Keresés

Részletes keresés

Earth angel Creative Commons License 2002.09.10 0 0 215
Hello mindenkinek!
Kicsit kevesebb lett az időm, de néha még vagyogatok.
Ismeritek a krokodilos viccet?
Találós kérdés:
- Mi az: négy lába van és száz foga?
- A krokdil. És mi az: száz lába van és négy foga?
- A sarkadkeresztúri nyugdíjasklub asszonykórusa.
Előzmény: Árgyélus királyfi (213)
angyalhentes Creative Commons License 2002.09.06 0 0 214
Ez elegge utott :)
Előzmény: Árgyélus királyfi (213)
Árgyélus királyfi Creative Commons License 2002.09.05 0 0 213
A battonyai realyti show-ról 1 csasztuska.:-DD

>Jöhet bármi, mondhatják nekünk/Medgyessy kell, csak ő kell nekünk/ Pártját fogja a szegényeknek,
nyugdíjasnak és sok gyereknek. Köszönjük meg, amit már kaptunk/Elnök úr, mi Önökkel vagyunk.

[a sarkadkeresztúri nyugdijasklub asszonykórusa; Battonya]>>


Előzmény: Earth angel (209)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.30 0 0 212
Uhh, ne haragudj, de ha te Tokes Laszlot igaz embernek tartod (mellesleg ha tudnad, hogy a Tokes csaladnak micsoda ceghalozata van Erdelyben :)), akkor ebben a temaban nem mozgunk egy hullamhosszon. (Ez nem baj, csak nem erdemes vitazni errol a tovabbiakban.)

En ugy gondolom, hogy teljesen mindegy, hogy milyen beruhazasrol van szo, ha ugy adjak, hogy utana az adakozo lekotelezettje kell legyel, inkabb ront, mint hasznal.

Amugy meg mondok valamit: a varadi plazanak sokkal tobben orulnek, mint egy osszreformatus talalkozonak. Ugyanis Nagyvarad ma is azokbol a termekekbol el, amit ilyen-olyan gyanus egyedek Magyarorszagrol hoznak at. Ergo: Nagyvaradon a kaja kicsit dragabb, mint Kelet-Magyarorszagon. Persze ezek a csavok a lejart vagy lejaro szavatossagu termekeket veszik meg ideat, aztan viszik at a hataron.

Ennel azert sokkal jobb egy plaza is. Masreszt pedig (az egyetemmel ellentetben) munkahelyet teremt a kevesbe muvelt embereknek is es vegul, de nem utolsosorban: a kulfoldi turistak elsosorban azert nem utaznak arrafele, mert nem biznak a vizben meg az etelben. Egy ilyen uzlethaz novelni fogja a bizalmukat, tehat fellenditi a turizmust is valamennyire.

Es hiaba fejlesztjuk a kulturat, ha kozben a gazdasagot nem.

Előzmény: Earth angel (211)
Earth angel Creative Commons License 2002.08.29 0 0 211
Szia, hentes. Már az előbb is válaszolni akartam neked, csak egy alpári fazont kellett kiosztanom egy másik helyen. Micsoda pofák vannak, na hagyjuk.

Szerintem senki nem akarja kihasználni a határon túli magyarok helyzetét. Vannak, akik segíteni akarnak, egyetem létrehozásával, a magyar kultúrális élet támogatásával. Vannak, akik meg azt nézik, hogyan lehet az egészből hasznot húzni, és a váradi pláza beruházásba szállnak be.

Én a Tőkés Lászlóban megbízom, szerintem neki adni lehet a szavára. Leginkább azt fogadom el, amit ő mond, mert ő legalább egy igaz ember.

Előzmény: angyalhentes (210)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.28 0 0 210
Ahogy arrafele mondani szokas: ezek tenyek.

Amugy meg pont ezt talalom gusztustalannak, hogy az erdelyi magyarsag ugyeben is az megy, hogy mer' ez MSZP-s, ez meg Fideszes. Es mindenki csak azzal all szoba, aki besorol moge. Az anyaorszagi politikusok gusztustalanul kihasznaljak a hataron tuliak szorult helyzetet.

Előzmény: Earth angel (207)
Earth angel Creative Commons License 2002.08.27 0 0 209
Mind a kettő szuper jó, barkasarja! Gratulálok! :O)))))))))))

Előzmény: barkasarja (201)
Earth angel Creative Commons License 2002.08.27 0 0 208
Az első két versszak igaz, a többi már a fantázia világába tartozik, de azért nem rossz.
Előzmény: Tecs (205)
Earth angel Creative Commons License 2002.08.27 0 0 207
Kedves hentes, azért tegyük hozzá: a forrás a Népszabadság. Tehát az MSZP szempontjából láttatja az ügyeket.
Előzmény: angyalhentes (206)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.27 0 0 206
Szoval, ha eddig valakinek ketsegei voltak afelol, hogy az RMDSZ mivel is foglalatoskodott az elozo 4 ev alatt, es hogy miert ruhellik oket Erdelyben, hat ime.
Tecs Creative Commons License 2002.08.26 0 0 205
Ügynökügy napló
---------------

2002.06.19.
Hazánk fölött tiszta égbolt,
Őrködik a magyar James Bond.
Nem is olyan málé Péter,
Leszámolt a KGB-vel!
TV-ben, ha makog-mekeg,
Felsírnak a kisgyermekek.
Más a lényeg! Szintén rá vall,
Ügynökmúltat büszkén vállal.

2002.08.15.
A vizsgálat rendben halad,
Alakul a futballcsapat.
Hárman kilógnak a sorból,
Rossz az, aki rosszra gondol.
Magánügy, hogy mi az ábra,
Mennek inkább vigaszágra.
Öreg kopó alig ugat,
Őrizgessék a titkukat!

Várhegyi, a titoktartó,
Tudja, hol van nyitott ajtó.
A vizsgáló rögtön látja,
Főügyész a jóbarátja.
A nyomozás ritkán halad,
Közben államtitkár marad.
Bűnös vigyázza a jogot,
Justitia halkan zokog.

2002.08.16.
Arra csuknak, erre nyitnak,
Megvan már a negyedik tag.
Járaihoz Boros társul,
Nagy mellénnyel, borostástul.
Pedig szava szárnyalt tisztán,
Pogányt űzött, mint Kapisztrán,
Máskor jobb, ha kussban marad.
Alakul a futballcsapat!

2002.08.17.
Új nap virrad új hírekkel,
Bennük idős úriember.
Miniszter volt, most már elnök,
Feje fölött gyanúfelhők.
"Mécs bizottság törvényt sértett!"
- Letiltja a közzétételt.
Ötödikként hat nap alatt!
Alakul a futballcsapat.

2002.08.23.
A krónikás tovább jegyez,
Szemet guvaszt, fület hegyez.

Bezárt ajtók hamar nyílnak,
Miről ír a Magyar Hírlap?
Hatodik név Fazekasé,
Nem vörös már, inkább rozé.
Hol fát vágnak, hullik gallya,
Mit tehet mást? Elvállalja.
Most, hogy sáros, kettékapják?
Marad számos FB tagság!

Veszélyben egy derék magyar,
Meglazult a kerékcsavar,
Erős, okos, jól is mozog,
Űzik gonosz orgyilkosok:
Hetedikként áll a listán
Raffay, az államtitkár.
Összehordott hetet-havat!
Alakul a futballcsapat.

(2002.08.24.)
Ügynöknévsor kiszivárog,
Ez hír, nem a vízikárok
Napilapban egész tabló,
Tovább telik szegény napló.

Törött karhoz helikoptert,
Kimentik a fontos embert.
Trabantosok sokan vannak...
Ketten végleg ott maradnak.
Nógrádi lett a nyolcadik,
Beperelné, ha volna kit.
Múltja válasz nehéz vádra,
Lám, jogos volt a kék lámpa!

Okos ember, tud is nyelvet,
Magára von új figyelmet.
Martonyi a kilencedik,
Most már bátran kikeckedik.
„Nem bukás ez, hanem hátrány,
Legyűrt minket csaló ármány!”
Ő lett most a szilárd hátvéd,
Jóhírt áldoz királyáért.

Kádár Béla, Bogár László,
Nekik szól e kopár zárszó.
Nevük hírben sosem vezet,
Két rakkoló jobbfedezet.
Sárossynak itt a neve,
Azt se tudjuk, ki a fene...
Tizenketten vannak ma már,
De ki lesz a középcsatár?

tarsalgo Creative Commons License 2002.08.26 0 0 204
Ez aranyos. :)
Előzmény: barkasarja (201)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 203
Kitoresi pontok? Huzd meg, ereszd meg? Ez nem gazdasagpolitika.

De ha jol ertem, arra celzol, hogy a Fidesz fittyet hanyva a vilagban torteno dolgoknak, csinalja azt, amit elgondol. Ez jo es szimpatikus, csak epp nem a gazdasagban. Figyelmen kivul hagyni a vilaggazdasag tendenciait nagyon-nagyon durva hiba. Azzal altatni a nepet, hogy rank nem fog hatni az altalanos recesszio, felelotlenseg, mi tobb, hazugsag. (Kozben a benzin ara az egekbe szokott, ugye.)

Ezzel szemben amit te "huzd meg, ereszd meg"-nek erzel, az a filozofia, hogy figyelunk arra, mi folyik korulottunk, figyelunk arra, hova megyunk (az EU-ba), es ennek megfeleloen alakitjuk a gazdasagpolitikankat. Joval korultekintobbnek erzem ezt a megkozelitest, igen, el fog jonni az az ido hamarosan, amikor megemelkednek a gazarak. Es mivel a Fidesz nem gondolkodott elore, hogy egy differencialt tamogatasi rendszert dolgozzon ki, ez az emelkedes bizony drasztikus lesz. Mi tobb, megkockaztatom: mindig lesznek ilyenek. A vilagon, az EU-ban is, mindig van olyan, hogy kamatemelkedes, mindig van olyan, hogy a koltsegvetesi hiany maximuma, ami nem lepheto at, tehat neha ossze kell huzni a nadragszijat. Azt allitani, hogy a kornyezettol fuggetlenul mi toretlenul haladunk elore, hazugsag. (Viszont _pontosan_ ezt a hazugsagot hallgattuk 40 evig, nem fura?)

Előzmény: marylou (198)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 202
Nezd, errol mar beszeltunk itt ezen a topikon. Nem szerencses egy torvenyen kivuli helyzetet legalizalni (vagyis az iskolakoteles koru gyerek iskolaba nem jaratasat). Ezt ugyanis szimplan buntetni kell, erre van torveny, van rendelet es kesz. Vegre kell csak hajtani.

Azok a csaladok, ahol nem iskolazzak a gyerekeket, tobbnyire ezer mas potlekot is kisirnak, tehat ez az egy nekik olyan mindegy.

Persze, ki tudja, lehet, hogy ez tenyleg egy hibas intezkedes. Vegulis az eredmenyerol semmit nem tudunk a Fidesz intezkedeseinek sem, illetve amit tudunk a KSH adataibol, azt mindenki a sajat szaja ize szerint ertelmezi, a teljes adatsorokat meg persze a KSH (megjegyzem, eredendoen torvenyellenesen) csak penzert arulja.

Előzmény: marylou (194)
barkasarja Creative Commons License 2002.08.26 0 0 201
Ůjabb nčpdal.

Esik esô, szčp csöndesen csöpörög,
Peti gyerök a csŕrdŕba` feszelög,
Suhogtati, forgati a fokosŕt,
Nem lopja ű senki kehös csikajŕt.

Tŕttos lova viszi Petit messzire,
Igenyöst nagy Buda-vŕr közepibe,
Beŕllok čn esztč tisztnek azannyŕt,
Nem kefčlöm senki megunt babŕjŕt.

Annak sok pězt, lösz szěp ruhŕm, miegymŕs...
De kô nyaani a muszkŕnak valagŕt,
Męg a`jň, hogy titokba kô csinyŕni,
Barna babŕm sose fogja megtunni.

barkasarja Creative Commons License 2002.08.25 0 0 200
Jó Möggyesi Peti fölül a lovára,
Oszt bőszen kivágtat szélös nagy határba.
Mátkájáhó mönne, de nem mer szégénke,
Mer a mátka durcás, hogy sosincs neki péze.

Aranyló búzatáblák mellett visz az úttya,
Csicsörög is neki sok dalos madárka.
Aszt csicsörgik azok kedvesen, vidáman,
Nagy dógokra születté’, de csak úgy titokba’.

Sok cifra uraság tanítand maj’ tégöd,
Számot is kapsz tűlük, ha okításuk értöd.
Ha tartod a szád, de nyelved mégis fürge,
Az országnak te löhecc legelső emböre.

Hatalom, gazdagság üti a markodat,
Pézöd lösz annyi, mint égön a csillag.
Jaj, meg is örűt Peti ennek nagyon,
Durcás mátkájáhó nyomba’ eevágtatott.

E’ meséte neki tüvirű, högyire,
Hogy lösz mos’má’ péze, fényös a gyüvője.
Lösz mos’má’ bugyira, csipkére, púderra,
Jampi szoknyára, selyöm kombinéra.

Hej, meg is örűtek a lejányos házná’
Hívták is a cigánt, hogy most aztán húzná,
Mer’ akkora, hatalmas lagzit csaptak nyomba’
Elhallott a híre hetedhét országra.

Azóta sok víz lefolyt mán a Dunán,
A jóslat betőtt, mit csicserge sok madár.
Betőtt a jóslat, Peti miniszter lött,
Nyelve munkája lám, lőn eredményös.

A sok kis madárka kies szép hazánkba'
Vidáman csicsörög, röpdösve, cikázva,
most is azt danójja, fütyüli, csicsörgi,
Kinek nyelve fürge, az sokra viheti.

mrwin Creative Commons License 2002.08.25 0 0 199
bármilyen politikusra azt mondani, hogy hiteles, eléggé megmosolyogtatóan naív dolog.
ha van orbán összesed, akkor elég egymás mellé tenni a különböző időkben datált nyilatkozatait.
jópofa
persze hasonló örömöket szerezhetsz magadnak akármelyik politikusállat megnyilatkozásainak olvasása közben.
Előzmény: marylou (198)
marylou Creative Commons License 2002.08.25 0 0 198
Hát ez érdekes téma, kedves Eveis. Mikor mennyire érdekel valakit a poltika. Engem is lelkesített az a lázas időszak, 1988-89. Akkor én is nagyon örültem, hogy bekövetkezett az a változás, amit el sem tudtam volna képzelni azelőtt. Nagyon kedveltem az új, rendszerváltó pártokat, közülük is az SZDSZ volt a legszimpatikusabb, pontosan a radikalitása miatt. Ha valaki akkor azt mondta volna, hogy pontosan az SZDSZ lesz az, aki összáll az MSZMP utódpártjával, nem hittem volna el neki. Mindketten tudjuk, hogy bizony annak lett volna igaza. Aztán sokáig megint nem annyira érdekelt a politika, egészen az idei választásokig. Ami a választások előtt történt, az az elképesztő rágalom áradat, ami O.V. és társai fejére záporozott, engem nagyon felháborított, és újra jobban kezdtem érdeklődni a napi politika kérdései iránt. Mikor láttam, hogy ők mindeközben óriási lelkierővel állták a viharokat, akkor kezdtem velük igazán szimpatizálni.

A Bokros csomag szükséges volt, ezt én sem vitatom. De a nemzet jövője, a vészes népességfogyás csökkentése még fontosabb. Az egyik gazdasági kérdés, a másik valódi sorskérdés. Az ilyen fontos stratégiai kérdést nem szabad feláldozni a gazdaság oltárán. Ha egy kormány ezt teszi, akkor ennek az az üzenete, hogy nem érzi át a felelősségét a nemzet sorskérdései iránt. A Bokros csomag megszorításait bármely más területen lehetett volna érvényesíteni, kivéve ezt.

Igen, a gazdaság tényleg nem volt rossz állapotban 98-ban, ezt elismerem. Mint ahogy 2002-ben még jobb állapotban volt, aminek alapján az MSZP-SZDSZ kormány meg tudta tenni azokat a hangulatjavító intézkedéseket, amikre most oly büszke. Egyébként, ha már erről van szó, meg kell mondanom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a Fidesz gazdaságfilozófiája, amely az előremenekülésen, a kitörési pontok keresésén és megtalálásán alapul, mint az MSZP-SZDSZ gazdaságfilozófiája, amely mindig a húzd meg, ereszd meg elven nyugszik. Most éppen ereszd meg időszakot élünk, de mindannyian tudjuk, hogy nemsokéra beköszönt majd a húzd meg. Nem újabb Bokros csomag, nem azt mondom, szerencsére arra nincs szükség. De jönnek megszorítások, csak az a kérdés, hogy mikor. Erről nekem az jut eszembe, hogy milyen jó volt 4 évig, a Fidesz kormányzás alatt megszorítások nélkül élni.

A kommunistázás sem, a lenyúlásokra való bizonyítékok nélküli célozgatás sem, egyáltalán semmiféle hangulatkeltő megbélyegzés sem tetszik, és nem tartom helyesnek. Cimkézni a legkönnyebb.

O.V-on kívül is vannak hiteles személyek, de keveset tudunk róluk. Nem tudom, mondtam-e itt is, hogy nem voltam soha és most sem vagyok tagja egyetlen pártnak sem. Mivel nem ismerem a Fidesz vezetőket, nem ismerem eléggé a tevékenységüket, inkább csak arról tudok beszélni, kit mennyire látok én hitelesnek, illetve mennyire rokonszenves nekem. Ez elég szubjektív, de azért egy-két név: Áder János, Répássy Róbert, Szájer János, Varga Mihály, Rogán Antal szerintem hiteles, csak nem szimpatikus nekem, mert kicsit éretlen módon fogalmaz időnként, Deutch Tamás is jól végezte a munkáját szerintem, bár sok támadás érte, de ezek nem szakmai, inkább hangulati támadások voltak. Mátrai Márta is hitelesnek tűnik, csak nem sokat tudunk róla. De biztos vannak mások is, annyira nem ismerem a második vonalt.

Előzmény: eveis (197)
eveis Creative Commons License 2002.08.24 0 0 197
Kedves Marylou,
Én is kezdhetném hasonlóval, mint Te, de gondolom erröl nem érdemes itt levelezgetni. Tehát,

"A Fidesz üzenete nem jutott el hozzád, az MSZP üzenete viszont nagyon is."
Ez azt hiszem, egy szófordulat volt tölem is, te meg vissza dobtad, O.K.
Én nagyon lelkes voltam 1988-89-töl kezdve, hogy ilyen hihetetlen dolog történhet, ami történt.
Elötte a politikai szöveg be sem ment a fülembe, (volt egy láthatatlan szürö) nemhogy az
agyamig eljutott volna. De ez most is igy van megint.

Két dolgot irtál. Egyik, hogy a Bokros csomagban megnyirbálták a családtámogatást. Elfogadom,
hogy ez hiba volt. De ugy hiszem, hogy a Bokros csomagra szükség volt. (Ezt akkoriban a Fidesz
is elfogadta.) Az más kérdés, hogy nem kellett volna egy kevés megtakaritásért annyira
népszerütlen intézkedéseket hozni. Nem tudom pontosan, hogy hogy szólt a törvény, de azt hiszem
az akkori kormány szempontja az volt, hogy ne támogassa azt, aki nem szorul rá annyira, amikor
ilyen súlyos az ország gazdasági problémája. A Bokros csomagnak volt szerepe abban, hogy már
97-töl sokat javult a gazdasági egyensúly, és a Fidesz egy stabil országot vehetett át az MSZP-
SZDSZ-töl. Ezek után, és a választásokhoz közeledve a Fidesz egyre jobban támadta Bokros
megszoritó intézkedéseit, mint a szociálliberális kormány bünét. Mellesleg, ezt már az MDF
kormánynak kellett volna elkezdenie, és nem elodázni a népszerütlen intézkedéseket.

"Nagyon jó ötlet volt a Fidesz részéröl, hogy a családi pótlékot ahhoz a feltételhez kötötte, hogy
az iskolaköteles korú gyerekek valóban járjanak iskolába."

Ezzel egyet értek. Szomorú ugyan, hogy egyes családokat ilyen kényszer intékedésekkel kell
rávenni, hogy a gyerekeiket iskolába járassák. De sajnos ez valószinü igy van. Ugy hogy amikor
hallottam erröl az intézkedésröl, egyet értettem vele. De azért talán kellene várni egy kicsit most, és aztán megnézni, hogy tényleg hány család nem járatja iskolába a gyerekeit csak a támogatást
veszi fel. Utána levonni a konzekvenciát.

Ezek után mondhatod, hogy kettö-null, és biztos tudsz még olyat mondani, amivel egyetértek.
Mikor Orbán Viktor miniszterelnök lett, azt mondta, hogy el lehet majd dobni a régi
telefonkönyveket. Ebböl és azt értettem, hogy akar egy új vezetö csapatot létrehozni. Ugye itt
voltak a régiek, akik a tüz közelében voltak a rendszerváltozás elött, és kezdetén, és jól
meggazdagodtak. Ellensúlyként kell egy új csapat az ország élére. Képzeld, még ezt is elfogadom.
Legyen egy új gazdag, és vezetö réteg. De ahogy mult az idö, egyre szemérmetlenebbnek, egyre
gátlástalanabbnak láttam a megvalósitást. De persze, ahogy Te is irtad, a törvények be voltak tartva (bár van egy kis kétségem).

Ezek után a kommunistázás, már kicsi sok kezdett lenni. Különösen ilyen Kövér féléktöl. Akkor
már a Pokorni javába kommunistázott, (lehet, hogy ö tudta, de mi még nem) amikor az alábbi
hozzászólást irtam a "Közzéteszik a III/III-asok névsorát?" topic-ban

eveis válasz erre | adatok | e-mail 2002.06.19 16:56 (55)
Hát remélem igazad van. És több kontrol lista is van, hogy nem lehessen egy-kettöt megváltoztatni. De mekkora lesz ez a lista? El sem tudom képzelni. És mi lesz, ha a sok Fideszes és nem Fideszes ifjú megtudja az apukáról, anyukáról, nagybácsiról, ...? Megalakitják a III/III-asok leszármazottainak klubját?

Sajnos nem látok hiteles személyt a Fideszben. Mondjál olyat (OV-n kivül), aki kitelesnek
találsz, a Rogán, vagy a Répássy, a Deutch, vagy a Várhegyi, melyik?

Előzmény: marylou (194)
Versika Creative Commons License 2002.08.24 0 0 196
Vakarhatjuk a fejünket,
Nem fogadják Péterünket!
Külkapcsolat kényes téma,
Senki se áll velünk szóba.

Earth angel Creative Commons License 2002.08.24 0 0 195
Szia, Marylou!
Nem csodálom, hogy ezekre az érveidre nem jött válasz. Ami igaz, az igaz. Nemigen lehet belekötni. :O))))

Előzmény: marylou (194)
marylou Creative Commons License 2002.08.23 0 0 194
Kedves Eveis!
Először is meg kell mondjam neked, hogy tetszik a stílusod. Sokat beszélgettem már itt a fórumon is olyan emberekkel, akik nem rokonszenveztek a Fidesszel, és többnyire sokkal indulatosabbak voltak, mint mi, akik szimpatizálunk. Sokszor pedig kimondott rosszindulatot tapasztaltam. Ezért üdítő kivételként tartom számon, ha valaki indulatok nélkül tudja elmondani a véleményét. Magam is erre törekszem, ha nem is mindig sikerül.

Most két mondatot idéznék tőled, amelyeket nem egymás után írtál le, de mégis összetartoznak.
de ami átjött felém a median keresztül, az lesujtó volt.
próbálom kivonni magam a hatásuk alól. Igy a Fidesz PR sem volt hatással rám
Nekem érdekes volt ez a két mondat. A Fidesz üzenete nem jutott el hozzád, az MSZP üzenete viszont nagyon is. Semmi gond, ez csak azt jelenti, hogy az egyik irányba nyitott voltál, a másikba nem. Így hát a véleményed is ezt a helyzetet tükrözi.

Az én módszerem kicsit más. Nem a szavakat, hanem az intézkedéseket szoktam elsősorban figyelembe venni. Mondani sok mindent lehet, de amit tesznek, az mondja el az igazat. Csak két konkrét példát említenék:

95-ben az MSZP-SZDSZ kormány megszüntette GYED-et, amit a Fidesz azonnal visszaállított. A megszüntetés egy felelőtlen lépés volt ebben a helyzetben, mikor amúgy is tragikusan kevés gyerek születik. A visszaállítás azt jelenti, hogy ők tényleg fontosnak tartották, hogy megkönnyítsék a gyerekvállalást.

Nagyon jó ötlet volt a Fidesz részéről, hogy a családi pótlékot ahhoz a feltételhez kötötte, hogy az iskolaköteles korú gyerekek valóban járjanak iskolába. Mert nekik fontos volt, hogy a hátrányos helyzetű emberek leszakadása valamennyire csökkenjen, legalább a gyerekektől kezdve. Ha járnak iskolába, később jobb esélyük van szakmát tanulni, és jobb esélyük lesz, hogy munkát kapjanak.

Az MSZP most megszüntette ezt a feltételt anélkül, hogy jobb ösztönzést talált volna arra, hogy a hátrányos helyzetű szülők valóban iskolába küldjék a gyerekeiket.
Ez világosan mutatja, hogy nekik nem annyira fontos a hátrányos helyzetűek felzárkózása. Ha fontos lenne, akkor ezt az öszönzést nem szüntették volna meg. Ez szerintem óriási hiba a részükről. Azt a benyomást kelti, hogy nekik nagyon is jól jönne egy olyan nyomorban élő réteg, akiket egy tányér levessel is befolyásolni lehet. A politikai károkon kívül sajnos azt kell mondanom, hogy ez a társadalom egészére nézve is roppant káros, mert a felzárkózás folyamata mindannyiunk számára fontos lenne. Igaz, hogy ez az ösztönzés nem oldja meg ezt a problémát, csak az első lépés ezen az úton. De ezt az első lépést igenis meg kellett volna tenni, nem pedig visszafordulni.

Előzmény: eveis (178)
marylou Creative Commons License 2002.08.23 0 0 193
Teljesen igazad van, kedves társalgó. Szívből drukkolok neked, hogy legyen lelkierőd és kitartásod kiállni a véleményed mellett. :))))

Biztos észrevetted már, hogy az emberek nem racionális alapon hozzák meg a döntéseiket. A politikai döntéseiket különösen nem. Ettől függetlenül nagyon fontos, hogy ne csak a balról jövő gáttalan ócsárolások, hanem a reális, kiegyensúlyozott vélemények is megjelenjenek.
Sok sikert és minden jót kívánok!

Előzmény: tarsalgo (186)
marylou Creative Commons License 2002.08.23 0 0 192
Nem hallottam erről őket személyesen nyilatkozni, de attól még nyilatkozhattak. Azért vannak kérdések ilyenkor is. Kérdés, hogy hogyan tálalták ezt annak idején O.V-nak. Mert az emberek nagyon szépen tudnak ám fogalmazni, mikor saját cselekedeteikről beszélnek.

Déri János egyik kedves története volt, mikor a riporter megkérdezi a rablót a börtönben, miért is ítélték el. Mire a rabló: fegyveres kéregetésért...

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sok múlik a beállításon. O.V. mindenesetre azt a jelentést kapta az átvilágító bíráktól, hogy az illetők tiszták. Különben még az is lehet, hogy tényleg tiszták. Az, hogy valaki a külföldi útjáról jelentést ír, abban még nincs semmi különös. De talán ne menjünk bele a részletekbe, mert kevés az információnk.

Előzmény: angyalhentes (185)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.23 0 0 191
Nezd, en reszemrol nem irigykedem, ezt szogezzuk le. Ennel joval tobbet keresek, es eleg gyakran szegyellem magam azert, mert nalam joval fontosabb emberek a toredeket keresik annak, amit en.

Viszont ez nem egeszen az irigysegrol szol. Ez a szakma megbecsultsegerol szol. Az, hogy ahelyett, hogy a korhazi es iskolai dolgozok beret emeltek volna, ahelyett a minimalbert emelik. Vilagos az ok: a vallalkozok nagy resze minimalberen van bejelentve, es mivel a minimalber tetemes adotartalommal is bir (ezt se akarta eltorolni a Fidesz), igy sokkal tobb adot szedhet be az allam, amibol lehet a koronat vinni Visegradra es vissza :)

Előzmény: tarsalgo (190)
tarsalgo Creative Commons License 2002.08.23 0 0 190
Szerinted ez nem fogja zavarni?
Az irígykedő MSZP-fan ápolónőt biztosan. Hallottam is év elején MSZP-s nőket beszélni, akiknek pont ez volt a bajuk a csúnya Fidesszel. Ők inkább azt szerették volna, annak örültek volna, ha a másik szarabbul keresne, és ha másnak nem emelkedne a bére. Szégyen!
A rohadt irígység, ezzel nyerte meg az MSZP-SZDSZ a választásokat. Büszkék lehettek magatokra, és sajnálhatjátok a 20 éve ott dolgozó, megkeseredett, irígykedő, lelketlen ápolónőt.
Mert tudod én inkább arra szavazok hogy a 20 éve ott dolgozó keressen 53-at, és az 1 éve ott dolgozó 50-et, mintsem hogy a 20 éves dolgozó keressen 53-at és az 1 év dolgozó 20-at. Szerintem az utóbbi a roszzabb, bár tudom, szerinted elég elbaszott egy értékrendem van, mert az irígység nem szerepel benne.
Jó irígykedést, és megkeseredést kívánok!
Előzmény: angyalhentes (189)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.23 0 0 189
Az apolonak azert rossz, mert mondjuk 20 eve dolgozik ottan, es keresett tegyuk fel 53000 forintot. Most egyik pillanatrol a masikra azt latja, hogy a 21 eves takaritono is keres 50000 forintot. Szerinted ez nem fogja zavarni?

Ha neked meg az eletszinvonal nem gazdasagi mutato, akkor meg micsoda? :)

Előzmény: tarsalgo (188)
tarsalgo Creative Commons License 2002.08.23 0 0 188
Jah, es a felveteli ponthatarok csokkenese nem tunt fel neked az utobbi negy evben? Hogy a felsooktatas romokban hever amugy?
Ez nem feltétlenül rossz. Nem az számít, hogy milyen ponthatártól veszik fel az embert, hanem hogy mit tanítanak meg neki, és hogy milyen követelményeket állítanak elé. Ez befolyásolja az oktatás színvonalát, nem az, hogy esetleg 10-20%-al alacsonyabbak a ponthatárok.

Amugy tokmindegy, ha leszarod az iskolai es korhazi dolgozokat, ha lesazrod azt az apolot, aki 20 eve dolgozik ott, es most annyit keres, mint a takaritono
És ennek a szerencsétlen ápolónőnek miért rossz, ha 19500-ról 50000-re nő a minimálbér? Ez hol hátrányos neki?

csak elvont gazdasagi mutatok erdekelnek, mint az eletszinvonal
Az életszinvonal nem elvont gazdasági mutató, de ne zavarjon.

Előzmény: angyalhentes (187)
angyalhentes Creative Commons License 2002.08.23 0 0 187
Jah, es a felveteli ponthatarok csokkenese nem tunt fel neked az utobbi negy evben? Hogy a felsooktatas romokban hever amugy?

(Megjegyzem, menj el a Muszaki Egyetemre, es lathatod, hogy a hallgatok jo resze tobbet kell fizessen, mint amennyit a tandijas idokben.)

Az europai minimalbereket honnan vetted? Amugy tokmindegy, ha leszarod az iskolai es korhazi dolgozokat, ha lesazrod azt az apolot, aki 20 eve dolgozik ott, es most annyit keres, mint a takaritono, es csak elvont gazdasagi mutatok erdekelnek, mint az eletszinvonal, akkor te is megtalaltad a helyedet a Fidesznel, a szimbolumok es absztrakciok partjanal.

Reszemrol a vitat lezartnak tekintem, aki nem tanult kozgazdasagtant, ne dumaljon gazdasagi fejlodesrol, mert rosszul all neki.

Előzmény: tarsalgo (186)
tarsalgo Creative Commons License 2002.08.23 0 0 186
Hiszed-e, hogy a gazdasagi mutatok akkor is javultak volna
Hinni nem a gazdaságban és nem is a politikában kell főleg nem akkor amikor az a "volna" ott van!

gazdasagnak nem fel ev kell am a talpraallashoz, hanem jopar
A helyes irány kijelöléséhez annyi is elegendő. Amúgy pedig nem annyira az ország gazdaságára vonatkozó tényeket hoztam fel az előbb, hanem sokkal inkább az emberek életét, életszinvonalát befolyásoló dolgokat.
Amúgy üdvözlöm Bokros Lalit! Átadhatod neki. :)

Hogy a tandij nem tunt am el teljesen?
Az MSZP-SZDSZ-es tandíj megszünt, és lett helyette a Diákhitel. Jópár ismerősöm van aki még csak most jár, vagy a közelmúltban járt fősulira, és érdekes módon, egyiknek sem kell tandíjat fizetnie. Ez hogy lehet? Az MSZP-s propaganda bármennyire is nyomatja ezt a hülyeséget, a tapasztalatok mást mutatnak.

Tudod, hogy a minimalber emelese nem feltetlenul tett am jot az iskolaknak es korhazaknak?
Nem tudom, de "le is szarom", mert nekem fontosabb az életszinvonal, mint az általad felvetett álprobléma. Nem az iskolákat, kórházakat kell sajnálni, hanem azokat, akik 8 óra munka után is csak 20000 alatt vittek haza pénzt. Még szerencs, hogy a Fidesz ezt drasztikusan megemelte. így is messze vagyunk még az Európai 250-400ezer forint értékű átlag minimálbérektől.

Előzmény: angyalhentes (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!