Keresés

Részletes keresés

Laborzona Creative Commons License 2015.11.23 0 0 377

Szia! Szerintem tegyél inkább 10ml R09 és ehhez képest a vizet (500ml). Ha kiszámolod az árkülönbséget, mármint a 3ml + költségét…

 

Ha érdekel a miért:

http://zonarendszer.blogspot.hu/search/label/tulajdons%C3%A1gok

Bár ez már mélyvíz  ;-)))))  

Előzmény: juhász91 (371)
Laborzona Creative Commons License 2015.11.23 0 0 376

Szia! Laborátor 1200 –hoz, vannak konderzorok?

Előzmény: lacihaja (370)
synthetichorizon Creative Commons License 2015.11.23 0 0 375

Szia! A profilodon megadott céges e-mail címen is lehet érdeklődni?

Előzmény: lacihaja (370)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.11.23 0 1 374

Meglehetosen kulon tarolandok. mosoly

 

Az R09 egyszer hasznalatos, hivas utan ontsd ki. A tomeny sokaig elall, meg a fixir es a megszakito is.

Mennyire sotetben? Mi a sotetseg fokmeroje?

Tartsd sotetben, bar nem hiszem, hogy bealgasodna a fixir vilagosban. Ha mas nincs, tedd egy fekete nejlon, vagy alufoliaba.

Előzmény: juhász91 (373)
juhász91 Creative Commons License 2015.11.23 0 0 373

Hát igen, kérdésem még volna. 3 folyadék van, hívó, stop, fixáló. Jól tudom, ezek külön üvegben tárolhatóak még? Meddig? Mennyire kell sötétben tárolni?

Köszi! :)

Előzmény: lacihaja (372)
lacihaja Creative Commons License 2015.11.23 0 1 372

Szia   Igen jól számoltál  akkor a 350ml-hez 7-ml kell az az 1/50-es hígítás. Nyugodtan tartsd az hívási listán lévő film típusnak   előírt időt, és nagyon ügyelj a vegyszer hőfokára hívás közben.  Sok sikert.

 

Ha valami gond van nyugodtan kérdezz.  Üdv   Lacihaja

Előzmény: juhász91 (371)
juhász91 Creative Commons License 2015.11.23 0 0 371

Sziasztok!
Megvan már minden a laborhoz, készülök az első híváshoz. A Fomadon r 09-est tanulmányozom. Azt írják, hogy 1+50-es higításban használjam. Ezek szerint 350 ml vízhez mindössze 7ml hívó kell (egy tekercs esetén)??!
Nagyon kevésnek tűnik, jól számolom? :D

lacihaja Creative Commons License 2015.11.23 0 0 370

Sziasztok!

 

valószínű a közeljövőben sok profi fotólabor holmim eladó  lesz, durst  nagyító gépektől 50-es  hívógépekig + sok egyéb.  Akit esetleg érdekelnek ilyen dolgok, nyugodtan írjon rám.

Laborzona Creative Commons License 2015.11.03 0 0 369

Szia! Leginkább akkor van  ;-))))

Előzmény: juhász91 (368)
juhász91 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 368

Hétvégén is van lehetőség laborba menni?

Előzmény: juhász91 (367)
juhász91 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 367

Budapest nekem elég messze van, ritkán járok fel. Hétvégéken is 

Előzmény: Laborzona (364)
juhász91 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 366

Köszönöm a segítséget! :)

Előzmény: Rőth Sándor (365)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.11.01 0 0 365

Minden kombinálható bármivel, ez benne a játék. A különböző variációk más-más eredményt adnak. Itt főleg a különböző papír, és papírhívó kombinációkra gondolok. A filmek, hívók szintén variálhatók. Nem számít ki a gyártó. 

Előzmény: juhász91 (363)
Laborzona Creative Commons License 2015.11.01 0 0 364

Szia! Ha érdekel az analóg laborálás, és Bp. (XI. ker) nincs messze neked, gyere el 1x 2x élőszóban sok mindent el tudunk mondani, meg tudunk mutatni:

 

http://www.bmknet.hu/bmk-eloadasok/7192-fekete-feher-analog-foto-labortechnika-kezdo-es-halado-szinten

 

Vagy nézz körül itt:

http://zonarendszer.blogspot.hu/p/kezdoknek.html

 

És itt részben válasz a kérdésedre:

http://zonarendszer.blogspot.hu/p/alaptulajdonsagok-kulonfele-hivas-es.html

Előzmény: juhász91 (361)
juhász91 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 363

Köszönöm szépen! Pont erre voltam kíváncsi! :)

A negatívok és negatív hívok közt, mi a helyzet? Ilford/Kodak film fomadon hívóban?

Vagy túlaggódom? :D

Előzmény: synthetichorizon (362)
synthetichorizon Creative Commons License 2015.11.01 0 0 362

Szia!

Elég sok módon lehet minősíteni egy papírt, főleg az alapanyag, a kontraszt és a felület alapján. Az alábbiakban a negatívról pozitívra történő nagyításhoz használt papírokról írok.

 

Az alapanyag lehet RC (műanyag) vagy FB (növényi rost, más néven barit papír). Előbbit sokkal könnyebb kezelni, a mosási idő is rendkívül rövid. Utóbbi macerásabb (mosási idő sokkal hosszabb), főleg mert száradás közben hajlik össze-vissza, ezért erre specializált szárítót szoktak használni. Viszont a minősége jobb, persze drágább is.

A másik fontos dolog a kontraszt, amit a papír képes visszaadni. Lehet fix vagy változtatható, manapság leginkább az utóbbiak az elterjedtek. A változtatható kontrasztú papírokhoz (Multigrade/VC) szükséges szűrő vagy színes fej a nagyítógépre.

Valamint még a papír felületét tekintve is van több variáció: fényes, matt, fél-matt (ahány gyártó, annyi féle elnevezés). Ezeket a papír kódjából lehet visszafejteni. Ja és léteznek még meleg tónusú papírok is.

 

Kompatíbilitástól nem kell félni, bármilyen fekete-fehér negatívot használhatsz bármilyen fekete-fehér papírral, amit nagyításhoz találtak ki (inkjet az tintasugaras nyomtatóba való). Egyébként a Kodak már csak színes anyagot gyárt, szóval itthon Ilford vagy Foma az elérhető opció. Gyakorlásra mindenképpen RC (műanyag alapú) és változtatható kontrasztút ajánlok, sokkal egyszerűbb ezekkel kísérletezni. Egyébként a neten elég sok infó van fent a papírokról, sőt, youtube-on elég hasznos videókat is lehet találni a kontraszt és a megfelelő levilágítási idő beállításáról.

Előzmény: juhász91 (361)
juhász91 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 361

Sziasztok!
Most készülök egy otthoni kis labort összeállítani és az lenne a kérdésem, hogy a papírok között mi pontosan a különbség? Látok ilyeneket: RC, FB, Multigrade és Injekt (syrex.hu).

Ez összefügg a negatív márkájával? Ilfor, Kodak, vagy lehet más gyártó is? Fontos, hogy a negatív, a hívó és a papír is közös gyártótól származzon?
Összefoglalva a kompatibilitástól tartok. Ez mennyire fontos az analóg világban?

Köszönöm a válaszokat!

Laborzona Creative Commons License 2015.09.27 0 0 360

Pontosabban: használtam  ;-)))))

Már nem emlékszem a pontos összetételekre, de több félével és klf. hígításban is használtam.

Mivel már egy ideje a Zónarendszert használom, amivel kiválóan tudom „szabályozni” a feketékben lévő (Adott esetben elvesző.) részleteket, ezért már nem nagyon használom.

 

http://zonarendszer.blogspot.hu/p/udvozlok-mindenkit-megkiserlem_57.html

Előzmény: lactobacillus (359)
lactobacillus Creative Commons License 2015.09.27 0 0 359

Szia! Köszönöm a választ. Én igazából a feketék világosítására használtam. Nem hagytam sokáig rajta. Te milyen töménységben használod?

Előzmény: Laborzona (356)
Laci-XD Creative Commons License 2015.09.26 0 0 358

Köszönöm, ez is egy.

Bár a lokáció miatt megint bukó.

Előzmény: D94A (357)
D94A Creative Commons License 2015.09.26 0 0 357

Szia!

Mi laborálunk színes és f.f anyagot is. A nagyításokat kézlaboros technológiával készítjük. 

www.artbazis.hu ( árak , szolgáltatások)

Emil:szilasszilard@gmail.com

Előzmény: Laci-XD (350)
Laborzona Creative Commons License 2015.09.26 0 0 356

Szia! Ami után bekented a részt sokat vársz, hogy hasson? Attól pl. lehet ilyen. Illetve a fehérek „tisztítására” használod (Mert igazából erre jobban használható.) vagy a sötét részeket szeretnéd világosítani, mert nekem pl. az utóbbi esettel volt hasonló tapasztalatom, főleg ha sokáig rajta hagytam. Tehát rákened és „gyorsan” lemosd folyó vízzel.

Előzmény: lactobacillus (355)
lactobacillus Creative Commons License 2015.09.26 0 0 355

Kedves Topictársak!

 

Meg tudná valaki mondani, hogy vörös vérúgsós (ecsettel történő helyi) halványítás esetén mitől jelenik meg a képen enyhe barnás folt?

(papír Fomabrom 30x40 112n 20 C fok hívó - Dektol 1+2 (friss) stop 2 perc - 2% ecetsav 1 perc - fixír foma rapidfix 1+5 5 perc, utána 45 perc mosás és ...

ezután jött a helyi halványítás és a halvány barnás elszineződés :( )

 

Előre is köszönöm

filadentron

-Minarik- Creative Commons License 2015.09.25 0 0 354

Ertem. En magam hivom a cuccaimat. Szinest max 1%-ban hasznalok. 

Sok sikert!

Előzmény: Laci-XD (353)
Laci-XD Creative Commons License 2015.09.25 0 0 353

Köszi!

Én az a fajta vagyok, aki színesre fotóz és szkenneltetni szokta. Ezt elfelejtettem leírni.

Csak a munkaidőm miatt sosem érek zárás előtt oda sehová, ezért keresek közelebbi labort vagy legalább  legalább leadópontot.

Előzmény: -Minarik- (351)
Laborzona Creative Commons License 2015.09.25 0 0 352

Szia!

Nem vagyunk szolgáltató labor, de bemutatás céllal előhívhatjuk a filmedet, holnap elvileg lehet rá alkalom az Etele út 55 ben.

http://www.bmknet.hu/bmk-eloadasok/7192-fekete-feher-analog-foto-labortechnika-kezdo-es-halado-szinten

Előzmény: Laci-XD (350)
-Minarik- Creative Commons License 2015.09.25 0 0 351

Irj D94A kolleganak.

laborzona is felajanlja segitseget nagy vsloszinuseggel.

Előzmény: Laci-XD (350)
Laci-XD Creative Commons License 2015.09.25 0 0 350

A téma jó, a hely nem biztos, de nem találok ilyen topicot.

 

Hol lehet Budapesten negatívot hivatni?

 

Fotológushoz szoktam vinni, de messze van.

Ezen kívül 1-2 helyet ismerek még, de az egyik ratyi minőség, a másikat nem próbáltam.

Viszont google-ben szinte lehetetlen keresni, mindig digitális "előhívást" hoz le.

 

Hol lehet még pl. Budán filmet hivatni, esetleg hagyományos módon nagyíttatni?

Móricz Zs. körtér környéke pl. jó lenne.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

synthetichorizon Creative Commons License 2015.09.05 0 0 349

Köszi a válaszokat! :)

Akkor sajnos szereznem kell egy Magnifax 4-est, mert megcsömörlöttem a kondenzoros rendszertől (por). Azt hittem ki lehet váltani a Color 3 fejjel.

Fahrenheit.451 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 348

Előkotortam a leírását, igazad van!

Előzmény: Rőth Sándor (347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!