A DYN kommentátora a Melsungen-Bietigheim spanyol(edzős) derbi 54. percében megjegyezte, hogy nem gondolta, mikor a helyszínre utazott, hogy ennyire jól fog szórakozni.
Én sem. Papíron sima egyes, én is azért kapcsoltam be összvissz, mert a szünetben a vendégek vezettek még.
Azóta helyreállt a világ rendje, Nebojsa Simić bemutatott pár szürreális védést, a vendégeknek egyébként is beletöredezett a bicskájuk a Melsungen nyitott védekezésébe, amivel Julius Kühnt sikerült kiszedni a játékból. Kristopans elől-hátul aranyat ért, a játék képe alapján pedig inkább egy emeltebb középházi rangadóra lehetett gondolni, mint egy, a nevek alapján előre lefutott meccsre.
26-24 a vége; a mutatott játék képe alapján a Bietigheim simán megüti az első osztály szintjét.
Sipos az általam látott második félidőt nagyjából végigvédekezte komolyabb gikszerek nélkül, hol hátsó középként, hol fellépdelve, attól függően, éppen milyen jellegű nyitottat védekeztek.
===
Tök jó, hogy ez a mérkőzés megtörténhetett, de a sportág szempontjából tán előnyösebb lenne, ha Garcia Parrondo és Iker Romero is egy minőségi spanyol klubcsapatot irányíthatna, mert akkor lenne még egy erős liga a német-francia-dán hármas mellett.
Két német játékos is visszavonul, most, azonnal. Két egészen különböző történet.
Paul Drux, még nincs harminc éves, rengeteget volt sérült az utóbbi években, most jött egy újabb sérülés, és arra jutottak, itt a vége, nincs tovább.
Johannes Bitter, 42 éves, már nyáron be akarta fejezni, de Hamburgban megkérték, mivel két sérült kapusuk volt, még segítsen be egy kicsit. A másik kettő most egészséges, Bitter pedig most befejezi.
Egy kissé váratlan eredmény az orosz bajnokságban: CSZKA-Csernomorocska 28:31. CSZKA már három pontot veszített 6 meccsen, a Rosztov és az Asztrahanocska még 100%-os.
Igen, meg több más is (pl. tetőszigetelés, világítás, stb.)
Jövő nyáron ha összejön rá a pénz, akkor az épületgépészet, a lelátó és a csarnok bejárati része, a szurkolói mellékhelyiségekkel együtt lesz felújítva. Ha ez mind sikerül, akkor belülről már normális képe lesz a csarnoknak.
Már nagyon régen ráfért volna, de jobb késön, mint soha.
Nálunk a gimiben anno tömegsporton az egyik srác fel akarta venni a guruló röplabdát, de úgy, hogy alányúl, erre egy -nem viccelek- 10 centis szálka beleállt a mutatóujjába végig a körme alá, ma is meglátszik, szóval a régi parketta sokféleképpen lehet veszélyes, akár így is.
A Kézilabda Magazinban volt a Bonifert, ö is világosan elmagyarázta, hogy ha az elsö kontakt a hatoson kívül volt, utána pedig a támadó által betolt védö a vonalra lép, ezek se önmagukban, se külön-külön nem érnek belülvédekezésért hetest, mivel a védö nem sértette meg a kapuelöteret elönyszerzés céljából (ahhoz a vonalon belü kell legyen a lába, ill. elönyszerzés céljából kell ott legyen, valamint gólhelyzetet kell megakadályozzon). Sajnos a legtöbb magyar játékvezetö ill. az önjelölt szabálymagyarázók (élükön az egriviktóriával) teljességgel fogalmatlanok ezügyben.
Sőt, egészen szuper ma Kácsor. 9 perc alatt lőtt kettő nagy átlövésgólt, előkészített, kiharcolt egy kétpercet, zavaróként is jól mozog, labdát is szerzett.
18-16-ra vezet a Bistrita, Moreschi tartja a CSM-et meccsben.
Annyit tegyünk még hozzá, hogy szezon végén elhagyja Odensét, a szerződése pedig 2029 végéig szól. Nagyon mellényúlni nem fognak vele, a norge kézilabdaszövetség honlapján megjelent cikkben a Viperákokkal való három BL-győzelmére hivatkoznak elsősorban.
.......és mert nem ismert dolog, ezért aztán nyugodtan tegyünk úgy mintha 2x30 perces félidők lennének és írjuk le h átlagban 39 másodpercenként esett egy gól, ami egyszerűen nem igaz.
Valójában 2x25 perces meccsen 32 és fél másodperc jut egy gólra, ahogy azt FU írta.
A matekon semmit se kell erösíteni, tekintettel arra, hogy a 2X25 perc annak, aki nincs benne az UP-ban, csak ilyenkor találkozik vele, nem biztos, hogy ismert dolog.