Keresés

Részletes keresés

rezső Creative Commons License 1999.11.20 0 0 154
Kedves George, nem írtam, hogy perifériális.
Előzmény: George Sand (150)
Black Creative Commons License 1999.11.20 0 0 153
Én azt gondolom, hogy az antiszemitizmus és ezzel kapcsolatban a kirekesztőzsdi vádjának folyamatos feltálalása a romlott konzerv beetetése. Hűtve, fűtve tálalva a fogyasztóknak. Vagy megvesznek tőle, vagy rosszul lesznek. Mindegy.

A lényeg, a lényeg. Csak minél messzebb a valóságtól.

Előzmény: Trebitsch (151)
Trebitsch Creative Commons License 1999.11.20 0 0 152
Kedves hidegló sztrovacsek,

szeintem olvasták azt a vellit a fijugg. Csak, ha én lyól emléxem, az a királyság viszonyaira íródott, és a vonakodó szövetségesek foglyulejtését királyi parancsra végezték...
"szerinted mekkora antiszemitizmust kellene toleralni a zsidoknak vagy egy liberalis gondolkodast felvallalo partnak? "
Mondtam én, hogy tolerálni kellene bármekkorát is? Attól, hogy nem toleráljuk, még nem egy központi kérdés, ma, Magyarországon. A legyeket, patkányokat se toleráljuk úgy igazán, de ettől még nem válnak központi kérdéssé.
Azért visszakérdeznék: az antiszemitizmus elleni fellépés mikor válik eltúlzottá? Az mondjuk tuti, hogy ahol nincs antiszemitizmus, ott elég fura anti-antiszemitának lenni (egy-egy konkrét eset van rá).
De ahol van, valamekkora... Nincs mértéke az arányos fellépésnek? Az antiszemitizmus bármekkora ellencsapást indokolttá és érthetővé tesz, úgymond szentesít?

Előzmény: Törölt nick (144)
Trebitsch Creative Commons License 1999.11.20 0 0 151
Kedves pindiy,

az összes többit értem, és azt hiszem, igazad van benne. Kivéve azt, hogy szerintem a szadesz bizony akar kormányt buktatni, csak nem most, hanem 2002-ben, olvasd el a mai Népszabóban Eörsi Istvánt. Ez mongyuk egy teljesen normális viselkedés a mindenkori ellenzéktől, nincs is ezzel semmi gond szerintem.
Ezt viszont továbbra sem értem: " Az SZDSZ az antiszemitázással nem nyer szavazatokat, de veszithet ha megjelenik a zsidókérdés és nem lép fel a tőle elvárható módon. "
Szerintem az antiszemitázás egy kellően primitív, egyszerű, előemésztett készétel, amit a lehető legkönnyebb megetetni a választókkal. A régi jó hordaösztönre épít, pont mint az antiszemiták: a lehető legkönnyebb így azt mondani, hogy vagyunk mi, a rendes emberek, meg vannak "azok", vagyis az antiszemiták. És szent hevülettel lehet pofázni ellenükben, és ugye ez az a párt, amelyik... Nem látom, miért ne hozhatna ez szavazatokat.
Ha tényleg megjelenik a zsidókérdés, ahogy írod (azaz valódi és veszélyes antiszemitizmus) és a szadesz nem lép fel a tőle elvárható módon, akkor igen, akkor veszíthet. A tűzzel játszanak mindenesetre, de szerintem úgy gondolják, ők biza fel tudnak lépni, ahogy kell.

Előzmény: pindiy (142)
George Sand Creative Commons License 1999.11.20 0 0 150
Szegény Szücs Jenő, ezt tudván jó tíz év távlatából lerúgta magáról a másik felhőt.
(Talán nem véletlenül döntött úgy, hogy elege van, kiszáll. Mintha előre tudta volna...)

Nagyon tanulságos volt végigolvasni hozzászólásaitokat, mindenkiét.
pindiy példája lehet, ahogy rezső mondja perifériális, számomra mégis nagyon érdekes és továbbgondolandó.

George Sand

Előzmény: Törölt nick (144)
EG Creative Commons License 1999.11.20 0 0 148

dears,

Hogy en mekkora loser vagyok, hihetetlen. En
naivka a Schmidt Maria ugyben javallottam
beszelgetest, es kiderul, ez mar a Hankiss
Agnes-kerdesben is remenytelen. Micsoda hulye
orszag vagyunk, mar megbocsassatok.

virge3d Creative Commons License 1999.11.19 0 0 147
"1.Az antiszemitizmus kormánybuktatásra alkalmas."

Így van.

"Ez külső nyomást jelent.
Ez bizonytalanságot a gazdaságban"

Így van, igazad van.

"Az SZDSZ-ről nem gondolhatod, hogy kormányt akar buktatni"

Na ez egy nagy maflaság...

"Az SZDSZ az antiszemitázással nem nyer szavazatokat"

Dehogynem, nyert vele 91-94 között is... A recept: ki kell alakítani egy olyan hangulatot, hogy itt tombol a szélsőjobb, és minden ún. becsületes embernek a kékszalagos és szabadmadaras lobogók alá kell sereglenie (esetleg szegfűt is lehet együtt szorongatni nyugdíjas államvédelmisekkel :), mert különben itt maholnap elszabadul a csurkista és a bőrfejű neonáci csürhe terrorja(most még csak kétségbe vonják a holocaust-szentség mindenek felett álló abszolútumát, holnap jön a numerus clausus, holnapután a Dunába lövés, ha hagyjuk és nem állítjuk meg őket, és nem üvöltözzük tele a világot már most).

"Télleg az SZDSZ a fidesz egyetlen és igazi ellensége?"

Dehogyis, ott van pl. az MSZP, az a fő és igazi ellensége.

Előzmény: pindiy (142)
virge3d Creative Commons License 1999.11.19 0 0 146
Kár az erőlködésért kedves pindiy... Méghogy nem antiszemitázták le Kövért, Eleket, Schmidt Máriát stb. Természetesen nem azt írtam, hogy TE személy szerint nevezted őket annak, de megtették mások, nyíltan vagy alig burkoltan...
Előzmény: pindiy (138)
Jdr Creative Commons License 1999.11.19 0 0 145
Kedves hidegló sztrovacsek!
Hát csak erre jártál? Mondtam én neked, hogy csak nem árt időnként benézni, nagyot csodálkozik az ember.
Ttelettel:
Jdr
Előzmény: Törölt nick (144)
Public Enemy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 143
Kicsit túlságosan is kapóra jött ez a kimoderált illető azoknak, akik mindenáron rémeket akarnak látni. Talán a kelleténél jobban és a köz számára látványosabban képviseli mindazt amitől önzetlenül meg szeretnének óvni bennünket jóakaróink.
pindiy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 142
Kedves Trebi
Sorba a gondolatokkal.
1.Az antiszemitizmus kormánybuktatásra alkalmas.
Ez is hosszú, hogy hogyan, de kezdjük azzal, hogy illen vádakkal nem lesz kedvelt a világban, de aztán Európában sem és híveket az USA-ban sem szerez.
Ez külső nyomást jelent.
Ez bizonytalanságot a gazdaságban.
És itt a külföldi tőkének már egyszerübb nyugodtabb belpolitikát csinálni mint a pénzt kivinni.
És itten nagyon- nagyon sok pénz van és nagyon- nagyon sok nyomós érdek.
2.Az SZDSZ-ről nem gondolhatod, hogy kormányt akar buktatni.
Nem gondolom, hogy már most ki akarna kerülni a Parlamentből, de ha továbbra is igy politizál akkor ki fog.
Az SZDSZ az antiszemitázással nem nyer szavazatokat, de veszithet ha megjelenik a zsidókérdés és nem lép fel a tőle elvárható módon.
Ezt hogy miért igy van hosszan kéne mondani.
3.Azt kell észrevenni, hogy a zsidózás megjelenése és rá az antiszemitázás cimű válasz csak a Fidesznek árthat.
Csökken a külföldi támogatottsága és liberális szavazói otthagyják.
De ezek nem fognak visszamenni az SZDSZ-hez mert az meg még télleg nincs. és ahogyan nézem ha igy folytatja koránt sem biztos hogy leszen.
4.A Fidesz helyzete sem irigylésre méltó.
De ha figyeled minden nagyon nyert párt sokat higul és ez belső hangsúlyeltolódásokra vezet.
Sőt még eddig mindegyikben feszültségek is keletkeztek
Ezt sem fogja a Fidesz elkerülni.
Amit neked kell egyedül végiggondolni:
Télleg az SZDSZ a fidesz egyetlen és igazi ellensége?
Lehet-é érdekében másnak a Fidesz némi nemű pozició vesztése.?
Aztán egy dolgot ne feledd és ez igazán fontos.
A Fidesz választási sikere abban a ragyogó elgondolásba gyökeredzik, hogy :
1.Kössünk a választások elött koaliciót az MDF-el
2.Minden ollan körzetben ahol a széles jobb (beleértve a MIÉP-el többé kevésbé esetleges szimpatizálókat is) sikerre számithat legyen MDF-es a jelölt.
Sok illen körzet volt vagy 72 db
Ezek azok a körzetek voltak, ahol ha Fidesz jelölt indult volna MDF támogatottsággal akkor is alulmaradt volna a szétszavazások miatt.
Ez azért tagadhatatlanul kompromisszum volt a gyözelem érdekében.
De minden kompromisszumnak ára van.
Hát ennek is volt.
Na de nem ragozom tovább...
Előzmény: Trebitsch (141)
Trebitsch Creative Commons License 1999.11.19 0 0 141
Föladtam. Ottegye a fene a havat reggelig, ahol van.

Szóval, kedves pindiy, ott tartottunk, hogy szerinted a szadesz antiszemitázása kormánybuktatásra alkalmas, de szavazatgyűjtésre, arra nem annyira.
Namost: szerintem (tekintsünk el az én paraszti eszemtől, mer most úgyse józan) ha ez így van, akkor (az általad leírt, szerintem viszonylag primitív rágalmazási technika segedelmével) szóval ha ez így van, akkor pláne nem értem a szadeszt.
Öncélúan akarna kormányt buktatni, mer az neki jó? Saját szavazókat meg nem gyűjt, mer ennyi pont elég?
Hát... Szerintem bizonyhogy akar szavazatokat szerezni azzal, hogy ő az antiszemiták elleni harc vezető ereje. Ennél hálásabb szerep nincs, tehát ha nincs kellő számú antiszemita, akkor gyártanak: így (is), ahogy leírtad.
Nem értem, miért ne járna ez szavazatokkal.

Előzmény: pindiy (139)
pindiy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 139
Kedves HAME
A dolog télleg nagyon egyszerű.
Az SZDSZ-nek nem érdeke az antiszemitázás, ha csinyáják akkor muszáj nekik.
Én meg kedvelem olvasni a nevezett urakokat.
Nekem meg érdekem, hogy kedvem lelejem.
Mér lenne nekem fontos az SZDSZ érdeke, van nekem sajátom is.
Hát illen egyszerű.
Előzmény: HAME (134)
pindiy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 138
Kedves rezső
Azér örülök, hogy vitánk lehetőséget adott egy szép konkrét példa leírására a Fidesz jobbra nyomására.
Remélem aki olvassa tisztábban látja a dolgokat.
Külön köszönet illeti Virge3d és ifj.Bróker2-öt hogy ténykedésükkel itt és most lehetővé tették egy konkrét példa bemutatását.

pindiy
(a szerző)

Azér mán a két úr is tanulhat, hogy illet sokkal kifinomultabban kell csinálni ahhoz, hogy el is kövessék amit akarnak, de mégse szerepeljenek illusztrációként mint béka a spirituszba.
Mert ez is egy szakma kedves jdr:)))))

Előzmény: rezső (136)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.11.19 0 0 137
Nem buntetheted igy szegeny pindiy-t mi lesz vele a gondolataid nelkul!
Előzmény: rezső (136)
rezső Creative Commons License 1999.11.19 0 0 136
Szerintem a példád a mellékszál. Ez a konstrukciódhoz illik.

de szerintem ez a pártok között _jelenleg_ nem így van. Bár elhiszem, hogy lehetne.

Éppen ma beszéltem egy Magyar nemzetes szerkesztővel, aki mondta, hogy érkeznek az írások a hankiss cikkhez. Azt mondtam neki, hogy szerintem nincs értelme, mert úgy sem tudnak meggyőzni senkit. Ez nem az érvek, a tények vitája. Galadrial írta jól az imamalmokról.

Veled azért beszélgettem eddig róla, mert személyesen ismerlek, és olyannak, aki nem oly mértékben elfogult (sőt?), hogy ne lehetne.

De alighanem befelyezem a drukkeri köröd miatt.

Egy dologra azért jó volt nekem az a mostani (az elmúlt néhány hónap, összevetve a 90-94 között történtekkel) országos vita. Látom hogyan állítják elő az antiszemitákat.

De hogy ez miért jó?

Előzmény: pindiy (133)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.11.19 0 0 135
rezso
Van neked egy rossz hirem:
Az SZDSZ szellemi kornyezete nem valik el olyan nagyon elesen az MSZP -jetol, de a Fidesz-ejetol sem. Csak egy valami kell hogy kozos legyen benne, ami sokaban hianyzik: szellem es ezen belul az onreflexio kepessege.
Előzmény: rezső (132)
HAME Creative Commons License 1999.11.19 0 0 134
Dír pindiy!

Csak nagyon röviden mert már várnak. Tehát szerinted az SZDSZ-nek nem érdeke az antiszemitázás, ergo nem is csinálják, viszont meghatározó egyéneiktől rossz néven vennéd ha nem csinálnák.
Aha.
Na megyek sörözni.
Majd holnap, ha túlélem...

Előzmény: pindiy (116)
pindiy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 133
Kedves rezső
Mellékszál itt és most nem érdekes.
A példához szóljál hozzá, ha van kedved.
Előzmény: rezső (132)
rezső Creative Commons License 1999.11.19 0 0 132
Kedves pindiy, úgy nem ér, hogy te nem azt olvasod, amit írtam. Nem a Mazsihiszt írtam, hanem egyes tagját. Ényhén szólva nem ugyanaz. Tudod a halmaz, és része.:)))

Lehet, hogy tévedek, ami az SZDSZ szellemi könyezetet illeti, de fura módon, akik leginkább antiszemitáznak, azokról idővel kiderül, hogy az SZDSZ-el szimpatizálnak. Úgyhogy akkor egy olyan jelenségről lehet szó, hogy ezen személyek úgy antiszemitáznak, és úgy szimpatizálnak az SZDSZ-el (amely, mint tapasztaljuk jelenleg a Fidesz esküdt ellensége), hogy nem tartoznak szellemi környezetébe.

Előzmény: pindiy (131)
pindiy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 131
Kedves rezső
Eltekintve attól, hogy sem a MAZSIHISZ sem mások akik antiszemitázgatnak nem esküdt ellenségei a Fidesznek és közülük igen sokan sokat is tettek a választási sikerért, hadd ne beszéljünk a dologról, mert ki foglak gúnyolni.
itten van viszont a Virge ami egy prima illusztráció az elmondottakról.
Virga mint virtuális lény nem fidesz közeli irásai alapján (meg ahogyan ezt tán valahol modta is.)
igen ám de ölég aktiv zsidózó.
Miután én az általa felsoroltakat nem vádoltam antiszemitzmussal ugy döntött, hogy ennek ellenére leírja, hogy biz az szdsz (vagy most én) azt mondom róluk, hogy antiszemiták.(Hogy mér mondanám a H.Á-ről nem tudom nem is azt mondtam csak csacska legfeljebb).
A következő beírás mondjuk az ijf. de nagyon buta Brókerkéé aki viszont az írja, hogy a pindiy zsidó de még faggyúszagú is.
Most pindiy ordithat, hogy itten antiszemiták vannak kérem szépen, a virge meg hogy az ő általa nevezettek le lettek antiszemitázva.
következésképpen pindiy antiszemitázza a kormányt.
A kormány tiltakozik a pindiy antiszemitázása miatt következésképpen egy platformra kerül a pindiyt bíráló háromdimentióssal és avval a kis ijfú fasszal.
Nos a dolog igy müködik, de tudok ollat akit irhattam volna a két másik szereplő hellettt.
Ezeket a trükökket már szilvafa koromba jó ha tudtam.
Szóval azér nem semmi, hogy illen ócska trükökk ellen azér mérvadó körök nem találnak ellenszert.
Itt kérem még szem nélkül is királynak lehet lenni.
Bár a mósópor eladásnál illenekre nem kell számitaní.

Előzmény: rezső (128)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.11.19 0 0 130
rezso
remenytelen vagy.
Abszolut trivialis, hogy egyreszt minden SZDSZ -es tiltakozas, csak ra nezve negativ vagy kozombos viszhangot valt ki. (Az atlagembernek annyira nincsennek ilyen problemai, hogy maga a tematizalas eleve gyanut valt ki minden resztvevovel szemben, de leginkabb azzzal, aki hangosabban ordit.)
Ugyanakkor az SZDSZ - de termeszetesen nem csak ok, hanem minden normalis, kozeletben forgo ember - nem teheti meg, hogy ilyen jellegu provokaciot valasz nelkul hagyjon. Ez ugyben az orszag e szazadbeli multja egyertelmu tanulsagokkal szolgal.
Előzmény: rezső (128)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.11.19 0 0 129
Pindiy
Egyszeruen, nagy vagy.
rezső Creative Commons License 1999.11.19 0 0 128
kedves pindiy!

ha hiszed, hanem, értem. És éppen azért szóltam, mert szerintem az általános konstrukciód, a jelenlegi helyzethez nem passzol.

Az egésznek az a lényege IMHO, amit te is megerősítesz, vagyis ha valaki, aki az _SZDSZ_ szellemi környezetéhez tartozóknak (köztük a Mazsihisz egyes tagjai is), vagyis a Fidesz esküdt ellenségeinek, nem tetszik, és szájára veszi a zsidó szót, akkor üvöltenek, hogy íme az antiszemita. Feszítsd meg őt.

A cél természetesen a kormány és Orbán befeketítése, mint Azazello plasztikusan megírta.

És ha valaki nem tesz "kedvükre", nem szól msemmit zsidó témában, akkor is rá lehet fogni, mert akkor ugyebár "kódol". Szóval nincs itt semmi probléma, a politikai harc egyik gusztustalan módszeréről van szó csupán.

Előzmény: pindiy (122)
virge3d Creative Commons License 1999.11.19 0 0 127
Igenis úgy látom, hogy nem "zsidózott" sem Schmidt sem Elek sem Kövér, olyan értelemben hogy antiszemita kijelentést tettek volna (viszont SZDSZ-közeli körökből, illetve a MAZSIHISZ részéről ezzel vádolták meg őket, méghozzá valami elképesztő vehemenciával). Ha te erre azt írod, hogy marhaság, akkor te így látod, és nem értünk egyet. Elolvasni elolvastam a topic címében szereplő cikket... Arra, meg hogy az SZDSZ-nek nem érdeke az antiszemitázás: 92-93 körül is a csurkázós + chartázós buli húzta ki a szadeszt gödörből (91-92 táján éppen olyan mélyponton voltak mint ma), a veszélyérzet felkeltése és mesterséges, hisztérikus felfokozása aktivizálta és szorosan, megbonthatatlan egységbe a szadi (és az egész akkori ellenzék) köré tömörítette a zsidó származású média- és egyéb eliteket. Persze ehez Csurka is kellett, mint ideális partner. Most Kövérből szeretnének Csurkát csinálni az SZDSZ boszorkánykonyhájában, remélhetőleg neki több esze van és látja a csapdát (meg ő, Csurkával ellentétben - legalábbis szerintem - nem is antiszemita érzelmű)
Előzmény: pindiy (123)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.11.19 0 0 126
rezso
Milyen bolcs maradtak volna legalabb most, ha nem szolsz bele. A kozted es pindiy kozott levo 60 egysegnyi I.Q. pont kulonbseg igazan szerenysegre inthetne.
De legalabb elolvashattad volna amit irt.
Előzmény: rezső (105)
pindiy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 125
Kedves Trebi
Antiszemitázással kormányt lehet buktatni, de szavazatokat nemigazán lehet gyűjteni.
Hogy hogyan azt majd elmesélem.
Egyébként vedd elő a statisztikát.
Az SZDSZ-nek semmi érdeke nem füződik egy kormánybuktatáshoz, ha még egy kicsit benn szeretne ülni a Parlamentben.
Előzmény: Trebitsch (117)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.11.19 0 0 124
Ha mondjuk csak az index topicjait nezem, akkor nekem ugy tunik, hogy ez ma Magyarorszagon - sajnos - tema. Es ha jol emlekszem, egy meghatarozott, kurzivalo uriember, (az urit nem gondoltam komolyan) akinek azert kitunttett szerepe van a magyar belpolitikaban, ezt folyamatosan tematizalja.
Előzmény: zsiragy (99)
pindiy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 123
Virge
Ugy kezdjük a dolgot, hogy olvasunk, aztán gondolkodunk, aztán ha nem értjük kérdezünk és ha megértettük legfeljebb nem értünk egyet.
De marhaságokat nem irunk vissza mert arra hadd ne válaszolják mán.
Előzmény: virge3d (120)
pindiy Creative Commons License 1999.11.19 0 0 122
Kedves rezső
Ne kavard össze két gondolatmenet van.
Persze egyről szól.
Az első egy általános dolog egy politikai trükk elmesélése és ott az van levezetve.
És aki kezdi valaki ki tudja ki.
A másik másról szól.
Előzmény: rezső (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!