Keresés

Részletes keresés

jo_lenne_tudni Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1262
Igen, ettol feltem, amit irtal.
Biztam benne, hogy esetleg tud valaki mondani valami biztatot (egy hajraszaboneni-n kivul). Esetleg egy titkos firmware update, egy lehetoseg az optika beallitasara, tuningolasara stb.

Altalaban a film vege fele csinalja, a lemez szelen. Porcica nincs benne, alig 430 orat ment a menuje szerint.
Előzmény: agytorzsy (1261)
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1261
Nos, nekem minden Sony termékkel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy elektronikában nagyon jók, de amiben mozgó alkatrész van az nem igazán. Ráadásul a Sony szakszervizek is úgy dolgoznak, hogy nehogy már olcsón megúszd. De ez csak az én tapasztalatom. Azért annyit megér, hogy elvidd egy szakszervizbe és megkérdezd. Nem akarlak lelombozni, de a Sonyknál általában úgy oldják meg a javítást, hogy valami komoly alkatrészt kicserélnek - mert hogy általában mindig a legdrágább rész megy bennük tönkre. Szóval, lehet, hogy a javítás áráért már vehetnél egy tökéletesen működő Yamadát vagy Gabát. Vagy egy új Sonyt:)))
Előzmény: jo_lenne_tudni (1260)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1260
Sziasztok,

Van nekem egy regebbi, Sony NS430-as lejatszom, ami az utobbi idoben egyre tobbet akadozik, hibazik lejatszas kozben. Kicsit karcos a lemez vagy csak olyan kedve van... mindegy, hogy gyari vagy irott lemez. A poen az, hogy egy olcso noname lejatszo vagy egy PC siman viszi.

Van-e valami tipikus hiba vagy okossag, amivel realis aron mentheto a jatekos vagy dobjam a kukaba es vegyek valami ujat?
BogTam Creative Commons License 2007.07.25 0 0 1259
Hát kipróbálásra került, ugyan még csak egy este nyúztam....
De tényleg "adtam" neki, kipróbálva mindent, amit tudha, és 5*-el átment a teszteken :-))))
Asszem nem volt rossz vétel.
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1258
A Yamada a lejátszók területén már nem számít noname-nek, sok szakoldal is teszteli és dícséri. Az egyik legjobb lejátszó a piacon.
Előzmény: BogTam (1257)
BogTam Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1257
Hát megoldódott: e-mailemre már válaszoltak. NEM tudja a Double layer technikával írt lemezeket olvasni.
Úgy néz ki, hogy marad a "noname" technika: egy Yamada MI220X lesz a befutó. Azért köszönöm a segítséget :)
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.24 0 0 1256
A gyári DVD-k is gyakorlatilag ugyanazt a double layer technikát használják, ebben nincs különbség. Az, hogy a formátum R vagy RW, az a lényeg. Ha azt felismeri - és gondolom felismeri, az biztos benne van a termékspecifikációban - akkor onnan már mindegy, hogy double layer vagy sem. Azt viszont érdemes betartani, hogy ha te írsz double layer DVD-t, akkor minél alacsonyabb sebességen tedd, mert abban már adódhatnak jelentős különbségek, amit a letapogató lézer nem ismerhet fel.
Ha nem vagy biztos a dologban, akkor fogj egy írott double layer lemezt és a boltban, ahol meg akarod venni a lejátszót, próbáld ki. Az a legbiztosabb.
Előzmény: BogTam (1255)
BogTam Creative Commons License 2007.07.23 0 0 1255
Üdv. Mindenkinek!
Hozzáértő személy segítségét kérném: vásárolni kívánok egy LG DVX 276 típusú asztali DVD-lejátszót. A honlapjukon végignézegettem a termékleírást, mindenféle formátumot - állításuk szerint - le tud játszani, de sehol nem szerepel, hogy a double layer technikával írt lemezeket lejátsza -e.
Eme kérdésemmel megkerestem a lögö-ügyfélszolgálatot is, de megoldhatatlan feladat elé állítottam őket.
Az alábbi linken van a cuccos termékleírása. Ha valakinek van használható ötlete, hogyan tudnám kinyomozni a fentieket, megköszönöm, ha segít!
http://hu.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0303&categoryId=0303&parentId=03&modelCodeDisplay=DVX276&model=NOTHING
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1254
Talán még azt lehet, hogy szétkapni (szia garancia!) és megnézni milyen a "csipppp" benne. Aztán lehet érdeklődni...
Előzmény: agytorzsy (1253)
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.20 0 0 1253
Jó is az. Nekem is olyan van.:) Infót én se találtam róla, de mivel olyan egyszerű szerkezet, mint a bot, nem is nagyon kell. Egyetlen hibájának azt tartom, hogy avinál a feliratot nem lehet beállítani, sem méretre, sem színre. Ja, és hogy nagyon zavaróan világít az a kékes led az elején, éjjel még olvasni is lehet mellette:)) Mondjuk, én megoldottam leragasztásos technológiával:)) De hát ennyi pénzért...
Komponens kimeneket használom lcd tévével, a kép így tökéletes.
Előzmény: tamarju (1252)
tamarju Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1252

hi all!

 

vasárnap befektettem egy GABA GD-P601-be (MM,9e) viszont nem találok róla az égvilágon semmi infór a neten... tud vki esetleg? firmware update vagy moddolt firmware esetleg valahol? anyóspajti e-max-jára tettem fel anno moddolt firmware-t, meg midnenféle finomságot, konkrétan az mindent lejátszik már...

 

szóval jó lenne ha lenne a GD-P601 játékoshoz is valami okosság

 

http://www.mpeg4-players.info oldalt ismerem, átnyálaztam, nem találtam semmit...

 

flyby Creative Commons License 2007.07.11 0 0 1251
Hali, asztali lejátszó zenehallhatásra és filmnézésre: szerintem a hálózati lejátszók a legtuttibbak. A Divx-es lejátszóknak szerintem ezzel befellegzett, az már a múlt.

Hálózati zenelejátszót vagy médialejátszót kell venni és kábelen vagy wifin a PC-ről, vagy külön médiaszerverről, NAS-ról jöhetnek a zenék, filmek, fotók. Több lejátszóval akár több szobában egyszerre is, különböző zenéket vagy filmeket lehet nézni, a CD-k, DVD-k meg nem foglalnak semmi helyet, csak egy gépnyit, sőt pl. egy ReadyNAS esetén ez egész pici is lehet.

A Lejátszó.hu pont ilyeneket árul, van ott hálózati zenelejátszó, médialejátszó, háttértárak, NAS-ok, stb... http://www.lejatszo.hu illetve zene.lejatszo.hu és media.lejatszo.hu a zenei és média aloldalak, attól függően, hogy zenére vagy filmekre kattan-e rá jobban az ember.

Én már régóta minden CD-met feltettem egy barebone PC-re (ez a médiaszerverem) és Squeezebox-on hallgatom a zenéim, ez valami egészen más feeling, pár mp. alatt megtalálom bármelyik albumot vagy dalt, de lehet zenei stílus vagy mondjuk év szerint is zenét hallgatni, ha úgy van kedvem.
Ez a SlimServer és a Squeezebox külön érdeme egyébként.

Persze kedvenc playlistjeim el is menthetők, és természetesen minden kényelmesen, távvezérlővel kezelhető.
A hangzás meg audiophile, hisz a Squeezebox-ban egy 24 bites 96 KHz-es Burr-Brown DAC dolgozik, sok neves CD lejátszót megszégyenítő minőségben. Röhej, de a sima mp3-ak is szebben szólnak, de persze FLAC az igazi, nem is kell mondani...

Ja és akkor még nem is beszéltem az internet rádiók hallgatásáról. Nálam az nem valami alkalmi Winampos móka, hanem a legtermészetesebb, hisz asztali lejátszóról beszélek, fixen a HiFi cuccra kötve. A netet mindig látja, így bármelyik internetrádió adó pont úgy hallgatható, mint az FM adók. Sőt, talán még jobban is szól némelyik...

A Lejátszó.hu-n amúgy tök jól le van írva a zenetár felépítése, rippelés, normalizálás, taggelés, minden. szóval www.lejatszo.hu és hajrá hálózai lejátszás!...
Sas882 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 1250
4x irtam ki
most is ugyanugy szétesik a kép
kezdem unni.
Előzmény: tom-y (1247)
tom-y Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1249

Szia!

Javaslom,hogy látogass el ide:

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=298&st=1080&start=1080

Regisztrájl és kérdezz bátran!

Előzmény: zozo76 (1248)
zozo76 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 1248

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,mivel szeretnék egy divixes aztali dvd lejátszót venni,és nem tudom hogy milyen legyen!Pontosabban tudom,de különböző igényeim vannak,és arra gondoltam,hogy tudnátok nekem ajánlani az elvárásaimnak megfelelőt!
Tehát ami a legfontosabb az ára 10000-12000 Ft körüli legyen!De ha van ennél olcsóbb,az még jobb lenne!
Tudja lejátszani a különböző dvd formátumu lemezeket,video cd-et,beleértve a svcd-t is!
Mp3,Jpeg,avi,divix,xvid,esetleg még a wmv
Cd-r,Cd-Rw,Dvd-r,Dvd-Rw
Lehessen hozzá csatlakoztatni hanfal szettet!
A lejátszott feliratos avi formátumu filmek tökéletes ékezetes megjelenítése!
Memóriakártya olvasó(SD,MMC stb.)
USB csatlakozás
Tudom,sok az igény,de lehetséges,hogy van ilyen termék,és ami fontos,megfelelő áron!
Előre is köszönöm a segítséget!

tom-y Creative Commons License 2007.06.21 0 0 1247
Ha asztali készülékbe szánod a lemezt,cd és dvd esetében is ajánlott a lassú írási sebesség.
Előzmény: Sas882 (1246)
Sas882 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 1246
a cd ket ilyen lassan irjam, ok, kiprobálom
Előzmény: tom-y (1245)
tom-y Creative Commons License 2007.06.20 0 0 1245
Nem szabad ilyen gyorsan írni lemezt!Max 8×!!!De inkább 4×
Előzmény: Sas882 (1244)
Sas882 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 1244
hello
msotanában amiket kiirok filmeket nem tudom megnézni az asztali lejátszón - yamashi 208i/x - a divx filmekre gondolok, az elején nincs semmi baj, aztán egyszer csak szétesik a kép, majd megáll az egész lejátszás.

A régebbi filmeknél nem volt ilyen, felmerült bennem, hogy az irom szar( de a dvd iróval irt divx filmeknél is csinálja) vagy a lejátszó szart be - de lejátsza a dvd ket és régebben irt filmjeimet - 40x szoktam irni, lehet ez a hiba, vagy valami olyan codek van az uj filmekben, amit ez nem szeret.
Csak baromi idegesitő........... én megnézem a gépen a filmeket, de a család lázong:(

pls help.
Quantumleap Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1243
Oké, megvan. A jobboldali menűben kellett oldalra irányt nyomni.
Előzmény: Quantumleap (1241)
tom-y Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1242
Ha rögtön balra nyomsz nyilat,kikeveredsz onnan.
Előzmény: Quantumleap (1241)
Quantumleap Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1241
Látom, nem fogalmazok érthetően. :) Hiába nyomom lefele, le se érek. Nem jutok át a fájlistából az ikonokra, akármelyik oldalon is haladok, csak a legalsó fájlig/könytárnévig.

Kösz a fórumot.
Előzmény: tom-y (1240)
tom-y Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1240

Nem elég lefele nyomni.Amikor leértél a 3 ikon valamelyikére,jobbra vagy balra nyomva rá is kell állni.És nyomj Entert-t!Bővebb infót itt találsz:
http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=1269

A kódolás miatt lesz a némaság.

Előzmény: Quantumleap (1239)
Quantumleap Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1239
Ezt már próbáltam, de nem megy. Hiába nyomom a le irányt. Mi lehet még a probléma?


Másik kérdésem, hogy ha bizonyos aviknak nincs hangja, az ellen lehet mit csinálni a beállításoknál, vagy a kódolás miatt van?
Előzmény: tom-y (1238)
tom-y Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1238

A képernyőmenü alsó részén van 3 ikon.Hangjegy,fényképező,play gomb.

A hangjegy ikonnal az MP3-akat hozza fel a jobb oldali sávba.A fényképező ikonnal a képeket,a play gombbal az avikat.A távrecsegőn nyomj lefelét ameddig oda nem érsz vmelyikhez.Aztán jobbra-balra nyíllal állj rá.

Előzmény: Quantumleap (1237)
Quantumleap Creative Commons License 2007.06.12 0 0 1237
Van itt valaki, akinek Orion dvd-lejátszója van? Én ma vettem egy 5000A típusút tízrugóért. Az avit nyomja, ez sirály. Feliratot is, üröm az örömben, hogy elég apróban. De amit viszont nem értek:

Ha berakok egy olyan dvd-t, amin vegyes formátumú összeállítás van (filmek, mp3-ak is vannak rajta), csak az mp3-akat ismeri fel, más mintha nem is lenne rajta. Meg lehet ezt esetleg oldani valami beállítással? Vagy ez fajtával járó hátrány?
molnisz Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1236
köszönöm
Előzmény: tom-y (1235)
tom-y Creative Commons License 2007.05.01 0 0 1235

Digitek DVR-....PT sorozatra gondolsz?

Itt sok értékes infót találsz:

Digitek topic
Előzmény: molnisz (1234)
molnisz Creative Commons License 2007.05.01 0 0 1234
sziasztok! Tud valaki infóval segiteni digitech asztali iróval kapcsolatban.
Tapasztalat minőség stb. előre is köszönöm.
tom-y Creative Commons License 2007.04.18 0 0 1233

Igen,működik.Azért arra figyelj,hogy 2.0ás USB legyen beszerelve,mert 1.1-es esetében nem minden esetben indul el a film.

A Lidl-ben lehetett kapni olyan playát,amelyiken 2.0-ás csati van.1 partícióra+FAT32-re formázva simán olvassa a tartalmát.A rack-ot külső tápról kell meghajtani.

Előzmény: Gubameister (1230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!