Keresés

Részletes keresés

L_áma Creative Commons License 2022.03.15 0 0 77901

Nálunk bizony 6 hónaposan már befedezte a saját anyját. 

Előzmény: kosaro (77899)
triplaharom Creative Commons License 2022.03.15 0 0 77900

Csak lött gazdája Lajosnak ?

Előzmény: kosaro (77899)
kosaro Creative Commons License 2022.03.15 0 0 77899

Nincs mellébeszélés! Lefogták anyukát rendesen!😁👍

 

Mi ma vittük el Lajost az új helyére, hadd boldogítson mást!😅

Lassan a "kicsiket" is kiköltöztetem, hadd örüljenek a szabadabb létnek. Beindul a jobb idő aztán ólbővítés meg egyéb apróságok.

 

Elmúltak 3 hónaposak, esznek mint a sáskák, nőnek mint a gomba!😂

Elvileg ha Lajos jól végezte dolgát, akkor július-augusztus felé lesz szaporulat a két nagytól. Viszont szerintem az egyiket nem tudta becserkészni, szóval nem tudom, hogy lesz-e meglepetés!

Jövőre korábbra tervezem a fedeztetést, de akkor már Gerzson, a saját kézzel nevelt bakom lesz a "Vezér".

 

Tényleg mikorra lesz ivarérett egy bak? 1 év vagy több? Mert decemberi Gerzson, de idén nem akarok mástól bakot hozni...

 

Előzmény: L_áma (77898)
L_áma Creative Commons License 2022.03.14 0 0 77898

kosaro Creative Commons License 2022.03.11 0 0 77897

Valahogy ránéztére egyből ezt éreztem. Amelyik kihúzta magát, a kamerába néz az első képen az a kislány?🙂

 

Ilyenkor mint az angyal, pár hét múlva mint az ördög! Nálam a bak megkeresi a kiutat, ha 1x megvan, sikerül kijutnia, onnantól hiába csinálom be, a kiszabadulási metódust máshol alkalmazza!

Kerítésdrótot bont el az oszloptól, emel fel, tapos le, ajtót nyit...

A kicsik a szénatárolót amortizálják le, mert azt hiszik ugrálóvár! Meg a faajtó ráseibe dugdozzák be a lábukat, csak most már nőnek aztán a lábuk is nő, így gyakran "felakasztják" magukat a nagy ugrabugrában!😁

Előzmény: L_áma (77896)
L_áma Creative Commons License 2022.03.10 0 0 77896

Jól tippelsz. 1-1.

Előzmény: kosaro (77895)
kosaro Creative Commons License 2022.03.10 0 0 77895

Szépek! Talán 1 fiú 1 lány?

 

Nálam úgy néz ki, hogy a világos gödölye fogott, a barna nem biztos.

A barnát kergeti Lajos szorgalmasan 👍😁, az meg kiabál folyamatosan, de szerintem nem szimpatikus neki. Majd kiderül mi lesz!

Lajos valószínű rajtam ragad...

Előzmény: L_áma (77892)
stavi3 Creative Commons License 2022.03.10 0 1 77894

igen, én azt használom 3 anyához

Teljesen jó

Előzmény: Don Palesz (77891)
triplaharom Creative Commons License 2022.03.09 0 0 77893

Hozd őket a traktorosba is !

Előzmény: L_áma (77892)
L_áma Creative Commons License 2022.03.09 0 0 77892

Don Palesz Creative Commons License 2022.03.09 0 0 77891

Üdv, használta már valaki a drávai-fejőgépet?

galandka Creative Commons License 2022.03.06 0 0 77890

Az előző ellésekről sokat nem tudunk csak azt,hogy volt...most került hozzánk a kecske.Bogyózni bogyózik rendesen de nekem ugy tűnik gyakran vizel.Őszintén megmondva nem a legkerekebb jószág,már csak otthon tűnt fel,hogy eléggé soványka

Előzmény: Lacoid (77889)
Lacoid Creative Commons License 2022.03.06 0 0 77889

Ha nem az első ellés, akkor kell lennie viszonyítási alapnak, hogy a korábbi elléseknél mennyi tejet adott...

Ezekről mit lehet tudni?

Maga a jószág milyen állapotban van, nem sovány stb. bogyózik rendesen?

 

Az, hogy egy gida sem maradt meg, és a kevés tej már eleve rossz ómen,

és átlagosan két fő problémára osztható:

- Az anya alul-tápláltságára (takarmányozási hiba pl. magas gabonát és alacsony szálastakarmányt tartalmazó étrend)

- Táplálék felszívódási probléma (Toxikus jellegű pl. túlzott féreghajtó > rézmérgezés > májkárosodás. Ivóvíz eredetű mérgezések: Karbamid, Nitrát, Nitrit. Növények magas NO3-tartalma: termesztett takarmány/cukorrépa, burgonya, növény formában: rozs,
zab, árpa, repce, takarmánykáposzta, gyomnövény, szőrös disznóparparéj, csalán, libatop. A kecske összetévesztése a disznóval: zöldségestől elhozott ételmaradékokkal való etetés)

Kvázi nem Kecske,

hanem kecsketartó hiba.

Vérképpel diagnosztizálható a májelégtelenség.

Előzmény: nkaresz1 (77888)
nkaresz1 Creative Commons License 2022.03.05 0 0 77888

A kecske fajtája anglo-núbiai és nem az elso ellés

Előzmény: Lacoid (77887)
Lacoid Creative Commons License 2022.03.05 0 0 77887

Első ellés?

Kecske fajtája?

Előzmény: galandka (77886)
galandka Creative Commons License 2022.03.04 0 0 77886

Üdv mindenkinek,az lenne a kérdésem mikor ad a kecske legtöbb tejet,közvetlenül,az ellés után vagy ha már elkezd zöldet enni?Van ugyanis egy 3 éves kecském aminek sajnos elpusztultak a kicsinyei ellés után és eléggé meglepődtem,hogy csak kb.6dcl tejet ad egy nap,ettől többre számitottam.

kosaro Creative Commons License 2022.02.22 0 0 77885

Sok sikert a neveléshez!

Nekem van két gödölye, ami majd csak eztán fog elleni, várom is meg nem is. Várom, hogy legyen szaporulat, viszont tudom, hogy oda kell figyelni nagyon, hogy minden rendben legyen, kijöjjön minden aminek ki kell jönnie.

Nálad is valószínű, hogy valami benntmaradt a méhében, aztán amiatt gyulladt be meg vérzett a méhe a kecskének! Valószínű a burok, vagy egy darabja maradt bennt...

 

Én is próbálok mindenfélének utánaolvasni, infót gyűjteni! Jó hogy írtad ezt a problémát, meg a lehetséges kezelésimódokat. Nagyon hasznosak ezek az információ megosztások!

Előzmény: stavi3 (77884)
stavi3 Creative Commons License 2022.02.22 0 0 77884

Szia,

 

a föccsöt megkapták a saját anyjuktól még az első 1-2 nap. Csak az ellés után begyulladt a méhe, 3 napig vérzett, és gondolom, hogy ettől elállt a teje is, 2 napig fel se bírt állni)

Se enni, se inni nem akart. Viszont a langyos sós vizet cumisüvegből ivott, igaz kellett vele bírkózni.

Csak nem cumizta, hanem spriccelni kellett, és akkor nyalogatta is lassan.

 

Kapott állatdokitól 2x gyulladas csökkentőt, meg méhösszehúzót, mára már sétalgat, meg nyamnyog is néha a zöldégen, javulgat az állapota. Szerencsére időben kapta (ellés utáni másnap delutan) a szurikat.

Az állatorvos mondta, hogy ha ellés után nem eszik, az még nem is akkora baj, de hanem iszik az baj, mert akkor nem tud mitől pisilni, és így tisztulni se fog...  Esetleg még kamillateával lehet tuningolni a sós vizet, mert innia muszáj. hátha vkinek jól jön az infó.

 

A kicsik előtt 7-10 nappal ellett a másik két anya, azok tejét kapják most már felesbe tehéntejjel.

Ha látok majd hasmenést, kapnak bele egy kis kamillateát.

 

a tápszert énis csak legvégső esetben adnék, csak hamarabb rendeltem, mint ahogy sikerult tehéntejet találnom. Sürgetett az idő.

 

Köszönöm szépen a választ

üdv Tamás

Előzmény: kosaro (77883)
kosaro Creative Commons License 2022.02.21 0 0 77883

Üdv!

Ihatja nyugodtan! Arra figyelj, hogy a föcstejet megkapják, az nagyon fontos(Első 5-6 nap)!

Tehéntejet higíthatod is kicsit (2/3-ad tej, 1/3-ad víz) felforralt (majd lehűtött) vízzel.

 

Báránytápszerrel óvatosan, hajlamos megfosatni a kicsiket. Meg úgy eleve a tápszerekkel óvatosan! Az a baj, a tejből tudja a kicsi, hogy mennyi az elég, de a tápszerből túl tudja enni magát!

 

Sok sikert!

Előzmény: stavi3 (77882)
stavi3 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 77882

Sziasztok,

 

5-6 napos kiskecske, ihat kecsketej mellé házi tehéntejet?

leellett 3 anyuka, mind a három ikreket, de az egyiknek nincs teje.

A másik kettőtől pedig nem tudok annyit összelopni, hogy jusson mindenkinek elég.

 

bárány való tejpótló tápszert rendeltem, az úton van, de nem akarom hogy éhezzen szegény. Tehéntejet pedig tudok helyben szerezni, közvetlenül fejés után.

Csak azt nem tudom megihatja-e

 

köszi

üdv Tamás

 

triplaharom Creative Commons License 2022.02.14 0 0 77881

Csak akkor, ha nem akarod kidoni a húst ! (:-)))

Tehát mindönképpen. Én vártam vele 3 hónapot, akkor már nem érződött sömmi bak szaga. Az legalább 6 éves volt.

Nem is volt olcsó, pedig ismerős Doki csinálta, a segédje pedig elkérte a tökét arra hivatkozva, hogy az neki rőt ad ... (:-)))

Előzmény: Don Palesz (77879)
L_áma Creative Commons License 2022.02.12 0 0 77880

Fokhagyma kérdése....

 

:)

 

A felnőtt kekke ivartalanítása nem egyszerű. Ha aktív bak, akkor szerintem büdös is. Mi vágtunk ivarérett, de még nem aktív bakot. Nem kellett kidobni.

Előzmény: Don Palesz (77879)
Don Palesz Creative Commons License 2022.02.12 0 0 77879

Üdv, ha ivarérett bakkecskéből akarok kolbászt készíteni, mindenképpen ivartalanítani kell a szaga miatt?

triplaharom Creative Commons License 2022.02.10 0 0 77878

Köszönöm !

Előzmény: L_áma (77877)
L_áma Creative Commons License 2022.02.09 0 0 77877

Megtörtént.

Előzmény: triplaharom (77876)
triplaharom Creative Commons License 2022.02.09 0 0 77876

Szevasz !

Elküldenéd ismét a telefonszámod, mert nem találom. Köszi !

Előzmény: L_áma (77874)
kosaro Creative Commons License 2022.02.08 0 0 77875

Próbálni kell másik bakkal, vagy az is lehet, hogy most nem akarja felvenni!

Ha a bak jó, az anya jó akkor a bak tudja, hogy mikor kell intézkednie. Az másik dolog ha magtalan a bak. Akkor hiába intézkedik a bak, illetve ha az anya "megszakadt" az ellésben, akkor sem lesz sikeres az utódnemzés!

 

Hozzám amikor idekerült a bak az egyik lányka már túlvolt az ivarzáson, a másik rá pár napra kedte, de mindkettőt kergette! Szerintem mindkettőt meg is ugorta, de ha nem, akkor is marad még 1 hónapot Lajos, hadd örüljön! 😁

Előzmény: galandka (77873)
L_áma Creative Commons License 2022.02.07 0 0 77874

Megerősítem: A neten össze-vissza, mindenféle hülyeségeket lehet olvasni!

Előzmény: galandka (77873)
galandka Creative Commons License 2022.02.07 0 0 77873

Rendben,köszönöm a válaszokat,azt gondoltam valaki fog tudni tanácsot adni,hogy próbáljam ki ezt vagy azt...még azértm reménykedem hátha egy másik bakkal megpróbálva összejön...A neten valahol egy cikkben,már nem tudom hol,azt olvastam,hogy ha sikertelen a párzás akkor mindig helytelen táplálásra vezethető vissza az ok(na de ugye a neten is sok hülyeséget lehet olvasni),ezt valaki meg tudja erősiteni?

Előzmény: L_áma (77867)
kosaro Creative Commons License 2022.02.04 0 0 77872

Igen! Amikor kiengedem őket, úgy jönnek utánam mintha hozzám lennének kötve! Még a házba is jönnének! Kaparnak, mint a kiskutyám!😁

 

Lajos nagyon szaglássza a lányokat! Szerintem tetszenek egymásnak, majd kiderül! Szagával már vonzza Őket, mindenki mást taszít!🤣😅

Előzmény: L_áma (77871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!