Keresés

Részletes keresés

Ordas Creative Commons License 2015.09.15 0 0 8712

Végre leszerelték a fantom lámpát és egy csomó új útburkolati sraffozást festettek fel. Haladunk...

Előzmény: Elm (8711)
Elm Creative Commons License 2015.09.14 0 0 8711

Lassuk be, az utobbi koltsegenek az aranya az elobbihez kepest kb. 4 nagysagrend, ergo, kb a megvalositas eselye a reciproka, vagyis epszilon tetszolegesen kicsiny mennyiseg. De aki a kicsit nem becsuli... :o)

Előzmény: Ordas (8710)
Ordas Creative Commons License 2015.09.11 0 0 8710

Nnna... kis előre lépés

 

http://www.bkk.hu/2015/09/megujul-a-gyomroi-ut-es-az-iglo-utca-csomopontjaban-a-jelzolampas-forgalomiranyitas/

 

Csak nem hiába pofáztam, emileztem már vagy fél éve a Városképnek, vagy a képviselőknek. Bár remélem nem csak én :)

 

Már csak a vonat megállók elhelyezését kéne optimalizálni

dohonyiz Creative Commons License 2015.09.09 0 0 8709

Kedves Mindenki!

Főleg azok, akik autóval próbálnak meg parkolni a XVIII. Thököly utcai SZTK környékén.....

 

A parkolás eddig is nehéz volt, de most már figyelni is kell, hol lehet és hol nem parkolni. Ha szemből nézzük az épületet, eddig bal oldalán, a könyvtár vonalában volt egy, az útra merőleges parkoló. Ezt kibővítették, felújították, kb dupla annyi autó elfér, mint eddig. Ha a könyvtár felől érkezünk, az első behajtónál sima behajtani tilos van, amiből nekem logikusan következik, hogy a másik behajtón egyirányú utca tábla díszeleg.

 

Hát nem.....

 

Ha a könyvtár felől jövünk, csak egy oszlop látszik, de a tábla oldalt áll, majdnem háttal, így ha nem figyel az ember, behajt a parkolóba és nyugodt szívvel felmegy a rendelőbe.

Tegnap én is így tettem, visszatérve egy büntető cetli fogadott, mely szerint ott tilos parkolni. Pont ott volt még egy közterfelügyelő, aki elmagyarázta, megmutatta, hogy a másik behajtón "mindkét irányból behajtani tilos" tábla van, "kivéve eü szolgálat gépkocsik" kiegészítéssel. Csak figyelmeztetést osztogatnak még, mert friss a szabály, de ahogy mondta, 1-2 hét múlva már 10e Ft lesz a büntetés ugyanezért.

Az SZTK épülete mögött és a jobb oldalán is tilos parkolni.....ott kapásból osztogatták a 10ezres büntetéseket...

 

Szóval óvatosan, aki oda mer menni autóval....meg hát oda amúgy is sok türelem és jó idegrendszer kell, de ez egy másik történet.......

Elm Creative Commons License 2015.09.09 0 0 8708

Ugy latszik, a muanyag mellett mar nem keletkezik annyi uveg, hogy ramenjenek. Vagy meginkabb azert nincs a szelektivben mar, mert a tulnyomo tobbseget visszavaltjak penzert az emberek, a maradekert mar nem eri meg. Asszem a legtobb bevasarlokozpontban vagy visszavaltjak, vagy van automata, ahova bedobalhatod. Egyre kevesebbet valtanak  vissza? Lassan mar a sor is pet palackban lesz...

Előzmény: laci_52 (8707)
laci_52 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 8707

"Azokon a helyeken, ahol a sárga/kék kukákat kihelyezik, ott a szelektív gyűjtők megszűnnek"

 

Ezek szerint a nem visszaváltható - konzerves, pezsgős és egyéb italos - üvegeket már nem éri meg begyűjteni, dobja azokat mindenki a normál kukába, mert a  sárga/kékbe nem teheti és nincs is hova vinnie.

 

Történik mindez akkor, amikor egyre kevesebb fajta üveget vesznek vissza. Már nem fontos az üvegek anyagának újrahasznosítása?

 

Előzmény: Elm (8706)
Elm Creative Commons License 2015.09.09 0 0 8706

Azokon a helyeken, ahol a sarga/kek kukakat kihelyezik, ott a szelektiv gyujtok megszunnek. Kobanyan mar szinte mindenhol, talan a lakotelepeken lehet hogy van nagyobb egyseg.

 

Nalunk az utca vegen meg van, pont nemreg kerdeztem, a helyi kepviselot, hogy mikor viszik mar vegre el, ugyanis amiota a kozelieket megszuntettek, azota naponta hordanak oda tobb kobmeter szemetet a kornyekrol zsakokban, meg csak ugy kiszorva is. Kurva nagy retek van tole a kornyeken. Azt mondta, hogy az FKF egy elore megszabott rendszer szerint szamolja fel oket, ugyhogy meg tobb honap is lehet, mire eltunnek. Szerencsere a szemetet tobbnyire osszeszedik, kulonben egy het alatt megfulladnank a szemetben. Azt mondta, hogy a gyujtosziget 1 meteres korzeteben az FKF-nek kotelezo osszeszednie a szemetet, az azon kivulit itt nalunk neha a varosgazdasok szoktak elvinni azt hiszem. De a szel allandoan szanaszet fujja, a fel park be van boritva vele allandoan. Gondolkozom rajta, hogy egy kamerat felrakok a szemben lakohoz, egyik nap kitakaritanak, masnap mar 10 zsak szemet, sitt, rombabakocsik meg autogumik vannak lerakva a szelektivek melle...

 

A Varoskepben asszem reklamoztak hova lehet vinni azokat, ami a sarga/kekbe nem mehet. Ha jol tudom a Meta-ipacsfa kornyeken epul valamilyen nagy hulladekfeldolgozo telep, ugy remlik, oda viheti a lakossag ingyen is a hulladekat, de mar nem emlekszem pontosan.

Előzmény: laci_52 (8705)
laci_52 Creative Commons License 2015.09.07 0 0 8705

Eltűntek a szelektív hulladékgyűjtő konténerek a Lőrinc Center parkolójából, helyükön egy "Szemét lerakása tilos!" feliratú tábla áll. Tudja-e valaki, hogy akkor mostantól hol lehet a közelben a vissza nem váltható üvegektől megszabadulni, ha nem akarom őket a kukába dobni?

 

Ez valami egyedi eset, vagy esetleg megszűnt az összes ilyen gyűjtőpont?

 

 

Ordas Creative Commons License 2015.08.24 0 0 8704

Pofonegyszerű lesz a ferihegyi vasút

Harminc éve terv, hogy vonat kösse össze a 2-es terminált és a belvárost, de volt már metrós és gyorsvasutas ötéet is. A reptérnél most is megáll vonat, de csak a már nem használt 1-es terminálnál. Onnan vezetnék be a 2-eshez is. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Adtak a szarnak egy pofont. Nem csak a szemere átjárónál lesz órákig leengedve a sorompó, hanem a Ferihegyi úton is csináltak egy szintbeli vasúti kereszteződést.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 1 8703
Előzmény: KelemenGy (8702)
KelemenGy Creative Commons License 2015.08.11 0 1 8702

Így, ahogy most van, semmi. Persze, mivel a BKK magánakciója az áttáblázás, így a buszoknak lehet szembemenni és a főútvonal is maradt. Ha mindez nem menne a teljes maradék forgalom kárára, akkor nem is volna gond, de így használhatatlan. Teljesen át kellene alakítani kör(be)forgalommá (hivatalosan körforgalom nem lehet, abba nem lehet belülről belépni) két végigmenő, elsőbbséggel rendelkező sávval, ezzel egyenrangúvá téve az összes betorkolló utcát. Úgy működne.

Előzmény: szivats (8699)
Elm Creative Commons License 2015.08.10 0 0 8701

Talan az evek ota tervezett korforgalmasitas elso (teszt) lepese?

Előzmény: Pepin (8700)
Pepin Creative Commons License 2015.08.07 0 1 8700

Elképesztő baromság. Már napok óta gyűjtöm az erőt, hogy megírjam a blogomon. (Gyakorlatilag megölték a forgalmat a Péterhalmi/Dráva/Czifra utcákból a Közdűlő felé. Autóval is durva, de kerékpárral besorolni a bedugult főútra, utána meg rögtön kisorolni... csinálja, akinek két anyja van. Kerülő út meg nincs.)

Előzmény: szivats (8699)
szivats Creative Commons License 2015.08.06 0 0 8699

A Gloriett tér jobbra egyirányúsításnak mi értelme van? (állítólag tartósan így akarják hagyni)

Előzmény: hajdina (8225)
szivats Creative Commons License 2015.07.28 0 0 8698

"Szemeretelep (vasúti) megállóhelynél a zajvédő falat graffitizők jogszerűen csinálják amit csinálnak?"

 

Most délután megint graffitizték Szemeretelepen a zajvédő falat. Jogszerűen? 

Előzmény: szivats (7966)
KelemenGy Creative Commons License 2015.07.28 0 0 8697

És a billiárdszalon tuti nem épülne vissza egy lakópark aljában...

Ellenben mivel versenyhelyszín is szokott lenni, csak kapna valamilyen pótlást, illetve ha netán mégsem, akkor is szinte bármi jobb, mint a mostani zombi-horror díszlet ott. Lassan már a benzinkút is csak döglődik.

Előzmény: Ordas (8696)
Ordas Creative Commons License 2015.07.23 0 0 8696

Ha épül ott lakópark, aljában elfér egy Penny. Bár magam részéről nem szeretem a Pennyt. A péksütik, kenyerek botrányosan rosszak. És ez nálam alap.

 

Én a biliárd szalont sajnálom. Bár 4 éve nem voltam ott, de előtte vagy 10 évig elég rendszeresen.

Előzmény: laci_52 (8694)
szivats Creative Commons License 2015.07.22 0 0 8695
laci_52 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 8694

Ha mást nem is, a Pennyt sajnálnám. Napi bevásárlásra nagyon bevált, nem is drága.

 

Előzmény: Ordas (8692)
Ordas Creative Commons License 2015.07.16 0 0 8693

Van vmi hír arról a kibaszott szemeretelepi vasúti átjáróról? Vagy vkik úgy gondolják, hogy jó, ahogy van?

Ordas Creative Commons License 2015.07.16 0 0 8692

Nem hallottam róla, de egyikért sem lenne kár.

 

Előzmény: laci_52 (8691)
laci_52 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 8691

Sziasztok!

 

Hallottam egy (rém)hírt , hogy a Lőrinc Centert és az egykori Baumaxot ledózerolják és lakópark lesz a helyén.

 

Tud erről valaki valamit?

 

peppexp Creative Commons License 2015.07.15 0 0 8690

Köszi!

"Addig belefulladok a lomokba..."

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.14 0 0 8689

Hali, nem, valamikor oktoberben szokott lennei, ugy emlekszem

Előzmény: peppexp (8688)
peppexp Creative Commons License 2015.07.14 0 0 8688

Hölgyek és Urak!

 

Most költöztem ide...

Az idén volt már lomtalanítás ingyenesen?

 

(szemeretelep)

 

 

 

szivats Creative Commons License 2015.06.18 0 0 8687
szivats Creative Commons License 2015.05.28 0 0 8686

Milyen filmfelvétel volt reggel a Lőrinc Center (exBaumax) parkolójában?

szivats Creative Commons License 2015.05.09 0 0 8685

Valahol meg lett az hirdetve, hogy ma este 21 órakor lezárják a volt Steimetz szobornál (Market Central Vecsés) az Üllői út végén a vasúttal a szintbeli kereszteződést?

szivats Creative Commons License 2015.05.05 0 0 8684

Mit csinálnak az evangélikusok és a reformátusok a Kossuth téren?

Előzmény: szivats (8515)
Kurugla Creative Commons License 2015.02.25 0 0 8683

Kedves csong-orr!Ha házat akarsz venni,vedd meg az enyémet.Kétszintes,téglaépitésü,garázsos stb.Nem akarom a forumban hirdetni,mert megdádáznak,csak annyit,hogy nyugodtan kiteszem este a szemetet.Nekem nagy,mert sajnos egye3dül maradtam,nem tudok már kertészkedni.Ha esetleg érdekel,akkor hivjál fel és megbeszéljük.06209268759.

Előzmény: csong_orr (8653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!