Keresés

Részletes keresés

VBeata Creative Commons License 2012.05.08 0 0 44094

Szerintem vidd el egy másik dokihoz. A biztonság kedvéért. Fogalmam sincs, mi okozhatja, szerintem ne adj neki semmit, csak tiszta vizet. Jobbulást szegény kismanónak.

Előzmény: Ludmilla. (44091)
Pannkaa Creative Commons License 2012.05.08 0 0 44093

Ez nem megfázás.valamilyen bacit összeszedhetett.a genny amit te annak látsz az nyálka,hurotos székletnek hívjuk.ha nem evett semmi olyat ami nem neki való vagy rágott meg olyasmit(Panni kiskorában pl. egy döglött verebet rágcsált meg igaz pár percig volt nála de még is bélgyulladást okozott nála ez szintén véres volt és hurutos is és nyilván híg hasmenés formában volt a széklete) akkor én úgy gondolom- igaz nem vagyok orvos de mivel 6 kutyánk van ilyesmi sokszor előfordúlt már nálunk hol az egyiknél hol a másiknál-hogy felnyalt valami bacit az utcán.vegyél neki a humán patikába Bolus Adstringens tablettát.ezt kutyák is nyugodtan szedhetik mivel ez nem antibiotikumos gyógyszer,úgy kell el képzelni mint a szén tablettát.na szóval ez a tbl. amit ajánlok ez bélfertőtlenítő és nem bélmozgás lassító(bár megszünteti a hasmenést az által hogy a korokozót elpusztítja de pl. fehérje allergia miatt kialakúlt hasménést nem fog meg állítani)!tehát konkrét hasmnésre nem való.fertőtleníti a beleket és bevonatot képez a falán ezzel védve azt!nálunk is sajnos Panni eléggé fogékony ilyen nyavaják összeszedésére és ha ilyet tapasztalok akkor egyből adok neki egy FÉL SZEM tabl. ha enyhébb a gond csak 1-2 napig ha nem akkor 5 napig is adom neki DE CSAK NAPI FÉL SZEMET!és én ilyenkor plusszba szoktam neki venni az állat patikába Probicol-H pasztát(nagyon jó a Pro-Kolin paszta is sőt még jobb is csak nálunk azt a városban nem lehet kapni csak Debrecenbe de a célnak megfelel a Probicol-H is) is hogy had kapjon jótékony probiutikumokat is.na remélem tudtam segíteni,jobbulást Bogyókának!

Előzmény: Ludmilla. (44091)
Sissssssy Creative Commons License 2012.05.08 0 0 44092

Ha tudod, vidd azonnal orvoshoz. Ha híg a széklete, az komoly. Olyan, mintha mentő lenne, ne félj, és aztán majd a sajáthoz...

De, ha kemény, sztem mehet a kamilla (de én nem vagyok állatorvos, ha akarsz, adok telefonszámot.)

 

Előzmény: Ludmilla. (44091)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.05.08 0 0 44091

Bogyókámnak nyálkás-véres volt a széklete. Az este nem kakilt, reggel egy nagyon nagy adagot(abba semmi nem volt), de utána picivel jött megint egy kisebb adag genny és vér(de nem az a tűz piros). Mint mikor a kisbabák megvannak fázva, nekik is szokott ilyen lenni. Lehet, hogy megfázott?  Interneten semmit nem találta, a dokink meg este lesz csak itthon, ilyenkor napközbe meg nem lehet utolérni telefonon sem :( Remélem estig nem lesz semmi baja. Nem bágyadt meg semmi, jó kedve van, játszik. Adhatok neki addig egy kis kamilla teát?

Sissssssy Creative Commons License 2012.05.06 0 0 44090

Sztem nem, mert nagyon érzékeny a bőrük-szőrük, én sk készítettem, szivacsbetétes a cicánk hordozója, és pamutból és csakzértis fodros.

De Te tudod.

A Havanese jó 5let, de kellene mellé egy tibeti terrier is, én pedig K.O. lennék:-)

időileg:-)

Előzmény: VBeata (44089)
VBeata Creative Commons License 2012.05.06 0 0 44089

Gondolkozom rajta, hogy veszek Jamie-nek egy ilyet:

http://www.acanashop.hu/webaruhaz/ferplast/portable-pet-home-medium-szovet-szallito-ketrec

 

De nem vagyok biztos benne, hogy mekkora kellene, és főleg abban, hogy használná-e (szobakennelként), mivel a kutyaágyakat semmibe veszi. Van valakinek valami hasonló? És hogyan szoktattátok bele a kutyát?

VBeata Creative Commons License 2012.05.05 0 0 44088

szia! Szerezz be egy havát a macsek mellé. :)

Előzmény: Sissssssy (44087)
Sissssssy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44087

Sziasztok, az én (kívülálló macskásként és exvizslásként) régi kedvenc kiskutyás topicom:-)

Nagyon édesek a képek, szívesen bambizzuk Őket:-) a gyerkőceim is benéznek néha velem, mindketten oda-visszavannak:-) (Férj az, aki nem érti, mit keres egy négylábú otthon, de ki nem tenné soha a hidegbe, még egy legnagyobbat, legbundásabbat sem:-)  )- tudom, költözzünk Floridába, (jártunk ott, akár meg is tehetnénk...Huh, szólok is Neki:-)

Üdv Mindenkinek:-)

Si

Pannkaa Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44086

Oké csinálok,tavaly is készült vagy 150 db :)

Előzmény: VBeata (44084)
Lustamester Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44085

Húúú, nagyon cuki! Jó lett a frizurája : )

Előzmény: Pannkaa (44075)
VBeata Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44084

Az biztos, hogy a játék fontosabb. :) Majd csinálj tengerparti fotókat.

Előzmény: Pannkaa (44081)
Pannkaa Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44083

Óh.....hát megzabálom!

 

Előzmény: berkibetty (44076)
Pannkaa Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44082

Köszike,bár ugyan olyan melege van ahogy megfigyeltem de nekünk így praktikusabb lesz :)

Előzmény: Ludmilla. (44080)
Pannkaa Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44081

De sajnáltam egy kicsit ezért is vaciláltam de idén is megyünk Hollandiába meg valahová nyaralni(talán Erdély) és tavaly tanúltam az esetből miszerint tenger víz nem való ilyen finom szőrnek,akkor kellett először rövidebbre vágni mert nagyon kiszárította a sós víz és eléggé csúnya lett neki de mivel imád a parton labdázni,szaladgálni mint egy őrült nem fogom e miatt vissza tartani őt.annyira imád ott lenni szó szerint kifordúl magából ha ott vagyunk.úgy vagyok vele had csinálja csak azért nem fogom pórázon sétáltatni a t.parton hogy nehogy bele menjen a vízbe.így praktikusabb lesz neki(mondjuk t.part ide vagy oda ha valami bele akadt a szőrébe azt utálta mindig le ült és csak akkor ment tovább ha kiszedtem a fűszálat aztán 2 perc és újból ott volt az a fránya fűszál vagy apró ág,fűzfa virágja....... stb.),jobban ki tudja fejteni hatását a nyakörv is plussz.emlékszem amikor tavaly teljes szőrben kivittem magammal Pannit csak én voltam csupa ideg a szőre miatt(,millió homok,tengeri elhalt növények stb.)  míg a hollandok vígan jöttek-mentek rövidre nyírt kutyáikkal és boldogon dobálták a játékokat a vízbe és megfigyeltemm mire oda értek a kocsihoz már száraz is volt a kutya. na megfogadtam hogy jövőre mi se "szenvedünk".

Előzmény: VBeata (44078)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44080

Úristeeeen de cukiii :) :) Lehet Bogyókámnak is ilyet kellene. Nagyon nem bírja ezt a meleget. Egész nap keresi a hűvöset, végigjárja az összes csempét, padlót, ahol hideget talál. Mi lesz szegénykémmel augusztusban? Már most van nálunk 35fok. :S 

Előzmény: Pannkaa (44075)
berkibetty Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44079

:-) Nem dehogyis.

Bár nem fél a magaságtól.

Nem sajnáltam, mert egy kicsit le is lett nyírva neki,a nagy szőrt nem csípi, főleg amilyen kánikula volt a napokban

Előzmény: VBeata (44077)
VBeata Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44078

Csinos lett, de nem sajnáltad a bundát?

Előzmény: Pannkaa (44075)
VBeata Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44077

Gratulálok. Olyan cuki. :) Ugye nem emeleti ablakban üldögél?

Előzmény: berkibetty (44076)
berkibetty Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44076

Sziasztok

rég jelentkeztem, gondoltam megosztok Veletek egy képet.

Tegnap megtörtént az első fürdés. Hát volt cirkusz rendesen, főleg a hajszárítótól, így az ablakban száradt a napon.

Mert napozni azt nagyon imád :-)

Pannkaa Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44075

Nos hát ilyen lett.Nem mertem bevállani egyből azt a szőrhosszt ami a kis modellnek van,egyenlőre szokatásanak ez éppen elég.

Előzmény: Lustamester (44074)
Lustamester Creative Commons License 2012.05.03 0 0 44074

Juuuj, nagyon édes lehet, kérünk szépen képet!

Előzmény: Pannkaa (44073)
Pannkaa Creative Commons License 2012.05.02 0 0 44073

Akkor jó mert már ilyen :)

 

Előzmény: Lustamester (44071)
Lustamester Creative Commons License 2012.05.02 0 0 44072

Viszonylag jól, bár ma inkább bent csücsültünk a hűvös konyhában : )

 

Előzmény: Ludmilla. (44066)
Lustamester Creative Commons License 2012.05.02 0 0 44071

Nekem tetszik az ötlet, Margitkának is ilyesmi és sokkal könnyebben mozog, nem akadnak bele a dolgok, ami sétálásnál és a kertben nagyon praktikus + a fésülése sem olyan macerás.

 

-----

 

A modell tényleg nagyon édes, legszívesebben megölelném : )

Előzmény: Pannkaa (44070)
Pannkaa Creative Commons License 2012.05.02 0 0 44070

   Azon gondolkodom hogy rövid fazonra vágom Panni szőrét de nem igazán tudok dönteni.ez a fazon tetszik a legjobban csak nekünk a "haja" megmaradna.Mit szóltok hozzá?mit gondoltok?nem volt még ilyen rövid a szőre.de azt is tudom hogy nagyon gyorsan megnőne neki akkorára mint amilyen most(kb. 5 cm).meg talán a nyakörv is jobban működne.....áh tanácstalan vagyok nem tudom.úgy tetszik ez a fazon hogy olyan jó kis sportos.meg a kis kutya is angyali!!!!!!!!!!!!!Ezt a kis modellt meg legszivesebb agyon puszilgatnám annyira cuki és csajos!!!!!!!!!!!

 

VBeata Creative Commons License 2012.05.01 0 0 44069

Ezt nézzétek:

http://www.youtube.com/watch?v=BtjpxxwDftA

Nagyon szuper! Na, itt mi nem tartunk. :)

Pannkaa Creative Commons License 2012.05.01 0 0 44068

Hát Pannika nem olyan jól,neki ez már túl meleg,amíg kisebb volt jobban bírta.de ha csak "tanyázni" megyünk le a parkba akkor nincs gond csak ha folyamatosan mozognia kell,na akkor eléggé lassan közlekedik szegénykém bár sose volt az a rohanós fajta :)

Előzmény: Ludmilla. (44066)
VBeata Creative Commons License 2012.04.30 0 0 44067

Még elég jól, de délutáni sétakor már keresi az árnyékot. Mindenesetre én rosszabbul bírtam nála a mait. Rémes volt.

Előzmény: Ludmilla. (44066)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.30 0 0 44066

Hogy bírják a Drágák ezt a nagy meleget? :) 

Lustamester Creative Commons License 2012.04.27 0 0 44065

Köszöni szépen :)

Előzmény: VBeata (44063)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!