Keresés

Részletes keresés

zolika2011 Creative Commons License 2012.06.02 0 0 36385

szambea- Otthon voltatok már amikor kiderült hogy BPD-s? És mit vettél rajta észre?

 

Szeretném megkérdezni hogy ez a nutrinidrink multifibre valami súlygyarapodást elősegítő táplálék? Nekünk nem irtak fel semmi ilyesmit, pedig szerintem ránkférne...:)

Egyébként ilyen dolgokAT hol lehet felíratni?

 


Előzmény: szambea (36382)
zolika2011 Creative Commons License 2012.06.02 0 0 36384

GordonAnyu- Köszönöm a dicséretet...:) A te Kicsikéd is nagyon gyönyörűséges... és nagyon érdeklődő a tekintete...28. hétre született, de már 3 hete sorvadt odabent mert nem működött a méhlepényem...:( 

Előzmény: GordonAnyu (36381)
zolika2011 Creative Commons License 2012.06.02 0 0 36383

Nimrod Anya- Kb 3 hete kezdett el mászni, tehát 5200 körül volt. Nálunk meg kimaradt a kúszás... Nekünk azt mondták a fejlesztésen hogy mindegy hogy egy gyerek kúszik vagy mászik, mert mindekettő ugyanazokon a fejlődéseken alapul. tehát kúszásból ugyanugy elindulhat mint mászásból. 

Az átfordulásról pedig azt mondták hogyha egyszer már megcsinálta akkor már megtanulta csak azért nem gyakorolja mert nem tetszik neki...

Szerintem nincs nagy gond... csak lassabb.. a rendes időre született babáknál is van ilyen eltérés.

 

Nem is próbáltátok a darabos kaját? Vagy fulladozik tőle?

Akkor miket eszik?

 

Előzmény: Nimrod anya (36378)
szambea Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36382

Sziasztok!

Nekünk szinte semmiről sem szóltak!A BPD 5hósan "derült ki" pedig gyógyzser keleltt volan első perctől...

A többit nem is mesélem.

 

Egy biztos,nem viszems ehová dokikhoz míg nem muszáj.Jó a kardiológiát most én akartam,mert még sosem nézték de negatív minden.Igaz a dokinénit is meglepte,hogy Zsombit annak idején nem mutatták meg neki. Deén örülök,hogy azzal nem volt gond.

 

A képen egy tündéri kisfiú van.Irigykedem kicsit,de ne vedd rossz néven.

Azt érzem nem a dokik megerősítése kell,hanem az egészség és a fejlődés.Persze én is megmutatom ha gond van de míg nincsen nem keresek benne probémát..

 

Zsombi eszi a nutrinidrink multifibre-t bejön neki.Már 3éjjelt végigaludt.Most nem beteg:)

Súya 10800g és nemsokára 3éves.1évesen olyan 6-7kiló közt volt.

 

Előzmény: Südve (36375)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36381

Szia!

Gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz! Azok a szemeeeeek! :) Hányadik hétre született? 

A BPD-vel kapcsolatban... nekünk elég durva volt, még most is kissé nehezített a légzése, de nem használunk rá hörgőtágítót, pont mostanában voltunk pulmonolgusnál és azt mondta ha nem fullad ne is adjak neki. Ennyi. Szerintem ne vesd feleslegesen ilyen vizsgálatoknak alá, még RTG se. Minek? :) Jól van és ez a lényeg, az idő múlásával meg csak jobban lesz a tüdeje. :)

 

Az én fiam 26. hétre 800g 34cm-el született, de tüdőérlelő nélkül,így 8hétig volt gépen és 95napos koráig kapott oxigént. Agyvérzés nálunk sem volt.

Most 7,5 hónapos 5200g és 54cm

 

 

 

Előzmény: zolika2011 (36364)
Nimrod anya Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36380

Hmmm, jár hozzánk egy gyógytornász aki anno a Gézengúznál dolgozott, és most kezdtük el a Nimródot a nagy sarokkádunkban tornáztatni....még nem teljesen barátkozott meg a nagy vízzel, de reméljük hamarosan...szeinted ez elég lehet? Momentán 4 féle fejlesztést csinálunk, nem hiszem, hogy anyagilag beleférne még 1...

Előzmény: H_G (36379)
H_G Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36379

Ezt már sokszor írtam, de az átfordulás nálunk is nehezen akart bekövetkezni -- a vízi terápia (Gézengúz Alapítvány) oldotta meg végül, és azután ugrásszerűen felgyorsultak a dolgok.

Előzmény: Nimrod anya (36378)
Nimrod anya Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36378

Nagyon ügyes, mennyi lehetett kilóban amikor elkezdett mászni? :)))

 

Mi nagyon el vagyunk maradva, sajnos. Eléggé aggódom is, remélem, hogy tud valaki mondani valami bíztatót.

 

A darabos kajától szerintem fényévekre vagyunk, fogunk egy szál sem.

 

Nimród nem akar forogni. PONT.

Pedig annyit forgattuk mi is és a gyógytornászok is, hogy csak na.

Most korrigált 1 éves, amúgy 15 hónapos. Kb 1 hónapja átfordult 5x hasról hátra mint a profik, mintha mindig is ezt csinálta volna (nem csak eldőlt!) és befejezte. Azóta semmi...Illetve még 2x a múlt héten, de ebben nem vagyok biztos, hogy szándékos, eltervezett akció volt...Hátról hasra semmi. A gyógytornászok kb fél éve mondják, hogy mindjárt átfordul, ha egy kicsit ösztökélik szuperül lendíti a fejét, karját, lábát, kezét gond nélkül kiveszi, de láthatóan nem tetszik Neki ez a gyakorlat... :((

 

Az egyetlen, amit fel tudunk mutatni, az a kúszás, amit nem váltott kézzel lábbal űz, de űz..Így közlekedik 2- 2 és fél hónapja.

Ennyi. Láthatóan fejlődik, ha lassan is, de fejlődik, erősödik. Nagy lehet a baj? Lehet ez még teljes mértékben behozható??? Tapasztalatok?

 

Értelmileg egyenlőre senki sem lát semmi aggasztót..Egy már kúszó baba értelmi szintjét bőven hozza. Huncut, mosolygós, csibész.

Előzmény: zolika2011 (36376)
zolika2011 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36377

Pécsen született a Picikém...egyébként csak az egekbe magasztalva tudok beszélni orvosokról és nővérkékről....1000 százalékkal dolgoznak a babákért és nagyon emberségesek voltak végig...A tájékoztatás ugyan elmaradt :( de azért nekik köszönhetjük hogy itt vigyorog mellettem a Zozó...és ezerrel üti a billentyűzetet...:) Egyébként senki nem túl tájékozott koraszülött kérdésben kaposváron( itt lakunk). Csak bámulják hogy milyen pici és megjegyzést tesznek arra hogy csoda hogy életben maradt...:(

 

Előzmény: Südve (36375)
zolika2011 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36376

Szia..Köszönöm a biztatást...:) Nagyon jól esnek hogy nem vagyok egyedül...

Teljesen igazad van... szerintem is Hős...ugyanugy mint az összes kisbaba aki igy kezdi a kis életét... csodákra képesek...Szteroid injekciót mi is kaptunk 3 alkalommal..gondolom ez segített neki...

Nagyon örülök hogy a Te kisfiad is jól van ahhoz képest amiken keresztülment....

Egyébként ti mit csináltok?

Szerintem Mi mozgásügyileg nem nagyon vagyunk elmaradva... én mint laikus...:)

Nagyon szépen mászik, a kiságyba feláll, kapaszkodva felül. Baba, dá-dá, deje ( gyere :) ) "szavakat" mondja. Integet, puszit küld, és szinte csak darabosat eszik... Tápszer csak este és reggel, de este csak kizárólag vacsi után...:) a múlkori vacsora egy rántott csirkecomb törtkrumplival utána 90tápszer...:) ennek ellenére ilyen kis soványka...:) 

Előzmény: Nimrod anya (36374)
Südve Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36375

Gratulálok a kisfiadhoz, nagyon aranyos. :-)

 

Megkérdezhetem, hogy hol volt kórházban? Ne vedd magadra, csak most rólad jutott eszembe, hogy mennyire durva, hogy még mindig milyen sz@r a tájékoztatás. Amikor elengedtek titeket, akkor el kellett volna mondaniuk részletesen, hogy mi a BPD, mi várható rövid-, és hosszabb távon, és hogy milyen kontrollt igényel az egész abban az esetben, ha a./ vannak tünetek, b./ ha nincsenek tünetek...Olyan szomorú ez, hogy egy (akár több) év elteltével kell a szülőnek nekiállni érdeklődni, és akkor meg kap egy tüdőtükrözést, biztos ami biztos... :-O Minek?? Röntgennel simán látszik, hogy mi a helyzet a tüdővel... Ehh.

 

Előzmény: zolika2011 (36369)
Nimrod anya Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36374

Szia!

 

Isten Hozott! Gratulálok a kisfiadhoz :)! Nagyon helyes! Annyit szeretnék megjegyezni, hogy nagyon nagy szerencsétek volt, illetve Zolika egy nagyon nagy Hős! Annak ellenére, hogy nem kapott tüdőérlelőt, ilyen szépen-gyorsan  lejött az oxigénről? Nem lehet ott semmi komoly baj a tüdejével (mondom én..)! Ami még nagyon nagy dolog az az, hogy nem kapott egyvérzést...

 

A kisfiam, Nimród is tavaly februárban született 450 grammal, 27 centisen.

Mi kaptunk egyvérzést, majd 70 napig voltunk gépi lélegeztetésen (a kapott steroid szuri ellenére), CPAP-on stb. de, nagyon örülök Neki, hogy egész télen, sőt amióta hazahoztuk a kórházból, kutya baja sem volt!

 

Amire igazán szerettem volna válaszolni az a súlygyarapodás...Hát az nekünk is mindennapi kardinális kérdés! Nimród 5 hósan jött haza a kórházból alig 2000 grammal, 1 évesen volt kb. 5100! Azóta 4 hónap alatt hízott 1 kilót, most végre elértük a 6010 grammot, azt hittem beleőszülök. Bele kell törődnünk, hogy bármennyit is esznek, akkor sem fognak jobban gyarapodni...:(. De ha belegondolsz, hogy a Mi babáink 1 év alatt megtízszerezik, megtizenháromszorozzák a súlyukat, akkor már nem is olyan rossz..persze én is azt szeretném, ha már 8-9 kiló lenne, de azt hiszem, hogy az enyhén szólva természet ellenes lenne...

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy mozgásfejlődésben hogy álltok? Látom, hogy Zolika ül és majszol. Ez nagyon jónak tűnik!

 

Nimród Anya

 

Előzmény: zolika2011 (36364)
ezot Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36373

Szia!

 

Üdv. itt.Nagyon szép a kisfiad:))

Az én kisfiam is BPD-s (24 hétre született 600 gr-al, anno 72 nap lélegeztetőgép)) és én is elvittem pulmonológushoz a háziorvossal egyetértésben, hogy azért nézzünk rá.Mondjuk Ő télen azért párszor hörghurutos.Ennyi nálunk a tünet, de nincs fulladás, ilyesmi.És egyáltalán nem tükröztek, hanem a pulmonológus kért egy röntgent és ennyi és mondta, hogy nem olyan vészes a BPD:)És ez engem is megnyugtatott, mondta, hogy majd mikor kell visszamenni, ha nincs különösebb panasz, ha panaszunk van, akkor természetesen bármikor előbb.

 

 

 

 

 

Előzmény: zolika2011 (36364)
Bibike0714 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36372

köszönöm :) szintén kívánom :)

Előzmény: zolika2011 (36371)
zolika2011 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36371

Köszönöm...:) én is kezdek beletörődni a súlyába...nincs mit tenni... nem lesz a szumó birkózó... Jó egészséget a kislányodnak...

Előzmény: Bibike0714 (36370)
Bibike0714 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36370

üdv itt!

Nem vagy egyedül az én kislányom 1 évesen 5995g volt,most közel 23 hónaposan is csak 7400g és 76cm

ilyen alkat,ez van.Rengeteget idegeskedtem már e végett,de kezdem elfogadni,hogyha egész nap csak tömném a gyerekemet,akkor sem lenne nehezebb... 

Ő egy igazi örökmozgó csajszi,aki egész nap jön-megy és szaladgál,eltűnik a bevitt kalória.

Mellesleg majdnem kevesebbet eszik,mint egy kismadár :)

szóval nyugi :)

Előzmény: zolika2011 (36364)
zolika2011 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36369

Köszönöm a megnyugtató szavakat. :) Igazából nem ezért regeltem de ha ez van akkor ez van...:) Szerintem pont azért jöttem mert halvány segéd fogalmam sincs arról hogy mit jelent ha egy baba BPD-s... Mert ha tudnám akkor ugye nem kérdeznék... mert ennyire talán én sem vagyok hülye.:)

Igen igazad van én mennyire rossz Anya vagyok hogy tudni akarom minden rendben e a kisfiammal.... azért mert nem vagyok tisztába bizonyos betegségekkel és nem tudtam hogy az hogy mászás közben a kisfiam nagyon elfárad  az a BPD-s babák jellemzője és majd kinövi... Jelzem ezt egy másik fórumon egy kedves Anyuka készségesen megírta nekem. És ezt szerettem volna, tapasztalatokat, hogy kell e megijednem, vagy mennem kell e tovább... Az hogy szegény gyermekorvosom elküldött jóhiszeműen, hogy nézzünk rá, mert lássunk tisztán biztos neki is a tudatlanságára vezethető vissza. Az hogy ma felhívtam és elmondtam neki mit szeretne a pulmonológus, azon teljesen kiakadt és támogatott abban hogy elvigyem máshová... biztos mindkettőnk butasága.

Neked pedig csak gratulálni tudok hogy soha nem aggódtál feleslegesen a gyermekedért... én már csak ilyen vagyok... aggódom értük... pedig az egyik 4 kilóval és 57 centivel született nem pedig akkorával mint a Picifiam... Ez van... Anya vagyok.....lehet hogy nem tökéletes de a gyerekeimnek próbálok az lenni...

Köszönöm a válaszaidat... és hozzáteszem elolvastam a hozzászólásokat... és sajnálom hogy vannak nálunk sokkal betegebb kisbabák... akiknek ezúton kívánok nagyon jó egészséget, szülőknek pedig kitartást, de azt gondolom mindenki a saját kisbabájáért aggódik a legjobban.

 

Még annyit hogy légtéroxigénről beszéltem és nem CPAP-ról...

 

Előzmény: netszkvid (36368)
netszkvid Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36368

Igen a babak egyik naprol a masikra szoktak ledobni a CPAP-ot aztan nem igenyelni az oxigent, ahogy a tudejuk eleri azt a fejlettsegi szintet, hogy mar nem kell nekik tamogatas... de ezen mi a gyanus? Nem tudom szoktad e korabban ezt a topikot olvasni de ez leggyakrabban igy tortenik es  mar sokan elmondtak itt is a sajat gyermekukrol- raadasul ez ugye 3 honaposan volt, most meg 1 eves- vagy valamiert attol felsz....hogy visszafejlodik a tudeje?! Bocsanat, de nem ertem- egy gyermek, aki nem zilal, nem fullad, nem kapott telen tudogyullaladsokat egymas utan, volt esetleg 1-2 megfazasa- ha ez a helyzet akkor minek nezegetnek a tudejet, minden mas egeszseges egy eves ilyen es nem nezegetik a tudejet. Az, hogy lelegezteton volt (a fiam 50 napig volt gepen/CPAPon, meg 30 ig oxigenen-) ennek 1 eves korara csak az emleke maradt, ha nincsenmek tunetei. Ha nem igy lenne, azt nem a pulmonologus veszi eszre eloszor, hanem Te, az anyja. Ha kinotte a koratudejet annak orulni kell, "visszafejlodni" nem fog. Vannak itt a topikban elegen akik el tudjak Neked mondani, hogy milyen a kronikus BPD- hidd el, hogy nem tunetmentes.

 

Szerintem vegy egy pillanatot, amikor magadba nezel: tenyleg az nyugtat meg Teged, ha orvosilag igazoljak, hogy a gyerek tudeje ok es az, hogy van egy pirospozsgas egeszsegesen fejlodo gyermeked, az nem?

Előzmény: zolika2011 (36367)
zolika2011 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36367

Köszönöm a válaszodat.

 

Hát igen igy biztos nem jött át az aggodalmam hogy miért akartam ezt a vizsgálatot. Engem az nyugtalanított hogy 4 hónapig bent voltunk az intenzíven, igaz ebből nem sok napot lélegeztették, de végig...értsd jól végig szinte az utolsó napig oxigént kapott, még a kiságyba is. és volt igy is hogy leesett a szat. Bár nem szürkült...csak ha nagyon sirt... Ennek ellenére egyik napról a másikra lekapcsolták neki az oxit és 2 napra rá hazajöhettünk. Az aggodalmam annyi hogy hetekig e miatt tartottak bent bennünket ( a sulya már megvolt) és egyszer csak minden ok lett... nem kellett gyógyszer, nem kellett kontroll ( ami megnyugtatott volna) szóval 8 hónapja tüdőügyileg senki nem látta akisfiamat. Olyan ritka hogy szerettem volna tudni hogy állunk? Nem e rosszabbodtunk? egyébként az inenzíven ennek kiderítésére röntgent csináltak és nem tükröztek.

 

Előzmény: netszkvid (36365)
netszkvid Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36366

Ez lemaradt: nagyon edes ez a kissrac! Gratulalok a kis egy evesnek!

 

Előzmény: zolika2011 (36364)
netszkvid Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36365

Udv errefele :-)

 Kezdem egy cinikus megjegyzessel: ja, hogy anyuka vizsgalatot akar a tunetmentes babanal?! Hat akkor ha lud legyen kover egy tudotukrozes megteszi! (szerintem kb ezek voltak az orvos gondolatai... es amit leirtal az alapjan ez nem is olyan meglepo... vegulis mit szeretnel megvizsgaltatni egy tunetmentes baban egy pulmonologussal?) Mondjuk azert ez Zoli babaval nagyon unfair es akkor finoman fogalmaztam. 

 

A tudoproblemak nem azok, amiket az ember nem vesz eszre, ellentetben rengeteg massal (mi sem voltunk egyszer sem pulmonologusnal a 27 hetre szuletettel- nem volt ra ok, miert mentunk volna? Orultunk, hogy nem kell.)  Vagy esetleg van megis valami tunete amit nem irtal es a pulmonologus ez alapjan utalt be tukrozesre?

 

A suly kerdese hat az eleg egyeni. Bevallom mi kis termetu csalad vagyunk, igy mind a ket gyermekunk a tornasor vegen van (de ott aztan buszken :-) !) Az idosebbik offtopik 42 hetre szuletett 1 evesen 7 kg volt, a fiatalabb 27 hetre szuletett ontopik gyerkoc pedig kicsivel 6 kg felett volt.  Most mar talan 3 evesen meguti a 11 kg-ot, egyszeruen nem tudjuk hova lesznek benne a kaloriak- joval tobbet eszik mint pl en. Ilyen alkat. Ja igen es az inkubator haverjaitol orokli a ruhakat kb 1 ev kesessel. Ez van soha nem lesz egy orias. En azt gondolom, a baj akkor van, ha egy gyerek fogy. Ha a sulya gyarapodik ( ez egy gyereknel sem egyenletes, vannak stagnalasok), es mas tunete nincs, nem beteges, akkor en spec nem aggodom.

Előzmény: zolika2011 (36364)
zolika2011 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 36364

Szép Napot Mindenkinek!

Ezúton szeretnék csatlakozni ha lehet a korababás Anyukákhoz. Igaz már egy éve hogy megszületett a kisfiam Zolika 560grammal és 28 centivel, mindenféle tüdőérlelő nélkül, mert nem kell az még nekem hozzállást támogatott a prof...:(

Miindezek ellenére jól vagyunk, csak szerintem nem nagyon nő..:( Vagy lehet hogy csak én vagyok elégedettlen..:)

17 napot voltunk összesen gépen és cpap-on. 4 hónapos volt amikor hazajöttünk a kórházból 2300 grammal és 43 centivel, agyvérzést nem kaptunk.

E hónap 16.-án töltöttük az egy évet és még most is csak 5500 gramm és 64 centi. Mi a tapasztalatotok ez elegendő növekedés? Miden baba akivel tartom a kapcsolatot a kórházból jóval nehezebb... Van itt olyan Anyuka akinek hasonló növekedése volt?

Van egy középfokú Bpd-nk vagyis ez mondták mikor bent voltunk de semmilyen gyógyszert nem szedünk, egyedül vasat és d vitamint. Egyszer sem volt igazi légzéskimaradás. Egyszer kétszer jelzett a légzésfigyelő, de nem szürkült, és úgy láttam minden rendbe vele, és arra fogom hogy ez mindig akkor történt amikor teljesen a kiságy sarkába összegömbölyödve feküdt. Most kikönyörögtem a háziorvosomtól hogy nézze már meg egy pulmonológus, mert mindenhova menni kellett( szemészet, ortopédia, hallás) csak ide nem. Erre ma elvittem a picit és egy kedvetlen orvos szinte meg sem vizsgálta ( pár másodpercig hallgatta ) és előírt bennünket tüdő tükrözésre. :( Ez tényleg igy működik? Nem akarok belemenni igy míg nem csinál más vizsgálatot. Vagy ez az első vizsgálat amit elvégeznek egy szinte problémamentes babával? Kérlek segítsetek...

 

Köszönettel:

 

 

GordonAnyu Creative Commons License 2012.05.29 0 0 36363

Köszi, h megosztottad ezt Velünk!!! Gratulálok a lányodhoz! :)

Előzmény: valaki62 (36360)
illdii Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36362

Csilla, én is emlékszem rátok, és az írásod no meg a fotó meg is bőgetett. Kevés meghatóbb folog van, mint egy kora"baba", akinek papírja van róla, hogy hivatalosan is ÉRETT:) Sok boldogságot, jó egészséget az egész családnak, a főhősnek pedig ujjak keresztben!:)

Előzmény: valaki62 (36360)
nikol 77 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36361

Gatulálok a gyönyörű okos lányodhoz! Micsoda szép haja van! :)  Én ismerem a történeteteket( tavaly végig olvastam az egészet az elejétől a végéig-eltartott pár hétig-)

Biztos felveszik a köv.suliba,de azért drukkolok! :)))

Előzmény: valaki62 (36360)
valaki62 Creative Commons License 2012.05.28 0 0 36360

Kedves Fórumozók!

 

Azt hiszem öt-hét év telhetett el utolsó hozzászólásom óta,de rendszeresen követtem az eseményeket.  Annyira régen írtam, hogy ma már az akkori felhasználói nevem sem létezik... Régen Csilla650 'voltam', annak az Eszternek az édesanyja, aki 1992-ben született 650gr/33 cm/26 hét és 5,5 hónap intezív osztály után került haza, 2800gr. volt akkor. Ami pedig a jelent illeti, nemrég múlt 20 éves. Nyolc évesen kezdte az iskolát és most érettségizik egy átlagos középiskolában. Az írásbeliken már túl van, négyesnek megfelelő százalékos eredménnyel, a szóbelik gondolom jobban sikerülek majd, hiszen a tavaly már -előrehozottan- leérettségizett földrajzból és van tapasztalata. Remélem, hogy az eredmények elegendőek lesznek arra, hogy felvegyék a felsőoktatásba, mert jelentkezett. Mindezeket azért osztanám meg Veletek, hogy erőt és reményt adjak mindazoknak, akik még az út elején állnak. Nekem sokat segített volna, ha látom, hogy erre is van remény, a koraszülöttek előbb-utóbb, csak révbe érnek. Remélem, hogy sikerül egy képet is feltennem.

 

Mindenkinek nagyon sok szerencsét kívánok!!!!!!!!!!!!!

 

Csilla

 

Bibike0714 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 36359

Én is gratulálok,és boldog babázást kívánok :)

 Minden kis harcosnak Boldog gyereknapot!

Előzmény: Fogár (36356)
nikol 77 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 36358

Én is gratulálok,nagyon jó hír! Boldog babázást,sok egészséget! :)) 

Előzmény: Fogár (36356)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36357

Már 2hónapja? :) De jó!!! gratulálok a kis családhoz az otthon melegében! :) És micsoda méretek! :)

Előzmény: Fogár (36356)
Fogár Creative Commons License 2012.05.24 0 0 36356

sziasztok!

 

rég voltam,de gondoltam beszámolok,hogy unokatesóm 28hétre született kisifa ma hazamehetett :)

kerek két hónaposan intett búcsút a kórháznak, 2740g és 51cm-es paraméterekkel (1320g,39 cmes indulóparaméterektől)

szóval mostmár kerek a család :)

sziasztok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!