Keresés

Részletes keresés

tt-ths Creative Commons License 2015.09.07 0 0 6422

"azért fáj a merev láb, mert pang a chi azon a helyen"

Egy ilyen kijelentéssel mit kezdjen, akinek tényleg fáj ?

Megvan az ellenszere ?

És az figyelembe vesz, hogy a szubjektum szerint teljesen mások is lehetünk, más okok, más megoldások ?

Ez a mai spirituális hablaty irodalom legnagyobb bűne, hogy bedobnak ellenőrizhetetlen és bizonyítatlan fogalmakat. 

Az "én megmondom a tutit" egó fényező mentalitása.  Ezt nem konkrétan terád értettem, hanem egy teljesen elterjedt mentalitás ez már. Észre sem vesszük, hogy a másik fölé akarunk ezzel kerekedni.

Előzmény: Semmisem (6421)
Semmisem Creative Commons License 2015.09.03 0 0 6421

Egy bizonyos elképzelés szerint ( tehát lehet h más elképzelések a helytálloak), azért fáj a merev láb, mert pang a chi azon a helyen. Meglátásom szerint a joga asanak, amik lassanként alkalmassá teszenk valakit a lotusz ülésre például, a kérdéses meridiánokat "dolgoztatják", blokkjait oldják, a chi keringését segitik. Tehát egy idő után, képessé válik a terulet.

Azután talán ez a lábfájás jó, hasznos, mert ösztökélhet, megérteti a gyakorloval, miért cisnálja. Itt létet, figyelmet eredményez, ha nem volna testi "tünet", akkor elkalandozna, vagy nem érétkelné erőfeszitéseit nem tudom. Későbben természetesen más dolgok kerülnek fokuszba , ezt nem tudom én gyenge gyakorlo vagyok.

Előzmény: tt-ths (6415)
tigristomi Creative Commons License 2015.08.31 0 1 6420

A ma hajnali gyakorlásom:
90 perc pránajáma, lótusz ülésben (bal láb felül, ez számomra a megszokott), 3 perc pashchimittasana + kriya jóga
45 perc pránajáma, lótusz ülésben (jobb láb felül), 8 perc pashchimittasana + kriya jóga
30 perc pránajáma, lótusz ülésben (jobb láb felül), 5 perc pashchimittasana + kriya jóga
20 perc pránajáma, lótusz ülésben (bal láb felül), 5 perc mantra jóga lótusz pózicióban
40 perc relaxáció savasanaban
15 perc asana

Ezt nem rendszeres gyakorlásként csinálom, ez nagy részt egy spontán gyakorlás volt.

Előzmény: tigristomi (6416)
tigristomi Creative Commons License 2015.08.31 0 0 6419

Nem mondom, huszon pár év jógázás után gondolom elég jól ismered magadat. :)

Előzmény: tt-ths (6418)
tt-ths Creative Commons License 2015.08.31 0 0 6418

hallgatlak, mondd

Előzmény: tigristomi (6417)
tigristomi Creative Commons License 2015.08.30 0 0 6417

Úgy gondolom, hogy nem csak a tested merevségével van nehézséged a jógában.

Előzmény: tt-ths (6415)
tigristomi Creative Commons License 2015.08.30 0 1 6416

Tapasztalatom szerint, ha már 5 percre megy a lótusz ülés, akkor a legjobb gyakorlás, hogy hosszabban bírjuk, ha minden nap egyre hosszabban próbálunk benne pránajámázni (pl. váltott orrlyukú légzést). Én régen a mantra meditációs és egyéb meditációs gyakorlataimat szoktam lótusz ülésben gyakorolni (így is lehet gyakorolni és hosszabbítani a lótuszban ülés idejét), manapság főleg a pránajámát gyakorlom.

Mellette a pillangó ülést is gyakorolhatjuk, guggolás, varjú járás szintén jó lehet, ezek jól átmozgatják az izmokat, amik utána örülnek, ha ellazulhatnak.

A taoista belső alkímia lényege teljesen hasonló a jóga lényegéhez, így én nem érzem offtopiknak a chiről szóló hozzászólást.

Előzmény: Semmisem (6414)
tt-ths Creative Commons License 2015.08.24 0 0 6415

"Lótusz ülésben kitartó gyakorlással túl lehet lenni a test zavaró kellemetlenségein"

És ha mondjuk a tanítvány még a fél lótuszt se tudja megcsinálni, mert kötöttek az izületei ? Ilyenről még nem hallottál, ugye ?

Szerinted a lótuszt simán megcsinálja bárki és onnantól már csak gyakorlás kérdése.

Sajnos tévedésben vagy.

Előzmény: tigristomi (6413)
Semmisem Creative Commons License 2015.08.21 0 0 6414

Úgy értesültem, magam nem tartok ott, h az ülésben tapastalt zsibbadás és fájdalom, blokk. Ami feloldható, így tovább lehet lépni. Aztán lehet h roszsul értesultem. Persze nem a jóga iskolájábol ezért kicsit vegyuj ezt a bejegyzést, of topicnak.

A qí tanulmányozása során merult ez fel. Érdekesnke találtam. A belealvásról is hasonlókat írtak, h az is egy bizonyos szint sjaátja, meghaladhato , megérthető.

Előzmény: tigristomi (6413)
tigristomi Creative Commons License 2015.08.20 0 0 6413

A hullapóz olyan szempontból tökéletes testhelyzet, hogy nincs izületi fájdalom meg zsibbadás mint az ülő pózokban. Viszont szinte lehetetlen a figyelem és éberség megtartása. Nem csak szinte, hanem gyakorlatilag is lehetetlen. Mindenki belealszik, mert erre vagyunk kondícionálva.

Ha sikerülne, akkor a jóga nidra egy nagyon gyors út lenne a szamádhihoz.

Sajnos több mint 20 év jógázásod után ez a válasz mutatja a jóga általános helyzetét a világban.

A fentiekkel nem értek egyet, egy idő után a savászanás belealváson túl lehet lenni, fel kell csak ismerni az elalvás okát és tenni kell ellenne.

Lótusz ülésben kitartó gyakorlással túl lehet lenni a test zavaró kellemetlenségein.

A szamádhi előtt vannak még lépcsők, ezzel sem menne ilyen gyorsan. Az általános hiányos tudás miatt a komoly időt a jógára forditók is elfelejtik, lazán átugorják a pranayama, pratyahara, dharana, dhyana szinteket. 4 szintet átugornak a 10-20-30 éve jógázók is a fejükben.

Eszméletlen, hogy a mai hires jóga mesterek is mennyire megvezetik az embereket.

Előzmény: tt-ths (6387)
Normandie Creative Commons License 2015.07.14 0 0 6412

Ma hajnalban, 2015. július 14-én, szeretett Szvámí Véda Bharátí, indiai idő szerint 3 órakor elhagyta a testét. Kérlek emlékezz a tanítására - "Minden egyes embert járjon át a szeretet."

tt-ths Creative Commons License 2015.07.03 0 0 6411

igeeeeeeeeeen, azon is fennakadtam... és persze elméletben igazuk van, de ilyet azért nem mondunk kezdőknek, mert teljesen reménytelenné teszi az útjukat...

ááá én inkább nem kommentálom a többit...

Előzmény: tigristomi (6410)
tigristomi Creative Commons License 2015.07.03 0 0 6410

Olyat láttál a videón ami tetszett?

Mit szólsz előtte a TM előadásához? Ők mindjárt a samadhival kezdenek.

Előzmény: tt-ths (6409)
tt-ths Creative Commons License 2015.06.29 0 0 6409

Bhaktananda előadása:

"A jóga célja SOSEM volt a szamádhi vagy a megvilágosodás"

Innen is gratulálok ehhez a méretes ostobasághoz.

Előzmény: tigristomi (6408)
tigristomi Creative Commons License 2015.06.27 0 0 6408

A youtube-on fent van az egész fesztivál a Bálnából, a budapesti első június 21.-i jóganapról.

https://www.youtube.com/watch?v=_9L68kx7nY8

Lehet csemegézni a programból, itt mindenkit meg lehet nézni, aki fellépett.

Előzmény: tigristomi (6402)
tigristomi Creative Commons License 2015.06.26 0 0 6407

Köszi, majd megnézem ezt a könyvet.

Előzmény: ghepard (6406)
ghepard Creative Commons License 2015.06.24 0 0 6406

Igen, abban a könyvben. Tehát a 6400 hsz utolsó sorában említett könyv. Megnéztem most és a Halhatatlan lélegzés című fejezetben írja le részletesen a 215-220 oldalakon, tehát elég részletes leírás. Persze, hogy eddig eljusson az ember azt nehéz elhinni, már annak fényében is, hogy a levegővisszatartásos világcsúcs kb 11 perc.

Előzmény: tigristomi (6405)
tigristomi Creative Commons License 2015.06.23 0 0 6405

Hali,

melyik könyvben van a részletes leírás a gyakorlásról? Abban, amit a végén írtál?

Előzmény: ghepard (6400)
tt-ths Creative Commons License 2015.06.20 0 0 6404

kommercializálódás + politikai hatalom betolakodása

patkometer Creative Commons License 2015.06.20 0 0 6403
tigristomi Creative Commons License 2015.06.19 0 0 6402

Június 21., Nemzeközi jóga nap.

http://jogavilagnapja.hu/

ghepard Creative Commons License 2015.04.30 0 0 6401

Igem az a légzés dolog az hihetetlennek néz ki. De az is nehezen hihető amit írsz, hogy 1 éve nem evett. De mondjuk ha iszik, akkor már azt ki lehet bekkelni, hisz a folyadékkal minden anyag bevihető a testbe s így az működhet rendesen. Na meg amúgy a levegőven megvan mind a 4 anyag, ami nagvon fontos az élethez  - C, O, H, N........

Előzmény: tt-ths (6399)
ghepard Creative Commons License 2015.04.30 0 0 6400

Több könyvben is olvastam, három olyanban is, melyet orvosok írtak (2 magyar orvos). Az egyikben van részletes leírás is, hogy azt hogyan kell pontosan gyakorolni. Mit mondjak, van benne logika, próbálkoztam is egy kicsit, de mindig ott motoszkált bennem, hogy hogyan bírná az agy 4-5 perc felett, meg a test mint egész. Egyébként 2 éve 4 perc 20 mp-ig vissza tudtam tartani a levegőt e nélkül a speciális gyakorlat nélkül is. Rendeznek világbajnokságot is a levegővisszatartásban, s az valami 10 perc 40 mp körül lehet normális levegőnél. Ha előtte lélegeznek tiszta oxigént, akkor bőven 20 perc feletti a világcsúcs. Ezek az emberek ezt edzik felsőfokon, tehát a több óra egész hihetetlen ezek mellett a világcsúcsok mellett.

Az a könyv - Dr. Stephen Thomas Chang: Az öngyógyítás teljes rendszere

Előzmény: tigristomi (6398)
tt-ths Creative Commons License 2015.04.30 0 0 6399

A légzés elég hihetetlen, ha csak nem tetszhalott állapotban van.

De olyan (magyar) emberrel már személyesen találkoztam aki hónapok óta (1 éve) nem evett és ragyogó energetikus állapotban volt. körülötte állandóan sok ember -tanítványok vannak, úgyhogy nem valószínű hogy hazudik és éjjelente a hűtőgépbe járna titokban enni.

Előzmény: ghepard (6384)
tigristomi Creative Commons License 2015.04.29 0 0 6398

Helló, nem, nem tudok semmi ilyesmit sem produkálni.

Melyik könyvben olvastad ezeket?

Előzmény: ghepard (6384)
Semmisem Creative Commons License 2015.04.27 0 0 6397

nem feltátlen cska s zervről bezséltem, deértleek, köszi.

Előzmény: tt-ths (6396)
tt-ths Creative Commons License 2015.04.27 0 0 6396

Sajnos az én filozófiai felfogásomban a "szív" az csak egy csakra.

Amiről te beszélsz, mint testi szerv, meg burok, az az anyagi világ része.

A szívre meditálás persze ad egy fajta szeretet elárasztást, hála érzést és ez nyilván jó dolog, meg energetizál.

A cél persze az Istennel való egység, ott hulli8k le a maya fátyla, - ami meg a korona csakrán keresztül valósulhat meg.

Vagymittudomén... :-)

Előzmény: Semmisem (6395)
Semmisem Creative Commons License 2015.04.27 0 0 6395

Sziasztok,

Milyen módon taníthatom meg a szívet, arra h lásson, emékezzen magára és ne hassanak rá a szokásos maya szerű minták? Az a gyanúm ezt nem lehet intelelktuálisan.

MEgfelelő elgodnolás a hála gyakorlata? Amely talán feloldja a szenvedéseink ezen részének okait? Most valahogy ezt látom megodlásnak.

A szívburok védelmezi a szívet, amely nyitott volna és saját formáját terét, igazul szeretné működtetni de a szívburok védelmezi és befolyásolja. Azért irom minezeket mert hátha köztetek van aki össze tudná nekem ezt kapcoslni valami összefüggéssé, gyakorlattá.

üdv

Normandie Creative Commons License 2015.04.26 0 0 6394

Köszönöm. :)

Talán annyit tennék még hozzá, hogy időben is akkor lépnek az emberek a spiritualitás útjára, amikor trauma éri őket. Lelki sérülése mindenkinek van, csak a mértéke változó, mégse lép mindenki a spiritualitás útjára azonnal. Szerintem ennek a legfőbb akadálya a más irányú meggyőződés, mint pl. ha valaki ateista. Persze őket meg nem érdemes győzködni, előbb-utóbb úgyis rákényszerülnek másképp nézni a dolgokra, meg kell hagyni a saját tempójukat. 

A jógások közötti empátiáról és a felszínről pedig csak annyit, hogy nagyon áttetsző felszín ez.

Jól látszanak a feldolgozatlan sérülések, amik kezelésére alkalom nyílik olykor, (itt is) szerintem örülni kell, ha felbukkan valami és azonnal befelé figyelni, persze nekem se megy mindig, vagy nem jövök rá azonnal, hogy mi a probléma, de igyekszem ezzel a szemlélettel élni. 

Előzmény: tt-ths (6393)
tt-ths Creative Commons License 2015.04.26 0 0 6393

Minden szavaddal egyetértek.

Talán még annyit hangsúlyoznék, hogy a nyugati világban azok az emberek lesznek érzékenyek a spirituális dolgokra, akiknek valami személyiség sérülésük, ad abszurdum pszichológiai betegségeik vannak.  A gyógyulást gondolják a jógától. Meg persze ezekben a közösségben, empatikusabb, kedvesebb emberekkel találkoznak... aztán persze kiderül, hogy ez csak a felszín.

Ellenben a jóga az egészséges tudatú embereknek való.

Persze marketing szempontból ezt nem mondják, mert akkor gyakorlatilag senki nem maradna jógázni.

Előzmény: Normandie (6392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!