Uhh ezer köszönet! Még azt kérhetném, hogy amiről a Hobbiasztaloson szó volt, AAZ motornál a főtengely végének a kopását hogy hogy kell javitani, azt tudnád kicsit pontosabban vázolni? A vájatba belekened a Loctite-ot, és simán vissza a fogaskerék meg a csavar, a gyár által javasolt nyomatékkal meghúzva? Vagy a lyukba kened ahova a csavar megy? A hosszbordásszíj tárcsának ez kiküszöböli majd az imbolygását, vagy csak kizárólag azt előzi meg hogy a csavar kiessen? Le lehet ezt majd később szedni, hevíteni kell majd, vagy úgy sem?
Ha jól sejtem a patron (már amennyiben a bowdenes rész a mechanika). Kiszedtem a nem bowdenes felét, ez lenne a patron? Renaultba árulnak így, hogy dúsítópatron, az esetleg jó ebbe is? Vagy hogy kell ezt keresni meg milyen paraméterekkel, a csatlakozási menet átmérője alapján pl? vannak egyébként számok ennek a fekete cuccnak az anyájába ütve, de arra nem találni semmit, a fekete cuccon semmi felirat, vagy lekopott.
Valaki tudna segíteni abban, hogy VW 1.9 TD AAZ motor adagólóján mi ennek a cuccnak a hivatalos neve, ami a képen pirossal be van keretezne? Amilyen néven alkatrészboltban keresni tudom. Alapjárati szabályozóként kerestem, de így nem találok, pedig ez az alapjáratot szabályozná. Úgy sem találom, hogy dúsítópatron. Egyszerűen így nem találok ehhez a típushoz.
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne,hogy véletlenül elrontottam 2x a kódot a rádióban és lezarolt a rádió! ilyenkor van rá valami mód hogy ujra be tudjam írni a kódot? MFD radiorol van szo
Nem világít az utastér meg világítás biztosítékok izzók oxidációs lehetőségek ki zárva de akkor sem működik az utastérben és elöl sem de hátul viszont igen mi lehet ennek az oka vállaszaitokat köszönöm szépen további szép estét mindenkinek
Hogy tudom beállítani VCDS-el egy B6-os Passat-nál gyújtás vagy "AUTO" állasba a helyzetjelző elől-hátul világítsanak? Lehet ilyet?Próbáltam az amerikai meg canadai verziót de ott vagy a ködlámpa vagy a helyzetjelző a tompítottal együtt világított.
Golf V 2004 1.6 FSI --> Check Engine -->Kiolvasva: Változtatható szívócső, átkapcsoló szelep;cél érték nem elérve - Állandó hiba
A hibakód sorszáma: 17439
Folyamatosan visszajön ez a hiba törlés után. Egyébként nem tűnik fel fizikailag semmi gond.
(szoftverfrissítésen is volt)
Valakinek nem volt esetleg hasonló problémája?
Folytószelep ki lett tisztítva mikor már volt a hibaüzenet is (mert néhány indításkor pörgette 1500on a fordulatszámot 5-10mpig) majd ez a hiba megszűnt.
Plusz információ:
Az autó beázott (törött volt anno és szarul csinálták meg az olaszok), mikor kihúztam a gumidugót alul hogy szellőzhessen akkor láttam, hogy a lambdaszonda szét van húzva, összedugtam de azzal nem lettem előrébb.
Lambdaszonda hiba lehet?
(Márkafüggetlen szervízek annyit mondanak, hogy több minden is lehet, csak akkor mennék bele ebbe a folyamatba, ha másnak sincs jobb ötlete.
Múlt héten vásároltam egy Golf 6-ost aminél a tanksapka zárja nem zár, elméletileg ha a kulccsal bezárom az autót akkor a tanksapka fedélnek is be kellene záródnia de nem, a kis reteszelő pöcök se jön ki, lehet ezzel kezdeni valamit? Angol videókból annyit meg tudtam érteni hogy a pöcök lehet hogy fent akadt, és a csomagtartóból valahogy hozzá lehet férni.
A nyitás pillanatában kell meghúzni a kilincset, közben telitenyérrel rácsapni az ajtóra a zár fölötti részen. Ha így sem nyílik, akkor kárpit le és belülről kell kinyitni, majd zárat cserélni.
Az lenne a kérdésem,hogy egy b5 Passatba beleépíthető e az S4 2.7 biturbo motor.Jelenleg 2.8 4motion,szerelőm szerint a váltó és hajtás bírná,de azért megfontoltan akarok nekivágni,ha esetleg valakinek van tapasztalata átépítésben,véleményére nagyon kíváncsi lennék.Előre is kösz a válaszokért,és még egyszer üdv mindenkinek.
Van egy VW Passat B6-om. 2007-es 170LE Sportline DSG váltós.
Az a gond, hogy egy napot állt, majd mikor indultam volna vele, nem nyitotta a kulcs az ajtót (a piros izé az ajtóba nem is villog, kulcsba elem csere is volt, pótkulccsal is próbáltuk). Gondoltam lemerült az akksi, kivettük, töltöttük egy napot. Visszaraktuk, de semmi. Az akksi jo, bemértük. Azon kivül, hogy az ajtó nem nyílik, gyújtást se ad, viszont a fénykürt megy, rádió, elakadájelző megy. De gyújtás, az elektromos kézifék nem működik és az ajtó nem nyílik (csak maniális tudom kinyitni a vezetőoldalit). Biztosítékok jók ( az akksi melletti nagyok is), ami kábeleket látunk azon nem látni, hogy valami elrágott volna valamit. Próbáltuk gépre dugni, de sehogy nemmegy oda áram, hogy a gép érzékelje. Így meg vagyunk lőve.
Adott egy Golf IV 1.4-es ami kezdte azzal, hogy meleg motornál 1500 és 2000 között villogtatja az olajlámpát és sípol. Alapjáraton vagy magasabb fordulaton nincs hiba. A következő probléma ami előjött az az, hogy beindul majd 1-2 másodperc és leáll. Gép ilyenkor nem kommunikál vele. Aksiról saru le, kb 1 óra várakozás majd indul hiba nélkül. Az autóban 117000 km van. Olajgomba cserélve volt. Valakinek valami ötlet?
Tempomatot szeretnék beszerelni VW Tiguan (2013) autómba. Lehetséges, hogy csak az index kapcsolót kell kicserélnem? Gondolom azért nem ilyen egyszerű.
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy van egy VW Polo Classic 1.6 1999es autóm 8 szeleppel, ami szép és jó, de úgy gondolom kicsit mehetne jobbat is. Esetleg egy G-töltő milyen bonyodalmakkal járna? Töltő-levegő hűtés g-töltő esetén is kell? Milyen más átalakításokkal járna ha beszeretnék szerelni egy ilyet?
Bocsássátok meg, amiért nem a témához kapcsolatosan írok, remélem nem törlik le. Szeretnék minden kedves tag részére egy olyan egyedi lehetőséget bemutatni, amivel garantálta nem futtok össze máshol. Három éves szakmai múltra visszatekintő szaktudásunk révén újabb és újabb területet igyekszünk lefedni, így most elértünk a háztartási felszerelések témához. Amit kínálni tudunk az egy 10x10x1.5mm karbonszálas poháralátét hideg italhoz. Az alátét készülhet natúr vagy garavírozott változatban. A garavírozott termékeken a felirat, logo szinte lebeg. Ezt a hatást sem videó sem kép nem tudja átadni, piacon jelenleg még nem találkoztunk hasonló termékcsoportokkal. Lényeg: Ha valaki szeretne egyedi logoval, rendszámmal, felirattal ellátot egyedi poharalátétet, tudunk segíteni. Ezen kívül szinte bármit le tudunk fedni szénszállal (kaptunk már wc ülőke megbízást is). Ha jármű belsejében található műanyag elem borításán gondolkozik, garavírozva elkerülhető a fóliázott olcsó hatás. (Mindenkitől elnézést kérek az olcsó jelző miatt, nem mindenki engedhet meg magának nagyobb kiadást)