Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.11 0 0 668

Nálunk ketten ásnak, lehetőleg a a nagy tuják töve körül:)

 

Előzmény: Yv (667)
Yv Creative Commons License 2010.06.11 0 0 667
oh, nálunk is szép nagy lyukak vannak, mintha ásna magának barlangot. de mi betemetjük mindig idejében, mert gonoszak vagyunk:)
Előzmény: amarok0 (665)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.11 0 0 666

Egy másik kutya már jó elfoglaltság. Az enyémnak most az a dilije, hogy időről időre kitúrja a leonbergit a házából és átköltözik. Mikor a helyére parancsolom nekimegy a leonak, de az játéknak veszi az egészet...

 

Előzmény: amarok0 (663)
amarok0 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 665
Nem rossz ötlet! A kisasszony egyébként sem kispályás:)))
Előzmény: Yv (664)
Yv Creative Commons License 2010.06.11 0 0 664
bérásás?:)
Előzmény: amarok0 (663)
amarok0 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 663
Úgyse halok meg addig, míg meg nem tudom, hogy mi a fenével lehet foglalkoztatni egy kaut, ha az ember egyelőre nem tudja kutyakiképző iskolába jobbra át- és balra át-ra hordani, se nyájat venni neki, amit őrizhet!!! Van neki egy nádas széli, város széli kertje, de ő állandóan valami elfoglaltságért ácsingózik.
Előzmény: Törölt nick (660)
amarok0 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 662
Kivéve a virágcsokor- meg a macskanyuvasztást. Sokat mulatok az enyémen, mikor megbeszélem vele, hogy egy bizonyos, már kifejtett helyen nem megy át a szomszédba, - ott nem is megy. Máshol megy.:)) Nem ássa a kerti csap körül (üreg!) a földet. Nem ássa. Máshol ás.
Előzmény: kz64 (661)
kz64 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 661
Az lenne az alap,hogy fogadjon szót. Nekem a kuvik hezitálás nélkül szót fogadtak.
Előzmény: Yv (653)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 660

Igen az én kaum is csámpás, és ez különösen most látszik a leo nagyon harmonikus mozgása mellett...

 

Előzmény: Yv (652)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 659

Ebben a topic-ban, a 499-es hsz-ben van fent három képük,tavaly télről. Akkor még a leoka pár hónapos volt.

 

itt:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=98045838&t=9043981

Előzmény: Warnika (650)
Yv Creative Commons License 2010.06.10 0 0 658

kicsi kölyök korától pórázozott, sétált, jártunk oviba, kicsit iskolásan (ha húz, akkor egyből megfordulni és tök más irányba elindulni), kicsit cézárosan:) (ha nagyon elöl megy, akkor "kigáncsolni".

 

de nekem kellett, hogy a két kutya szépen tudjon menni pórázon külön-külön, hogy együtt is szépen tudjanak menni, mert nem mindig van energiám külön sétáltatni őket.

Előzmény: amarok0 (657)
amarok0 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 657
Hogy tanulta meg???
Előzmény: Yv (655)
amarok0 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 656
Olyat én is évekig láttam, hogy a nagydarab hímnemű lobog a póráz végén a kau után, "vigyázz, jövünk!!!" kiáltásokkal. Minden kutyámmal minden szabadidőmben jártam erdőt-mezőt, ám a kau kisasszonynak 4 hónapos kora táján sikerült fellöknie (az én hülyeségem volt), a térdem-lábfejem azóta se jött rendbe, de a lényeg, hogy ő eddig nem volt pórázon. Plussz időm meg csak július 20-tól lesz rá, nem tudom, mi lesz ebből...
Előzmény: Warnika (654)
Yv Creative Commons License 2010.06.10 0 0 655

Béci nagyon szépen jön lábnál:)

 

gondja a "gyere ide" paranccsal van leginkább:)) illetve leülni is csak másodjára ül le legtöbbször.

 

a ló utáni rohanást már póráz nélkül végezte, amíg jött a ló természetesen meg volt kötve, illetve annyira ismerjük már, hogy addig nem engedtük el, amíg a ló el nem tünt a látóhatáron túlról is:))

Előzmény: Warnika (654)
Warnika Creative Commons License 2010.06.10 0 0 654

:) igazán vicces, mikor a gazdi lobog a póráz végén egy kau után :)

 

nálunk Borisz úgy fut mint egy lovacska. Először csak lépés, aztán ügetés és végül vágta.

Előzmény: Yv (652)
Yv Creative Commons License 2010.06.10 0 0 653

Béci is gondolkodik, hogy megtegye-e, amit kérünk:) ő nehezítve van kuvasz vérrel is, ami megint csak egy "szófogadó" állat:))

 

ő tud hízelegni, mostanában kb. belémbújik, annyira szeret:))

 

és igen, neki mindenki barát. és nem hogy tanulna az öreg kutyától, aki szerint nem lehet a kapuhoz közel jönni, hanem az öreg kutyát viszi a rosszba:) most már a nagy is barátkozós....

 

gyerekeket imádja. ez ugye ilyen lesz mindig? (1 éves a jány)

Előzmény: Törölt nick (648)
Yv Creative Commons License 2010.06.10 0 0 652

megfogná?

Béci csak kergeti.

de most már ha a macskának olyanja van, akkor megpofozza az ebet. eb meg gondolja, hogy ez a játék és a nagy mancsával odavág a cicának ugyanazzal a mozdulattal:))))

 

sokat, nagyon sokat szenvedünk mi is, nagyon féltettem a macskát, de most már úgy tűnik béke van. ha rajtakapjuk, hogy sunyít (amikor futna a macska után, akkor tipikus fejet vág..), azonnal rászólunk, kizökkentjük és már nem is akar menni.

 

futás: ti kutyáitok is csámpásak??? Bécikém enyhén szólva az:) vágtázás közben (nagoyn szereti) úgy néz ki, mint aki azonnal el akar esni. lábai nem csak előre-hátra, hanem jobbra-balra is mozognak.

 

valamint imád minden mozgó dolgot. traktor. ló. madár. repülő. a múltkor gondolta, hogy megkerget egy pacit, aztán mégis hallgatott a szép szóra és visszajött:) (paci már látótávolságra sem volt amikor utána eredt)

 

egy traktornézős kép:

 

Előzmény: amarok0 (651)
amarok0 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 651
Az engedelmesség nem az erős oldala...:))))Ez így van, de szerintem igen értelmes kutyák, ezért nem értem, hogy sokan azért adnak túl rajtuk, mert szörnyű butának találják őket. Csak tudnám, hogy mit csináljak a 10 hónapos Pömpölével, hogy békén legyen a 6 macskával...Legutóbb, mikor éppen macskanyuvasztással foglalkozott, egy vödör vízzel öntöttem le, márciusban mérgemben egy botot törtem el rajta, a botból azt a következtetést vonta le, hogy nem szabad rám ugrálni, a vödör vízből meg azt, hogyha megkérdem: mit csinálsz? - akkor, de csak akkor elengedi a macskát. :(
Előzmény: Törölt nick (648)
Warnika Creative Commons License 2010.06.10 0 0 650
Képek vannak? Amikor elhatároztuk, hogy a kis zsebcirkálónk mellé hozunk egy nagytestű házőrző kutyát a másik lehetőség nálunk is a Leo volt. Jajj, valami gyönyörűségesek a Leok is!!!
Előzmény: Törölt nick (648)
Warnika Creative Commons License 2010.06.10 0 0 649

köszi :) már most néha ugrik idegenre, ha bejön, amúgy ismerősre nem.

 

Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 648

Nem kell idegeskedni és tanítgatni, hogy kit engedjen be, csibészeltetni se kell külön. Nagyon okos intelligens kutya, mindig maga dönt önállóan és szisztematikusan. Kb 2 éves koráig akivel talélkozik pláne ha többször, az ismerős lesz neki azaz barát. Úgy két éves kora után beszünteti ahaverfelvételt, és attól fogva csak az jöhet be akit bengedtek. Csibészeltetni meg azért nem kell, mert mint minden pásztorkutya ha aharap, csak lábra megy. Az enyém egyszer itélte meg úgy, hogy egy ismeretlen ember túl közel van a gazdihoz és hangosan beszél, egyszerűen csak felugrott rá harapás nélkül, és odébb lökte.

 

Nekem egy 5 éve szukám van, és már betanított a házi szokásokra egy most másfél éves leonbergit, ketten együtt isteni csapat, és kau a leonbergitől megtanult hízelegni is. Egyébként óriási szive van a kaunak, csak olyan morózusnak vagy bumfordinak tűnik néha, de az esze vág mint a borotva, külön tanítgatás nélkül, az engedelmesség viszont nem erős oldala, általában hosszan fontolgatja a legegyszerűbb parancs teljesítését is...

Előzmény: Warnika (646)
Warnika Creative Commons License 2010.06.10 0 0 647

sziasztok,

nem mentek fel a képek :O

Mit tegyek, hogy ne rakja tele a bejegyzésemet ilyen aláhúzott hirdetésekkel?

 

Borisz, mikor elhoztuk, egy kocka járólapot foglalt el ülve a bejáratnál :)

2 hónapos

 

4 hónaposan :)

itt már 4 hónapos

Előzmény: Warnika (646)
Warnika Creative Commons License 2010.06.10 0 0 646

sziasztok,

jó régen fórumoztam, mert a cégnél le volt tiltva az index fórum és tegnap észrevettem, h ogy már torzsasztal.hu :) ez pedig megy.

 

Ma 5 hónapos a kaunk, Borisz, nagyon erős, agyas, kajla, a nevére már hallgat de másra nagyon nem :) múlt héten voltunk először sétálni, nagyon kerge volt, ugatott sokat és ugrándozott. 34 kg, szóval már csak a férjem bírja vinni :)

Nem ugat, csak ha valami mozgás van az utcán, mindenkivel nagyon barátságos, már most próbáljuk arra nevelni, hogy csak azt engedje be akit mi mondunk, később szeretnénk majd "csibészeltetni" is.

 

A szomszédban van egy szintén 5 hónapos komondor. Folyamatosan ugat. Reggel, délben, este, éjjel, hajnalban :( egy idősebb (2 éves) beagle-vel él együtt, mind a ketten kanok. A szomszéd úgy hozta a komondort, hogy nem ugat, szerintetek ez majd elmúlik?

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 645
Köszi, sztem sem rossz.
Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 644
Nagyon szép állású kutya.
Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 643
Dobok be egy képet , hogy valami történjen mert igen nagy a csend:)
pityul21 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 642
Sziasztok Ceglédi CAC.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.01 0 0 641
Gratula!Ügyesek vagytok!Megérdemlitek!Nagyon jó a kutyád!(képről:)))))
Előzmény: pityul21 (639)
pityul21 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 640
Szépek, ki volt a kau és ki volt a ko˙(apa, anya)
Előzmény: kz64 (625)
pityul21 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 639

Sziasztok, 25-én voltunk a Ceglédi Cac-on életünkben először azt sem tudtuk ki kivel van de elhoztunk egy K1 és egy HPJ-t.

A nagy show kutyások azt mondták kint a ringen kivűl hogy ritka az ilyen jó mozgású kutya de nem igazán a címerekre megyek csak kipróbáltam mit mond rá egy fajta bíró.

Előzmény: amarok0 (631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!