Keresés

Részletes keresés

mgy Creative Commons License 2008.09.23 0 0 284
Szerintem se szentek a svédek, de ez általában nem egy néhány napos nyaralás alatt derül ki... :)
Nekünk, míg ott dolgoztam három évet, turistaként csak pozitív tapasztalataink voltak.
Előzmény: lacoste28 (282)
hooker007 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 283

szia !

 

Miért ez a véleményed ? kifejtenéd ?

köszönöm.

Előzmény: lacoste28 (282)
lacoste28 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 282
En most voltam szeptember kozepen Stockholmban.Vegigutaztam mar a fel vilagot,de ennyire "szararc embereket",mint a svedekkel nem talalkoztam.Rossz idonk volt.Maga a varos szep,sok a latnivalo,de nekem megis hatalmas csalodas volt.Szeretek vissza-visszajarni helyekre ahova utazom,ide nem megyek tobbet,az biztos.Nem akarom senkinek sem elvenni a kedvet ettol a varostol,de En tobbet vartam.Ja!Es hihetetlen dragasag van!!Teszek fel kepeket.
mgy Creative Commons License 2008.09.21 0 0 281
Stockholm nem az az "átugojunk" kategória, de nem is az a távolság.
Nem tudom mennyi időtök lesz Göteborgban, és mit terveztetek eddig. Október vége már nem annyira nyár :) de a szigetvilágba kihajókázni akkor is jó lehet. Ha nagyon sok időtök van, javaslom Skagent, Dánia északi csücske (Frederikshavnig hajó, onnan vonat). Vicces, egyszerre két irányból jönnek a hullámok, két tenger találkozik ott. Fagyit ne egyetek! :-D
Előzmény: ggg333 (280)
ggg333 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 280
Sziasztok!
Oktober vegen mennenk Goteborgba, de megfordult a fejembe hogy atugorjung Stockholmba is. Tudtok valami olcso megoldast es ha igen kb mennyibe kerulne? At lehet ugrani 1 napra, vagy inkabb nezzunk valami szallast is? Kov kerdes ugyanez lenne, de Dania felé. Kösz a válaszokat..
melissza1981 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 279

Sziasztok!

Dora tényleg megéri a Stockholm kártya, tapasztalat, nemrég jöttünk haza, s tényleg érdemes megvenni, külön-külön nagyon drágák a belépők.

Igaz, hogy mi is azt találtuk, hogy 580 kr, de 600 volt.

Kiskönyvet mindenképpen kérjetek hozzá, amiben benne van az összeg múzeum, meg minden, hogy hol lehet igénybe venni. Nekünk először nem is akarták odaadni, úgy kellett szólni érte.

dora0251 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 278
Sziaszok!

Köszi mindenkinek a segítséget :)!!! A Stockholm card így tényleg megéri, sztm. mindenképpen beszerezzük! Már csak szállás kell... de az is lesz. Szombatra (okt. 11-re ) az olcsóbbak már foglaltak, de vasárnaptól újra kiürülnek... biztos a sok portugál szurkoló elhagyja a várost ;))))! Szóval köszi mégegyszer... esetleg, ha eszetekbe jut néhány elengedhetetlen infó, ami nélkül nehéz boldogulni észak Velencéjében, írjatok még!
helllllóóó
hooker007 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 277

Stockholm Card : 72 órás : 580 SEK :)

SL bérlet 3 napra : 200 SEK

pl : Skanzen , Vasa free a Stocholm carddal a belépés , és csak ennek a kettőnek összesen a belépője lenne 200 SEK/fő :)

 

http://www.stockholmtown.com/templates/StockholmsCard____9991.aspx

 

itt van felsorolva hova free a belépő SC-dal

 

Rád van bízva a döntés , de szerintem 3 napra sokkal jobban megéri a stockholm card , mint pl SL bérlet és belépők :)

Több időre már kicsit kétségeim vannak.

Előzmény: dora0251 (272)
dora0251 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 276
Szia!

Köszi a gyors választ, ez egy jó tipp... megnéztem az oldalt és nagyon tetszik :)!!!!
Biztos lesznek még kérdéseim, úh. jelentkezem még:))
Jóéjt
Előzmény: Törölt nick (273)
oldlady Creative Commons License 2008.09.19 0 0 275

www.hostelworld.com

 

így talán működik a link

Előzmény: oldlady (274)
oldlady Creative Commons License 2008.09.19 0 0 274

Sajnos kicsit későn ébredtetek, az igazán jó hostelekben már nem nagyon van akkorra hely, ott sem, amit az előző hozzászóló ajánlott :(

 

Nézz körül a www.hostelworld.com-on, hátha találsz nektek megfelelőt.

Előzmény: dora0251 (272)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 273
Szia!

Én itt foglaltam, a traveladvisor-on nagyon dícsérik, állítólag a világ legjobb 10 hostele közé sorolják. 29€ egy éjszaka 4 ágyas szobában. Ingyen net, szauna, wi-fi, még valami tésztát is adnak, amihez szószt ugyan neked kell vinned, de akkor is :)
Ja, és abszolút a központban van.

http://www.citybackpackers.se/index_eng/index.html

Előzmény: dora0251 (272)
dora0251 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 272
Sziasztok!

Október 11-én indulok a barátommal Stockholmba egy hosszú hétvégére (3 éjszaka). Még nem foglaltunk szállást, azonban félek, hogy kicsúszunk az időből, ezért a segítségeteket kérem. Ha tud valaki olcsó, de megbízható, tiszta hostelt, diákszállót, kolit a belvárosban, az írjon nekem. Esetleg megfizethető éttermet ismertek, ahol menüt lehet fogyasztani? Olvastam a korábbi hozzászólásokban, hogy vannak ilyenek, szinte minden étteremben. Ez működik mostanában is? És az utolsó kérdés: a Stockholm kártya... megéri venni? És ha igen, akkor azt ott tudjuk beszerezni igaz?
Előre is naggggyon köszi a segítséget!!!!!!
Üdv:Dóra
hooker007 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 271

http://www.ababook.hu/stockholm_utitars

 

ez egy nagyon jó útikönyv !

Térkép is van benne , de az Skavsta-n ingyen tudsz szerezni.

 

 

Előzmény: A püspök inasa (267)
hooker007 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 270

Stockholm C = Stockholm Central :) itt találkozik szinte az összes közlekedési eszköz Vonat , Flygbuss , sima busz , Pendeltag/helyi HÉV / és metro :)

1 napos és 3 napos van ugy tudom , az egy napos 100 a 2 napos 200 SEK .

Ha csoki , akkor az emliett tourist shopot / Klarasberg gata / tudom ajánalni , ahol mi 35 SEK-ért kisdobozos , 65-ért nagydobozos Dala lovas csokit vettünk . a nagy dobozban 4-6 íz van :) a kicsiben csak 1.

Képeslapok a Gamla stanba 2-10 SEKért kaphatoak kicsitöl a nagyig , Viking shopban vannak kis ólomvikingek 10 SEKért.

 

Előzmény: A püspök inasa (265)
oldlady Creative Commons License 2008.09.12 0 0 269
Sajnos mi nem ebben a hostelben laktunk, közben eszembe jutott, hogy Dublinban voltunk a Cityhostelben.De ott sem adtak sem ágyhuzatot, sem törülközőt, ahol mi voltunk. Tallinn után rögtön nagyon nem tetszett Stockholm, de ebben nem kis szerepe lehetett, hogy elég lepukkant részen volt a szállásunk. Az sem volt messze a Centraltól, 2 metromegállóra, de ahogy kiléptünk a metroból olyan koszt, szemetet láttunk a környéken, hogy az kiábrándító volt. Később, a városban mászkálva, persze minden szebb volt, de az első kedvezőtlen benyomást nem tudta feledtetni.
Előzmény: A püspök inasa (266)
mgy Creative Commons License 2008.09.12 0 0 268
Nem tudok tanácsot adni, a Skanzen is nagyon jó, de az gyakorlatilag bárhol lehetne. A hajó viszont megdöbbentő, fantasztikus, ilyet máshol nem látni!!! Nagy előnye (novemberre való tekintettel), hogy zárt helyen van, szóval eső esetére lehet ez a "tartalék".
Hehe, mégis tudtam. :)
Nekem van/volt valami, de kész röhely, sokszor szó szerint megegyezik a lentebb linkelttel.
Előzmény: A püspök inasa (267)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.09.12 0 0 267
Nem semmi...50 SEK egy sör - 1.250 Ft. Akkor nagy tivornya nem lesz attól tartok. Max. boltban veszünk. Tényleg, itt tilos a közterületen való alkoholfogyasztás?
Most nekiállok olvasgatni a Vasa múzeumról, meg a Skanzenről, de valószínűleg a kettő közül csak az egyiket tudjuk választani, ki kell majd találni melyiket.
Más kérdés: lehet itthon valami útikönyvet kapni Stockholmról?
Előzmény: mgy (262)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.09.12 0 0 266
Tallinnban már jártam nyolc éve, és az egyik legszebb és leghangulatosabb város szerintem Európában. Stockholmtól is hasonlót várok, persze tudom, hogy méreteiben nem összevethető a kettő. Egy kicsit az időjárástól tartok, mert többen kiröhögtek a környezetemben, hogy pont novemberben megyünk Skandináviába, dehát ez már így alakult, most körülnézünk, aztán majd egyszer ha minden jól megy visszatérünk barátságosabb időjárási körülmények között is. Mindenesetre viszünk esőkabátot.
A szállásunk: Cityhostel, Fleminggatan 19., a központi vasútállomásnál van. Kicsit mondjuk elkedvetlenített, hogy küldtek egy ímélt, hogy felhívják a figyelmemet, hogy a szobánknak nincs ablaka, illetve, hogy ágymenű és törülköző sincs, ezért vagy vigyük a sajátunkat, vagy bérelhetünk plusz 65 koronáért. Nem viszik túlzásba a szolgáltatásokat, pedig egy magyar háromcsillagos szálloda árát kérik ezért. Persze valószínűleg ez helyi viszonylatban zsebpénznek számít, dehát az én agyam nem helyi viszonylatban kattog...
Előzmény: oldlady (263)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.09.12 0 0 265

Kösz a sok jó tippet.

Hát, lehet kicsit elkalkuláltam magam a költségeknél, és túl nagy lendülettel foglaltam le a repülőt, de mindenképp meg kell próbálni kijönni fejenként 1000-1200 SEK-ből, még ha művészet is lesz, mert biztosan nem lesz nagyobb keret rá. (Másik két társamat is úgy rángattam bele az utazásba, hogy azt ígértem ki fogunk jönni fejenként 60.000 Ft-ból...) Amin nyilvánvalóan spórolni fogunk, azok az ajándékok, maximum valami csokit kapnak az itthoniak, fájdalomdíjul nézhetnek majd szép fényképeket, meg kapnak élménybeszámolót...

Egyébként mi az a Stockholm C? Valami bevásárlóközpont?

Létezik egyébként két napos bérlet is a helyi közlekedésre?, mivel valószínűleg az érkezés napján nem fogunk sokat közlekedni, max. gyalog a szállás környékén. (Bliccelni itthon sem merek, nemhogy külföldön, úgyhogy ez a verzió mindenképp kiesik.)

Előzmény: hooker007 (264)
hooker007 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 264

Ahogy néztem a helyi közlekedéssel nem számoltatok :(

A 72 orás 200 SEK .

Lógni nem érdemes mert drága mulatság , ha lebukik valaki . Mi spec többször belefutotunk ellenőrökbe a Pendeltag-on ,Az ottani ellenörökről meg csak azt tudom írni , hogy a magyarok a nyomába se érnek viselkedésbe.

30 ezer pénz mai árfolyamon kb. 1000 SEK  , ami szerintem kevéske , de nem lehetlenség :) , igaz szűkösen.

Amint tanácsolni tudok az :

Vasa vagy Skanzen mindkettő kihagyhatalan 

Étel: helyi hot-dog 10-15 SEK , Coopban kész saláta sok-sok ízben vagy Stockholm C-nél van a Hemköp , ahol szintén vannak 40-60 SEK kb 0,5 kg !

Meleg étel 11-14 között a Hötorgetnél több helyen 60-90 SEK

Ajándékok : Gamla Stanba nagyon sok shoping van :) Viking shop nagyon jó :)

Stockholm C-nél van egy nagy Tourist Shop , ahol van ami olcso , van ami drága , de a kínálat egész jó :)

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: A püspök inasa (261)
oldlady Creative Commons License 2008.09.11 0 0 263

Nem vagyunk egyformák, kinek a pap, kinek a papné :)

Nekem nyáron nagyon tetszett Helsinki, de Tallinn tényleg még szebb. Én éppen Stockholmtól nem voltam elájulva, igaz pont Tallinnból mentem oda, és az után csalódás volt. Sörözés nálam kimaradt, kisfiammal voltam, ő akkor még nem sörözött, én meg egyedül...ugye ökör iszik magában.Hamburger a sarki töröknél olcsó volt, mi ott ettünk. Cityhostel, ismerős a név, lehet mi is ott laktunk. Címét nem tudod?A névben nem vagyok biztos, de úgy rémlik mintha az lett volna.

Előzmény: A püspök inasa (261)
mgy Creative Commons License 2008.09.11 0 0 262
Egy cseppet se bánd Stockholmot Helsinkivel szemben. Szerintem sokkal jobb! :)
Pénz... Nehéz ügy. Te látod mennyit tudsz rászánni, de ez tényleg elég kevés! Belépők 20-30-100 korona, kaja, ajándék... Hmmm. A Vasa múzeum pl. 100 sek, ezt például szigorúan tilos kihagyni. Olvasgasd Zita nénit!
Egy sör egy nem túl lepattant helyen 50 sek. Kicsit próbáljatok még hozzáspórolni!
Előzmény: A püspök inasa (261)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.09.11 0 0 261

Hát igen, éppen tegnap foglaltam le a repülőt, úgyhogy már nem aktuális, úgy tűnik Stockholmba megyünk november 6-8-ig, 2 éjszaka erejéig (többre se időből, se pénzből nem telik, de azért remélem egy kis skandináv hangulatfoszlányt ennyi idő alatt is el tudunk csípni...).

Érdekes, hogy Helsinkit javaslod, eddig akárkit kérdeztem, mindenki azt mondta, hogy Helsinki egy teljesen jellegtelen és nem túl izgalmas város, inkább mindenki az öböl túloldalán vele farkasszemet néző Tallinn-t ajánlotta. Persze mindez már mindegy, hisezn Stockholm lefixálódott.

Nagy harc lesz az árakkal, a repülőjegy a barátinak mondható 12 e Ft-ból kijött mindenestül oda-vissza, ahogy nézem a szállás 14 e Ft lesz/fő/2 éjszaka, illetve a reptéri transzfer 6.000 Ft, tehát a fix költség 32.000 Ft, ezen felül lesz még 30.000 költőpénz, csak elég lesz, engem nem zavar ha három napig kebabot, vagy kolbászkát eszek utcai árusnál. Egy korsó sör mennyi egy kiskocsmában egyébként?

Szállásnak a Cityhostel-t néztem, csak azért mert 400 m a reptéri busz végállomásától, és este fél kilenckor, mikor érkezünk már nincs kedvem bolyongani. 840 SEK a háromágyas szoba egy éjszakára, szerintem ez tűrhető (persze csak Svédországban). Volt valaki ebben a hostelben, vannak tapasztalatai?

Ha valakinek van hasznos tanácsa szívesen fogadnám. Már nagyon várom ezt a rövid utacskát, igazából ízelítőnek szánom, ha majd egyszer sok pénzem lesz, mindenképp hosszabban akarok csavarogni Nils Holgersson földjén, de egyelőre ez a valóság.  

Előzmény: oldlady (260)
oldlady Creative Commons License 2008.09.10 0 0 260

Ha még nem késtem el a válasszal:

A lentebb megjelölt négyesból Osloban nem voltam csak. Ha nekem kellene választanom én Helsinkibe mennék, és az talán ki is jön annyiból, amennyit rászánsz, nekem legalábbis kb ennyibe került nyáron egy 3 napos kiruccanás. Koppenhága is meglehet annyiból, de nekem Helsinki jobban tetszett. Stockholm biztos többe lenne, ott 3 éve jártam, és már akkor is elég drága volt, nem hinném, hogy azóta csökkentek az árak. 

Előzmény: A püspök inasa (248)
jula67 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 259
Sziasztok!
Párommal októberben megyünk 6 napra. kérdezném van-e valakinek tapasztalata
a Conect Hotellel kapcsolatban, mind Skavsta-i és a Stockholmi is érdekelne.
Köszi!
hooker007 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 258

Hát amilyen az utak állapota arrafelé , nem nagy nehézség vezetni , garantáltan nem találsz kátyukat :)A svédek ahogy néztük nem vackolnak kátyuzással , a sáv adott oldalát jó pár méteren át fullba kicserélik , vagy pl. a vágány ha kicsit már "elkopik" nem egy - két darab sínrészt cserélnek ki , hanem átterelik egy idöre egy vágányra a forgalmat ,  és az adott részt egy az egyben kicserélik vágányosul , peronostul mindenestül.

Skavsta-n a shopban meg fogják kérdezni Blokkolás elött , hogy hova lesz az uticél , és vigyázni kell ,mert hozzánk nem minden menyniségben engedik az alkeszt:(

Velünk együtt egy magyar srác 2 liter Absulut vodkat akart venni, na azt nem engedték neki .

Előzmény: lacoste28 (257)
lacoste28 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 257

Kepzeldd el azt,h allok a beszallas elott egy 0,75 literes Jack Urral a taskamban.Erre mondjak,h "csak" fel litert lehet felvinni.Marad par percem,hogy megvaltoztassam az uveg tartalmanak a mennyiseget.:)Utana meg majd engem ba....nak le,ha osztogatom a csinosabb sztyuardeszeknek (:) ) a seggeseket. :)

Majd megkerem a buszsofort Stockholmban,hogy ogyan hagy vezessek mar En is egy kicsit,ugyis "csak" harman vagyunk a buszon. :))))

 

 

Előzmény: hooker007 (256)
hooker007 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 256

vacsi , amiket láttam azok egy fogás 100-150 SEK+ital , így jön ki a 4-600 SEK :(

Nálunk a szállodában volt egy étterem , és ott volt 1 fogás 200 SEK :(

 

ital: Ferihegyen és Skavstan is tudsz bechek után venni italt , elvileg mindenféle korlát nélkül :) Jackra Skavsta-n 100%-ra emlékszem , és egy halom vodka is volt Absulute és társai.Ferihegyen bort és páleszt láttam. Visszafelé Skavsta bechek után vagy 4 liternyi italt - szörpöket magamnak és a kisebb rokonoknak :P - vettem , és senki nem szólt érte :) Ferihegyi bechek után nem tudom , hogy szolnak vagy nem ha 0,5 liternél többet viszel fel. 

Előzmény: lacoste28 (255)
lacoste28 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 255

Hooker

 

Az igaz,de hogy neznek ki a repulogepen egy viking sraccal az oldalamon? :)))

Akkor valoszinuleg megveszem a Jack-et(de nagy probleme,mi?)mar az odaindulas elott a repteren.

Azt mondod,h este olyan 20 ezer egy vacsora??Kemeny.

Előzmény: hooker007 (253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!