Keresés

Részletes keresés

Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41503

De a magyar nyelvű oldalukról rendeltél?

Előzmény: kavicsos1964 (41500)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41502

De körbe kell nézni nem csak onnan jöhet más környékbeli országból is elküldik lehet még olcsobban is akár ! Traktor gumit pl Csehországból rendeltem és még szállítási költség sem volt ! Akkor már nálunk azon az áron csak egyet adtak volna ! mielőtt vásárolunk az árakat át kell számolni forintra és meg kell nézni a magyar weboldalon is mennyi volna ,érdemes időt rá szánni !

Előzmény: Balage-81 (41498)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41501

4201 forint volt a szállítás !

Előzmény: Balage-81 (41498)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41500

Én után véttel a futárnál fizetek mindig ,másként nem vásárolok !

Előzmény: Balage-81 (41498)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41499

De ezek egyik se gyári csomagolás ahogy látom ha megváltoztak nem csodálom ! De azt is írtam hogy erről már volt szó régebben, és itt írogatók közül írta valaki hogy ilyeneket vizsgált hivatalból ! A szine se biztos hogy a megjelenésekor kék volt akár a gyártó is változtathatott valamit rajta . 15 éves gombaölőm van ami gyári csomagolású volt  ki akarták dobni  kukába és elkértem azon semmi változás még az állagán se látszik . Igaz az csak gombaölő . Vegyész nem vagyok csak épp szegény ahhoz hogy állandóan 3 szoros áron vásároljak új vegyszereket ez van, én azt se mondom hogy mindenki így tegyen de jelenleg logikailag ez van ami járható út . Vagy kivágom a fákat ! Pár országban és kétmillió földcsikon keresztül mentem és nem láttam seemi olyat amitől itt megpróbálsz megóvni minket, pedig ott még ennyire se tanultak az emberek mint felénk és a boltban az 1 kategóriából is annyit veszel és olyan dózisban szórod ahogy tetszik és senki nem fog szólni hogy ne tedd ! Csak hogy tisztában légy még a magyar földeken is csalnak nem kicsit ! Megkérdeztem az uborkásokat miért nem peronoszos az uborkájuk amikor csepektetővel öntözik és 2 naponta szedik ? Tudod mi volt a válasz két naponta permetezik gombaölővel az szerinted hogyan jár le ,sehogy ,oszt kozerv lesz belőle ! ((::!! Akik ítt írogatnak már csak nem olyan tájékozatlanok hogy hülyeséget csináljanak, amikor már 100 szor le lett írva hogy méreg és be kell tartani az előírásokat és az ajánlásokat is hogy csak 2 szer permetezzünk amire az van írva egy tenyész időben ,mert magunkal cseszünk ki ha nem ezt tesszük . És még pont te vagy a példa hogy te sem teszed hogy a legkisebb kiszerelést veszed ((::!!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (41492)
Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41498

Bankkártyával fizettél vagy átvételkor utánvéttel? Posta mennyi volt?

Előzmény: kavicsos1964 (41497)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 0 1 41497

Agropataki-tól rendeltem 1:3 árban kb 4 napra itt voltak a szerek és évekre való mennyiséget rendeltem ,kb 4 évig van vegyszerünk vagy többre is .

Előzmény: naivkezdo (41491)
Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41496

Ezeket megválaszolnád kérlek? Köszönöm előre is!

 

 

 

 


Amíg nem sikerül beszereznem olcsó Mospilant/Spilant, addig mogyoróormányos bogár ellen ér valamit, ha lefújom a mogyoróbokrot kontakt rovarölővel 1-2 alkalommal? Van itthon pl. Decis.

 

 

 


Az jutott eszembe, hogy a Chorussal csak az idén termő málnatöveket kell lefújni vagy a jövőre termőket is? Én lefújtam mindet, aztán jöttem csak rá, hogy a jövőre termőket talán felesleges volt. Azok úgyse teremnek idén, így botritiszisek se lesznek. Ha csak azokat a töveket fújnám le, amiken virág/termés van, akkor jóval kevesebb permetszer fogyna. Persze valamennyi menne a jövőre termő tövekre is, ez elkerülhetetlen, de lehetne spórolni valamennyit.

 

 

 

 

 

'Az azonban tévhit, hogy a növénybe mélyen berágó kártevő, pl. almamoly lárva vagy dióburok fúrólégy lárva utolérhető felszívódó növényvédő szerrel.'

 

https://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/hogyan-hatnak-novenyvedoszerek-kontakt-felszivodo/6480/

 

Ezt hogy kell érteni? Úgy, hogy ha időben lefújom a fát Mospilannal, akkor a kukac ahogy beleharap a gyümölcsbe, azonnal megdöglik, de ha már mélyen befúrta magát a gyümölcsbe, akkor nem lesz baja?



Előzmény: The Dark Side of the Moon (41494)
Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41495

Teljesen megértem, csak dühítő, hogy érik a málna itt-ott és 14 napig nem ehetek belőle. Addigra le is fognak hullani az érett szemek. De ez az én hibám, hamarabb kellett volna Chorust venni.

 

 

 

A másik meg az, hogy azt írtad, hogy levelenként elég néhány mikro-permetcsepp is, hogy felszívódjon a hatóanyag a levélbe. Ezzel ellentétben a Chorusnál ezt írják:

 

"A kijuttatáskor törekedni kell a teljes és egyenletes permetlé fedettségére, még a lombozat belsejében is."

 

Persze lehet, hogy csak azért írták, hogy több permetszer fogyjon...

Előzmény: The Dark Side of the Moon (41494)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41494

Mert ez is egy méreg, mert ez is vegyi anyag. Van egészségügyi határértéke az emberben is. Van olyan növény, amiben gyorsabban bomlik le, van amiben lassabban. Pl Szamócában 3 nap az ÉVI-je.

 

Az ÉVI-t a szermaradványhoz igazítják. Mert az mindig van.

Amikor engedélyeztetnek egy vövényvédőszert, hasonló alapos vizsgálatokat végeznek, mint a gyógyszereknél.

Növényvédőszernél pl a Chorus-nál is vizsgálták, mekkora dózis kell a patkány (testsúly kg-jához viszonyítva) elpusztításához, vizsgálták vizibolhákon és pisztrángokon is. Ezek értéke benne is van a nyilvános engedélyokiratban. Egyik sem gomba.

 

Ezt a linket ajánlom figyelmedbe, talán megérted. A növényvédőszer gyógyszer!

 

https://www.syngenta.hu/gombaolo-szer-chorus-50-wg

Előzmény: Balage-81 (41493)
Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41493

A Chorusnak miért 14 nap az ÉVI-je? Tudom, hogy felszívódó, de ez csak egy gomba elleni szer, nem rovarirtó. Az ember azt gondolná nem olyan veszélyes.

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.05.25 0 1 41492

Ugye Te nem vagy vegyész? Én sem, de más terület mérnökeként valamennyi ragadt rám.

Az hogy valami por állagú vagy nedves vagy folyékony, az ebből a szempontból érdektelen. A vaspor is tud oxidálódni, ahogy az ecet(sav) hígításban is korlátlan ideig eltartható. Ezek mondjuk nagyon könnyen ellenőrizhető példák. Nehezebben tudod ellenürizni, ha akarod elhiszed nekem, ha akarod meg nem: nekem döglöttek már be vegyszereim. Nevezetesen Karathan és Flumite. Gyári BONTATLAN csomagolásában. Valamiért nem használtam fel és kb 5 év múlva elővéve volt nem kis meglepi... Hozzáteszem szabályosan, száraz és fényvédett helyen, csomagolásban temperált hőmérsékleti körülmények között tárolom a növényvédőszereket. Aztán persze van 20 éves cuccom is, ami amolyan végső atomcsapásra szánom, már régen be van tiltva. Örököltem és most is hatásos...

Egy anyag, egy vegyület stabilitása sok körülménytől függ.

 

Azt nem állítottam, hogy a növényvédőszerek vagy ha már idecitáltad a gyógyszerek tönkre is mennek vagy a hatásuk gyengül az eltarthatósági idő után. Én is tudom, hogy ezt jogszabályok határozzák meg. Nyilván van neki értelme még akkor is, ha mi nem tudjuk. Ha a világon mindenkit hülyének látunk magunk körül, ott kezdjünk el aggódni... magunkért!

Mondjuk inkább úgy, hogy addig garantáltan a megjelölt időpontig hatásos a szer. Ha visszaolvasod, akkor én is 5-6 évet említettem a "gyári" 3 helyett. Sőt azt is írtam, korábban és többször, hogy soha nem szoktam a legkisebb kiszerelést venni, ha az a becslésem szerint 5-6 év alatt elfogy.

 

Beszéljünk (először) általánosságban!

A növényvédőszerek többségükben eltarthatók a fentebb említett körülmények között a hivatalos felhasználhatósági idő után is. Az egyszerűbb (elemi) szerek biztosan. De vajon a bonyolultabbak is biztosan? Te ezt biztosan tudod?

 

Nézzük akkor konkrétan a Mospilant.

Ráhibáztál, van belőle nekem 8-10 éves és a legutolsó, 2019-es beszerzés.

Pont a telken nyűvöm a füvet, itt van mindenem, lefényképeztem Neked mindkettőt egymás mellett.

 

 

Nem tudom, hogy csak a gyártási színe és állaga változott-e vagy már van valami gond az egyikkel?

Segítesz nekem?

Mindenesetre a jobb oldali régit már nem használom, a bal oldali 2019-es beszerzést idén még igen, aztán jövőre veszek újat.

 

Szóval pláne olyan esetekben csak óvatosan tegyünk kinyilatkoztatásokat, amikor mások kárára tévedhetünk!

 

Előzmény: kavicsos1964 (41489)
naivkezdo Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41491

Szia,

 

Nekem is írd meg honnan veszel, más is írhat.

Kell minden most nekem, cuproxat fw, mospilan, teppeki, teldor, valami gyümölcsmoníliára, valami normális lemosót is egy rendeléssel vennék. 

Sajnos komolyabban, időben kell jövőre védekeznem, cseresznye-meggy termés fele kb kuka.

Őszibarackkal még jó vagyok. 

Előzmény: kavicsos1964 (41479)
W_B Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41490

Vegyszer és vegyszer között óriási különbség lehet (van) stabilitásban. :)

 

Mi a munkahelyen rutinszerűen végzünk gyorsított stabilitási vizsgálatokat.

 

De egyetértek, hogy növényvédőszer szilárd formában (por, granulátum, stb), ha lezárt edényben, fénytől, melegtől, nedvességtől elzárva tárolják, úgy bármeddig eláll.

Előzmény: kavicsos1964 (41489)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 -1 2 41489

Mitől menne tönkre ? Egy száraz por ami a flakonjában van ! Már régebben volt erről szó hogy a 20 éves vegyszer sem volt jelentősen gyengébb ! Ez is egyfajta hazugság ám ! A gyógyszerek is nálunk 2-3 év a felhasználhatósága más országban ugyan annak a gyógyszernek ,még a gyártó is ugyanaz meg 5 év !

Előzmény: The Dark Side of the Moon (41484)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 -1 1 41488

Csak magyarországon vannak ilyen buzi rendeletek másfelé hírből sem ismernek ilyesmit ! Ami raktáron van nekik mindent akár kilósban is ! Nálunk minden illegális de más országban nem illegális ,ott normál árú az is . A kategóriák is csak felénk vannak hogy jól szivjunk miattuk !

Előzmény: Balage-81 (41480)
zoli1437 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41487

Tegnap megvolt az első kettő. Előző évekhez képest ez még mindig nem jelentős. Csak ne legyen rosszabb.

Előzmény: Yaris15 (41485)
Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41486

Minél nagyobb a kiszerelés, annál kisebb az egységár. Ha 1 kilót vennék, osztoznék két szomszédommal és akkor fejenként jutna 33 dkg. Ha találnék még egy személyt, akkor fejenként 25 dkg. Mindenkinek számít a  pénz és rovarölőt majdnem mindenki haszál, akinek kertje van.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (41484)
Yaris15 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41485

Szerencsés ember vagy! Nálam az érés kezdetben lévő cseresznyén és a málnán is vannak.

Előzmény: zoli1437 (41429)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.05.25 0 1 41484

Én a gyártó magyar képviselőjének a honlapját néztem.

https://sumiagro.hu/kategoria/rovar-es-atkaoloszerek/mospilan-20-sg/

 

De az alapkérdésre nem ad választ. 100 gr-nál többet minek?

 

A legolcsóbb (magyar) helyen 100 gr 13.300,- Ft-ba kerül. Legyen mondjuk az 1000 gr-os kiszerelés 70.000,- Ft. Ezt higgyük el, hogy megveszed ezt külföldről fél áron.

Ekkor tartunk ott, hogy elköltöttél 40 ezer forintot (postaköltséggel) Mospilanra, miközben képtelenség felhasználni ekkora mennyiséget kiskertben az ép ész határain belül.

Amit végképp nem értek: ha annyira árérzékeny vagy, amennyire mondod, akkor hogy jön ki Neked a matek, hogy "megéri"?

Előzmény: Balage-81 (41483)
Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41483
Előzmény: The Dark Side of the Moon (41482)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41482

Ja és (legalábbis Magyarországon) a 100 gr-os kiszerelés a legnagyobb.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (41481)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.05.25 0 1 41481

1 kilós Mospilan?

 

Mekkora kerted van?

 

10 literbe max 4-5 gr kell. Évente kétszer lehet használni. Kiskertben egy évben 20 grammnál többet biztos nem tudsz felhasználni!

Általában 3 évig tárolható a legyártástól számítva. Ha szabályosan és temperáltan tárolod, akkor is mondjuk legfeljebb 5-6 évig érdemes tárolni, utána már fennállhat a hatásvesztés lehetősége. Legalábbis onnantól már tényleg rizikós és rezisztenciaveszélyes!

 

Ha így számolom, akkor maximum 100 gr-ot érdemes készletezni!!!

 

Szabálytalan, de akkor már próbálj meg kooperálni valakivel és közösen vásároljatok (bár átcsomagolni tilos a növényvédőszereket)!

Előzmény: Balage-81 (41480)
Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41480

Konkrét webáruházat tudnál írni privátban? 1 kilós Mospilant, Chorust is lehet kapni? Nem illegális vegyszereket küldeni?

Előzmény: kavicsos1964 (41478)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41479

 

Románból 4200 ért hozták házhoz a csomagot . Én rendeltem 40 ezerért anyagot. Ennyi mennyiség itthon vagy 100 000 lett volna kb .

Előzmény: Flanell (41477)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41478

Webáruház ,küldik !

Előzmény: Balage-81 (41471)
Flanell Creative Commons License 2024.05.24 0 0 41477

Van, ahol elküldik futárral is. Ha nem apró mennyiségeket veszel, hanem ilyen közepeseket, plusz még beszervezed a rokonokat, ismerősöket, akik kifizetik legalább a felét, akkor megéri.

Fejből nem tudok pontos árat, de talán 3 v. 4 E-től indul a küldés, és 6 kg-os csomag 6 E.

Előzmény: Balage-81 (41471)
Balage-81 Creative Commons License 2024.05.24 0 0 41476

Legtöbbször a tövénél öntözöm, mert hát a nedvesség segíti a gombát.

Előzmény: Flanell (41475)
Flanell Creative Commons License 2024.05.24 0 0 41475

Erre nincs ötletem. A szedrem még soha nem volt beteg, mondjuk, az napon van, és öntözni se tudom azon a telken.

Szoktad esetleg esőztetve öntözni?

Előzmény: Balage-81 (41470)
Flanell Creative Commons License 2024.05.24 0 0 41474

Igen, nekem is ez a tapasztalatom, hogy épület árnyéka a legjobb málnának. (Fa árnyéka nem jó, a fa gyökerei miatt.)

Viszont napon nem annyira támad a botritisz.

Előzmény: kavicsos1964 (41468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!