Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 577

Az előbb lemaradt.

unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 576

Ez a kis 6 kerekü  járgány megfogta a fantáziámat. A forma-1-es járgányok közzül is a Tyrell P-34 volt a kedvenc. :-) De ilyen vékony első kerekeket még nem láttam sehol, se használtat, se újat. No ez után még kicsit nézelődöm.

A Youtube-on láttam gokartnak nevezett jawa 350-es blokkal hajtott valamiket. Csak az egyik volt gokart kategória, a többi az valami hobby járgány, de lehet, hogy inkább csoda járgányok inkább.

unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 575

Jó lis motor az általad választott.

Előzmény: j-a-n-i (574)
j-a-n-i Creative Commons License 2012.01.12 0 0 574

A váz gyári tervrajz alapján készült. Az "erőforrás" egy yamaha sr 125 blokk.

Előzmény: unoturboie13 (573)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 573

Szia!

 

A váz valamelyik gyárit másolja vagy saját elképzelés alapján készült? Milyen motort szerelsz rá?

Előzmény: j-a-n-i (571)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 572

Na a végén tényleg össze jöhet egy jó gokart találka + némi verseny. :-) Jó neked, hogy ennyire előre jársz, hogy már kerékre állítottad. Nekem még kerekem sincs. :-( Leszámítva azt a 4-et ami az autó alatt van. De következő beszerzés célja már az lesz és utánna már jöhet a váz! Na az majd előre látom, hogy megyire lassú meló lesz, mert kétszer mérni majd csak azután heggeszteni.

Üdv!

Előzmény: j-a-n-i (571)
j-a-n-i Creative Commons License 2012.01.11 0 0 571

Sziasztok!

 

Jelentkező az éppen lenne :) csak még addig el kell hogy készüljön a járgány. Jelenleg ott tart hogy kerékre állítottuk, mostmár jöhet a motor, ülés stb. (Én Mátészalkától nem messze lakok)

Képet később töltök fel

Előzmény: unoturboie13 (570)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 570

Én sem hozzád. :-D De ha elkészül a Ringen egyszer összefuthatunk. Hátha addig más jelentkező is lesz.

Előzmény: zylo. (569)
zylo. Creative Commons License 2012.01.11 0 0 569

Ahha, pont az ellenkező irányban. Akkor hozzád sem fogok átugrani, hogy megnézzem, hogy haladsz... :-)

Előzmény: unoturboie13 (567)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 568

Köszi a bővebb kifejtést. Látványos optikai és hang tuning lehetett. Néha én is meglepődöm, hogy repül az idő.

Előzmény: gokartbéla (566)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 567

Sárospatakon lakom.

Előzmény: zylo. (565)
gokartbéla Creative Commons License 2012.01.11 0 0 566

Sajnos nincs kép,akkor még nemnagyon volt digifényképező.Azt számolgatom nagyából 20-25 éve lehetett./Bassz má ennyi vagyok:))))/

A dupla:fogtunk két hangtompítót,az egyiket kivágtuk a másikat bele a likba,körbehegeszt.Y-alaknak nézett ki oldalról.Hátulról négy cső figyelt.Ha emlékem nem csal valami japán moci volt az alapja a látvány tervnek.

A szimpla:két könyökcső y-ba,(erre már nem nagyon emlékszem)azthiszem ETZ rezonátor került rá.Azt nemtudom,hogy én csináltam vagy készen vettem-e,de baromi jó hangja volt az biztos.

Előzmény: unoturboie13 (564)
zylo. Creative Commons License 2012.01.11 0 0 565

Amennyiben a 7000 Ft minimális lóvé... Debrecenhez is a Rabócsiring van legközelebb , te hol laksz?

Előzmény: unoturboie13 (562)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 564

Szia! Buta kérés de érdekel. Tudnál valamelyik megoldásról képet feltenni vagy küldeni? Előre is köszi! Ma reggel kicsit gyenge a képzelő erőm. :-) De azt láttam hogy jó vagy kipufogó készítésben. Szép volt az a kéthengereshez készített remekmű.

Előzmény: gokartbéla (563)
gokartbéla Creative Commons License 2012.01.11 0 0 563

Szia

 

A 350jawa kipuff felidézte gyerekkorm.Haverom kitalálta, milenne ha össze hegesztenénk két-két dobot.Megcsináltuk,elég látványos volt és müködött(???).Két-három évvel később én is vettem egyet,azt megcsináltam egy dobbal.Az is müködött(?????).

Előzmény: unoturboie13 (562)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 562

Jóval visszább olvastam, hogy próbáltatok gokart találkozót szervezni. Ez valaha össze jött? Vagy nagyon szét van szórva a fórumozók mindegyike az ország egész területén. Igen, a jó helyen gondolkodtam, hogy a környéken van-e ilyen. Ha jó a hely akkor az ott lakók hívnák a felvezető "autót", ha sehol egy ember akkor pocsék a terep. Nézegettem pályát, legközelebb a A.M.G.RabócsiRing ahol lehet saját gokarttal menni akár egész nap minimális lóvéért. De ez is kb 100km-re van. :-(

Előzmény: zylo. (561)
zylo. Creative Commons License 2012.01.10 0 0 561

A pálya mindig is probléma volt ebben a műfajban... Remélem jó nagy az az udvar, mert egy kézilabda-pálya nagyságú helyen sem tudsz kettesnél feljebb váltani. Nem tudom a gokartom végsebességét, egyrészt, mert nincs rajta sebességmérő, másrészt a környéken hely sem nagyon, ahol el tudná érni. Kb. annyi lehet, mint az ETZ125 motoré.

Előzmény: unoturboie13 (559)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 560

Ja lemaradt egy sor. A kapkodás! 

De utána csak jó lenne, valahova menni ahol ki lehet rendesen pörgetni.

unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 559

5000Ft ért hozzá jutottam komplett első villához, mint a te gépeden is van, agy, tárcsa+féknyereg, igaz, hogy ez nem komoly, mert bovdenes. A kerékagy viszont négy csavaros, mint az amerikai videókon látható keskeny kerekű gokartoké, így kell majd egy közbetét.

A te gokartodnak mekkora a végsebessége?

Ha az enyém elkészül egyszer majd még szerencse, hogy a szüleimnél nagy az udvar, ott ismerkedhetek majd vele és próbálgathatom

zylo. Creative Commons License 2012.01.09 0 0 558

Nincs új infó, egy-két kisebb alkatrész készült el a kormányzáshoz.

 

Nekem 33,45 fogú lánckerék jött ki az azonos áttételhez, ennek ismeretében a 34 fogú tökéletes. Esetleg 1-2-vel nagyobb is lehet, ha találsz olyat. Nyugi, fog gyorsulni.

Előzmény: unoturboie13 (557)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 557

A web oldalad már decemberbe átolvastam, mindent le is mentettem, írás és rajzokkal együtt. A dupla kipufogó dupla szívás, de majd dupla élvezet is. :) Új dolgok is kerültek fel a web oldaladra az elmúlt 3-4 hétben?

Egy kérdés: A hátsó fogaskeréknek egy 34 fogút ha felteszek akkor picit kevesebb lesz a végsebességem mint a motorkerékpárnak. Az ugyanis 130 körül van 74 fogas fogaskerékkel.  A gumival a kerék külső mérete 24col a gokarté 11 col. Gondolom jól számolgattam. Mert ugyanis a kerületet kell összehasonlítani és arányosítani. Ha ilyen nagy lesz a végsebesség akkor elegendő lesz-e a gyorsulás??

Válaszod előre is köszi!

zylo. Creative Commons License 2012.01.09 0 0 556

Üdv,

 

Én láttam, hogy írtál, és ha kérdezel, válasz is lesz. Nem akarom telenyomni a fórumot a saját dolgaimmal, de itt megnézheted, hogy halad a gokartépítésem: (sehogy :) )

www.gokartepites.eoldal.hu

 

Ha hamarabb kérdezel, azt javasoltam volna, hogy a vázzal kezdd, mert többekből a vásárlás után szokott kifogyni a lendület, és sohasem készül el a kart, a sok cucc meg ott marad. 

A Jawa blokk erőre rendben van, de lesz majd némi szívás a dupla kipufogóval.

Előzmény: unoturboie13 (555)
unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 555

 

Na ne már! Ennyire nincs aktivitás. Lassan elkezdtem bontott cuccokat vásárolni. Elsőre egy JAWA 350-es moci blokkot vettem. Ehhez még egy két apróság első kerék agy, hátsó kerék agyak 95mm szélesek, hátsó féktárcsa, hátsó 3-om csapágy csapágytartóval, fogaskerék.

 

Ha meglesznek a felnik, gumik és a hátsó tengely, akkor már el lehet kezdeni a vázat is.

 

Jelenleg erre fele mindenki felhagyott a gokartozással? Senki nem oszt meg semmit? Milyen volt a szezon, mit módosít, reszelget vagy esetleg fejleszt? Mit szeretne pénzhez egy hétre véghezvinni? Addig is jól el leszek magamba. :-)

 

 

 

 

unoturboie13 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 554

Sziasztok!

 

Boldog új Évet! Natessék, szomorúan látom, hogy az élet elre fele haldoklik. Ez az én szerencsém. Biztos mindenki reszelgeti a járgányát azért nincs nagy élet.

Már régóta érdekel a gokartozás, de csak most szántam el magam, hogy építek egyet. Lassan belekezdtem az alkatrészek vásárlásába. Majd lennének kérdések akkor majd írok, rem lesz válasz is rá.

 

Üdv!

zylo. Creative Commons License 2011.12.07 0 0 553

Hajtástechnikai üzletben, leginkább. Vagy gokart webshopban, pl. www.visualracing.hu vagy www.gokartaruhaz.hu . Utóbbiak előnye, hogy biztosra megmondják, fel tudod-e tenni a motorodra.

Előzmény: BX_thomas (551)
BX_thomas Creative Commons License 2011.12.06 0 0 552

kuplungosra szeretném alakítani, mert a váltósoknál te kuplungolsz, itt pedig kis fordulaton szétkapcsol...

Előzmény: gokartbéla (548)
BX_thomas Creative Commons License 2011.12.06 0 0 551

köszke, hol keressek, vajh?

Előzmény: zylo. (545)
zylo. Creative Commons License 2011.12.02 0 0 550

Sikerült lőnöm egy ülést a visualracing-től. Vadiúj és 6 eFt-ba került, ennyit megér szerintem. Továbbra is lebeszélek minden gokartépítőt alternatív megoldások (autóülés, kerti szék) felhasználásáról.

 

zylo. Creative Commons License 2011.11.08 0 0 549

Az a kérdés, hogy a "fix"-et a kapcsolatra, vagy az áttételre értjük-e. Én mindenesetre nem hallottam "kuplungos"-ként emlegetni ezeket. Menni még csak fixessel volt szerencsém, illetve, ha a bérgokartot kuplungosnak tekintjük, akkor azzal is, de az komolytalan :) A váltós a legjobb, valóban.

Előzmény: gokartbéla (548)
gokartbéla Creative Commons License 2011.11.08 0 0 548

A "fix"megnevezés a direkt vagy közvetlen hajtásra utal./félve kérdezem:esetleg nem találkoztál,mentél ezekkel?/

A nevéből adodóan kuplungosnak nevezem.Fixes,kuplungos,váltós/a király:)))/

Előzmény: zylo. (547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!