Keresés

Részletes keresés

wdriver Creative Commons License 2015.08.14 0 0 1863
sziasztok,
még egy kis pótnyaralásra készülünk, közeli, crikvenica, selce térség, kempingben tervezzük a 4 napot. ár érték arányban melyiket ajánlanátok hogy jó? gyerek is van, 3 és 11 évesek. kérdés persze hogy hol lesz hely, gondolom eléggé tele vannak aug. 20 környékén. legalábbis a mieinkkel :-)
68119 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 1862

mert a régi nicknevemmel nem engedett az itthoni gépemről írni

ezért kellett újat kreálnom

Előzmény: kmrmtms (1861)
kmrmtms Creative Commons License 2015.08.10 0 0 1861

Mert új felhasználónéven kezdtél írni 681109 helyett a a 68119-en.

Előzmény: 68119 (1852)
sfi Creative Commons License 2015.08.10 0 0 1860

Mert az Index tudja, hogy csak a gyerek nőtt meg, Te fiatal maradtál! :)

Előzmény: 68119 (1852)
68119 Creative Commons License 2015.08.09 0 0 1859

vasárnap lefelé teljesen rendben van,

(hazafelé lehet csak gázos Zágrábnál ill. a Balicsnál)

Előzmény: szépréti (1858)
szépréti Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1858

és vasárnap utazni tényleg ugyanolyan gázos, mint szombaton? egy ismerős ezt mondta, ezért tettük át hétfőre az indulást, de igazából már holnap dél körül elindulnánk szívünk szerint

68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1857

augusztusra sokan foglalnak előre hosszabb időre

szóval Ti is minél hosszabb időre mentek, annál kevesebb "luk" marad a foglalás nélkülieknek

de cseppet sem kell aggódnod, 1 hétre biztos lesz hely

Előzmény: szépréti (1856)
szépréti Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1856

most épp úgy áll a terv, hogy hétfőtől vasárnapig mennénk. ezt miért kérdés, mi függ ettől? köszi!

Előzmény: 68119 (1855)
68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1855

biztos találtok, mert szinte az egész kemping árnyékos és bazi nagy

csak az a kérdés, mennyi időre mentek

Előzmény: szépréti (1853)
szépréti Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1854

..és az ugrós kép külön fergeteges! :)

szépréti Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1853

nagyon remek kemping lehet! mennyire van esély szerinted, hogy holnap vagy hétfőn odaérve találnánk magunknak nem totál napos sátorhelyet?

Előzmény: 68119 (1848)
68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1852

ja megnőtt az én kis "superman"-em...

én meg közben visszafiatalodtam csecsemőre - legalábbis az index szerint :)

Előzmény: sfi (1851)
sfi Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1851

Ez az ugrós kép hihetetlenül jó! :)

És persze az össze többi is, de hogy a gyermek mekkora, az a leghihetetlenebb! :)

Előzmény: 68119 (1850)
68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1850

a nyaralás a kamaszok szemszögéből :)

68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1849

sajnos ilyen is volt

68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1848

megy a "meló"

68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1847

megérkeztünk

áll a tábor a szokásos parcellákon

készül a vacsi: hal a nagyoknak és császármorzsa a kicsiknek (is)

68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 1846

kész vagyok ettől - milyen várakozási időről karattyol a gép? nem tudok egymás után közvetlen hsz-eket felrakni?

na mindegy

szóval néhány friss info Zaton Holiday Village kempingjéről:

kicsit átrendezték a kempinget, a lenti (recepció alatti) mobilházakat feltelepítették a kemping végében tavaly épített

új parcellákra,  felszabadítva ezzel egy csomó jó lakókocsis-sátras árnyékos helyet közelebb a parthoz

így most már egy kupacban vannak a mobilházak és a bérelhető telepített sátrak is

volt eddig is gumikerekű kisvonat, ami esténként bevitt Ninbe, de most félóránként indul a kemping tetejétől, megáll a vizesblokkoknál és levisz e strandig, hogy ne kelljen gyalogolni, cipekedni (matrac, szék, stb)

ha ez túl szimpla lenne, tudsz golfautót bérelni és azzal is közlekedhetsz a kempingben

igaz a kemping továbbra is ölég drága, viszont a beszedett pénzt szépen visszaforgatják, pl. a régebbi vizesblokkot felújították - igen pöpec lett, különösen a gyerekmosdó rész

azért a klotyi sem hétköznapi

68119 Creative Commons License 2015.08.08 0 1 1845

a Camp Kovacine-t Cres városa mellett jó szívvel ajánlom

Előzmény: cserl (1841)
sfi Creative Commons License 2015.08.07 0 0 1844

Múlt héten ilyenkor még Orasacban, a Pod Maslinom kempingben voltunk. Jó szívvel ajánlom mindenkinek ezt a helyet, aki Dubrovnik közelében keres kempinget.

Elég sok árnyékos hely van, de persze olyan is, ami napos. Sajnos a tenger jobbára csak a napos helyekről látható. Ez egy kisebb kemping, 1 fürdő-wc-mosogató-mosó épülettel, de ez elégnek is tűnt. Egyszer fordult elő, hogy pár percet várnom kellett a zuhanyra. Mindig van meleg víz, még a mosogatáshoz is. Ezt nagyon értékeltem, mert sok kempingben még meleg vizes csap sincs a mosogatónál...

Van 2 mosógép is, ami 25 kunáért használható, ebben benne van a mosópor ára is. Bár ez inkább amolyan becsületkasszás alapon működik. Ki van írva, hogy a recepción kell fizetni, de nem adnak zsetont, vagy ilyesmit. Kint állnak a gépek, és bepakolsz, elindítod. Mondjuk nekem az egész kempingben az volt az érzésem, hogy tökéletesen megbíznak a vendégekben, nem ellenőrizgetnek semmit és senkit. Amúgy eszünkbe sem jutott a bizalommal visszaélni, jól esik, ha így állnak a vendégekhez.

A recepciónál vannak asztalok, ahol ingyenes wifi van, egy közös használatú számítógép és van egy nagy hűtő sörrel, üdítővel. Ez a hűtő sincs elzárva, kinyitod, kiveszed, amit akarsz és a recepciónál fizeted.

A tulajdonos, a 2 embere és a takarítónő is nagyon kedvesek, itt mindig mindenki mosolyog és nagyokat köszön.

A tulajról szerintem sokat elmond, hogy a takarítónő lakókocsija a kemping legjobb helyén áll. Talán az az egyetlen olyan hely, ahonnan gyönyörű kilátás van a tengerre, de teljesen árnyékos. A kempingekben tapasztalatom szerint a személyzet a legeldugottabb helyet kapja...

Kb. 400 m-re van egy kis Konzum, és 1 km-re a pékség.

Érkezéskor kaptunk egy busz menetrendet, hogy mikor megy és jön busz Dubrovnikba. Még azt is ráírták, hol kell leszállni. Így a dubrovniki parkolás már nem okoz problémát.

Az egyetlen problémás dolog, lejutni a partra. Egy igen hosszú, és még annál is meredekebb kanyargós út vezet le. Mi általában jól bírjuk a gyaloglást, túrázást, de ide csak egyszer mentünk le gyalog. Autóval viszont nem mindig találni lent parkolóhelyet. Többnyire nem is ide jártunk strandolni.

Sok kempingben megfordultunk már, de ez szerintem a legjobb horvát kempingek között van. Persze annak ajánlható, aki a családias, csendes helyeket szereti. Animációk, medence, hangos szórakozóhely és ilyesmik nincsenek, de ezek nekünk egyáltalán nem is hiányoznak, sőt...

sfi Creative Commons License 2015.08.07 0 0 1843

A 1834 hsz-ben írt Rezsee a nerezinei kempingről. Az már Losinj, de közvetlen Cres mellett (csak egy kis híd van a kettő között, nem kell komp).

szeerikceed Creative Commons License 2015.08.06 0 0 1842

Most vagyunk Losinjon a Cikatban. Műxik az aquapark. Haláli jó.

cserl Creative Commons License 2015.08.06 0 0 1841

Sziasztok!

Lszi segítsetek. Isztriára vagy Cres-re mennénk családdal Aug 22 - 26 között egy rövid kiruccanásra. Mindenképpen kempinget keresek. Olyan kempinget ahol vannak sátras helyek is. Lehetőleg közel legyen a tengerpart és megfelelőek a vizesblokkok és van közelben étkezési lehetőség. Ha valaki tud ajánlani azt megköszönöm.

sfi Creative Commons License 2015.08.06 0 0 1840

Zadartól kicsit északra, tavaly itt voltunk:

http://www.camping-puntica.hr/en/

Csendes, családias kemping és olcsó.

Előzmény: johnnyr (1838)
ersekildiko Creative Commons License 2015.08.06 0 0 1839

Én ezt a helyet már többször kinéztem magunknak, aztán mindig más lett belőle, meg a Krka sincs túl közel, de elég olcsó és a hely csodaszépnek tűnik : http://camp-ujca.com/eng/

Előzmény: johnnyr (1838)
johnnyr Creative Commons License 2015.08.06 0 0 1838

Sziasztok!

Nagyon későn jött a nyaralás ötlete, de jövő héten mennénk és fogalmam sincs hogy hova. A Cél Észak Damácia max Sibenikig. Tudnátok ajánlani valami nagyon olcsó, de mégis jó kempinget? A Krka nemzeti parkba szeretnénk eljutni, ez egy napos program lenne. A többi max 4 nap, mert csak ennyire futja a szabi. Tehát a 7-8 napos turnusos dolgok kiesnek. 

Tudom h késő, meg jó előfoglalni, de most igy sikerült, ráadásul sok pénz sincs rá. 

Köszi előre is minden választ:

J

speedline Creative Commons License 2015.08.05 0 0 1837

Olaszországban és Németország több tartományában (pl.: Bajorországban) az augusztus hónap a szabadságolás fő időszaka, tehát arra mindenképp készüljetek, hogy a kempingekben telt ház várható és ha az első - második kempingben nincs az igényeknek megfelelő hely, akkor tovább kell keresgélni....

Az üdülőváltás fő napja még mindig a szombat tehát a legnagyobb forgalom szinte mindig ekkor várható, de az utóbbi években már ez sem jelent garanciát semmire....

Ha Letenye felé mentek akkor valószínűleg Zagreb-ig jó lesz a forgalom és utána a tenger felé azért már erősödés várható, de ez nehezen kiszámítható. Tavaly például augusztus elején jöttünk visszafelé egy békés vasárnap reggelen és Zagreb - Karlovac között egybefüggő masszív kocsisor araszolt a tenger felé.   

Az én tapasztalatom az, hogy kemping helyet keresni (kifogni) reggel - délelőtt esélyesebb (ahol nem előre foglalt helyek vannak) mert aki haza indul az már előző nap pakolgat, reggel még lebontja a felszerelés megmaradt részét és általában délelőtt el is kell hagynia a helyet. Aki távolabbi helyre indul haza az leginkább szombaton - vasárnap teszi ezt.    

Előzmény: szépréti (1835)
FB Nikol Creative Commons License 2015.08.04 0 0 1836

Sziasztok!

Mi a hétvégén indulnánk neki Horvátországnak, hogy felfedezzük kicsit az országot. Tudtok ajánlani olcsó kempinget sátrazáshoz? Kell előre foglalni sátorhelyet, vagy nem szükséges? Több lehetőség is érdekelne, mert az a terv, hogy 2-2-2 éjszakát töltünk különböző helyeken.

Köszi előre is

szépréti Creative Commons License 2015.08.04 0 0 1835

sziasztok,

augusztus 9. vagy 10-én ( most vasárnap vagy hétfőn) indulnánk neki Horvátországnak két gyerekkel, és egy nagy családi sátorral. Melyik napon okosabb elindulni, mire lehet számítani az utakon?

Mindenképp árnyas helyen szeretnénk sátrat verni, s jó lenne, ha nem lenne baromi zsúfolt a kemping - ebben az időszakban erről ne is álmodjunk, mert mindenhol hatalmas tömeg lesz? milyen úticélt javasoltok? Primostenig még biztos lemennénk, talán kevéssel lejjebb is akár...nem kell homokos part, inkább apróbb kavicsos, búvárkodós, természetközeli

köszi:)

Rezsee Creative Commons License 2015.08.03 0 0 1834

Csütörtökön este megjöttünk Losinj-ról, ahol 1 hetet töltöttünk, kempingezéssel, gondoltam összefoglalom pár sorban, hátha valaki oda készül a közeljövőben. Korai indulással, útközben még némi rágnivalót beszerezve 5 körül voltunk a régi letenyei határon, autó nem volt előttünk. Krk szigeti kompig semmi extra, csütörtök lévén pálya forgalma kicsi, kapuknál semmi várakozás ill. a szigeten is jól lehetett haladni. Első kompra fel, kb. fél óra várakozással, majd végig Cres-en, egészen Osor-ig. Pár éve voltunk Mali mellett apartmanban, azóta tervezem, hogy visszamegyünk kempingbe, de mivel a Cikat-ot anno megnéztük és nem tetszett, ezért  a Nerezine környéki kempingeket néztük ki, első körben a Lopari-ra gondoltam, megnézve arra jutottam, amitől az értékelések alapján is tartottam. Egy vizesblokk, nagy távolságok, alig árnyékos helyek azok is nagyon hátul, ahol meg árnyék lett volna, ott az 50 m hosszabbítóm fél távig sem lett volna elég, mert a közeli oszlopok csúcsra voltak dugaszolva, nem engedtek több leágazást! Így tovább mentünk kb. 2 km-rel a Rapoca-ba (Köszönet Sfi-nek a korábbi ajánlásért) Nekem elsőre kicsit zsúfoltnak tűnt, ezzel együtt rendezettebbnek, két vizesblokkal, kis bolttal, pekarával (igaz kis választékkal) kis étteremmel. Nagy előnye, hogy 2-3 perc alatt be lehet sétálni a központba, ott van 3-4 étterem ill pizzéria, minden igényt kielégítő bolt, 2 pekara, kis piac stb. egész élénk esti élettel. A hátsó, inkább sátrazós rész is eléggé ,,lakott" volt, árnyékos helyek itt is foglaltak, meg elég messze esett fürdőtől, a partra való kijutásról nem is beszélve. Recepciós srác nagyon segítőkész volt, talált egy éppen szabad parcellát, árammal, vízzel kb. 3 euróval többért, amin a fürdőhöz és főleg a vízhez való közelsége miatt nem is gondolkodtunk. Bőven elfért a 6 személyes sátor (hármunknak) sörsátor napozóágyak, autó stb.  Vizesblokkban női-férfi rész, tágas zuhanyfülkék tükörrel,mosdóval, elválasztott fogassal, wc-k szintén mosdóval tükörrel. Papír, folyékony szappan stb.

Lehetett bármilyen napszak, várni sosem kellett, MELEG víz mindig volt! Part alapvetően köves, kavicsos, pár kisebb öböllel, ahol sekélyebb a víz. Napi fürdőzéshez teljesen megfelelő, főleg, hogy ilyen kellemes hőfokú talán még sosem volt, mint most. Elég sokat jöttünk-mentünk, többször Mali Losinjba, Átmentünk Velibe, felkerestük a már ismert öblöket és most, második ottlétünkkor végre megtaláltuk a csodaszép Bijela Plaza-t, voltunk vagy tízen, plusz 1-2 kikötő hajó, csónak. Ha már tudod mire számíts, akkor nem is olyan gáz a bejutás és mindenképpen megéri! :-)

Egyébként magyart csak mutatóban láttunk, sok szlovén, ill. horvát, olaszok és ny-európai vegyesen, némi cseh, oroszokat nem láttam! :-)

Visszafelé a 13.45-ös kompot céloztuk meg, kb. fél órával előbb érkezve igencsak a sor végén álltunk. Hamar rájöttünk, hogy itt a menetrendhez nem sok köze lesz az induláshoz, végül több. mint egy órás késéssel úgy fértünk fel, hogy mögénk 4-5 autót engedtek még fel.

Megálltunk még Krk Njivicén egy utolsó kajálásra, fagyizásra, aztán tűz haza, minden várakozás, tumultus nélkül.

Összeségében, ha valaki nem városnézésre, bazársorra, vidámparkra, hanem érintetlen természetre, dús vegetációra és szép kék tengerre vágyik, akkor melegen ajánlom a szigetet!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!