni, mint az eredeti előadó?" gondolatot.

Előzmény: Törölt nick (4302)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4303

Ezek tetszettek. Különösen a második, azt be is kedvenceltem. Amikor a kislányom tízéves volt, elvittem a moziba a Gyűrű szövetségére. Ezzel egy máig tartó szenvedélyt indítottam el nála. Úgy képzeld el, hogy azóta is minden évben végig olvassa az egész regényfolyamot. Három különféle kiadásban van meg neki a könyv, plusz a külön megjelent illusztárciókat tartalmazó kötetek. Most karácsonyra is azt kért, mert megjelent egy három kötetes illusztrált kiadás. DVD kiaddásból is van vagy háromféle. 

Előzmény: Patreides (4301)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4302

Egyik se jutott túl a félpercen, a harmadik még az elindításig sem. Egyéni túlérzékenység, de ha meglátom a "Csík zenekar" kifejezést leírva, automatikusan megnyomom a pánikgombot. 

Előzmény: Patreides (4301)
Patreides Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4301

Oops! Miért, melyik nem tetszett? Biga, vagy Rúzsa Magdi? :)

 

* * *

 

Misty Mountains song (The Hobbit 1.)

.

The Breaking of the Fellowship (LotR soundtrack)

 

 

Előzmény: Törölt nick (4300)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4300

Ez valami rafinált bosszú, amiért rosszat mondtam Nerináról? Nem érdemeltem meg, mert nekem tényleg nagyon szimpatikus, elragadó művész. 

 

 

Előzmény: Patreides (4299)
Patreides Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4299

Nem tudom, én igazából csak az olyan durva hamisságokat hallom meg, amik az X-Faktorban szoktak előfordulni rendszeresen. Bár a Polly Scattergood élő fellépéseiről készült felvételeket sem nagyon tudom végighallgatni, mert erősen fájnak a kiadott hangjai. :)

De én nem vagyok mérvadó, mert én Katie Meluát is énektanárhoz küldeném. Pedig ő ritkán hamis, csak az éneklési módja nem tetszik sokszor. De a legtöbbször nem tudom szétválasztani a dolgot, vagyis nem is tudatosul bennem, hogy most hamis valami, vagy csak nem tetszik, ahogyan éneklik az adott részt, vagy hangokat.

 

* * *

 

Na, most egy X-Faktor topikos videó kapcsán eljutottam a dailymotion-ra, és rátaláltam ezekre:

Heincz Gábor "Biga" - Nem Adom Fel

Heincz Gábor "Biga" - Egy Elfelejtett Szó

 

Ezeket meg a youtube-on már korábban megtaláltam és hallgattam:

 

Rúzsa Magdi - Álomarcú lány

Rúzsa Magdi - Ülök a járdán

Előzmény: Törölt nick (4298)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4298

Nerina Pallott nekem nagyon szimpatikus, egy igazi "jófej" művész. De vele kapcsolatban van egy olyan érzésem, mintha "zeneileg selypítene". Nagyon rossz hallásom van, de olyan érzésem van, mintha egyes hangokat nem tudna tökéletesen tisztán kiénekelni. De nagyon aranyosan csinálja, jól áll neki. Sokkal jobb hallgatni, mint a most divatos lehajlítom a holdat is az égről divaténekeseket. 

Előzmény: Patreides (4292)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4297

7 év

Előzmény: Törölt nick (4296)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4296

http://www.youtube.com/watch?v=ZemnaIkhAN8

 

A BBC egy pontosan öt év előtt sugárzott  műsorából: Hihetetlen duettek

Előzmény: Patreides (4293)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4295

Nagyon szépen megírt életrajz. Annak idején, amikor még több időm volt, én írtam hasonlóan bensőséges hangulatú életrajzokat egy bringás blogba, a kedvenc versenyzőimről. 

A dal, és a vállalkozás igazi karácsonyi ajándék. 

Előzmény: Patreides (4293)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4294

Igen. Minden karácsonykor leadja valamelyik tévé társaság, én is láttam, talán kétszer is. Most egyébként föltörtem, mint Balfon a büdösvíz, mert megnéztem egy filmet a tévében. A Fantasztikus négyes valamelyik része volt. 

Előzmény: Patreides (4292)
Patreides Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4293

Eva Cassidy úgy halt meg szinte ismeretlenül 1996-ban, 33 évesen (melanóma), hogy fogalma sem volt, alig két év múlva milliószámra veszik majd a lemezeit.

Ő nem itta, nem drogozta halálra magát, és mégis ilyen sors jutott neki.

És ha Katie Melua tizenhét évesen nem találkozik a lemezeivel (Biográfia), talán sosem hallunk Katie-ről, sosem lesz belőle énekes. A dolgok érdekesen kapcsolódnak... Mellesleg, akkor Eva Cassidynek sem lesz végül (posztumusz) slágerlistavezető kislemeze 2007 karácsonyán. :)

Előzmény: Törölt nick (4287)
Patreides Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4292

Ez az Love Actually filmből van? Nerina P. ezt most írta a twitterre... :)

Előzmény: Törölt nick (4291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!