Keresés

Részletes keresés

könyvtároslány Creative Commons License 2002.10.21 0 0 101
na és ha az ember életében egy egész (vagy akár egy virtuális) könyvtár is benne van?
:-)
igaz, az ember élete lehet egy rabszolgáé is. De a fantáziának nem szabnak határt a fizikai korlátok. Most beutazhatod rövid idő alatt a fél világot. A középkori ember lehet, hogy élete végéig el sem hagyta a faluja határát. De attól még az élete lehetett teljes egész és képezhette egy könyv tárgyát is. Igaz, MINDEN ember életét nem élhetjük meg.
Előzmény: Törölt nick (100)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.21 0 0 99
tiltakozom.....nem szeretném, ha az élet olyan lenne, mint egy könyvtár, vagy egy könyv, vagy mint egy rossz pc-s játék!
Az élet mámoros és édes, küzdelmes, riasztó, komor, tragikus, de pont ettől gyönyörű. Semmi ilyesmi szánalmas, vagy akár jó, de mégis csak szűk emberi produktumhoz nem hasonlítható.
Lehetőleg még gondolatban se korlátozzuk a benne rejlő lehetőségeket!
Előzmény: Törölt nick (97)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.21 0 0 98
első lépcsőben összekevertem Borgest Burgessel.
Ez az abszurd könyv (ahogy a Gépnarancs, vagy Mechanikus narancs is az ő könyve)

Előzmény: Ozagen (96)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.19 0 0 96
Azt meg hogyan kell?

Homlokra való csapással?

Combcsapdosás falstaffi röhögés közben?

Kérdőjelhegyek-szmájli.

Előzmény: könyvtároslány (85)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.19 0 0 95
Azon mélázok, vajh mire vonatkozik hozzászólásod. A mondatokban szereplő szavak jelentéstartalmával - úgyahogy - tisztában vagyok. Ám a mondatok jelentéstartalmának értelmezése egy olyan útvesztőbe kerget, amelyből a kiutat egyelőre nem találom.
Előzmény: Törölt nick (88)
Tie Creative Commons License 2002.10.17 0 0 93
Na ja, de tegnap össz 2 órát aludtam. Kicsit le voltam lassulva. Először fel kellett fogni, mi a franc az a makka. Nehezen ment...
Előzmény: Törölt nick (92)
Tie Creative Commons License 2002.10.17 0 0 91
2 legalább!
Előzmény: Törölt nick (90)
Tie Creative Commons License 2002.10.16 0 0 87
Bazmeg, mit agyaltam, mire leesett, ki a tököm az a makkatulajdonos... :-)
Előzmény: vizi(mianick) (86)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.16 0 0 86
télleg, a makkatulajdonost miért nem hívjátok?
Atomot még nem hallgatott!
Mi lesz a pénteki Ferenczi koncerttel?
Előzmény: Tie (77)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.10.16 0 0 85
Én a helyedbe egy tenyérrel csattantanék.....
Még ennyi rangos kollégát (mint Borges és az Isten!)
Előzmény: Ozagen (82)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.16 0 0 84
az a gond, hogy csak éjjel tud majd csak csomagolni. De az összes üzenetedet átadtam neki.
Ha jön Foley, az jó. Akkor már nekem nem is muszáj. (hátha segítenem kell Eszternek)
Csak érjetek oda félkilencre, mert esetleg eladják az asztalt. Már két nappal előtte is csak oldalt volt hely.
Előzmény: Tie (77)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 83
A Kis Könyvecske szerint november elején. Kipp-Kopp.
Előzmény: Törölt nick (81)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 82
Borges egy könyvtáros volt, a Nemzeti Könyvtár igazgatója egyidőben a México utcában (Buenos Aires).

A feje, az élete is egy könyvtár. Szerinte a világegyetem egy Könyv, amelyet Isten írt. Ha ő nem írt róla, vagy nem tartott róla előadást, akkor tán nem is létezik a történet, hö. (Mármint Borges vagy Isten.)

Előzmény: Törölt nick (80)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 79
El. De csakis akkor. Babonás vagyok.

Kipp-kopp asztal alján, fa.

Előzmény: Törölt nick (69)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.15 0 0 78
Nem, pedig sok Borgest olvastam.
Előzmény: Törölt nick (65)
Tie Creative Commons License 2002.10.15 0 0 77
Jóvan. Jön Foley is. :)

Eszternek meg izenem, hogy egy kis kellemes MagyarAtom több mint pihentető. Aztán a repcsin ráér aludni. :)

Előzmény: vizi(mianick) (76)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.15 0 0 76
Eszter egyelőre hullafáradt, bár a repülőjegyet összehozta csütörtökre. Nem hinném, hogy akar előtte bulizni. Én azért lehet, hogy megyek, leginkább, hogy ne legyél egyedül. :-)))))
Előzmény: Tie (75)
Tie Creative Commons License 2002.10.15 0 0 75
Ezer köszi. Mér nem jösz? Jöhetne Eszter is. És akkor meg is vagyunk a három hellyel.
Előzmény: vizi(mianick) (74)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.15 0 0 74
igyon páncélozott teát a boncgéza!
:-(
asztalod holnapra fél kilencre rendben, de a zenekar előtt már nem volt hely!
Előzmény: Tie (73)
Tie Creative Commons License 2002.10.14 0 0 73
Mi? A védőital, az nem a páncélozott tea? (Boncz Géza után szabadon...) :))

Ui: Boom-boom-ot megírtad már, he?

Előzmény: vizi(mianick) (71)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.14 0 0 72
nem versenyeztem sosem. Nagyjából 25 éve akkori haverjaim elvittek egy hétvégi vizitúrára, magánéletem válságát enyhítendő. Aztán úgy maradtam..... először kenuban, majd egyre inkább kajakban eveztem, az összes, akkor még apró, ma már felnőtt gyerekemmel egyetemben. Aztán szereztem egy vizitúravezetői papírt, egy jó szakosztályt, meg egy csomó havert, és végigjártuk Magyarország szinte összes evezhető folyóját. Mára a helyzet már korántsem problémamentes, de azért minden nyáron igyekszünk kiszorítani valamilyen hosszabb, meg egy csomó rövidebb túrát.
Előzmény: szöszmösz (70)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.14 0 0 71
rum vagy pálesz, gancegál. Védőital - hideg és borulás esetére.
Előzmény: Tie (67)
szöszmösz Creative Commons License 2002.10.14 0 0 70
vizi(mianick)! Te versenyszerűen eveztél, oder csak evezgettél, túrázgattál erre-arra tova?
Ha versenyeztél is, akkor tán még ismerlek is... :)
Előzmény: vizi(mianick) (66)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.12 0 0 68
Nem muszáj. Tényleg nem.

Úgy tervezem azonban, ugyanakkor, mindazonáltal stb., november elejen sok-sok whiskyt fogok inni.

Ha ennek kártékony hatása hozzászólásaimban megmutatkozna, kérek jelzést, pofázmányomba való virtuális belenyomulást, ütésileg, helyrebiccentésileg.

Hej-hej!!!

Előzmény: Törölt nick (63)
Tie Creative Commons License 2002.10.12 0 0 67
Ti evezés közben rumot szoktok iszni? Olyankor nálam mindíg jófajta házipálinka vagyon. Attól is nehéz megfázni. :)
Előzmény: vizi(mianick) (66)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.12 0 0 66
valami vérus jár mostanság körbe, mely taknyosságot okoz. ez ellen nem jó a norton vérusirtója, sajna. én tuti, hogy nem fáztam meg. a megfázás ellen elég immunis vagyok én is, bár az immunisság változó. 12 évig eveztem kora tavasszal is mindenféle vízhatlan szerkó és gumicsizma nélkül, mégis csak ritkán fáztam meg (bár belátom, ebbe belejátszhatott a túrákat kisérő rumfogyasztás is, - mi nem proccoltunk, mint Tie a Morgan kapitányával, beértük a portoricoval is) Úgyhogy a kis zöld nyolclábú véglények tüsszögtetik az embert, hogy noincs jobb dolguk! Most már csak köhögök, de nem annyira, hogy bagózni ne tudnék! :-)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.12 0 0 61
Ám vannak olyan helyek, ahol hideg van, és vannak olyan helyek, ahol még hidegebb van.

Áááá, most látom, a szobában, ahol most itten írok, a három közül az egyik monitor alatt mi a könyvtámasz a széken...

Hát a Philips-ernyő alatt Strabon Geographiká-ja van.

Hö?

Előzmény: Ozagen (60)
Ozagen Creative Commons License 2002.10.12 0 0 60
Igen, ez jó.

Hogy ezek lennének a legszebb gondolatok?

Alighanem mértéktartó gondolatok, és kissé pontatlan gondolatok. Tudnom kellene, vagy utána kellene néznem, hol olvastam a Dewars-edényekről.

Ám a konyhában már klopfolják a húst. Halott lények darabkáit eszem majd meg, növelve testem méregtartalmát, amelyek megtapadnak bélrendszerem elfeledett oduiban, aztán jázminteát nyomatok, hogy a mérgek erejét elvegyem, és nem nézem meg a meccset, mert nem közvetíti a tévé.

Szóval: Dewars-edények. Szürcsizünk és searchölünk.

:)

Előzmény: szöszmösz (57)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.12 0 0 59
szerezz be olyan jó kis csatornatisztító szerkót, ami egybe van építve a csizmával. Pisztrángpecások használnak olyat, garantáltan vízálló.
Én két napot heverésztem, olvastam az új Szabó Magdát macskákkal, kutyával körítve. Télleg jó volt, csak ne kellett volna folyton tüsszögni!
Előzmény: Törölt nick (40)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.10.12 0 0 58
mert rájöttem, nem dühöng bennem olyan baromira a hivatástudat, meg a lánytól is messze vagyok már, meg dühödt többnickbirtoklásivágy ütött ki rajtam (no meg a tettves influenza)....
meg egyébként is.
Előzmény: Törölt nick (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!