Keresés

Részletes keresés

Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 39
A minoseg nem erdekes ezen a szinten, csak legyen meg.
Előzmény: syrius (36)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 38
Nem kellene elmenni felvenni? :o)
Előzmény: kozakz (35)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 37
A Bill meddig enekelgetett veluk? Mert gondolom a HBBvel Bill kapcsan jatszottak kesobb ezt a szamot.
Előzmény: Csülök (34)
syrius Creative Commons License 2001.08.17 0 0 36
Bocs, közben kimaradtam egy kicsit, szóval a Zsámbéki buli, ha jól értettem a Rádulznak szól, de lesznek Szakcsik, Horváth Lajos, Kőszegi, Babos, szóval amolyan Rákfogósdi. Sajnos a régi szalagokat még nem volt időm, erőm előásni, szóval ne lankadjon aremény. Amire emlékszem persze, hogy a hangminőség pocsék, de gondolom ez a legkevesebb. Senki nem látta az említett músort? Másnak nem tűnt fel, hogy mintha nem is ő lett volna?
Előzmény: kozakz (35)
kozakz Creative Commons License 2001.08.15 0 0 35
ez zsambek ez most syrius bejatszo buli lesz vagy mi varhato ott?

Előzmény: syrius (32)
Csülök Creative Commons License 2001.08.15 0 0 34
A Fáradt a nap már a későbbi Syrius, a táncdalfesztiválon indultak vele... :( Nekem meg van (vagy legalább is meg volt) kislemezen...
Előzmény: Don Valentino (33)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.15 0 0 33
Nem neztel utana, hogy megvannak e meg az Uher magnos korabeli felveteleid?
Es megegy kerdes a Faradt vagyokot melyik korszakban irtak? Meg Orszacky idejeben?
Ez az a szam, aminek valami ilyesmi a szovege: "Faradt a nap, keszul lenyugodni. Faradt a szivem, nem tud megnyugodni." stb
Ezt a szamot Hoboek is jatszottak olyan '82 magassagaban.
Előzmény: syrius (32)
syrius Creative Commons License 2001.08.15 0 0 32
No megvolt az első bemutatkozás, ma reggel a TV-ben láthattuk Ráduly Misit. Számomra, meg kell mondanom elég meglepő volt kinézetre is meg mondanivalóját tekintve is. Az hogy régi emlékeim alapján nem ismertem volna meg talán nem meglepő, de az igen, hogy kimondottan fiatalnak tűnt arcra is alkatra szintén. Elmondása szerint New Yorkban is sokat zenélt, szerződése és koncertjei is rendszeresen voltak. Pénteken lesz az első koncertje Zsámbékon sok neves zenésszel. Remélem jó hangulatú remek koncert lesz, igazi visszatérés a Syrius koncert előtt.
BugaJ Creative Commons License 2001.07.28 0 0 31
Turelmetlenul varom a beszamolot (gondolom, nem egyedul). Nekem nincs Filmmuzeum ;-((((
Előzmény: kozakz (26)
Don Valentino Creative Commons License 2001.07.27 0 0 30
Akkor azt majd valamelyik nap majd megneznem.
Előzmény: kozakz (29)
kozakz Creative Commons License 2001.07.27 0 0 29
bocs, utolso pillanatban tudtam meg es el kellett utaznom. nem tudtam koze tenni. a filmmuzemum egyebkent eleg sokat ismetel. valoszinu lesz meg jatsza. figyeljetek..

Előzmény: syrius (27)
Lunatic Creative Commons License 2001.07.27 0 0 28
Nem felejtették, el.
Sőt meg is nézték.

L.

Előzmény: kozakz (26)
syrius Creative Commons License 2001.07.26 0 0 27
Kéretik az ilyen fontos eseményeket ELŐRE közzétenni!
Előzmény: kozakz (26)
kozakz Creative Commons License 2001.07.26 0 0 26
ma volt a syrius a filmmuzeumban. remelem nem felejtettek felvenni nekem. majd beszamolok rola mi volt benne.

Don Valentino Creative Commons License 2001.07.26 0 0 25
Tipikus, hogy ott erdemesnek tartottak egy ismeretlen csapatot felvenni TV-ben, idehaza meg nem.
Előzmény: BugaJ (24)
BugaJ Creative Commons License 2001.07.25 0 0 24
Igen, a film cime Szettort almok. Most megneztem, es nekem a m2-rol van meg, de asszem a Dunan is volt. Nem tudom megfigyelted-e: a film ausztral produkcio!!!
Előzmény: kozakz (21)
Don Valentino Creative Commons License 2001.07.23 0 0 23
Megvettem a jegyet. Kicsit huzos ez a 4400 pezetta. de a jegyen az van, hogy Syrius, meg Tatrai-Orszaczki lemezbemutato koncert. Akkor most csak fele ido Syrius?
Don Valentino Creative Commons License 2001.07.19 0 0 22
Kijavitottam a Syriuslistat a honlapomon. Frissitettem. rockmuzeum.ini.hu
kozakz Creative Commons License 2001.07.19 0 0 21
a duna tv-n leadott filmnek mi a cime? szettort álmok?
Előzmény: BugaJ (20)
BugaJ Creative Commons License 2001.07.19 0 0 20
A Syrius -koncert nekem az év zenei eseménye. Nagyon kiváncsi vagyok, Tátrai hogyan illik bele a zenekarba- még nem hallottam vele Syrius felvételt.
Ha jól láttam, az előzenekar Tátrai-Orszáczky? Ők mit fognak nyomni?
Akit érdekel az egész Syrius jelenség, az nézze meg azt a doku-filmet, amit a Dunatv adott le. Biztos megismétlik. A legjobb korrajz. Hogyan tett tönkre a politika egy ilyen zseniális csapatot...
Don Valentino Creative Commons License 2001.07.16 0 0 19
Igazad van, teljes mertekig, egyetertek.
Masak voltak. Az LGT tomorebb tortenet volt (az elso) lemezcentrikusabb dalokkal. Csak egy kicsit elragadott a hev a fogalmazasban.
Előzmény: Csülök (18)
Csülök Creative Commons License 2001.07.16 0 0 18
Kedves Don Valentino, írod: "A Syrius a legfaszabb zenenkar volt idehaza a 70-es evek elejen. Ez teny. Az LGT sehol nem volt hozzajuk kepest. "
1. A Syrius rétegzenét (jazzrock) játszott, az első LGT népszerű rockot, nem lehet őket összehasonlítani.
2. 1972-ben közös turnéjuk volt, szerintem minden idők talán legjobb magyar élőzenéjével, ami a Syriusnak volt nagy lehetőség szélesebb körben ismertté válni.
3. Az első LGT baromi jó zenekar volt.
4. A zene nem lóverseny....
Előzmény: Don Valentino (17)
Don Valentino Creative Commons License 2001.07.15 0 0 17
A Syrius a legfaszabb zenenkar volt idehaza a 70-es evek elejen. Ez teny. Az LGT sehol nem volt hozzajuk kepest.
A lent emlitett lista az enyem. Syrius ha megtalalod azt a szalagot mindenkeppen irj nekem a balintcs@dragon.klte.hu emilcimre. Keresd meg, mentsuk meg, digitalizaljuk az utokornak. Hangrestauralassal is foglalkozom a gyujtesen kivul, es termeszetesen ha megtalaltad kapsz cserebe mas felvetelt.
Egyebkent minden rockrajongonak ajanlom a rockmuzeum.ini.hu cimet.
Előzmény: syrius (10)
kozakz Creative Commons License 2001.07.14 0 0 16
ma meghalgattam a cdn kiadott dolgaikat.
az ordog alarcosbalja nagyon jol szol es a muzsika is csucs.

Sajnos a Most mult lesz cd keszitoi total benak voltak. nem hiszem el, hogy nem birtak volna kijavitani azokat a hibakat, hogy a regi szallagok egyik csatornaja neha szarul szol. gyakorlatilag benne hagytak egy csomo technikai hibat. es rengeteg vagas van a szamokban. bar ez lehet, hogy a studioban eredetileg lett ilyen benan vagva.

azt sem ertem, hogy a bookletben a szettort almok radiobol felvett verzioja melle 1970 van irva, mig a konyvecske masik oldalan 73-at irnak. hogyis volt ez?

zzzzzzzzzz Creative Commons License 2001.07.13 0 0 15
Hááát, azért ez csak félig igaz szerintem.

Előzmény: Csülök (14)
Csülök Creative Commons License 2001.07.13 0 0 14
Hendrixet, Cream-et, Trogs-t nyomattak, mikor az Illés kb. a Sárikánál tartott...
Előzmény: zzzzzzzzzz (13)
zzzzzzzzzz Creative Commons License 2001.07.13 0 0 13
Phúúú, micsoda zenekar...
Előzmény: Csülök (12)
Csülök Creative Commons License 2001.07.12 0 0 12
"Patakira ki emlékszik még a Liversinges korszakból? Traffic - Dear Mr. Fantasy és társai. (Szendrődi Zsolt gitár - ki tud róla?)
Merczel András - dob
Demjén Ferenc - basszusgitár, ének...
Szendrődi évekkel később még gitározott az Unió nevű csapatban, de azóta nem hallottam róla. Van néhány régi kislemezem, ahol a Liversing, a korszak (talán 67-68??? sajnos időpontokra nem emlékszem) legprogresszívabb zenekara, szerepelhetett mint kisérőzenekar... :(
Előzmény: syrius (10)
mud Creative Commons License 2001.07.12 0 0 11
Asszem, én vagyok csak olyan öreg, hogy láttam a Liversinget. Mega Dogs, Riverside-ot...
Előzmény: syrius (10)
syrius Creative Commons License 2001.07.12 0 0 10
Ha tudnám hol lehet az az orsós magnószalag, amit egy hordozható kölcsön UHER-rel vettem fel még Ausztrália előtt az FMH-ban, ahol az Atlas (Flam Ferenc) együttessel felváltva játszottak. Pataki megjegyzésére emlékszem:
"Amíg orgonám önálló súlyát tartja előadjuk...". Hát nem Hammondja volt az tuti.
Játszották a Flock-tól a Clown-t. No és Lédererné, mi van a kosárban? Azért a Devils lemeznek rettentően örültünk, mert a hazai kínálat mellett egészen rendkívüli volt. (Csak azt a borítót tudnám feledni)
Baronits valóban nem zenész volt, fura volt látni, hogy legfeljebb a témák előadásánál fújt, de a jazz-es imprókból rendre kimaradt. Mindamellett az ő nagyságát igazolja, hogy a Táncdalfesztiválos csapatból ilyen gárdát hozott össze. Patakira ki emlékszik még a Liversinges korszakból? Traffic - Dear Mr. Fantasy és társai. (Szendrődi Zsolt gitár - ki tud róla?)
Előzmény: kozakz (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!