Keresés

Részletes keresés

Meridian Creative Commons License 2001.03.23 0 0 562
Mellesleg eléggé kudarcba fulladt az egész próbálkozás...! (hol is van ilyenkor Zisten???)
Előzmény: csapo (559)
bonnano Creative Commons License 2001.03.23 0 0 561
persze hogy nincs tömörülésük. azért ateisták.
Előzmény: Iván Gábor (560)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.23 0 0 560
Továbbra is az a kérdés, hogy az ateistáknak igazából semmilyen tömörülésük sincs hazánkban.

Pedig szerintem kívánatos lenne, hogy legyen.

A Szkeptikusoknak is van szervezetük, miért nics az ateistáknak?

csapo Creative Commons License 2001.03.23 0 0 559
Bennem és nagyon sok ismerősömben egyáltalán nem az egyház tartja a lelket. Egyáltalánnem igaz amit írtál.
A kommunistákkal saját érdekükben szálltak szembe. Hisz igencsak megnyirbálták az egyházak hatalmát és üldözték őket rendesen.
Előzmény: NeXuS (558)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.23 0 0 558
Ellenzed az egyházat...

Nos, szerinted miért lehetnek még maygarok az elszakított területeken?
Mert az egyház tartotta bennük a lelket!

Kik szálltak szembe a kommunistákkal '56-ban az átlagembereken kívül? Úgy van, rengeteg pap, lelkész és apáca! Márpedig ők az egyházakat képviselik!!!

Tehát nem utasíthatsz el semmilyen intézményt, ami a fennmaradásunkat segíti elő!!!
Még ha rengeteg bajnak ők is a forrásai...

De rablóból is lehet pandúr!!! :-)

Előzmény: FlyNN (556)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.22 0 0 557
Azzal teljesen egyetertek, hogy a mai egyhazak csak butitjak az embereket es koltik a penzt, de a katolicizmus egesz masrol szol. Lehet vki ugy is katolikus, hogy semmi koze az egyhazhoz, az evangeliumi tanok nem csak azokra vonatkoznak, akik az egyhaz tagjai.
Előzmény: FlyNN (556)
FlyNN Creative Commons License 2001.03.21 0 0 556
Nos, szerintem a vallások és az egyházak "összemosása" logikus dolog. Hogy miért? Az embereknek lehet egyfajta (hit)vallásuk, nézeteik, amik szerint élnek, és cselekszenek. De ettől ők még a köznapi értelemben véve nem vallásosak. (Én se)
A másik oldal a tömegvallásoké. Ilyenek a katolikus, protestáns, mohamedán, buddhista, krishna, és a sok egyéb, kevesebb hívővel rendelkező vallás. Az ilyen vallásokban hívő, az ő nézeteiket valló embereket nevezzük általában vallásosnak. Az egyház utóbbi esetben a vallásos emberek közösségét jelenti. Az egy másik dolog, hogy miután néhány tömegvallás túl naggyá fejlődött, több részre szakadt, mivel a hívek nem értettek egymással egyet sok mindenben.

Az ateizmus (legalábbis az én saját ateista hitvallásom) a hitet és minden tömegvallást, azok szükségességét ellenzi, értelmetlenségnek és károsnak tartja. (Butítják és kihasználják az embereket, fontos dolgoktól vonják el az állami támogatást, stb.)

Szóval ha neked egy egyéni, a tömegvallásoktól eltérő, saját hitvallásod, nézeteid, gondolataid vannak, akkor nem vagy vallásos.

Előzmény: Törölt nick (554)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.20 0 0 555
Ez csak egy ironia és csak irinizálgatok.

Ráadásul P-DOX ironia.

Előzmény: Törölt nick (554)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.20 0 0 554
A logikai hurok elméletem szerint a nagy kiterjedésű tüzeket csak ellentüzzel lehet megfékezni. A vallást csak ellen-vallással.
Ez egy nagy marhasag. A vallast miert kene megfekezni, amikor senkinek se art? Ismet osszemosod a vallasokat az egyhazakkal (mar nem eloszor), ugy tunik, ez szamodra kenyelmes, mert igy konnyu gyalazni.
Előzmény: Iván Gábor (527)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.20 0 0 553
Ezt mondom én is.

Erre viszont az a válasz, hogy az általam megélt Isten-élmény nem tekinthető bizonyítéknak.
:-))

Nexus

Előzmény: Meridian (552)
Meridian Creative Commons License 2001.03.19 0 0 552
Azt is ki lehet okoskodni, ha Isten mindenható, akkor Sátán nem... tehát mondjuk a Sátán próbálna "játszadozni", akkor azt valahol "érezni" lehet- lehet, hogy halványan, de de felfedezhető kétely mindenképp felmerülne...
Míg Zisten mindenhatalma által egyértelműen éreztetné, hogy igazat mond - miért is hazudna, nem igaz?
Előzmény: NeXuS (546)
flaviusz Creative Commons License 2001.03.19 0 0 551
Kit nevezünk ateistának?Pontosan!
NeXuS Creative Commons License 2001.03.18 0 0 550
Viszont a szél nem egy olyasmi dolog, amit a kezünkben tartanánk!
Tehát mindig is komoly meteorológiai tanulmányra van szükség erdőtűznél, hogy mennyire, milyen irányban és mikor fog változni a szél!

Viszont ez olyannyira nem evidens, hogy sokan nem is gondolnak bele, mit írnak! (mint néha én magam sem :-))

Nexus

Előzmény: Iván Gábor (545)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.18 0 0 549
Ezt mondom én is. Ezért sem vagyok vallásos! :-)

Nexus

Előzmény: Meridian (537)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.18 0 0 548
Ez csak egy példa volt, magamból kiindulva :-))

Gondold végig:
Ha nem tudod, mi az a nappal, honnan tudhatod, hogy éjszaka van?
Ha nem éled meg valaminek az ellentét, akkor magát az adott dolgot sem értheted és érezheted!!!

Tehát ne legyél sátánista! Rossz dolog az és olyasmi, amibe nem jó elmerülni

Hívő is csak akkor legyél, ha meggyőződtél.
Ha nem, akkor semmit sem ér, sőt rosszabb!

Ateistákra is szükség van, hogy a hívők ne tespedjenek :-)))
És hívőkre is, különben nem létezhetne ateizus :-)

Nexus

Előzmény: Meridian (536)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.18 0 0 547
a szellemem sérült, nem a lelkem :-))

Nexus

Előzmény: Iván Gábor (535)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.18 0 0 546
REndben. Ez így okésabb :-) (régen játszottam már :-))

viszont hogyan tudjuk eldönteni igazat mond-e, vagy hazudik?

Egyáltalán: ha az alapokból indulunk ki, akkor miért hazudna? :-)

Nexus

Előzmény: Meridian (534)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.18 0 0 545
Annak is komoly tapasztalati tudománya van.

A felvetésednek anyi értelme van, mint hogy a kocsiból is kifogyhat a benzin ha nem tankolunk. Ezt azért a legtöbben tudják. Mint hogy a szélre is gondolnak.

Előzmény: NeXuS (543)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.18 0 0 544
Nem aműködése, hanem a működéséhez felhasznált okok és okozatok közötti óriási különbség miatt különböztetem meg.
Ég és föld a különbség :-))

Nexus

Előzmény: Iván Gábor (520)
NeXuS Creative Commons License 2001.03.18 0 0 543
A nagyobb kiterjedésü tüzek oltásáról inkább az afrikai nemzeti prakokat, vagy az É-Am.-i nemzeti parkokat kéne megkérdezned. Mert ellentűz gyújtása -széljárás változása esetén a saját vesztünket is okozhatja! :-)

Nexus

Előzmény: Iván Gábor (527)
flaviusz Creative Commons License 2001.03.18 0 0 542
Látom a személyeskedés itt is tönkre teszi a topicot.Javaslatom ne reagáljunk a tényszerütlen személyeskedésekre!
Meridian Creative Commons License 2001.03.18 0 0 541
Jah, amúgy meg: miért Bogyónak nevezed magad, ha az előbb írtad "balfasz" vagy?
Előzmény: bogyó (529)
Meridian Creative Commons License 2001.03.18 0 0 540
> "Hát, úgy látom, ez a topik is megérett az ignorálásra. Csupa szűklátókörű, magát "felvilágosultnak" és "haladónak" tituláló tudományoskodó balfasz egyik oldalról, ömlengő, érzelmeskedő, esetleg nagyképű "vallásos" a másik oldalon. Szellemtelenségük bűzös mocsadékát ide hányó senkik, élükön Iván "Szellemi Imbecil" Gáborral. Erről szól a topik, túl drága az én időm és életem ehhez, úgyhogy "

Segíts, kérlek! Ezen most meg kellene sértődni?

IGEN / NEM

(a nem kívánt tőrlendő...! ;))

Előzmény: bogyó (529)
Meridian Creative Commons License 2001.03.18 0 0 539
De gondolom nem gyüjtesz adományokat mások számára - amit valójában nagy részben te teszel zsebre?

;)))

Előzmény: Iván Gábor (527)
Meridian Creative Commons License 2001.03.18 0 0 538
Pontosan! Közönséges szélhálmosság...!
Persze, mint mindent, ezt is "fejleszteni" kell, mert egy idő után már "túl" ismert lesz, vagy unalmas, vagy rájönnek hogy mi áll a háttérben... (az embereket nem lehet a végtelenségig _ugyanazzal_ hülyíteni, meg változnak az idők és ezzel együtt a szokások is... persze az "alapok" maradhat(nak))
Lásd a mai sok kisebb-nagyobb szektát, egyházat...stb. ;))))))))
Előzmény: csapo (526)
Meridian Creative Commons License 2001.03.18 0 0 537
A vallás és a logika üti egymást...!
Előzmény: NeXuS (519)
Meridian Creative Commons License 2001.03.18 0 0 536
> "Viszont ha nem fordulsz el, nem is térhetsz meg :-) "
... ezek szerint legyek előbb "sátánista"??
Miből gondolod azt, hogy jobb sátánban hinni - hogy ezáltal jobban higy (majd?) Istenben??????
Csupa ?????? vagyok....
Előzmény: Percheron (516)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.18 0 0 535
Meggondoltam magam. A Percenon egy sérült lélek. Most lelt magának munkát, barátnőt és gondoltam ha egy kis elismertséget is kap akkor lenyugszik és talán jó írányba megváltozik.

Tehát beírogattam a topicjába, hogy érdekesebbé tegyem a vitát.

Előzmény: Meridian (533)
Meridian Creative Commons License 2001.03.18 0 0 534
ETtől függetlenül maradok az eredeti elkézelésnél...(Tehát nevezze nevén sajátmagát)
Csak persze ki kellene kötni azt is, hogy mondjon igazat...;))))
Előzmény: Percheron (509)
Meridian Creative Commons License 2001.03.18 0 0 533
Ja, én is olvastam... eléggé "határozatlan"...;))) Bár ennek ellenkezőjét mutatja. ;))
Előzmény: Iván Gábor (507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!