Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2785

Ez így tök értelmetlen. Szerintem valaki csak simán beírta a Spotify-os verziót. Sok ilyen xarság van a Discogs-on (és egy csomó kiadás nincs beírva, viszont annál több van többször, meg akár helytelenül is). Meg van a Discogs-nak az a hülye politikája, hogy a tracklistet úgy kell beírni, ahogy a borítón szerepel még ha az hibás is (pl. én kijavítottam szinte az összes TD DVD tracklistet meg hozzáadtam az időket ahol nem voltak meg vagy kijavítottam őket, erre jött egy csomó német geci seggfej, akik elsőnek írták be az illető DVDt és elkezdtek csesztetni, hogy ez így nem jó, a kijavításokat kommentbe kell beírni meg bla bla bla és kérték a Discogst, hogy állítsa vissza az ő eredeti verziójukat. Sajnos ez meg is történt és en akkor mondtam, hogy csesszék meg magukat!). Nekem megvan a CDim/zenéim katalógusa - a CD katalógus jelenleg 325 oldalas (kb. 11500 album), és minden előadó, minden lemezének a tracklistje, helyes időkkel, borítóval (általában 6x6 cm-es kép) egy külön katalógusban , ami még messziről sem kész, de már így is kb. 4500 PDF oldalra rúg. Csak a TD rész kb. 600 oldalas (ebből kaptál egy kis ízelítőt az EO2 kapcsán:)))

Előzmény: falum (2784)
falum Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2784

Szerintem ez a forrás:

 

https://www.discogs.com/Vangelis-Voices/release/9499023

 

Ez a kiadás csak flac-ban létezik,itt viszont nincs.

Előzmény: Törölt nick (2783)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2783

Hivatalosat nem. Az más tészta, hogy a Deezer, Spotify, YouTube mit kotyvaszt össze. 

Előzmény: honTi (2781)
Kon-Tiki Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2782

YouTube Music és Tidal sem hozza ezt a számot. Úgy látszik, ugyanazt a forrást használják (egymást?).

Előzmény: honTi (2781)
honTi Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2781

Most tűnt fel, hogy a Spotify-on hiányzik a Messages c. szám a Voices lemezről.

Mi lehet ennek az oka? Ismertek olyan Voices kiadást, amin nem szerepelt ez a track?

Kon-Tiki Creative Commons License 2021.02.17 0 0 2780

Változatok egy témára:

 

Vangelis-Caballé: Habanera (2014) https://youtu.be/QgOUePZBD64

Vangelis-Milva: Habanera (a.k.a. L'Ultima Carmen, 1986) https://youtu.be/W4PEB9F-8WA

 

chris83 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 2779

Itt is egy ki tudja hányadik változat és sorrendű lemez: https://melodycenter.hu/spd/BCEN00309/VANGELIS-Juno-To-Jupiter-vinyl-bakelit-LP

Előzmény: Törölt nick (2778)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2778

Most egyes oldalak (pl. FNAC) február 19-re hirdeti. Azt nem írja, hogy melyik év😡😀😡😀😡

Előzmény: vangelis666 (2776)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.26 0 0 2777

Nekem őszintén megvallva k***ára mindegy. A lemez annyira nem tetszik, flac verziója megvan, az Lps átb@szás úgyis geciség a kiadó részéről, amikor megjelenik emiatt úgyis kényszerítve leszek megvenni mind a CD, mind pedig az Lp verziót (ami jó esetben esetleg jól fog szólni). Nem érdekel, amikor megjelenik, megjelenik, az Universal meg elhúzhat a p*csába. Tököm tele van a sok geci szemét kiadóval, akik, még most is, hogy legtöbbször csak pár ezres eladást produkálnak, mégsem tisztelik a tisztességes vásárlót, aki veszi a nem kis fáradságot és anyagi megterhelést, hogy megvegye a produktumait😡😡😡

Előzmény: vangelis666 (2776)
vangelis666 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 2776

Remélem a csúszásnak nincs köze ahhoz, hogy 2025-ig meghosszabbították az űrszonda küldetését...

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.23 0 0 2775

Nekem is ez az érzésem más oldalakat is olvasgatva😡 Ez van ☹️ Köszi az infót 

Előzmény: chris83 (2774)
chris83 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 2774

A FaceTheMusic már torolte, promocio nincs. Szerintem a jovoheti megjelenes is ugrott....

Előzmény: Törölt nick (2768)
Kon-Tiki Creative Commons License 2020.12.21 0 1 2773

Sajnos erre az évre most már új album nélkül maradunk. Hadd kívánjak hát mindenkinek békés ünnepeket néhány régebbi, ritka felvétellel (sejtem, hogy a fórum régi motorosai most elnézően mosolyognak):

 

Íme egy felvétel Milva azon kevés dala közül, ahol Vangelis nem csak szerzőként, de előadóként is közreműködött. Sok évig csak a német nyelvű lemezt ismertem, és nem voltam odáig érte, majd azután megvettem ugyanazt olaszul is, és hát kérem szépen… Ez egy remekmű: https://youtu.be/RiQrb0LOz4I. (Azért megosztom a német verziót is, hogy halljátok a különbséget: https://youtu.be/QiwVbeSShZU)

 

Ha egyetlen, eddig CD-n meg nem jelent Vangelis felvételt kiadathatnék, az biztosan az alábbi lenne. LP-n megjelent 1984-ben limitált kiadásban, egy fotóalbum kísérőzenéjeként, és egyébként mindmáig kapható – ezt onnan tudom, hogy nemrég árajánlatot kértem és kaptam a box set-re. Mindössze 1500 eurót kellene leszurkolni, ebben valószínűszeg már a postaköltség is benne van 😊 Ha kell bizonyíték rá, hogy egy jó zeneszerző minimális témából és minimális hangszereléssel is tud varázsolni, akkor tessék: https://youtu.be/fePIW5JbicY

 

Bárki állította is össze a videót a következő számhoz, szép munkát végzett, a kép remekül emeli ki a zene dinamikáját. Vangelis és Papas egy orthodox éneket adaptáltak, a szám zárlata pedig eredeti zenének tűnik. Mindez 1986-ból, amikor még szinte minden Vangelis számnak (és albumnak) volt témája, íve, kidolgozása. Régi szép idők… https://youtu.be/AKwizUzyj0I

 

Utoljára egy rövid, de szép felvétel. Vajon ez miért maradt le a hivatalos Alexander albumról, miközben telepakolták egy rakás zenekari csinnadrattával? https://youtu.be/haTV78twKT4

 

Kellemes karácsonyt és Boldog új évet!

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.15 0 0 2772

Ügyesek vagytok. 

Előzmény: vangelis666 (2771)
vangelis666 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 2771

40...

de egy osztrák "kollégával" feleztük és én majd továbbítom neki, ő spórolt 10-15 eurót, én 20-at :)

Előzmény: Törölt nick (2770)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.15 0 0 2770

És mennyi volt a posta? 

Előzmény: vangelis666 (2769)
vangelis666 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 2769

Megrendeltem. Kíváncsi vagyok mit fogok kapni, mert más fotó volt fenn vasárnap és más már tegnap este.

Az elsew-en is egy teljesen más artwork van, de a most a rendelés oldalon a 2014-es kiadvány képe van.....káosz....

Előzmény: Törölt nick (2765)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 0 0 2768

Köszi

Előzmény: chris83 (2767)
chris83 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 2767
Előzmény: Törölt nick (2766)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 0 0 2766

Apropó, tudja-e valaki, hogy a CDS-en és a Groove Unlimiteden kívül, előrendelhetők-e valahol a Juno cuccok? Köszi! 

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.13 0 0 2765

Rendelhető az új Montserrat Caballé anyag. CD+Blu-Ray+Könyv 30 Euro, posta Európában 40 Euro. Csak a posta 40. 2 Vangelis szám van a CDn. Az egyik már megjelent hivatalos kiadványon. Siessetek, mert kapkodják mint a cukrot😃😃😃

tybycsoky1 Creative Commons License 2020.12.01 0 0 2764

 Végre valami Vangelissel... Jó meglátás. Régen a kiadói taktika sokkal egyszerűbb volt, mint most. Pénzt, de minél többet, ráadásul, akár a rabló kapitalizmus eszközeivel. (Hagyjuk most a Virgin-sztorit.) Az erre fordítható erőforrások több felé forgácsolódtak el, így még a megasztárok karrierjén sem igyekeztek eléggé betömködni a lukakat, amik a keresleti palettán mutatkoztak, így nem foglalkoztak olyan limit alatti dolgokkal, amik X ezer USD-t nem hoztak, mert az idő alatt volt más projektjük a pénz termelésre. Talán az un. függetlenek üzleti modellje nagyobb szabadságot engedett, egyrészt, az A&R közvetlenebb kapcsolattartás a művészekkel, másrészt meg, a megákban annyi pénz volt, hogy csak az oligarchai-hierarchia jól bevált keretrendszerén belül (f)osztogatták. (Erről a leghajmeresztőbb történeteket a Propaganda együttes egyik tagja mesélte el nekem, akivel órákig pofáztunk, amikor csak düsseldorban jártam. Jó hely volt az a Düsseldorf... gyakran mentem... khm-khm...) A kiadók térdre kényszerített mivolta kifacsarta a megák kezéből a státuszt és, immár ők is kénytelenek 1-2 évente lesöpörni a padlást, valami ott felejtett hangszalagért, ahogy pl. egy ZTT teszi rendre. (Itt egy kis utalás is van az előző zárójeles részhez...)

 Amikor megjelent a Spandau Ballet - The singles collection -je, '85-ben, akkor meglepődve olvastam, hogy a zenekar nem járult hozzá a megjelentetéshez mert nem tartották etikusnak a számokat még egyszer eladni a rajongóknak. Szó szerint így fogalmaztak, tisztán emléxem. Bár az együttes ekkor konkurrált a Duran Durannal az abszolút csúcsokért, de megértettem, hogy lehet ezt a műfajt etikusan is művelni (ja, a zenészek részéről, persze...).

Előzmény: Törölt nick (2763)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.30 0 0 2763

A kiadók meg a művészek közötti harcnak mindig a rajongó issza meg a levét, pedig mindketten a rajongókból élnek. A kiadók szerintem soha nem tisztelték a rajongókat (jó a zene, úgyis megveszik alapon) és szerintem azok a “művészek” sem sokan vannak már, akik tisztelik a rajongókat.

Előzmény: Kon-Tiki (2762)
Kon-Tiki Creative Commons License 2020.11.30 0 0 2762

Szomorú, hogy ezeket az információ-morzsákat a rajongóknak kell összevadászni, hivatalos megerősítés híján. Sosem volt jó véleményem Vangelis menedzsmentjéről, elég a Nocturne album késedelmére gondolni, ami két éve lehetett volna egy karácsonyra időzített lemez (hangulatában igencsak passzol), bejelentették majd halasztották, végül "sikerült" az ünnepek után piacra dobni.

 

Nekem úgy tűnik, hogy az elsew site-ot is rövid pórázon tartják, felhasználják kvázi hivatalos csatornaként amikor Vangelis részvétet nyilvánít egy művész, zenésztárs halála kapcsán (Connery, Morricone, Roussos stb.), de nem sietnek megosztani a terveket a rajongókkal, és egyáltalán nincs példa rá, hogy Vangelis valaha is próbált volna közvetlenül azokhoz szólni, akik évtizedek óta veszik a lemezeit (ahogy látom, egyre kevesebben) - leszámítva talán a Chariots Play fülszövegét: "It is very rewarding for me to know..." Értem én, hogy Vangelis lenézi a lemeztársaságokat és a marketinget, de sajnos ennek mi is kárát látjuk.

Előzmény: Törölt nick (2761)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.27 0 1 2761

A Juno-mizéria folytatódik... Állítólagos megjelenés január 2021, 3 formátumban. CD, 2 Lp (amin van egy bónusz track) és cd+könyv amiről eddig keveset lehet tudni. Az infók a CDS Dundee oldaláról vannak. 

opdavid Creative Commons License 2020.10.21 0 0 2760

Elérhető valahol az 1492 klip jó minőségben? A Youtubeon fent van egy régi TV felvétel, és ismerek egy olyat is, ahol ebbe DVD-ről bevágták a film részleteit, de ezek így mégsem az igaziak.

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.14 0 0 2759

Vagy a végén még meglepnek egy dupla albummal … 

Előzmény: tybycsoky1 (2758)
tybycsoky1 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 2758

 Vangelis A késés okát abban látom, hogy a mester egyszerűen (még) nem fejezte be a művet.... Legalábbis ezt az optimista/elmarasztaló kritikai fordulatot tudnám alkalmazni, miután 2x végighallgattam az egész lemezt.... khm-khm... A Flight over juipterrel föltámadott a tenger !! Viszont a Juno to jupiter vihar a biliben, már csak azért is mert e szám nincs rajta....  Biztos csak kislemez siker lesz....

Előzmény: Kon-Tiki (2757)
Kon-Tiki Creative Commons License 2020.09.30 0 0 2757
chris83 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 2756

Tolódik a Juno to Jupiter megjelenése mind digitalis, mind fizikai formatumban. ... Ha a sok cirkusz után egyáltalán hivatalos megjelenik...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!