Keresés

Részletes keresés

eref Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1946
Előzmény: Macika (1945)
Macika Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1945
Az akkor is k. drága. :(

Szerintem...
Előzmény: lipot (1944)
lipot Creative Commons License 2006.12.06 0 0 1944

Hi!

 

A napokban láttam a westendben MZ-RH1-et 90-ért. Úgy látszik ez a középárfolyam:)

Előzmény: lipot (1936)
norbi145 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 1943
Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hozzátok, hátha tud valaki valamilyen építő jellegű megoldást, hogy SONY MDX M690-es fejegységhez, lehet e, és milyen módon csatlakoztatni minidisc lejátszót.

Ha jól tudom a fejegységnek csak RCA kimenete (bemente) van.

Ez a fejegység egy barátomé, ha nem csatlakoztatható, akkor megválna tőle...ha esetleg érdekelne valakit.....

Segítségeteket előre is köszönm.
eref Creative Commons License 2006.11.21 0 0 1942

Annak, hogy HI-MD-vel vagy egy adott típussal (hogy) megy-e, érdemes a neten utánanézni.

 

http://www.minidiscforum.de/forum/viewtopic.php?t=15456

 

Asszem, ez valami ilyesmi, aki jól tud németül, lefordíthatja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1916)
sziszobt Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1941
ha megvan érdekelne 209604519
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1940

Köszönöm szépen a tanácsot, ez is hasznos, bár inkább arra lennék kíváncsi, hogy az így tönkretett track-ek visszaállítására van-e még valamilyen lehetőség. A sors ezúttal kegyes volt hozzám, egy rendezvénynek talán a legpótolhatóbb részét veszítettem el, azok a track-ek, amelyekbe nem nyúltam bele (illetve korábban tettem, és ott megvolt a system file writing), azok továbbra is lejátszhatók, áttölthetők, nem ért jóvátehetetlen kár. Mindazonáltal ha tud valaki módszert a trackek újraépítésére, teljessé válhatna a hangarchívumom.

 

Egy topictalálkozón készítettem hangfelvételt úgy, hogy a vezeték nélküli mikrofont a minidisc felvevőbe dugtam (ő volt a mikrofon előerősítő és a hangfelvevő egyben), és a füles kimenetet küldtem egy erősítőre, ez volt a hangosítás. Nagy dilemma, hogy egy hosszú-hosszú track-et vegyek fel ilyen alkalmakkal (és akkor az MD lemezen kereshetetlen az anyag), vagy szabdaljam track-ekre, és akkor a PC-re áttöltött anyagot nem tudom egyben kezelni.

 

Ti hogyan csináljátok? Mivel szerkesztitek a HiMD felvevővel készített anyagokat?

Előzmény: attila7575 (1939)
attila7575 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1939
Ha jól rémlik akkor az usb-re rádugás előtt nyomd meg kétszer a Stop gombot, és akkor lesz system file writing, akkor teszi fel a "tördeléseket". Bár én csak kazettás magnóról csináltam felvételt, de gondolom ez indifferens ebből a szempontból. Vagy lehet még jobb, ha csatlakoztatás előtt ki is dobatod vele a lemezt, és visszatéve csatlakozol. Bár szerintem az első megoldásnak is működnie kell.
Előzmény: Törölt nick (1937)
polszki_HARR-HARR Creative Commons License 2006.11.20 0 0 1938
sziasztok,

himd-t szeretnék venni, ezért eladnám régi md lejátszóm, tehát:

eladó Sony MZ-N710 -es hordozható minidisc lejátszó, kitűnő állapotban, összesen egy apró kopás van a hátán a gyári tok által. Ezen kivül karcmentes, kék szinű.
Ami van hozzá: eredeti sony hord-tok, eredeti távirányitó, eredeti füllhallgató, 2 db jó akksi, hálózati adapter, asztali "dokkoló", egy rakat használt minidisc (vegyesen mindenféle, kb. 20-30db) + kb 7-8 új, még bontatlan sony minidisc. Asszem ennyi.
Budapesten személyesen átvehető / kiprobálható, utánvétel nem postázom vidékre, csak előreutalás esetén. Képeket tudok róla küldeni, ha esetleg vki kiváncsi rá.

és az ára legyen mondjuk 15.000 HUF

érdeklődni: polszki(kukacka)gothicdarkness(pötty)hu
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.19 0 0 1937

Sziasztok, HiMD felvevővel (MZ-NH700) analóg forrásból (mikrofon) felvételt készítettem, és még a felvevőn mark-ok beillesztésével és törlésével editálgattam. Ezután USB-n rákötöttem a PC-re, hogy Sonic Stage-gel átvigyem a megszerkesztett anyagot a PC-re WAv formátumban. Meglepetéssel láttam, hogy a SS-ben a Transfer ablakban nem a szerkesztés utáni, hanem az azt megelőző állapot látszik. Levettem a Sonic Stage-ről, és az MD lejátszón is megnéztem: tényleg a tégi tördelés volt rajta, de a track-ek egy jelentős részét nem lehet lejátszani.

 

Valószínűleg akkor dugtam hozzá a lejátszót a SS-hez, amikor a TOC-t még nem írta fel. Tudtok-e valamilyen módszert arra, hogy megmentsem a felvételemet és lejátszhatóvá tegyem azt?

 

Előre is kösz

lipot Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1936

Úgy emlékszem nyáron még 85 volt, de most az egyik újságban láttam 93 vagy 94-ért. Akárhogy is, ez nem kevés és félek hogy a kifutó akcióban sem lesz jelentősen olcsóbb. Ha egyáltalán lesz olyan.

Nyugtassuk magunkat azzal, hogy most 94-ért sem lehet venni:)

Előzmény: Macika (1935)
Macika Creative Commons License 2006.11.15 0 0 1935
Na csak azért kérdezem, mert a MZ-NH1B az majd' 90.000 Ft.
Az meg rettenetesen sok egy ilyenért...
Előzmény: Macika (1934)
Macika Creative Commons License 2006.11.15 0 0 1934
Amúgy mennyi lenne az ára?
Előzmény: lipot (1933)
lipot Creative Commons License 2006.11.15 0 0 1933

ÜDV MINDENKINEK!

 

Korábban MD-vel készített felvételeket is lehetőség van az RH1 segítségével a SS My Library-jébe importálni és aztán .WAV-ként elmenteni (könyv 25. old. 1. bek.).

Ez lett az a készülék amely az összes valaha MD-ben megjelenő hasznos funkciót egyesíti magában. Persze a hordozhatók között. Kivétel az akku kapacítás :)  és a MONO felvétel képessége - ha nem tévedek.

 

A probléma: nem csak egyszerűen drágább lett a forint miatt, de nem is lehet kapni.

Az egyik csóka szerint valami 4db lesz karácsonyig.

Előzmény: Macika (1932)
Macika Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1932
Nem HiMD-lemezre és nem is a vele készült NetMD felvételekre gondoltam, hanem mondjuk egy korábbi, akármilyen készülékkel készítettekre.

Avagy erre is írnak valamit?

Én nem találtam erre semmit.
Előzmény: eref (1929)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1931
Ez csak az MZ-RH1-el felvett dolgokra vonatkozik?
Előzmény: Törölt nick (1930)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1930
"Uploading is in no way restricted (unlimited uploads of mic, line and digital recordings are permitted) and speeds of 10X (SP->PCM), 16X (mono->PCM), 15X (LP2->ATRAC3) and 26X (LP4->ATRAC3) have been observed."

Idézet a www.minidisc.org -ról.
Előzmény: Macika (1928)
eref Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1929
Az MZ-RH1 tudja (persze, ha rendben az SCMS)!
Előzmény: Macika (1926)
Macika Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1928
Persze, opdavid írta, de tévedett.

Nincs mód régi MD-formátumot digitálisan bemásolni USB-n, CSAK digitális kijáraton keresztül, PC-re bejátszással megy, realtime.
Előzmény: Törölt nick (1927)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1927
Nem haragszom, de nem is mondtam ilyet.
Csak belinkeltem a készülék leírását.
INNEN
Előzmény: Macika (1926)
Macika Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1926
Én nem találtam olyat, hogy korábbi felvételeket, régi MD-formátumot tudna másolni USB-n keresztül, ne haragudj.

Eddig még - a szakirodalom szerint is - semmilyen módon nem lehetett megoldani ezt.
Előzmény: Törölt nick (1925)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1925
Tudtommal az SONY MZ-RH1 a legújabb és a tudása itt található:
manual
Előzmény: Macika (1922)
Macika Creative Commons License 2006.11.14 0 0 1924
Drágább mp3-lejátszók léteznek felvételi képességekkel, ám eddig én csak igen szerény képeeségűeket hallottam, úgy 60e Ft-ig bezárólag. Komoly korlát az - általában - nem nagyobb, mint 1 GB-os memória.

Létezik viszont több professzionális, direkt ilyere kihegyezett cucc, de borsos áron. itthon - szerintem - csak megrendelésre kaphatóak.

M-Audio
Sony PCM-D1
Edirol R1
Zoom H4
Edirol R9

Röviden ennyi.
De tuti van még...
Előzmény: Aurail (1923)
Aurail Creative Commons License 2006.11.13 0 0 1923
Van a minidiscen kívül olyan mp3 lejátszó, vagy akármi más ketyere, amivel zenét lehet hallgatni, és emellett jó minőségű hangfelvételeket is lehet készíteni?
Macika Creative Commons License 2006.11.13 0 0 1922
Ha a normál lemezen normál MD formátumban van az anyag, akkor a 910-essel nem tudod USB-n áttölteni. Erre csak a legújabb modell képes.

És az melyik is??? :)
Előzmény: opdavid (1920)
opdavid Creative Commons License 2006.11.13 0 0 1920

Az átjátszási lehetőség nem a lemez fajtájától függ, hanem hogy milyen formátumban rögzítzettél rá. Ha Hi-MD felvevővel rögzítettél normál lemezre, akkor nem gond az USB-s áttöltés. Ha a normál lemezen normál MD formátumban van az anyag, akkor a 910-essel nem tudod USB-n áttölteni. Erre csak a legújabb modell képes.

Előzmény: Törölt nick (1919)
Aurail Creative Commons License 2006.11.12 0 0 1918
Szevasztok!

Szeretnék venni egy MD-t, de ahogy nézegettem csak a legújabb típust lehet már kapni, ami 80.e Ft. Hát ha nagyon összeszedem magam akkor megtudom venni, de ha esetleg tudna vki vmi boltot mondani, ahol még lehet kapni kicsit olcsóbb típust, akkor szóljon legyenszíves. Van itt esetleg vki akinek van MZ-RH1-e? Megéri ennyi pénzt kiadni érte? Mindenképpen minidiscet akarok, mert szeretnék jó minőségben felvenni ezt-azt. THX!
AZEL Creative Commons License 2006.10.30 0 0 1917

Hellllóóóó mindenki !

Köszönöm a segitségeket mindenkinek !

Valószinűleg  vennem kell egy új 600-t.

Ebben tud segiteni valaki,persze csak használtan az anyagiak miatt.

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1916

OK, összefoglalom:

 

Beteszel egy olyan lemezt, amely ugyanolyan felvételi módban készült, mint a megmenteni kívánt lemez. 

A készülék bekapcsolt állapotában kihúzod a tápzsinórt, vársz fél percet.

 

Ezután úgy dugod  vissza a  tápot, hogy közben nyomva tartod az AMS tekerentyűt (legalábbis a lenti linken lévő típusoknál ezt), ekkor teszt módban kapcsol be a gép.

 

AMS-t elengeded, kiveszed a lemezt (normál eject).

 

Visszateszed a megmenteni kívánt lemezt és megint kihúzod a tápot.

 

Fél perc múlva táp vissza, immár az AMS lenyomása nélkül.

 

Ezután, mikor bekapcsolt a gép, az első lemez TOC-ját (tokját :) ) rámenti a megmenteni kívánt lemezre. 

Érdemes picit belehallgatni a lemezbe, majd egy normális kikapcsolást vagy ejectet nyomni (ekkor lementi a TOC-ot).

 

Hát ennyi.

Annak, hogy HI-MD-vel vagy egy adott típussal (hogy) megy-e, érdemes a neten utánanézni.

 

Egy saját empírikus :-)  észrevétel:

Érdemes kreálni egy maximális hosszúságú, track marker nélküli lemezt a megmentéshez, így nem marad ki a felvételből amiatt, mert a másolandó TOC-ban egy rövidebb felvétel szerkezete van.

Előzmény: opdavid (1915)
opdavid Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1915
Lécci írd ide le nekünk ennek az ügynek a zanzásított változatát, és hogy működik-e a dolog a Hi-formátumban is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!