Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.04 0 0 7895

"Az egy prototípus volt, ami a típustörténetben is benne van. Ez csak egy tervezet volt, de nem valósult meg.  "

Az hogy valóban prototipus volt-e a  módositott változat erre vonatkozólag egy magyar nyelvű tipustörténeti leirás nem elegendő bizonyiték.Nem lehet hinni nekik. Mint ahogy ennek az idézetnek sem:

 

'"" Экспортером советских автомобилей было внешнеторговое объединение "Автоэкспорт". ЗАЗ-965АЭ стал первым "Запорожцем" который стал покорять закордонный рынок, автомобили экспортировались в ГДР, Венгрию, Финляндию, Югославию, Болгарию, Румынию, Польшу, Чехословакию а некоторые попадали в Италию и Испанию и пользовались большим успехом за счет своего сходства с "ФИАТ-500""".

 

Mint például ez a szintén egy hasonló leirás ből vett idézet sem fedi a valóságot  ugyanis azt állítja hogy ЗаЗ 965 ből többek között magyarországra is exportáltak .Ez ugyebár nem igaz  mivel a kermi nem engedélyezte a forgalombahelyezést. Véleményem szerint magyar részről ez is csak egy baszakodás volt a tipussal nevetséges hogy azért bukik el egy autó a forgalombahelyezésen mert fordítva nyilik az ajtaja :-)  Meddig tartott volna megfordítani nem igaz? :-)

 

 

Egyébként az általam lentebb bemásolt sárga vaz futóműves zaz  968 fényképe is az V/O Avtoexport USSR Moscov képei között volt ,szóval nyugati exportba gyárthatták akár egyéni megrendelés alapján is  .Az már megint más tészta hogy az elmúlt negyven év alatt valószinüleg az összes ilyen verzió bontásba került.

Előzmény: Vaskalap kartárs (7888)
Fozat1 Creative Commons License 2018.07.03 0 2 7894

Ez volt...na képpel :) 

Előzmény: Polgigabi (7892)
Fozat1 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 7893

Ez volt... :) 

Előzmény: Polgigabi (7892)
Polgigabi Creative Commons License 2018.07.03 0 0 7892

Helyesbítek:. Ez volt a .HFM-888 zöldike

Polgigabi Creative Commons License 2018.07.02 0 1 7891

HFM -888 az enyém volt de eladtam amit megbántam.

A szaffián Károly narancs fehér kombinációt én fújtam.

Polgigabi Creative Commons License 2018.07.02 0 2 7890

Pénzért nem szólnak...

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7889

Mitől van  ennyire kinnt ez a felni? Ez ki van  fordítva vagy hogy lett ilyen mély a belseje? Felni átalakításáért nem szólnak a műszakin?

Előzmény: Polgigabi (7880)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7888

Attis! Vigyázz, mert az a sárga M-es a linken, nem szériaautó. Az egy prototípus volt, ami a típustörténetben is benne van. Ez csak egy tervezet volt, de nem valósult meg.

Előzmény: szaszatis (7884)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7887

Jaj, most elolvastam egy korábbi hozzászólásom és felfedeztem, hogy marhaságot írtam. Elnézést kérek. Helyesen:

A kismotoros blokkban az olajszivattyúval közös megszakítótengely, a vezérműfedél anyagában futott.

Előzmény: Vaskalap kartárs (7865)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7886

Nincs miért elnézést kérned, nem vagyok inkvizítor. Ez a te autód, olyanra fényezed, úgy alakítod át, ahogy neked tetszik, ebben semmi kivetnivaló nincs. Meg hát semmi közöm hozzá. Mindenki azt tesz a tulajdonával, amit akar: átépítheti, gyári állapotra hozhatja, vagy akár fel is gyújthatja. Az egyes autókra tett megjegyzéseim pusztán arra valók, hogy a tulajdonosok tisztában legyenek a gyári megoldásoktól elütő részletekkel. Aztán vagy hasznosítják ezt a tudást vagy nem.

Amúgy harmonikus a színe, és a megjelenése is tetszik. Szép munka! Ha jól számolom, még két ehhez hasonló színtervű Zapi van az országban. A hajdani nyugati export 968-asoknak lehetett ilyen (talán csak külön kívánságra), bár biztosat nem tudni, én is csak katalógusban láttam képet róla, meg néhány éve egy angliai autóhirdetést az eBay-en.

Azt hittem, hogy ez a HFM-888, de látom, hogy nem. Illetve, lehet, hogy mégis az, de új rendszámot kellett rátenni. Végül is nem ez a lényeg.

A gumikat viszont rendellenesen szélesnek találom. A kormányzás így biztosan nehezebb, mint a 155-ösnél Eredetileg persze diagonál gumik voltak 5,20x13-as méretben, és ha ezt átszámoljuk metrikus rendszerre, akkor 145-ös is megfelelne (a klubautón is az van).

Előzmény: Polgigabi (7881)
Polgigabi Creative Commons License 2018.07.02 0 0 7885

A papíroztatás a fővárosban macerás.A Mozaik u.ba.Az atyaúristenek fellegvárában...de semmit nem írok le majd egyszer személyesen.

Zsolti hengerfej felújítás és henger ,dugó ,gyűrű cserét csinál.

szaszatis Creative Commons License 2018.07.01 0 0 7884

Ha az én autóm kellene átalakitani,akkor talán probálkoznék vele (mármint a rendeléssel),de mivel a te autódról volt szo,meghagyom neked ezt a részt.

:)

Másrészt a mondanivalód második felét mire alapozod? A kép amit belinkeltél,1977-es ha jol értelmeztem.A Zapikat nem akkor kezdték el gyártani .Az OLX-en hirdetett cuccok sem gyári alkatrészek,hanem elmés orosz/ukrán felhasználók megoldásai :) 

A linkelt kép sztem csak teszt modell fotója.

Előzmény: Törölt nick (7875)
szaszatis Creative Commons License 2018.07.01 0 0 7883

Üdv Gábor!

A kocsid még mindig jól néz ki :) Mit kell rajta csinálni?

Igen,a papirozás (főleg Pesten ) kimondottam macerás tud lenni. Érdekes,az én autóm pont 20 évig volt kivonva a forgalomból-a szürke forgalmi szerint véglegesen- de simán leműszakizott és a motor cserét is beirták egy adásvételi alapján.Sok helyen a fővárosban ez is gondot jelent ahogy hallom.Persze nekem megvolt a rendszám.

Sok balesetmentes kilométert kivánok neked!

Előzmény: Polgigabi (7882)
Polgigabi Creative Commons License 2018.07.01 0 0 7882

Egy bisztos:legközelebb meggondolom hogy veszek-e vizsga és rendszám nélküli forgalomból kivont autót....

Mert a forgalombahelyezés,vizsga,eredetvizsga,TSC ügyintézés egy rémálom és nagy tortúra.

Előzmény: Polgigabi (7881)
Polgigabi Creative Commons License 2018.07.01 0 1 7881

Elnézést kérek a Vaskalapkartárstól de ez nem gyári jellegére lett

helyreállítva...

De ez ilyen lett.

Felnik meg a színe nem gyári.

A többi mind gyári.

Előzmény: Polgigabi (7880)
Polgigabi Creative Commons License 2018.07.01 0 0 7880

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.01 0 0 7879

 Szép lett ez az  autó gratulálok hozzá .

Előzmény: Polgigabi (7877)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2018.07.01 0 2 7878

„Szóval lada alkatrész zaporzsecbe építése szerintem nem minősül se illegálisnak sem tipusidegen átalakításnak hiszen nyilt titok hogy már a kezdet kezdetén is a togliatti lada gyár által szállított zsiguli alkatrészekből készültek a zaporozsecek a zaporozzsjei gyárban.”

 

Finoman fogalmazva, ez súlyos tévedés. Kevésbé finoman: egetverő baromság. De úgy látom hiába írtuk le többen is mi a helyzet, makacsul hajtogatod a magadét. Mi mást mondhatnék: csináld, sok sikert hozzá!

Előzmény: Törölt nick (7875)
Polgigabi Creative Commons License 2018.07.01 0 1 7877

Polgigabi Creative Commons License 2018.07.01 0 0 7876

Sziasztok üdvözlök mindenkit!

 

Szász Attila,Vaskalapkartársat,Fozatot,Zsolti.Apropó!Zsolti:Mikor lesz kész a zapim?

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.01 -1 0 7875

OLX.UA  ról nem rendeltem még .Viszont az ukránok általában beszélnek angolul mivel lengyelkkel is üzletelnek kooperálnak ők meg angolul nyomják velük a bizniszt.Kommunikációhoz használj a google translate -et  fordítsd le a magyar szüveget ukránra és küldd el neki sms be.(Olx-en mobiltelefonszámmal hirdetnek úgyhogy tudnak sms-t is fogadni) Pl; Üdv xy vagyok magyarországról érdekelne a zaz 968 tárcsafék . El tudnád e küldeni futárral utánvéttel a megadott címemre? stb.Szerintem az ukrán olx (jófógás) futárszolgálat szállít magyarországra is . Azt hogy mit szol a zsiguli futóműhoz a hatóság azt nem tudom ,de mindenesetre sztem ez jogi hézag  mivel a zaporozsjei autógyárban gyártottak lada futóművel szerelt zaporozsecet .https://www.favcars.com/wallpapers-zaz-968-1977-84560

 Szóval lada alkatrész zaporzsecbe építése szerintem nem minősül se illegálisnak sem tipusidegen átalakításnak hiszen nyilt titok hogy már a kezdet kezdetén is a togliatti lada gyár által szállított zsiguli alkatrészekből készültek a zaporozsecek a zaporozzsjei gyárban. Sőt akár hiszed akár nem a gyártáskor és a tervezéskor figyelembe vettek katonai stratégiai szempontokat is. Pl;Az  ЗАЗ első lámpái  kompatibilisek a  ГАЗ fényálcáival . Úgyhogy a ЗАЗ/ГАЗ/ВАЗ trió   odafigyelt a részletekre alkatrészek közötti ("átjárásra") kompatibilitásra, tehát egy zaporozsecbe beépített  lada futómű nem illegális.ЗАЗkarosszéria eleve úgy lett megtervezve hogy fogadni tudja a ВАЗ 2101 2107 ill 2108 alkatrészeit tehát megvan az alkatrészek közötti átjárás vagyis kompatibilitás.Tudták az oroszok odafigyeltek annak idején a tervezéskor hogy mit hogyan és miért csinálnak nem bíztak semmit a véletlenre.

Előzmény: szaszatis (7874)
szaszatis Creative Commons License 2018.06.30 0 0 7874

Kérdés:az átalakitó szettet meg tudod rendelni?Ezen az OLX-en hirdetett szett sztem könnyen beszerelhető ez nem gond.Viszont a hatóság biztosan nem nézné jó szemmel.Sem a vizsgán sem az uton :) De ez már legyen a tulaj gondja :)

Előzmény: Törölt nick (7860)
szaszatis Creative Commons License 2018.06.30 0 0 7873

Bocsi,kicsit el voltam veszve,átnézegetem mindet amit küldtél aztán irok. Megnéztem gyorsan ezt a legutolsót,a hátsó kerékagy hegesztése elsőre kicsit neccesnek tünik,de egy hegesztésben jártas szakinak kellene megnézni.

Előzmény: Törölt nick (7872)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.30 0 0 7872

Komplett tárcsafékszett заз 968-hoz

 

https://www.drive2.com/l/9957791/

Előzmény: szaszatis (7857)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.30 -1 0 7871

https://www.drive2.ru/r/zaz/469082172930654700/   Ezt is neked találtam ЗАЗ/ВАЗ  Kell ennél jobb!?  Remélem tetszik . Hát hiába na , megvolt itt a tervezői stratégia.Minden ki volt itt találva. Elég közel volt egymáshoz a Toljatti meg a Zaporozsjei gyár ahhoz hogy a két autó lényeges alkatrészei  (agy fék lámpa kilincs ülés stb )kompatibilisek legyenek egymással így lett a ВАЗ ból le ЗАЗ . Mindenesetre a заз 968-at,tényleg jól kitalálták sikeres tipus.Kár hogy magyarországra nem érkezett több belőlük annakidején. Szerintem még ma is el lehetne adni őket.

Előzmény: szaszatis (7857)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.30 0 0 7870

Birom egyébként hogy a tipusidegen motorcseréket általába azzal az indokkal nem szokták engedélyezni mert gondolom a mozaikosok  abból indulnak ki hogy az őrült sebességmániás tulaj úú biztosan valami brutális teljesitménynövekedést akar elérni,vagy valamiféle   streetfigteres izomautót" akar magának építeni holott pedig hát szerintem úgy általában véve az emberek nagy részénél  egyáltalán nem erről van szó ,sőt.Sokan inkább szerintem azért cserélnének motort hogy valami egyszerűbb megbizhatóbb kisfogyasztásű motor kerülhessen  a régi autójukba amivel alkalmassá tehető a jármő akár mindennapos használatra is.

""Az alkatrészek és vele együtt a hibalehetőségek száma, nem tudom, lehetne-e ennél kevesebb."""

Trabant esetében?Lehet. Néhány nappal ezelőtt bukkantam rá egy 477 köbcentis egyhengeres léghűtéses rotek dízel trabant 601 re :

http://indafoto.hu/oriza_triznyak/alap_album/slideshow

Ezeknek a kinai motorblokkok jó tulajdonságai közé sorolható többek között az hogy ugyan való igaz hogy mindössze 12 lóerősek  viszont erős nyomatékos keveset fogyaszt, trabantba építve hetvenes tempót nagyjából lehet vele tartani 3literes fogyasztással.Lényeges szempont az is hogy ellentétben a trabant 601 motorjával ezt a blokkot nem kell százezer kilóméterenként nagygeneráloztatni  (talán 3-400ezrenként kell neki egy izzitógyertyacsere max,) Fontos megemlíteni  mivel egyhengeres motorról lévén szó ezáltal kevesebb mozgóalkatrész is van benne ebből adódóan faék egyszerűvé válik javíthatóság szempontjából is.Láttam egy videót az ember szétszedett felújitott a garázsában egyszerű szerszámokkal házilagos körülmények között egy ilyen motorblokkot és úgy kb 45 perc alatt össze is rakta .Ehhez a blokkhoz nem kell kevergetni kutyulgatni az üzemenyagot mint A trabant 601 motorjához mivel ez a dízeblokk"mindenevő"  Ne feledjük azt sem  hogy ez a motor nem csak a trabant motor esetében de lényegében bármely más belsőégéső autó motorjánál alacsonyabb károsanyag kibocsátással rendelkezik,tehát mondhatni környezetbarát.

Előzmény: Vaskalap kartárs (7868)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2018.06.29 0 0 7869

Úgy tudom, csak Belgiumba szállítottak üres kasznikat és azokba ott szerelték a Renault 8 legkisebb, 956 kcm-es motorját. Nem sok létezhetett belőle és a neten sem találtam hírt arról, hogy fennmaradt volna belőle akár egyetlen példány is. Pedig szívesen megnézném a motorterét.

Előzmény: FAV 20 (7867)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2018.06.29 0 1 7868

A fogaskerék pontos anyagösszetételét nem ismerem. Lehet, hogy valami más anyagból készült, nem vagyok polimermérnök, de mi csak bakelitnek hívjuk, talán valóban helytelenül.

A Trabant 601 motorja, viszont rossz példa, mert az zseniális. Az egész jármű az. Úgy gondolom, hogy ennél nagyszerűbb autót nem építettek és valószínűleg nem is fognak. Abszolút minimálautó, szinte semmi sincs benne, mégis megy. Valóságos csoda. Az alkatrészek és vele együtt a hibalehetőségek száma, nem tudom, lehetne-e ennél kevesebb. Még ma is óriási rajongótábora van. Tudom, mert 10 évig használtam egy gyönyörű példányt.

Továbbra sem látom be, miért kellene a Zapiba más motort belepaszírozni. Persze technikai érdekesség gyanánt lehet, sokan szeretnek ilyesmivel foglalkozni. Sok ilyet látni a neten is, de akkor a futóművet, a fékeket és minden egyebet át kellene alakítani hozzá és akkor az már nem is Zapi lenne. Kicsit olyan lenne, mint feltöltött szájú, felpumpált mellű, átplasztikázott nők. Jó, van akinek ez tetszik, ehhez semmi közöm, felőlem vehet bárki guminőt is, de mégiscsak a „vadontermett” az igazi, még ha egy kicsit szeplős is.

Előzmény: Törölt nick (7866)
FAV 20 Creative Commons License 2018.06.29 0 1 7867

Austriában és Belgiumban is forgalmazták a Zaporozseceket. "Elit" néven. Ezekben más motor volt.

Előzmény: Törölt nick (7866)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.29 0 0 7866

Hát ez vmi borzalom ;-Đ  ;-Đ Ha mindeképp műanyagból kartak fogaskereket gyártani miért nem teramidból metadmiból vagy danamidból csinálták ami direkt ilyen célra való.Nem mondhatják hogy ötven évvel ezelőtt nem volt "teramid" mert ez nyilván nem igaz mivel volt  ;-) 

Lassan kezdem érteni  a ruszkikat , ukránokat meg a többi a géppisztolyos medvetáncoltatót miért cserélnek "módszeresen motort" a zaz 968 akba.Bizonyára ők is rájöttek arra hogy ha ezt nem teszik meg akkor csak szopni fognak a gépjárművel.  "status quo" kb ugyanaz lehet mint a trabant 601 esetében. Ezen autók legfőképpeni gyenge pontja bionyára (többek közt leginkább) a  motorjukban rejtőzhet

Hiába na, ezek szerint a kozákok is rájöttek(tapasztalati úton) hogy ez a konstrukció bizony utólagos "módósitást" igényel. Nem állítom hogy mechanikailag nem jó a technika mert bizonyára jó .Jó massziv,jó erős.De feltehetőleg az is tény hogy a zaz 968 valóban megérdemelnek, "minimum "egy  tipusidegen motorcserét de legalább egy 1.1es lada motort v esetleg vmi hasonló kategóriájú motorból valami jobbat(pl; golf1/2-"1.6"dízel,Polo c86 dízel ,Kubota dízel,stb)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!