Keresés

Részletes keresés

cirmos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 600
Kedves Nisa !

1. Miért nem kérdezted meg? Csak oda kellett volna menni és kérdezni. Válaszoltak volna.
2. Ebben a hitedben nyugodtan megmaradhatsz. Legfeljebb eredményesen ijesztgeted magad.
3. Ez a kérdésed megváloszolhatatlan.

Nekem csak egy kérdésem van. Nem vagy véletlenül MSzP-s?

Előzmény: Nisa (598)
medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 599
Egy szép és sikeres ünnepi aktusból miért akartok mindenképen gyűlölködő politikai ügyet csinálni?
Nisa Creative Commons License 2000.01.03 0 0 598
Néhány megjegyzésem lenne a témához:
1. Megkérdeztem volna az elsején és másodikán sorbaállóktól, hogy megnézték-e
már valaha, 1978 óta a Szent koronát a múzeumban? Vagy csak mostantól fontos és
szent a Szent Korona, mert a parlamentben van?
(Magam ugyanis többször láttam, sőt a gyermekeimnek is többször megmutattam.)
2. Eddig úgy tudtam, hogy a magyar állam köztársaság és minden magyar állampolgár
állama, függetlenül attól, hogy milyen vallású, vagy hívő, esetleg nem hívő.
3. Kiváncsi lennék, hol lenne és lenne-e egyáltalán Magyarország, ha István király vagy
méginkább Géza fejedelem a magyarok ősi hitéhez való hűséget és tiszteletben tartását tekintette volna fontosnak. Aíánlom mindenkinek figyelmébe Szabó Magda: Az a szép
fényes nap cimű művét.
Tripletheader Creative Commons License 2000.01.03 0 0 597
Hali!

Fontos volt atvinni a koronat, na! Ezzel jelezzuk Magyarorszag orientaciojat! Vissza a kozepkorba!
A 2001. evi koltsegvetesbe mar bekalkulaltak egy korulbelul 200 Mrd HUF-os tetelt, amit a kozepkori varak restauralasara forditanak. Ezzel egyidoben megkezdodik az ellenzek bortonbe hurcolasa, vagyonelkobzasa, vegul kivegzese.
Ez az ut mar a kozepkorban is bevalt, haladjunk ezen most is!
Orban Viktor kirallya koronazasara 2001. jan 1-jen kerul sor, megfelelo idojarasi korulmenyek eseten a Duna jegen. A nevrol nincs dontes, a mininszterelnok meg nem dontott az I. Orban ill. a III. Matyas kozott.
Ugyancsak terv keszul a Kozep-Azsiaban oshonos torzsek megkereseserol, akikkel strategiai egyuttmukodest kivan kezdemenyezni a kormany, hiszen a nyugati portyazasokban jelentos tapasztalatokkal rendelkeznek.

Viszont van egy apro, iciri-piciri bokkeno, ami a MIEP-fanok szemet bancsa am kegyetlenul, es hat a "fontolva haladok" sem orulnek neki.
A kozepkorban ugyanis az adok egy jelentos reszenek behajtasat a zsidok vegeztek. Javaslom a tortenelem konyvek felulvizsgalatat, es a kerdeses resz torleset, hogy ez ne okozhasson problemat eme nagyszeru jovokep megvalositasaban.

- th

medve Creative Commons License 2000.01.03 0 0 596
Kedves mindenki!

Érdekes volt számomra a korona körüli hercehurca és vita. Megpróbálom összefoglani gondolataimat:
1) Meglepepett a tömeg a Parlamentnél. Illetve nem csak a parlam,entnél, az útvonalon is nagyon sokan álltak és éljeneztek. Ráadásul január 1-én, dermesztő hidegben és nagy ellenpropaganda mellett.
2) Az emberek egy része kétségtelenül politikai okoból ment ki. A tömeg egy része az SZDSZ Új Generációja miatt ment ki. Ismét egy sikeres SZDSZ-s akciónak lehettünk tanúi :-).
3) A többség azonban nem a politika miatt volt kint. Egyszerűen ünnepelni akartak. Biztos vagyok benne, hogy ekkora tömegben sok MSZP és SZDSZ szavazó is van. Mégis elképzelhető, hogy van igény a milleneum méltó megünneplésére, és mivel ez egy szép ünnepség volt, hát sokan ekként fogták fel. A TV közvetítés is szép volt, sokan nézték.
4) Azt se felejtsük el, hogy azok közül, akik fogadták a koronát, csak a minsiszterelnök és a házelnök kötődik a kormányhoz, a köztársasági elnök, az alkotmánybíróság és az akadémia elnöke nem.

jeges Creative Commons License 2000.01.03 0 0 595
Kedves Black !
Nem tudom emelt volna-e az ünnepség fényén a tömeges Múzeum körúti és Bajcsy Zs úti séta.
Akkor valóban olyan szinezete lett volna a dolognak, mintha rabságból szabadulna a Szent Korona. Aztán a vagyonvédelmi követelményekre is figyelemmel kell lenni.
De ezek szerintem nem kardinális kérdések, a lényeg a parlamenti fogadás és ünnepség, majd a korona megtekintésének örömteli lehetősége volt.
Előzmény: Black (572)
James Bond Junior Creative Commons License 2000.01.03 0 0 594
Egy dologra már régen rájöttem: semmi mögött nem áll bonyolult gondolat - mindig a legegyszerűbbet kell megkeresni.

Miről is szólt ez az egész korona-ügy: csináljunk egy olyan eseményt, amiről ír az újság, közvetít a TV, ami abszolúte pozitív üzenetet hordoz, tudjunk szép beszédeket mondani, és lehetőleg tudjunk olyan vitát generálni a háttérben, amelyben megint szépen elmondhatjuk ellenfeleinkről, hogy nem is magyarok.

Az egész nem volt más, mint egy nem szokványos marketing-akció. Ezt támasztja az is alá, miért volt annyira siralmas a szilveszteri budapesti "központi" látványvilág. A csinnadratta másnapra maradt...

... hát ezért szomorú história számomra a korona újkori története.

hegyivadasz Creative Commons License 2000.01.03 0 0 593
Hát igen, Philip Kaiser tényleg az az ember, akinek a véleményére sokat kell adni ebben a kérdésben. :))
Előzmény: Zénó (592)
Zénó Creative Commons License 2000.01.02 0 0 592
Magyar Hírlap, 2000. január 3., hétfő

"A Nemzeti Múzeum ideális helye a koronának"

Avar János interjúja

Philip Kaiser az Egyesült Államok budapesti nagykövete volt a korona
visszaadásának idején. A nyugalomba vonult diplomatát washingtoni
lakásán hívtuk fel telefonon.

- Amikor az amerikai kormány visszaadta a koronát Magyarországnak,
mennyire voltak önök a tudatában annak, hogy egyes magyarok azt
mintegy uralkodónak tekintik?
Tisztában voltunk a korona történetével, s hogy mit jelent a magyar nép
számára, tudtuk, hogy történelme legfontosabb jelképe és nemzeti
identitásának a szimbóluma.
- Ezek szerint nem ismerte az úgynevezett Szent Korona-tant, amely
szerint a Szent Korona az ország igazi uralkodója.
Hogyan lehet egy korona uralkodó?
- Ön szerint az akkori amerikai kormányzatban voltak szakértők, akik
ismerték ezt a koronához fűződő teóriát?
Nincs okom feltételezni, hogy ez lett volna a helyzet.
- Amikor a Carter-kormány meghozta döntését a korona visszaadásáról,
melyek voltak a főbb megfontolásai?
Úgy vélem, Carter elnök egyértelművé tette, hogy a korona a magyar
nemzeti identitás legjelentőségteljesebb szimbóluma, s úgy gondolta, eljött
az ideje a korona visszaadásának, s akként ez a nemzeti identitástudat
újfent megerősíthető. Kiváltképpen éppen abban az időben, amikor
Magyarország még mindig Moszkva fennhatósága alatt volt.
- Önök ragaszkodtak hozzá, hogy a koronát ne Magyarország akkori
vezetője vegye át, hanem a parlament elnöke. Miért?
Carter azért tartotta ezt fontosnak, hogy mindenki számára nyilvánvaló
legyen: a koronát az amerikai nép a magyar népnek juttatja vissza, s nem
a magyar kormánynak.
A korona átadásának megannyi figyelemre méltó eseménye közül a
legérdekesebb kormányomnak az a kérése volt, hogy Kádár ne legyen
jelen az átvételekor. Nekem kellett megmondanom a magyar
kormánynak, hogy Carter elnök számára politikailag kínossá válna, ha
Kádár is jelen lenne. Ez egészen rendkívüli kérés volt, s Kádár ebbe
belement. S így nem is volt jelen az átadásnál, s nem is vett részt egyetlen
ehhez kapcsolódó ceremónián sem. Ez figyelemre méltó gesztus volt a
részéről.
Mi az ő távol tartásával is hangsúlyozni kívántuk, hogy a koronát nem a
kormánynak, hanem Magyarország népének adjuk vissza. Nem akartuk,
hogy felnövekedjen egy olyan új nemzedék, amely már nem is tud a
koronáról és nincs tudatában szimbolikus jelentőségének. Carter
ugyanakkor arra is alapozta döntését, hogy Magyarország teljesítménye
az emberi jogok területén messze meghaladja a szovjet tömb bármely
országáét.
- Hallott ön a koronával kapcsolatos mai budapesti vitákról? S hogy az
ellenzék vitatja a korona jogi jelentőségét.
Hallottam arról, hogy a korona a Nemzeti Múzeumból a Parlament
épületébe kerül. De hogy a koronának valamilyen jogi hatalma legyen, azt
őszintén szólva nem is értem.
- Önök két évtizede azt is kérték, hogy a korona legyen állandóan kiállítva
a Nemzeti Múzeumban. Mit gondol most az átszállításáról?
Mi akkor kikötöttük, hogy a magyar nép számára a korona könnyen
elérhető, megtekinthető legyen. S hogy ebben azokat a magyarokat se
korlátozhassák, akik külföldön élnek. S mi úgy gondoltuk, a Nemzeti
Múzeum erre ideális hely.
- Tehát önök el tudtak fogadni bármely más helyet, ha hasonló hozzáférést
biztosít?
Ez valószínűleg így van. A hangsúly a könnyen elérhetőségen volt.
- S mi a véleménye a korona Parlamentben való elhelyezéséről?
Ôszintén szólva, nem értem, hogy miért kell elvinni a múzeumból. Nem
értem, milyen indokai vannak ennek a döntésnek.
- Talán azért, hogy ekként is növeljék a korona szimbolikus értékét.
Láttam, hogy a Nemzeti Múzeum maximálisan megfelel a hozzáférési
követelményeknek, ott van a város szívében, könnyen megközelíthető. S
ami a dolog fizikai részét illeti, ön is ismeri a két épület struktúráját, jóval
körülményesebb lesz megtekinteni a koronát a Parlamentben, mint a
Nemzeti Múzeumban.

deValera Creative Commons License 2000.01.02 0 0 591
Hahahahahaha...
Hát ez szenzációs volt!
Mondd, sokáig írtad?
Előzmény: Mézga Géza (590)
Mézga Géza Creative Commons License 2000.01.02 0 0 590
Mai hír:

A felbôszült fidesz (mdf, stb) párti tömeg miután nem engedték be a Parlamentbe, jogos jussát követelve benyomta a kapukat. Sajnos a kavarodásban nem vették észre, hogy összetörték a vitrint és széttrancsírozták a koronát is, amelynek roncsait végül egy szemfüles látogató kaparintotta meg. Azóta az ô sezjlonját díszíti.
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a tömeg csak a másolatot lapította szét, hiszen az eredeti Orbán Viktor rezidenziáján található a fürdôszoba szekrényben, pontosan a fogkrém mellett. Így elfoglalt nagy vezérünknek nem kell álandóan a Parlamentbe hajtatnia (különösen éjszaka), ha billegetni akarja magát a tükörben vele.

Avar Creative Commons License 2000.01.02 0 0 589
Ajvé!

Ki van ez találva. Évek óta. A rituálé a következő: ami (vagy aki) a nemzeti éthosz, szimbólum képviselője, akkor annak nekiugranak: Mit magyarkodik ez. Úgy kell magyarnak lenni, hogy nem szólunk róla. Mert ami természetes, arról nem beszélünk. Nem is volt a fején. Mi az, hogy szent?

A válasz: engedjétek már meg, ha nekünk úgy esik jól, akkor lelkendezzünk egy kicsit a Szent Koronán. Csak nekünk van ilyen hagyományunk.

viszontválasz: Mi az? Ti akarjátok megmondani, hogy mi mennyire vagyunk magyarok? Magyarságteljesítményt mértek? Totális diktatúrát akartok. Weimarban is így kezdődött...

Huj, hujjjjj

Előzmény: deValera (583)
Black Creative Commons License 2000.01.02 0 0 588
Kedves Soltika!

Én nem tudom annyira részletezni a kérdést, mint id. dr. Bibó István, aki szerint "a világfelfogásban újra előáll a régi rend és nem a kicsinyes érdekek fognak uralkodni, hanem a mindent kellőképp méltányló értelem."

A közösség megmaradásához a kardnak abszolút jelentősége van, miután a szomszédos közösségek is ezt az eszközt használják territóriumuk növeléséhez. Éppen ezért a kard nagyon jó helyen van, és emlékeztet a kötelességre.

Előzmény: soltika (584)
freeze flash Creative Commons License 2000.01.02 0 0 587
Én ezt az egészet egy akkkoooooora népbutító cirkusznak érzem......
Lehet, hogy most letartóztatnak az internet rendőrség révén???!!!

Most mitől nagyobb az illető cuccok jelképértéke: attól, hogy három kilométerrel arrébb vitték?!

Kedves deValera!

"Nekünk maradnak a szent célok- a hit Mo. jobb jövőjében, a mostani ünnepség összetartó ereje, a kipirult arcok, a Szent Korona közelségének megtapasztalása."
Háááát, ha Neked ez csak _ettől_ jobb, akkor sok sikert.... :-(

"Kenyeret és cirkuszt a népnek" valami hülye római mondta... nem volt igaza.
Van, akinek csak a cirkusz kell....

Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 586
Abbol, hogy az a sok ember, aki latta(vagy aki meg nem) nem tudott varni ezzel a kesztetesevel meg egy darabig? Pl amikor nem kell sorban allni (mint a Mauzoleumnal), hogy ranezhessenek.
Ezert erzem "divatnak" oigaz, eleg rovid eletu élesz ez a divat. Ma, esetleg holnap, talan meg a heten es elmulik, nem lesz sor a lathatasert.
Amikor Te vezettel idegent a Muzeumnban, atlagosan hanyan alltak korbe a koronat alkalmankent? Amikor en neztem (utoljara a Gepidak nyitasakor voltam arrafele) alig volt valaki.
Előzmény: rezső (581)
rocky Creative Commons License 2000.01.02 0 0 585
Speaker,

Ne haragudj, de te még nagyon részeg vagy, ha valami autócsere vízíója lebeg elötted. Az igaz, hogy a kocsiadót a CO2 kibocsájtás (meg a hengerürtartalom) után kell Németországban fizetni, de ez így is van rendjén, mert miért kapjanak a többiek tüdörákot a kétütemü, négy keréken járó környezetszennyezö tragacsoktól. Arról nem is beszélve, hogy aki tehette, az anélkül is olyan gyorsan lecserélte ezeket a roncskocsikat, amilyen gyorsan csak tudta. Nem egy életbiztosítás trabiban vagy Wartburgban az autópálya. De ebben nem volt semmilyen szervezett akció. Hacsak arra nem gondolsz, hogy környezetvédelmi okokból az öreg kocsikat beszámították új kocsi vásárlásakor max. 3000 márka értékig. De ez minden típusra vonatkozott, és a volt NSZK területére is kiterjedö akció volt. A németeknél ezt jelenti pl. a környezetvédelem. Ha tudni akarod, hogy a tipikus német kisember hogy "cserélte" le a trabiját elmondom. Még az elején (amíg a biztosítók nem figyeltek fel a trükkre), casco-t kötött rá. Aztán megkért egy koszóvói albánt vagy boszniai menekültet (esetleg adott neki egy 50-est), hogy vigye már el a fenébe. Aztán bejelentette a biztosítónál, hogy ellopták. Mivel 5000 márka alatt a biztosítók, mint piti ügyet nem vizsgálták, gyorsan kapott az ürge 3-5000 márka készpénzt. Ehhez még hozzátett valamit, s kapott érte egy elviselhetö, sokkal biztonságosabb használt nyugati kocsit. Vagy 95-ig kb. 10 ezer márkáért egy újabb kiadású Skodát.

Rosszak az értesüléseid, Kohl nem pártpénzeket kapott, hanem készpénzes adományokat cégektöl, amit a CDU céljaira fordított. A vizsgálat ugyanis megállapította, hogy Kohl egy pfenniget sem tett el magáncélra. Nyugodj meg, hogy akiröl ilyen ajándékozás (hotelszámla, repülöjegy, stb.) kiderült, az repült (repül) is. És ez így is van jól. Nálunk mi történik ilyen esetben? Semmi. Igazán nagy pénzekröl nincs szó, mert a kontroll igen erös.

Ami az önkormányzatokat illeti, nem hiszem hogy a Fideszhez tartozás és a fiatalság automatikusan a szakképzettséget és hozzáértést vonja maga után. Ismerek elég sok Fideszes kerületi önkormányzatot, de hadd mondjam azt, hogy majdnem a Fideszes "szakemberek" a leggyengébbek. A helyzet rosszabb, mint az MSZMP idején volt. Sok esetben embereket egyszerüen csak azért küldenek el, mert kell a havernak a hely. Hadd ne soroljak itt pl. minisztériumi példákat (gondolj csak az Aradi ügyre, bár ott egy kisgazda fasz volt a fö vétkes). Hiszed nem hiszed, utoljára emberi módon velünk önkormányzati szinten a rendszerváltás elött beszéltek. Azóta a helyzet csak lényegesen romlott ("Pereljen a polgár, s ha nyer, esetleg meggondoljuk, hogy valamit teszünk", "A jogtalan is lehet jogszerü", stb.). Sajnos nem csak Fideszes, hanem SZDSZ-es és MDF-es önkormányzatok és képviselök közül is sokan erre az álláspontra helyezkedtek a rendszerváltás után. Ami meg a lenyúlásokat illeti, az igazi nagy lenyúlások (legtöbbször teljes csendben) pont az ök szférában történtek, elsösorban az ingatlanok területén. Hogy csak egy kapitális maffiózót említsek, itt van mindjárt Kosztolányi Déneske, aki ingatlanügynökként egészíti ki képviselöi apanázsát. Érdekes volt öt hallgatni még a 98-as ök választások elött, ahol egy, a pártszövetséggel foglalkozó csendes kis ülésen egy fél üveg whisky után elkezdett kiabálni, hogy neki nem elég a képviselöi meg bizottsági tagsági pénz, neki még kell egy ök. képviselöi vagy alpolgármesteri lóvé, meg fb tagság, meg fittyfene. Ne féltsd te a Fideszt, lehet tölük tanulni. Nem egy községben lenyúlták majdnem teljesen a lakóteleknek való belterületi telkeket.

Amit Sebesröl itt leírtam, arról írásos bizonyítékaink vannak, s van még egy csomó más is, amiröl még nem is írtam.

Speaker, az embereket tapasztalataim szerint az kevébbé érdekli, hogy ki mit lop, öket az érdekli inkább, miért nem tudják pl. lakásproblémáikat már évtizedek óta megoldani. A Fidesz pl. ezen a területen édeskeveset tett, amit meg most terveznek, az csak a bankoknak egy nagy biznisz, de nem az építkezöknek. Aztán vannak még egyéb helyi lenyúlások is, amit az emberek azért észrevesznek, s megjegyzik maguknak. Hidd el nekem, hogy sok helyütt már az embereknek nagyon elegük van a Fideszböl. Már idéztem itt az öreg, bigottan katolikus, sváb anyósomat, aki tiszta szívböl utálja a komcsikat (még emlékszik a tsz szervezésre, padláslesöprésre, stb.), de ö is azt mondja, hogy legközelebb az MSZP-re fog szavazni, mert ekkora kupleráj azelött azért nem volt.

A korona körüli "müsorral" pedig csak bohócot csináltunk magunkból. Semmi köze a nemzeti egységhez vagy nemzeti érzéshez.

Előzmény: speaker (580)
soltika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 584
A"helyreál a régi rend" kifejezésedet ha részleteznéd.
Azt sem értem hogy a közösség megmaradásához mi köze van a koronának,kardnak,országalmának, jogarnak?
Ha már eröltetni akarjuk ezt a megközelitést akkor a palást miért maradt ki(mert nem szállitható) és mi szükség volt a nemzeti szimbólumok szétszakitásának.
Én csak azt a következtetést tudom levonni hogy mivel valakik igy akarták.
Az aki a Nemzeti Múzeumban megnézte az ha már ott volt akkor megnézett mást is.
Üdv:
soltika + Finci Kutya
deValera Creative Commons License 2000.01.02 0 0 583
Ebből a topicból jól látszik, hogy micsoda különbség van honpolgár és állampolgár között.
Ahogy a véleményeket olvasgattam, feltűnt valami, amit már régóta érzek itt, az Indexben, azokkal a témákkal kapcsolatban, amelyek valamiképpen a nemzetről, a magyarságról szólnak.
Nem az a baj, ha valaki nem fogékony az ország ügyei iránt. Az ilyen ember élhet teljesértékű életet, lehet gondolkodó lény, bármi. A nemzet iránti hallatlan és feneketlen gyűlölet, a rosszul értelmezett "korszerűség" az, ami tudatlansággal párosulva már riasztó.
Vegyétek a fáradtságot, és olvassátok el az elmúlt két nap hozzászólásait. Tekintsetek a gondolati sötétség legmélyebb bugyrába. A gyáva vagdalkozást nézzétek, a gyűlöletet, amely kigúnyolás tárgyává teszi a magyarság közös együttléteit.
Figyelemreméltó, hogy ezek az urak és hölgyek nem érvelnek, hanem vagdalkoznak. Sem elképzelésük, sem ismereteik nincsenek. Gúnyolnak: szellemi bravúrnak éreznek obszén politikai megjegyzéseket.
Nem kell nagy jóstehetség hozzá: a történelmi emlékezet kirostálja őket. Egyetlen építő gondolattal sem járultak hozzá hazájuk felemelkedéséhez. Nekünk maradnak a szent célok- a hit Mo. jobb jövőjében, a mostani ünnepség összetartó ereje, a kipirult arcok, a Szent Korona közelségének megtapasztalása.
Nekik pedig a gyűlölet és az otthonmaradás.
Minden tekintetben új korszakba értünk. Boldog új esztendőt kívánok minden hazáját és népét szerető magyarnak!
Black Creative Commons License 2000.01.02 0 0 582
Kedves Soltika!

Én csak arról tudok beszámolni, hogy én mit ünnepeltem - volna. Röviden azt, hogy visszaáll a régi rend. Ez nem abban az értelemben régi, hogy ósdi, avítt, hanem azért, mert hosszabb időszakon át bizonyította a közösség megmaradását.

Amikor pedig a Szent Koronáról beszélünk, ám egy picit rövidítünk, akkor írjuk azt, hogy Korona. Ettől persze Te írhatod kis "k"-val is, ha ez neked megnyugvást okoz.

Tudod a bevásárlóközpontok olyanok, mint a drog. Rászoktatjuk az embereket arra, hogy mindig és mindig ide térjenek vissza. Itt találkozzanak, szórakozzanak és persze vásároljanak. Éppen ezért el tudom képzelni, hogy a bevásárlóközpontok agóra funkciója némileg sérül a Korona Parlamentben való elhelyezésével. Ezért attól tartok, hogy aki nem nézi meg, az előbb-utóbb mindenképpen változtatni fog vásárlási szokásain.

Előzmény: soltika (579)
rezső Creative Commons License 2000.01.02 0 0 581
Ezt meg miből gondolod?

És miért nem lehet többször megnézni? 1978-ban ott voltam az első látogatók között. És azóta néhány százszor láttam. Jó, az enyém nem normális eset, mert idegenvezető voltam. De egyszer sem éreztem felesleges, nyögvenyelős, kényelmetlen dolognak.

Ugyanaz a kellemes, mondhatni megtisztelő, felemelő érzés fogott el, mint amikor a gellérthegyi panorámát mutattam, és néztem, csodáltam magam is.

Előzmény: Vajk (574)
speaker Creative Commons License 2000.01.02 0 0 580
rocky!

El se olvasod figyelmesen amit írtam, csak kekeckedsz. A németországi autócseréről. Az, hogy OLCSÓN osztogatják, nem azt jelenti, hogy ingyen adják. Bizony olcsón osztogatják, sőt aki nem cseréli le olyan magas biztosítási díjat fizethet, meg környezetvédelmi hozzájárulást, hogy kétszer is meggondolja, hogy most szabadul meg a kocsijától, vagy ha már a gatyája is rámegy.
Nagy a sárdobálás, főleg amióta Kohlt megvádolták a pártpénzek elfogadásával. Azóta kiderül naponta mindkét oldalon is, hogy a miniszter ajándékot kapott, más fizette a repülőjegyét, hotel számláját és jóval nagyobb pénzekről van szó, mint az állítólagos Orbán bányák esetében. Az igaz, hogy ott a vádaskodás tényszerűbb, mint itt, de a nagyot mondás lehet nemzeti jelleg is – nálunk.
A MASZOP-ot lehetelen utolérni lenyúlásban, és aki hitelt ad annak, hogy a mostaniak akárcsak hasonlóan görények, az hülye.
Nekem is vannak önkormányzati ismerőseim, akik a FIDESZ-re zzavaztak, amikor azonban fiatalok elküldték az előző korrupt és szakképzetlen osztályvezető elvtársakat és elvtársnőket és vége lett a laza szép időknek, a hangulatkeltésre nég futotta: ma már mindegyik ismerősöm szája habzik. Egyszerűen az állásukat féltik, sokszor sajnos jogosan és helyesen. Ezért adjak hitelt nekik, ha tudom, hogy csak az fáj, hogy eddig nyugodtan nevezhették egymás között varangyoknak az ügyfeleket (úgy is bánva velük), most meg melózni kell a pénzért?
Ezt a Sebest nagyon sokat emlegeted, én is hallottam róla egy és mást, de biztos vagy abban, hogy minden igaz, amit állítasz? A Lengyel meg FIDESZ-es lenne? Ne röhögtess!
Nem az MSZP a legjobb propagandistája a FIDESZ-nek, hanem az a sok lökött ember, aki beveszi a „mindenki lop, te is, mi is, mit akartok” dumát, aki készpénznek veszi a „lenyúldát”, a bolsik legnagyobb örömére.

A korona „átszállítása „ valóban megalázó volt, a rádió és tv által összeverbúvált tömeg számára, amit hazatértemkor rögtön közöltem is itt. Megjegyzem, amikor bemondték, hogy fél ötkor indulnak és háromnegyed ötkor már át is adják a parlamentnél, bizony gondolhattam volna arra, hogy itt futóversenyről van szó és nem a korona átkiséréséről. Valakik röhögni akartak rajtunk és ez nem szép dolog.

Előzmény: rocky (567)
soltika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 579
Black
A korona az kis 'k'.
/nem tulajdonnév!/
Hogy jönnek ide a bevásárlóközpontok?
Aki megnézte a Parlamentben az majd változtat ettől a vásárlási szokásain ?

No üdv:
soltika + Finci kutya

Black Creative Commons License 2000.01.02 0 0 578
Mindjárt. Hajat mosok.
Előzmény: soltika (576)
Black Creative Commons License 2000.01.02 0 0 577
Mert a Parlament ezzel egy kicsit agóra jeleget kapott.

(Még több bevásárlóközpont kell Budapestre, hogy ezt majd sikerüljön ellensúlyozni. .)))

korona=Korona

Előzmény: Vajk (574)
soltika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 576
Black
Áruld már el hogy tulajdonképpen mit ünnepeltetek?
A koronát, az államalapitást, az ezredfordulót?
Vagy netalántán(habár irásodból kiderül hogy te nem ezt)az átszállitási aktust?
Esetleg a kormányzat álltal/Nemeskürti tanárbá álltal kitalált/ elhatározot milleneumi év kezdetét ?
És ha most a Parlamentben van akkor ott többen láthatják?
Az emberekben ettől nagyobb a nemzeti büszkeség?
Homályositson már fel valaki, mert igy pusztulok meg tudatlanul .
üdv:
soltika + Finci kutya
Black Creative Commons License 2000.01.02 0 0 575
Nem tudom, hogy ezt most "fikázásnak" tekintsem?

Ezért is szerettem volna valamilyen módon legalább itt egy kicsit bensőséges ünnep jeleget adni a dolognak. De nem, akkor nem

Előzmény: rezső (573)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 574
Mintha divatta valt volna koronat nezni. Az a rengeteg ember aki sorban all, a Muzeumben miert nem nezte meg eddig?

rezső Creative Commons License 2000.01.02 0 0 573
sajnos, zseniálisan igazad van
Előzmény: Black (572)
Black Creative Commons License 2000.01.02 0 0 572
Kedves jeges!

Mint az általánosan ismert, valaminek a közös megünneplése pozitív élménnyel jár, növeli a közösségen belül az össze-, az együvé tartozás érzését. A magam részéről ezért eredetileg arra számítottam, hogy a Koronát egy jókedvű tömeg kíséri majd át a Múzeumból a Parlamentbe. Nem akartam hinni a szememnek, amikor kiderült, hogy itt egy "átszállításról" van szó. Hiszen még ennek a topicnak is az a címe, hogy Kísérjük át…

Mikor pedig azt hallottam, hogy zsuppkocsival és erős rendőri kísérettel történik a dolog, meg hogy "átszállítás" keretében, akkor már kezdett az egész ahhoz hasonlatossá válni, mintha valamilyen súlyos bűnözőt, persze a politikai kategóriában, vinnének át az egyik börtönből a másikba. Mert hogy valamilyen érdek ezt diktálta. Hogy ez végül is egy ünnepségsorozat kezdete, arról kevés szó esett. Legmagasabb közjogi méltóságaink is elég borúsan szemlélték az eseményeket.

Ahogy viszont hallottam, a több tízezer ember azért ünnepi eseménynek fogta fel a dolgot. Úgy tűnik, hogy nálunk valamilyen értelemben még mindig nem igazán szeretik azt, ha az emberek együtt ünnepelnek - politikai hovatartozás nélkül. Itt persze nem a szilveszteri cirkuszra gondolok.

De hát végül is minden jól sikerült. Az ellenzék nem obstruált, hiszen azért ez így számukra is elfogadható volt (ezzel így nem sokat nyert a koalíció), sikeresen vizsgáztak az átszállításnál a biztonságiak és működik a speciális védőrendszer. Csak éppen a lényeg veszett egy kicsit el.

Előzmény: jeges (569)
soltika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 571
Annyi haszna talán van az egész felhajtásnak hogy az emberek hallottak valamit a magyar történelemről
(az MTV1-en egész korrekt műsort adtak a korona történetéről), az megint más kérdés hogy ebből mi marad meg bennük és azt a továbbiakban hogy manipulálják.
üdv:
soltika + Finci kutya

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!